Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 3:20 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon kvě 13, 2013 4:21 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
davidekMTB píše:
Ahoj,

v sobotu jsem prodělal druhou očistu jater (první jsem měl před 14 dny) a nevím čím to, ale včerejška mě bolí v pravém podžebří... tentokrát ze mě vyšlo spousta takových těch zelených kuliček... Myslíte, že ta bolest by mohla časem zmizet? asi jsem si to tam řádně rozdráždil...

Díky

david

Mě také po některých očistách pobolívalo podžebří - jednou dokonce až do dalšího čísla:), teď mám za sebou 9. a dobrý:). záleží jak se co kde hne. Nakonec se to ale pokaždé srovnalo a nejhorší to asi bylo v období mezi 4 - 6.očistou.

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon kvě 13, 2013 9:08 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 03, 2012 7:28 pm
Příspěvky: 81
Tak mám za sebou prvú očistu. Celkovo to nebolo nijak nepríjemné. Menšia nervozita.
Od stredy poobede čisto ovocie bez tukov. Stačí jesť jablká deň pred očistou alebo je vhodnejšie jesť jablká dlhšie teda aspoň 2- 3 dni?
Piatok jablká, voda a jablkový "džús" (nakrájané jablká varené vo vode asi pol hodiny a následne precedené cez sítko). Dá sa to považovať za jablkový džús alebo to už je lepšie kúpiť jablkový džús z obchodu? Odšťavovač mám v pláne kúpiť, no momentálne mi jeho kúpa finančne nevychádza. Piatok po polnoci klystír.
Sobota - deň očisty ráno jablkový "džús". Od 14.00 asi 4 litre vody. Začal mi byť veľká zima. 18.00 prvá dávka epsomky 20.00 druhá dávka epsomky. Dával som rovné lyžičky tak trochu od oka, takže ma to neprehnalo vôbec , hoci voda bola na môj vkus dosť horká (celkové množstvo soli mohlo byť tak 30ml). 22.00 olej s grepom - celkom chutné, trošku viacej grepu ako v návode. Cítil som niečo veľmi slabo sa hýbať v žlčníku. Neskôr som išiel spať.
Nedeľa ráno o 6.30 som pridal 15ml epsomky do zmesi a bolo to cítiť. Chuť epsomky bola hrozná. 8.00 som pridal do zmesi ďalších 20ml epsomky a až teraz som mal stolicu. Kamienky som v tom radšej nehľadal. Bola to veľká chyba keď zo mňa vyšla stolica až druhý deň a nie pred grepovou zmesou? Asi na hodinu som mal zaľahnuté v pravom uchu - je to bežné? Voľakedy som mal zápal stredného pravého ucha. Počas dňa asi 7x krát na záchode. Všimol som si iba 1 zelený asi tukový kamienok veľkosť asi 1cm. 10.00 grepovo citrónový džús. 10.30 slivky. 11.00 ryža s trochou kokosového oleja a 3 banány. 12.00 Orechovo ďatľová tyčinka - ten tuk mi veľmi nesadol. OKolo 17.00 kefirový klystír, ktorý išiel do mňa ľahšie ako všetky ostatné a 2 litre vošli ako nič. Bol to môj prvý kefirový, predtým väčšinou klystír s citrónom alebo urinou. 20.00 quinoa a balkažán, mrazená zelenina a mandľový olej . Už zo mňa prestalo tiecť.
Nabudúce budem meriať presne dávku epsomskej soli.
Očiste predchádzalo asi 20 klystírov v priebehu mesiaca a 3 jednodňové hladovky. Strava je väčšinou vegetariánska.
Budem rád, keď niekto odpíše ako procedúru zlepšiť, prípadne čo robiť a čo nie.
Zvyknem robiť hladovky v dňoch ekadaši, ale vychádza to na 4 alebo 5 dní pred novom - čiernym mesiacom. Je vhodné robiť prvý deň hladovku, na druhý deň prejsť na jablká a tretí deň očista pečene? Alebo posunúť hladovku na iný deň.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon kvě 13, 2013 10:07 pm 
Offline

Registrován: pon pro 26, 2011 12:15 am
Příspěvky: 124
Bydliště: Košice
Peto píše:
Tak mám za sebou prvú očistu. Celkovo to nebolo nijak nepríjemné. Menšia nervozita.
Od stredy poobede čisto ovocie bez tukov. Stačí jesť jablká deň pred očistou alebo je vhodnejšie jesť jablká dlhšie teda aspoň 2- 3 dni?
Piatok jablká, voda a jablkový "džús" (nakrájané jablká varené vo vode asi pol hodiny a následne precedené cez sítko). Dá sa to považovať za jablkový džús alebo to už je lepšie kúpiť jablkový džús z obchodu? Odšťavovač mám v pláne kúpiť, no momentálne mi jeho kúpa finančne nevychádza. Piatok po polnoci klystír.
Sobota - deň očisty ráno jablkový "džús". Od 14.00 asi 4 litre vody. Začal mi byť veľká zima. 18.00 prvá dávka epsomky 20.00 druhá dávka epsomky. Dával som rovné lyžičky tak trochu od oka, takže ma to neprehnalo vôbec , hoci voda bola na môj vkus dosť horká (celkové množstvo soli mohlo byť tak 30ml). 22.00 olej s grepom - celkom chutné, trošku viacej grepu ako v návode. Cítil som niečo veľmi slabo sa hýbať v žlčníku. Neskôr som išiel spať.
Nedeľa ráno o 6.30 som pridal 15ml epsomky do zmesi a bolo to cítiť. Chuť epsomky bola hrozná. 8.00 som pridal do zmesi ďalších 20ml epsomky a až teraz som mal stolicu. Kamienky som v tom radšej nehľadal. Bola to veľká chyba keď zo mňa vyšla stolica až druhý deň a nie pred grepovou zmesou? Asi na hodinu som mal zaľahnuté v pravom uchu - je to bežné? Voľakedy som mal zápal stredného pravého ucha. Počas dňa asi 7x krát na záchode. Všimol som si iba 1 zelený asi tukový kamienok veľkosť asi 1cm. 10.00 grepovo citrónový džús. 10.30 slivky. 11.00 ryža s trochou kokosového oleja a 3 banány. 12.00 Orechovo ďatľová tyčinka - ten tuk mi veľmi nesadol. OKolo 17.00 kefirový klystír, ktorý išiel do mňa ľahšie ako všetky ostatné a 2 litre vošli ako nič. Bol to môj prvý kefirový, predtým väčšinou klystír s citrónom alebo urinou. 20.00 quinoa a balkažán, mrazená zelenina a mandľový olej . Už zo mňa prestalo tiecť.
Nabudúce budem meriať presne dávku epsomskej soli.
Očiste predchádzalo asi 20 klystírov v priebehu mesiaca a 3 jednodňové hladovky. Strava je väčšinou vegetariánska.
Budem rád, keď niekto odpíše ako procedúru zlepšiť, prípadne čo robiť a čo nie.
Zvyknem robiť hladovky v dňoch ekadaši, ale vychádza to na 4 alebo 5 dní pred novom - čiernym mesiacom. Je vhodné robiť prvý deň hladovku, na druhý deň prejsť na jablká a tretí deň očista pečene? Alebo posunúť hladovku na iný deň.

...ahoj.....tak mame teraz letny cas....to znamena, ze ocistu treba robit o hodinu neskor....do 15.00 jablcna stava, po 15.00 nejest, nepit (len ked je to nevyhnutne)....o 19.00 epsm.sol 60ml, o 21.00 eps.sol 60 ml a o 23.00 olej+grep......


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon kvě 13, 2013 10:32 pm 
Offline

Registrován: pát dub 05, 2013 2:06 pm
Příspěvky: 66
Silvia píše:
...ahoj.....tak mame teraz letny cas....to znamena, ze ocistu treba robit o hodinu neskor....do 15.00 jablcna stava, po 15.00 nejest, nepit (len ked je to nevyhnutne)....o 19.00 epsm.sol 60ml, o 21.00 eps.sol 60 ml a o 23.00 olej+grep......

Já jsem to dělala podle času jaký máme aktuálně a výsledek super!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon kvě 13, 2013 11:01 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 03, 2012 7:28 pm
Příspěvky: 81
Ja som si myslel, že má byť 60 ml soli na celkové množstvo vody 720ml a nie na každú dávku 180ml vody.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte kvě 14, 2013 7:14 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
Peto píše:
Ja som si myslel, že má byť 60 ml soli na celkové množstvo vody 720ml a nie na každú dávku 180ml vody.

Jojo - 60ml soli na 720ml vody je správně.

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlcnikove kamene
PříspěvekNapsal: úte kvě 14, 2013 9:59 pm 
Offline

Registrován: ned dub 07, 2013 3:38 pm
Příspěvky: 10
Dobrý večer, moc prosím o radu ohledně žlučníku \":(\"

Jde o mou babičku, je jí 70 let, a má poslední dobou stále větší problémy se žlučníkem..operaci se vyhýbá, říká, že nemá čas ležet..mají s dědou velký dům a dvě chaty a tak je pořád na nohou a nedá si říct, aby si odpočinula..pořád se stresuje a něčím trápí, mimo žlučník ji zlobí už celý žívot i osteoporóza, s tou se "léčí", ale kosti má prý nesmírně křehké...poslední dobou je taky hodně náladová, velmi často se hodně vzteká a bolí ji hlava..stravu má "klasickou českou", ohřívanou v mikrovlnce, jezenou narycho, hodně mastného a málo pije..zkusila jsem jí dát dávku chloridu hořečnatého, protože bolesti hlavy, náladovost, stres a žlučník se mi tak nějak spojily s deficitem hořčíku.. a hned se jí udělalo líp, ale nechce to pít, bojí se, že to není z lékárny a nevěří ničemu, než co jí někdo předepíše..

Prosím vás, nevíte někdo, jak bych jí mohla pomoct, aby přijala alespoň nějakou léčbu? pije žlučníkové čaje a po každém těžším a mastnějším jídle je jí dost zle, nedávno ji uprostřed procházky žlučník rozbolel a nemohla dojít domů..moc se o ni bojím, nevypadá to vůbec dobře a o to víc mě mrzí, že hořčík ani žádnou očistu "nepříjme".. snad jedině alespoň hořčík v tabletách?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlcnikove kamene
PříspěvekNapsal: stř kvě 15, 2013 2:49 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Kachně píše:
Jo a já to tušil, protože matce taky vyřízli žlučník, takže jsem k tomu měl sklony. I když tu někdo na dědičný dispozice nevěří, tak nepochybně jsou. Ale furt lepší než zdědit sklony k cukrovce nebo rakovině.

Mrkni na odpoved 30miro na hlavni diskuzi o ociste jater, to je to co te zajimalo.
http://zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?p=54402#p54402

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Naposledy upravil pv33 dne stř kvě 15, 2013 2:55 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlcnikove kamene
PříspěvekNapsal: stř kvě 15, 2013 2:54 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
[quote="TerezkaM":20cqcsoc]Dobrý večer, moc prosím o radu ohledně žlučníku \":(\"

Jde o mou babičku, je jí 70 let, a má poslední dobou stále větší problémy se žlučníkem..operaci se vyhýbá, říká, že nemá čas ležet..mají s dědou velký dům a dvě chaty a tak je pořád na nohou a nedá si říct, aby si odpočinula..pořád se stresuje a něčím trápí, mimo žlučník ji zlobí už celý žívot i osteoporóza, s tou se "léčí", ale kosti má prý nesmírně křehké...poslední dobou je taky hodně náladová, velmi často se hodně vzteká a bolí ji hlava..stravu má "klasickou českou", ohřívanou v mikrovlnce, jezenou narycho, hodně mastného a málo pije..zkusila jsem jí dát dávku chloridu hořečnatého, protože bolesti hlavy, náladovost, stres a žlučník se mi tak nějak spojily s deficitem hořčíku.. a hned se jí udělalo líp, ale nechce to pít, bojí se, že to není z lékárny a nevěří ničemu, než co jí někdo předepíše..

Prosím vás, nevíte někdo, jak bych jí mohla pomoct, aby přijala alespoň nějakou léčbu? pije žlučníkové čaje a po každém těžším a mastnějším jídle je jí dost zle, nedávno ji uprostřed procházky žlučník rozbolel a nemohla dojít domů..moc se o ni bojím, nevypadá to vůbec dobře a o to víc mě mrzí, že hořčík ani žádnou očistu "nepříjme".. snad jedině alespoň hořčík v tabletách?[/quote:20cqcsoc]
Dneska/vcera jsem uspesne absolvoval ocistu jater a zlucniku s pani, ktere je 86. Takze tvje babicka by ji taky zvladla. Procti si trochu diskuzi

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Naposledy upravil pv33 dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlcnikove kamene
PříspěvekNapsal: stř kvě 15, 2013 3:25 pm 
Offline

Registrován: ned dub 07, 2013 3:38 pm
Příspěvky: 10
Děkuju za radu, problém je ten, že ona očistu či cokoliv jiného podstoupit odmítá, takže se můžu asi jen modlit, aby to s ní neseklo \":(\" Asi se ani uzdravit nechce, úplně na to kašle..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř kvě 15, 2013 5:22 pm 
Offline

Registrován: sob dub 06, 2013 7:21 am
Příspěvky: 5
Ahoj všichni,
mám dotaz, dělala jsem už 2x očistu jater, vlastně 3x, jednou před dvěma roky s citronem a olejem a to dopadlo katastrofálně, zvracela jsem sraženou, černou krev asi 2 hodiny po vypití. Tentokrát jsem to dělala s gapefruitovou šťávou a i po té mně hrozně pálil žaludek a asi hodinu po vypití jsem to musela vyzvracet, sice bez krve, ale kompletně. I přesto to částečně fungovalo, vyšla pokaždé asi stovka kamínků, i když některých opravdu pidi. Jakou vlastně roli tam ta šťáva hraje? Je bezpodmínečně nutná? Já mám totiž strašně citlivý žaludek a na další očistu si za těchto podmínek asi už netroufnu. Díky za odpověď. Martina


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř kvě 15, 2013 10:32 pm 
Offline

Registrován: úte čer 28, 2011 10:22 pm
Příspěvky: 122
anitram píše:
Ahoj všichni,
mám dotaz, dělala jsem už 2x očistu jater, vlastně 3x, jednou před dvěma roky s citronem a olejem a to dopadlo katastrofálně, zvracela jsem sraženou, černou krev asi 2 hodiny po vypití. Tentokrát jsem to dělala s gapefruitovou šťávou a i po té mně hrozně pálil žaludek a asi hodinu po vypití jsem to musela vyzvracet, sice bez krve, ale kompletně. I přesto to částečně fungovalo, vyšla pokaždé asi stovka kamínků, i když některých opravdu pidi. Jakou vlastně roli tam ta šťáva hraje? Je bezpodmínečně nutná? Já mám totiž strašně citlivý žaludek a na další očistu si za těchto podmínek asi už netroufnu. Díky za odpověď. Martina

tak vyskusaj tuto ocistu:
ricínový olej (možno predajú aj v lekárni ak uprosíš) asi 50 ml a mrkvovú šťavu, môže byť aj pomarančová asi 2 dcl (môže byť aj z krabice, ide len o to aby sa ten olej emulgoval), ricínový olej naleješ najlepšie do nejakej uzavierateľnej fľašky aj s tým džúsom a poriadne potrepeš aj 5 minút, dokopy množstvo 250 ml, aby sa ten olej dokonale emulgoval.
princíp toho ricínového oleja je taký, že prinúti žlčník vypudzovať žlč - v ktorej je veľa toxínov a bordelu, zároveň na seba nabalí toxické látky ale nedovolí ich vstrebávaniu.
Tá emulgovaná zmes ricínového oleja a mrkvovej šťavy 250 ml sa vypije, len čo človek ráno vstane a potom si ešte ľahne na dve hodiny, môže priložiť termofor na oblasť pečene, ricínový olej má aj preháňavý efekt, takže vyčistí aj črevá.

tato ocista sa pouziva hojne na zahranicnych forach a ludia s nou maju az prekvapivo dobre vysledky...skus mrknut na forum curezone.com, tam je o tom cele vlakno...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv kvě 16, 2013 7:58 pm 
Offline

Registrován: pát črc 20, 2012 1:54 pm
Příspěvky: 85
jiddu píše:
tak vyskusaj tuto ocistu:
ricínový olej (možno predajú aj v lekárni ak uprosíš) asi 50 ml a mrkvovú šťavu, môže byť aj pomarančová asi 2 dcl (môže byť aj z krabice, ide len o to aby sa ten olej emulgoval), ricínový olej naleješ najlepšie do nejakej uzavierateľnej fľašky aj s tým džúsom a poriadne potrepeš aj 5 minút, dokopy množstvo 250 ml, aby sa ten olej dokonale emulgoval.
princíp toho ricínového oleja je taký, že prinúti žlčník vypudzovať žlč - v ktorej je veľa toxínov a bordelu, zároveň na seba nabalí toxické látky ale nedovolí ich vstrebávaniu.
Tá emulgovaná zmes ricínového oleja a mrkvovej šťavy 250 ml sa vypije, len čo človek ráno vstane a potom si ešte ľahne na dve hodiny, môže priložiť termofor na oblasť pečene, ricínový olej má aj preháňavý efekt, takže vyčistí aj črevá.

tato ocista sa pouziva hojne na zahranicnych forach a ludia s nou maju az prekvapivo dobre vysledky...skus mrknut na forum curezone.com, tam je o tom cele vlakno...

Něco podobného jsem hledal \":D\"
Před touhle kúrou se taky nemá pár dnů přijímat žádny tuk?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát kvě 17, 2013 11:07 pm 
Offline

Registrován: ned dub 07, 2013 3:28 pm
Příspěvky: 8
Stala sa mi taka zaujimava vec, prednedavnom som pisala, ze som si robila dve ocisty, obidve sa u mna udiali bez odchadzania akychkolvek kamenov, ci aspon bahna, alebo piesku. Proste nic. Akokeby som do seba ten olej vsiakla. Pri druhej ociste som pouuzila 200ml oleja, co bolo dost. Nuz a zrazu pozorujem, ze mi uz nebyva zle, uz nemam zlcnikove zachvaty a mozem jest veci, ktore som predtym nemohla, napriklad cesnak. Celkom sa z toho vytesujem. Mozno pomohlo aj to ze uz minimalne dva mesiace pijem rano aj vecer lyzicu olivoveho oleja pokvapkanu citronom. Kazdopadne by to asi chcelo este ocistu zopakovat, semtam ten zlcnik citim, aj ked bezbolestne. Keby nebolo tohto fora a Pavla, uz by som zlcnik nemala. Na operaciu som mala ist pred dvoma tyzdnami. Adios.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlcnikove kamene
PříspěvekNapsal: sob kvě 18, 2013 9:55 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
lienka píše:
na vasich strankach pan Jarda som nasla detailny popis ocisty zlcnika. Dakujem za tak podrobne spracovany popis. A tak by som svoju prvu otazku pozmenila:

- je mozne takuto ocisto pouzit aj na akutne stavy? ked nastupia horucky, bolesti, zachvaty?
- tiez som nasla akym jedlam sa nasledne vyhybat - vyprazane jedla, prilis mastne jedla. Doplnili by ste este nieco?
- na otazky ohladne vitaminu K, riedenia krvi a pripadnej spojitosti s pecenou/zlcnikom som zatial odpovede nikde nenasla..

1)To zrovna vhodné nevidím, spíše zklidnit hladovkou a pak vyčistit.
2)Nemyslím si že člověk musí jíst ty chemické hnusy a jinak tuk naopak žlučníku svědčí, čili zde se oficiální informace jeví jako dosti zavádějící.
3)Tam jde moderní medicína proti přirozenosti, oni ředí krev chemicky a krvinky nechávají stále slepené, což je blbost, musíte rozlepit krvinky a na to vitamín K2 nemá žádný negativní vliv, to je otázka iontů.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz