Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 1:26 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon kvě 20, 2013 11:27 pm 
Offline

Registrován: pon kvě 20, 2013 11:07 pm
Příspěvky: 2
Dobry vecer sedim v nemocnicnej izbe a studujem vsetko o ociste pecene a hlavne zlcnika.Pred troma dnami ma prijali na chirurgiu so zlnikovym zachvatom.Na sono mi zistili 2x16mm zl.kamene.Som v hroznom strese,lebo ma chcu operovat a ja akosi s tym nesuhlasim.Dnes mi lekar povedal,ze aj v 21.storoci umieraju ludia na komplikacie so zapalenym zlcnikom pripadne s pridruzenou pankreatitidou.Preto sa pytam,ci sa daju moje kamene odstranit ocistou,bez vazneho rizika...inac si to neviem predstavit ,ako taky velky kamen moze prejst tak tenkymi zlcovymi cestami?To prekonam potom dasli hrozivy zachvat a vratim sa opat na chirurgiu?Velmi sa potesim ked mi coskoro odpoviete,lebo neviem ako sa rozhodnut...dakujeeem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte kvě 21, 2013 12:44 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
hojka píše:
Dobry vecer sedim v nemocnicnej izbe a studujem vsetko o ociste pecene a hlavne zlcnika.Pred troma dnami ma prijali na chirurgiu so zlnikovym zachvatom.Na sono mi zistili 2x16mm zl.kamene.Som v hroznom strese,lebo ma chcu operovat a ja akosi s tym nesuhlasim.Dnes mi lekar povedal,ze aj v 21.storoci umieraju ludia na komplikacie so zapalenym zlcnikom pripadne s pridruzenou pankreatitidou.Preto sa pytam,ci sa daju moje kamene odstranit ocistou,bez vazneho rizika...inac si to neviem predstavit ,ako taky velky kamen moze prejst tak tenkymi zlcovymi cestami?To prekonam potom dasli hrozivy zachvat a vratim sa opat na chirurgiu?Velmi sa potesim ked mi coskoro odpoviete,lebo neviem ako sa rozhodnut...dakujeeem

Za prve bych ti doporucil procist si diskuzi aspon od stranky 147 do stranky 157. Resily se tam stejne problemy jako mas ty, predevsim s modrepierko. Mela uz urceny termin. nakonec na to nesla. Mas tam popis 30miro ktery se zbavil obdobneho kamenu jako mas ty.
ja cerpam z knih Andrease Moritze, ktery pise, ze mel 40 kolik a pak udelal jednou ocistu a od te doby OK. A pisu na tech strankach to, co je treba rovnez vzit v uvahu, ze doktori strasi tim, ze kdyz si ten kus tela nenechas uriznout, tak se "muze" neco stat. Ale je to porad jen to muze, zatimco kdyz si nechas zlucnik uriznout, tak se neco stane na 100%, prijdes o jeden dulezity a nenahraditelny organ na kterem zalezi kvalitni traveni. Ale je to na tobe, nebudu opakovat to vsechno co jsem napsal na stranky co jsem tu uvadel.

> Dnes mi lekar povedal,ze aj v 21.storoci umieraju ludia na komplikacie so zapalenym zlcnikom
Nemyslim si, ze se to tyka lidi co pouzivaji ocistu jater a zlucniku olivovym olejem a citrusovou stavou. Aspon jsem o tom necetl. Ocista je podle mne prevence, aby se na komplikace se zapalenym zlucnikem neumiralo.
A i v 21. stoleti umiraji zensky na rakovinu prsu, takze medicina doporucuje krasna zdrava prsa odstranit, viz Anglelina Jolie.
A i v 21 stoleti se umira na nadory mozku...
Nechas si to vsechno taky pro jistotu uriznout? Nebo das radsi prevenci?

> To prekonam potom dasli hrozivy zachvat a vratim sa opat na chirurgiu?
Mne by to za ten pokus stalo. Moritz to risknul 40x. Ale je to na tobe.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte kvě 21, 2013 3:47 pm 
Offline

Registrován: stř led 04, 2012 9:50 am
Příspěvky: 62
hojka píše:
Dobry vecer sedim v nemocnicnej izbe a studujem vsetko o ociste pecene a hlavne zlcnika.Pred troma dnami ma prijali na chirurgiu so zlnikovym zachvatom.Na sono mi zistili 2x16mm zl.kamene.Som v hroznom strese,lebo ma chcu operovat a ja akosi s tym nesuhlasim.Dnes mi lekar povedal,ze aj v 21.storoci umieraju ludia na komplikacie so zapalenym zlcnikom pripadne s pridruzenou pankreatitidou.Preto sa pytam,ci sa daju moje kamene odstranit ocistou,bez vazneho rizika...inac si to neviem predstavit ,ako taky velky kamen moze prejst tak tenkymi zlcovymi cestami?To prekonam potom dasli hrozivy zachvat a vratim sa opat na chirurgiu?Velmi sa potesim ked mi coskoro odpoviete,lebo neviem ako sa rozhodnut...dakujeeem

Dobrý den Hojko, tak tento problém řeším už 15 let. Taky straší a nutí do operace. Když jsem narazila na tyto stránky, začala jsem s rozpouštěním /najdeš zde podrobný návod - ostropestřec, horčík, chandra pietra...dočti si/ a udělala asi 7 očist. Záchvaty mě už nehrozí, také asi proto, že si dávám pozor na to, co baštím, ale po 5 očistě jsem kameny stále ve žlučníku měla. Je otázka, jestli ty původní nebo nějaké jiné, protože lékaři změřili jiné rozměry a jiné počty. Každopádně to ještě nebalím, dál budu rozpouštět a čistit. Znám totiž pár lidí, co žlučník nechali ušmiknout a nyní mají potíže ze žaludkem, neboť žluč se jim vrací, anebo z průjmy, protože žluč je přítomná ve střevech i bez potravy. Zkrátka ...ani pak není člověk v pořádku a už je to nevratné. Být Tebou, tak se pokouším rozpouštět a vyhánět, i když je to dlouhá cesta. Já to dělám asi dva roky. Nyní užívám homeopatické léky - chelidonium majus /vlaštovičník/, taraxacum dens leonis /pampeliška/ a carduum marianus /ostropestřec/ v ředění 5 CH a je mi docela fajn. Zkoušej a nedej se.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte kvě 21, 2013 10:46 pm 
Offline

Registrován: pon kvě 20, 2013 11:07 pm
Příspěvky: 2
pv33,babanci...dakujem, ze ste mi napisali a objasnili ,ze sposob existuje...najhorsie na tom je,ze s prvym zachvatom som bola hospitalizovana v marci tohto roku,na treti den ma poslali domov /dostala som menzes/vraj potom sa mam objednat na operaciu...neobjednala som sa.A teraz, ked som v piatok prisla s dalsou kolikou,tak mi vsetci pripomenuli,ze som sa nebola objednat...zle som sa citila.Neviem si predstavit,prist treti krat do nemocnice so zlc.kolikou.Ja sa na tu ocistu urcite dam,len chcem vediet ,ci nebudem mat pri nej zachvat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte kvě 21, 2013 10:58 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
hojka píše:
pv33,babanci...dakujem, ze ste mi napisali a objasnili ,ze sposob existuje...najhorsie na tom je,ze s prvym zachvatom som bola hospitalizovana v marci tohto roku,na treti den ma poslali domov /dostala som menzes/vraj potom sa mam objednat na operaciu...neobjednala som sa.A teraz, ked som v piatok prisla s dalsou kolikou,tak mi vsetci pripomenuli,ze som sa nebola objednat...zle som sa citila.Neviem si predstavit,prist treti krat do nemocnice so zlc.kolikou.Ja sa na tu ocistu urcite dam,len chcem vediet ,ci nebudem mat pri nej zachvat.

> Neviem si predstavit,prist treti krat do nemocnice so zlc.kolikou
Hojko, trochu mi to pripomina jednu pani co tak nejak uznavala, ze to ozarovani je pitomost, ale mela takovyho hodnyho doktora ktery ji to zaridil a uz mu to slibila... Jo, dopadlo to blbe. Neverila bys tomu, ale da se to odmitnout i po treti \":lol:\" . Budou mit blby kecy, ale zvladnou to.
Vic lidi pise, ze lze nasadit ocistu i pri kolice a pomuze to. Nebo aspon epsomku a jablecne stavy...
Kdyz budes delat ocistu tak bych zachvat necekal. A cim driv to udelas, tim lip.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte kvě 21, 2013 11:55 pm 
Offline

Registrován: ned dub 07, 2013 3:28 pm
Příspěvky: 8
hojka píše:
pv33,babanci...dakujem, ze ste mi napisali a objasnili ,ze sposob existuje...najhorsie na tom je,ze s prvym zachvatom som bola hospitalizovana v marci tohto roku,na treti den ma poslali domov /dostala som menzes/vraj potom sa mam objednat na operaciu...neobjednala som sa.A teraz, ked som v piatok prisla s dalsou kolikou,tak mi vsetci pripomenuli,ze som sa nebola objednat...zle som sa citila.Neviem si predstavit,prist treti krat do nemocnice so zlc.kolikou.Ja sa na tu ocistu urcite dam,len chcem vediet ,ci nebudem mat pri nej zachvat.

Tiez som bola v nemocnici so zachvatom, aj ked ma nehospitalizovali, pichli injekciu a poslali ma domov. Viem o com hovoris, ked citujes doktorov. Ja mam v rodine dvoch a ti mi neustale telefonovali a chceli ma "zachranit". Ich najoptimistickejsie predstavy co mi ponukali boli, ze skoncim s akutnou pankreatitidou a zaseknutymi kamenmi. Uplne ma vynervovali a vystrasili.
Ja by som ti hlavne poradila aby si sa skludnila, dala do pohody. Zlcnik sa da vyrezat stale, ale aspon skusit by sa to malo s tym vyliecenim. Ja som mala zachvaty minimalne kazdy druhy den, brala som algifen. Po druhej ociste zachvaty nemam a mozem jest veci, ktore by som predtym zarucene nemohla. Rano na lacno a aj vecer predtym ako idem spat si dam na polievkovu lyzicu olivovy olej a pokvapkam to citronom a zjem. Malo by to pomoct rozpustat kamene. Vela citronu vypijem vo vode cez den. Okrem toho ostropestrec a chancu piedru caje ako pisala babanci, aj tu ostropestrecovu kasicku. A teraz pupavove listy. Kazde rano si robim litrovy koktejl z bananu, jablk, citrus, zazvor, nieco zelene, aj tie pupavove listy, lanove semiacka, nejake oriesky. To je super. Hlavne dodrziavat dietu, nedrazdit zlcnik. Urcite dbat o to, aby sa crevo vyprazdnovalo kazdy den, urobit si sanku. Mysliet pozitivne, naucit sa mat rad zlcnik. Byt v klude a citat co najviac o tom co vsetko sa da urobit pre zlcnik, tych informacii je strasne vela.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv kvě 23, 2013 9:21 am 
Offline

Registrován: stř kvě 01, 2013 8:09 pm
Příspěvky: 10
Svojí první očistu jsem provedl v úterý. Už 2 měsíce před očistou jsem pil pravidelně jablečnou šťávu i šťávu z červené řepy. Od soboty do pondělí jsem byl jen na ovoci a zelenině (2/3 v syrovém nevařeném stavu). V úterý do 15h jsem vypil 1,5-2l čerstvé domácí jablečné šťávy, pak už jen vodu. Večer 2 dávky roztoku s epsomnskou solí, později 120ml panenského olivového oleje se 180ml čerstvé sitronové šťávy. Vše dle návodu od Jardy. Hned po vypití jsem ulehl na záda, chvíli jsem i spal. Vstal jsem po cca 1h, pak znovu zalehl a spal prakticky až do středečního rána, kdy mě kolem 4h30 probudila nevolnost. Zvracel jsem žlutou velmi hořkou šťávu. Po zbytek dne už žádná nevolnost nebyla, jen průjem, kdy odešlo spousta hráškově zeleného smetí odhadem 2-6mm. Co se týče té nevolnosti se zvracením, je to normální, resp. dá se tomu nějak předejít?
Děkuji
Aleš


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv kvě 23, 2013 8:48 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 04, 2013 9:18 pm
Příspěvky: 22
Bydliště: Johannesburg
Tak jsem minulou noc udelala ocistu jater a jak to tu procitam, tak mam nekolik poznamek:
1. Nic zvlastniho jsem pred samotnou ocistou nejedla ani nepila
2. V den ocisty jsem si dala hladovku a klystyr, ohrivat jsem zacla uz asi ve 4 odpol. ohrivaci lahvi (ochladilo se tu a byla mi stejne zima \":D\" ).
3. Zda se mi, ze mnozstvi epsomky je OK, ale 3 deci olivace a citronu (grepu, asi je to jedno) je na me moc, nebyla jsem schopna do sebe vsoukat vic nez asi polovinu. Mozna je tohle mnozstvi na velkyho muzskyho, ale ja jsem 60kilova zenska. No nevadi, pouziju pri pristi ociste.
4. Na postel jsem pod sebe dala 2 tlusty rucniky (epsomka opravdu funguje)
... a v pohode jsem usnula i s ohrivaci lahvi na brise \":)\"
5. Prvni budicek byl asi ve 3 nebo 4 rano a od ty chvile to slo dost casto az asi do 9.

Nikdy jsem nemela zadny potize se zlucnikem, a presto ze me vysly stovky malinkych zelenych kaminku, to jsem teda cucela! Mmch. nevite nekdo z ceho jsou, kdyz maji zelenou barvu?

Takze po tehle zkusenosti bych tuhle ocistu doporucila vsem, zadna bolest a vsechno slo opravdu nenasilne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát kvě 24, 2013 5:28 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 08, 2013 3:17 pm
Příspěvky: 19
Možná je to hloupý dotaz, ale nejsem si úplně jista, jak to je - jakmile začnu pít Epsomskou sůl a pak ten olej se šťávou - mohu mezitím pít i vodu? Pokud ano, je třeba uchovat nějaký odstup od vypití rozpuštěné soli, případně toho oleje?

Díky za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát kvě 24, 2013 5:52 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 04, 2013 9:18 pm
Příspěvky: 22
Bydliště: Johannesburg
Cely navod mas pod "Stavba novych zakladu" , "Prehladne, strucne...."
Nesmis nic pit od 14 hodin po predchozim maximalnim zavodneni. Ja tu zizen resila tak, ze jsem si dala tak asi 2x za hodinu co nejmensi cuc vody, spis tak jenom smocit rty. Drzim palce \":)\" Taky pomaha zuzlat oblazek, tvori se tim sliny a necitis tolik zizen.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát kvě 24, 2013 7:15 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 08, 2013 3:17 pm
Příspěvky: 19
ceskymo píše:
Cely navod mas pod "Stavba novych zakladu" , "Prehladne, strucne...."
Nesmis nic pit od 14 hodin po predchozim maximalnim zavodneni. Ja tu zizen resila tak, ze jsem si dala tak asi 2x za hodinu co nejmensi cuc vody, spis tak jenom smocit rty. Drzim palce \":)\" Taky pomaha zuzlat oblazek, tvori se tim sliny a necitis tolik zizen.

Naopak v článku Jaterní čisticí kůra (ze kterého jsem se sem dostala proklikem) se výslovně píše "Od druhé odpoledne nejezte a nepijte nic víc než vodu, ale tou nešetřete, čím více vypijete, tím lépe.", takže podle toho se po čtrnácté hodině nejen pít má, ale dokonce co nejvíc. Jen tam není řečeno, co pak, od chvíle, kdy začnu se solí.
Omlouvám se, ale v tom "Prehladne, strucne a aktualizovane navody" jsem zrovna tenhle nenašla...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát kvě 24, 2013 8:15 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 04, 2013 9:18 pm
Příspěvky: 22
Bydliště: Johannesburg
Tak jsem ti to tu zkopirovala - mas pravdu, v tech navodech to nejni, tak to se omlouvam \":)\"
Ja to jela podle tohohle navodu (achjo, kdybych si tak vzpomnela, odkud jsem to zkopirovala), nepouzivala jsem Hepatil (tady to nekoupim a chemie mi moc nejde, abych podle slozeni hledala neco podobnyho), no a jinak mam pocit, ze ty 3 deci olivac-citron je moc. Aspon pro me. Proste jsem do sebe kopla tolik, abych nezvracela, ale i to zrejme fungovalo. Tak ted uz snad to bude jasnejsi.

JATERNI OCISTA
- Potřebujete k tomu Epsomskou sůl - Magnesii Sulfas Heptahydricus (síran hořečnatý heptahydrát MgSO4_7H2O ), obsahující pro tělo velmi potřebný hořčík. Seženete jej v lékárně (pokud si vás jako zákazníka považují, tak vám ho objednají 1 kg asi 300Kč) a nebo v obchodě s chemikáliemi.
- Dobré, ale ne nezbytně nutné jsou tabletky HEPATIL (stimulují

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát kvě 24, 2013 8:30 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
ceskymo píše:
Cely navod mas pod "Stavba novych zakladu" , "Prehladne, strucne...."
Nesmis nic pit od 14 hodin po predchozim maximalnim zavodneni. Ja tu zizen resila tak, ze jsem si dala tak asi 2x za hodinu co nejmensi cuc vody, spis tak jenom smocit rty. Drzim palce \":)\" Taky pomaha zuzlat oblazek, tvori se tim sliny a necitis tolik zizen.

Zdravím.Možno to každý znáša inak.Ale ja pijem čo najviac vody do 18 tej hodiny a nebolo mi zatiaľ zle.Očista bola vždy úspešná.Mám ich za sebou docela dosť.Do 14tej hodiny pijem jablčnú šťavu a vodu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát kvě 24, 2013 8:38 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 04, 2013 9:18 pm
Příspěvky: 22
Bydliště: Johannesburg
Aleš K. píše:
Svojí první očistu jsem provedl v úterý. Už 2 měsíce před očistou jsem pil pravidelně jablečnou šťávu i šťávu z červené řepy. Od soboty do pondělí jsem byl jen na ovoci a zelenině (2/3 v syrovém nevařeném stavu). V úterý do 15h jsem vypil 1,5-2l čerstvé domácí jablečné šťávy, pak už jen vodu. Večer 2 dávky roztoku s epsomnskou solí, později 120ml panenského olivového oleje se 180ml čerstvé sitronové šťávy. Vše dle návodu od Jardy. Hned po vypití jsem ulehl na záda, chvíli jsem i spal. Vstal jsem po cca 1h, pak znovu zalehl a spal prakticky až do středečního rána, kdy mě kolem 4h30 probudila nevolnost. Zvracel jsem žlutou velmi hořkou šťávu. Po zbytek dne už žádná nevolnost nebyla, jen průjem, kdy odešlo spousta hráškově zeleného smetí odhadem 2-6mm. Co se týče té nevolnosti se zvracením, je to normální, resp. dá se tomu nějak předejít?
Děkuji
Aleš

Alesi, ja si myslim, ze jsi zvracel prave proto, ze jsi pil po 14 h. Zkopirovala jsem sem navod podle ktereho jsem to udelala a nezvracela jsem vubec. Ani jsem nemela zaludek na vode, zkratka krome toho vodo-prujmu plnyho hrasku jsem nemela zadny neprijemny pocity. Jo, a taky jsem zalehla v tech 6 h. a uz jsem zustala v posteli, samozrejme az na nezbytnosti - kuchyn, zachod \":)\" Pustila jsem si filmy, nastavila budika, jak se mi chtelo spat, no a slo to tak nejak vsechno samo...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát kvě 24, 2013 8:40 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 08, 2013 3:17 pm
Příspěvky: 19
Já se přiznám, že jsem z toho zmatená, protože až na tenhle detail jsou ty návody stejné...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz