Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 5:27 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 54  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř kvě 15, 2013 6:21 am 
Offline

Registrován: úte pro 04, 2012 11:30 am
Příspěvky: 10
Jarda píše:
Tak ono nemá cenu vápník honit v těle z místa na místo, lepší je ho dostat tam, kde má být a na to slouží D3 a K2. Udělejte si vyšetření na 25-OH vitamín D3 a uvidíte jak si stojíte, jinak si tím lze i uškodit a přijít zbytečně třeba o zuby.

snažím se tím řešit altrosu a drobné výrustky v levé kyčli podle návodu Normana W. tak právě proto jsem šel do té grepové šťávy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Šťáva vs. vláknina
PříspěvekNapsal: pon kvě 20, 2013 12:21 pm 
Offline

Registrován: pon kvě 20, 2013 10:12 am
Příspěvky: 2
Dobrý den, mám otázku. Je tu psáno získat pouze šťávu bez vlákniny pro dobrou vstřebatelnost. V pořádku. A pak mám člověk dopltit tělo adekvátním množstvím vlákniny. Selský rozum říká: vymačkáním získám šťávu, zbyde mi hodně vlákniny, tu nevyhodím a pak ji tedy sním. Přece kvalitní vlákninu např. z ovoce nevyhodím do koše a připravím si vlákninu jinou.
Uvažuji špatně?

Po jaké době po vypití šťávy se má vláknina domlnit? Čili za jak dlouho se přibližně šťáva vstřebá do organizmu?

Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťáva vs. vláknina
PříspěvekNapsal: stř kvě 22, 2013 10:35 am 
Offline

Registrován: úte kvě 21, 2013 4:48 pm
Příspěvky: 5
Aldaaa píše:
Dobrý den, mám otázku. Je tu psáno získat pouze šťávu bez vlákniny pro dobrou vstřebatelnost. V pořádku. A pak mám člověk dopltit tělo adekvátním množstvím vlákniny. Selský rozum říká: vymačkáním získám šťávu, zbyde mi hodně vlákniny, tu nevyhodím a pak ji tedy sním. Přece kvalitní vlákninu např. z ovoce nevyhodím do koše a připravím si vlákninu jinou.
Uvažuji špatně?

Po jaké době po vypití šťávy se má vláknina domlnit? Čili za jak dlouho se přibližně šťáva vstřebá do organizmu?

Děkuji za odpověď.

Také přeji pěkný den,
vždy se snažím používat selský rozum, pokud možno mé babičky. Proč pít šťávu a pak se snažit pozřít a prohnat trávicím ústrojím vylisované zbytky, které ani králici snad nežerou, a zatěžovat tak tělo a zejména celý střevní trakt ? Proč bych měl energii získanou ze šťávy a svoje tělo používat jako "odpadkové služby" ? \":-)\").
Během odšťavňování zůstává většina škodlivých látek (míněno chemie z moderního zemědělství) ve vylisovaných zbytcích. O kvalitě a prospěšnosti vláknin hovořit tedy v tomto případě je diskutabilní.
Vstřebání šťávy organizmem probíhá velice rychle, uvádí se kolem 30 min (míněno v případě na lačno). Proto se některými výživovými systémy doporučována jako (i jediná) snídaně.
K otázce doplnění vlákniny ve stravě, opět "selským rozumem mé babičky": vláknina se "nedoplňuje", tělo ji neskladuje, tudíž ani není co doplňovat. Vláknina je tělu z pohledu nutričních či jiných výživových hodnot k ničemu. Slouží dobře jako koště k vymetání odpadků z našeho trávícího traktu a to díky podpoření správné činnosti střev. Což se dá zajistit i jakoukoliv jinou vlákninou. A pokud je člověk zdravý, má v pořádku trávicí trakt, tak otázku množství vlákniny ve stravě asi vůbec neřeší (já tedy rozhodně ne).
Správné pití šťávy, kromě dalších doporučení, říká, že se má pít minimálně 20 minut před jídlem. To, společně s předchozími poznámkami věřím odpovídá na Vaši otázku jak a kdy a zda vůbec se zajímat o vědomé " doplňování vláknin ".
Doufám, že jsem trochu objasnil. S pozdravem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: zhoršení zdravotního stavu
PříspěvekNapsal: ned kvě 26, 2013 12:42 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 26, 2013 12:08 pm
Příspěvky: 1
Zdravím a prosím někoho o radu.
Před deseti dny jsem začala pít mrkvovo-jablečnou šťávu, cca 1,5 litru denně ředěnou 1:1. Před třemi dny mě rozbolelo v krku, udělal se mi čep na mandli a zánět v oku. Dnes už mám zánět i v tom druhém a navíc se přidala i horečka. Na nachlazení to nevypadá, jelikož nemám rýmu ani kašel a normálně funguji. Nejsem unavená ani nemám pocit, že bych byla nemocná. Je možné, že jsem měla v těle nějaký skrytý zánět, který se pitím šťávy prostě probudil a projevil se?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned kvě 26, 2013 1:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
rimar77 píše:
snažím se tím řešit altrosu a drobné výrustky v levé kyčli podle návodu Normana W. tak právě proto jsem šel do té grepové šťávy

Tak tím více platí moje předchozí rada.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťáva vs. vláknina
PříspěvekNapsal: ned kvě 26, 2013 2:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Aldaaa píše:
Dobrý den, mám otázku. Je tu psáno získat pouze šťávu bez vlákniny pro dobrou vstřebatelnost. V pořádku. A pak mám člověk dopltit tělo adekvátním množstvím vlákniny. Selský rozum říká: vymačkáním získám šťávu, zbyde mi hodně vlákniny, tu nevyhodím a pak ji tedy sním. Přece kvalitní vlákninu např. z ovoce nevyhodím do koše a připravím si vlákninu jinou.
Uvažuji špatně?

Po jaké době po vypití šťávy se má vláknina domlnit? Čili za jak dlouho se přibližně šťáva vstřebá do organizmu?

Děkuji za odpověď.

Odstraníte něco špatného a pak to pro jistotu zase sníte, tak proč jste to složitě odstraňoval. Pokud by jste nejdříve četl a pak se ptal, došel by jste ke stejným závěrům, které vám radí člen pavlito.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťáva vs. vláknina
PříspěvekNapsal: ned kvě 26, 2013 2:45 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Jarda píše:
Odstraníte něco špatného a pak to pro jistotu zase sníte, tak proč jste to složitě odstraňoval. Pokud by jste nejdříve četl a pak se ptal, došel by jste ke stejným závěrům, které vám radí člen pavlito.

Dr Mercola na toto tema nekde rika, pokud si to poradne pamatuju, ze on to odstavi a pak opet smicha stavu s pevnou casti a sni. Doporucuje samozrejme BIO kvalitu takze se mu zda cenna i ta vlaknina. A odstavuje to proto, aby se to vstrebalo, mimochodem, pouziva omega 8004/8006, aspon v dobe kdy jsem ho cetl.
Pise neco jako ze odstavnovac vytahne stavu z bunek nebo tak nejak a ta se pak snadno vstreba. Pokud by to neodstvil, tak toho hodne projde travici soustavou a z druhe strany vyjde, aniz by se rada zivin vyuzila. Predevsim pri odflaknutem zvykani, coz je asi bezne. Pokud pozorujete co z vas vychazi, tak mu mozna date za pravdu. Napriklad kousky blbe rozkousaneho jablka nebo kousky listu salatu...
Takze odstavnuje pro zvyseni vstrebatelnosti a zachova vlakninu, aby vymetala travici soustavu.
Ja jsem vetsinou pevny odpad vyhazoval protoze vlakniny mam i tak dost, ale chapu i to, ze ma smysl to snist nebo nejak jinak vyuzit.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťáva vs. vláknina
PříspěvekNapsal: ned kvě 26, 2013 6:17 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Aldaaa píše:
Dobrý den, mám otázku. Je tu psáno získat pouze šťávu bez vlákniny pro dobrou vstřebatelnost. V pořádku. A pak mám člověk dopltit tělo adekvátním množstvím vlákniny. Selský rozum říká: vymačkáním získám šťávu, zbyde mi hodně vlákniny, tu nevyhodím a pak ji tedy sním. Přece kvalitní vlákninu např. z ovoce nevyhodím do koše a připravím si vlákninu jinou.
Uvažuji špatně?

Po jaké době po vypití šťávy se má vláknina domlnit? Čili za jak dlouho se přibližně šťáva vstřebá do organizmu?

Děkuji za odpověď.

Hlavne uvazujete v intencich odstredivkovych odstavovacu. Odpad, ktery mi treba pada z ANGELA by se asi jist uz nedal, protoze to ma konzistenci asi jako piliny.
Chtel bych videt nekoho, kdo by to dokazal snizt, aniz by si to dukladne do neceho podstatne objemnejsiho nezamichal.
Navic toho je z kila jablek tak dve az tri polevkove lzice, coz jsou slupky a jadrince. Nic dalsiho z ANGELA jako odpad nevypadne.
Proc se to snazit jeste snizt moc nechapu.
Ve stave z ANGELA je uz tak vytlacena hromada vlakniny.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zhoršení zdravotního stavu
PříspěvekNapsal: ned kvě 26, 2013 9:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
milka_kf1 píše:
Zdravím a prosím někoho o radu.
Před deseti dny jsem začala pít mrkvovo-jablečnou šťávu, cca 1,5 litru denně ředěnou 1:1. Před třemi dny mě rozbolelo v krku, udělal se mi čep na mandli a zánět v oku. Dnes už mám zánět i v tom druhém a navíc se přidala i horečka. Na nachlazení to nevypadá, jelikož nemám rýmu ani kašel a normálně funguji. Nejsem unavená ani nemám pocit, že bych byla nemocná. Je možné, že jsem měla v těle nějaký skrytý zánět, který se pitím šťávy prostě probudil a projevil se?

Tak větší detox, jak je při aplikaci většího množství čerstvé šťávy docela normální. Uberte množství a dále dávkujte opatrněji, než si tělo zvykne. Zánět ani ne, spíše skladiště toxinů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťáva vs. vláknina
PříspěvekNapsal: ned kvě 26, 2013 10:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
pv33 píše:
Dr Mercola na toto tema nekde rika, pokud si to poradne pamatuju, ze on to odstavi a pak opet smicha stavu s pevnou casti a sni. Doporucuje samozrejme BIO kvalitu takze se mu zda cenna i ta vlaknina. A odstavuje to proto, aby se to vstrebalo, mimochodem, pouziva omega 8004/8006, aspon v dobe kdy jsem ho cetl.
Pise neco jako ze odstavnovac vytahne stavu z bunek nebo tak nejak a ta se pak snadno vstreba. Pokud by to neodstvil, tak toho hodne projde travici soustavou a z druhe strany vyjde, aniz by se rada zivin vyuzila. Predevsim pri odflaknutem zvykani, coz je asi bezne. Pokud pozorujete co z vas vychazi, tak mu mozna date za pravdu. Napriklad kousky blbe rozkousaneho jablka nebo kousky listu salatu...
Takze odstavnuje pro zvyseni vstrebatelnosti a zachova vlakninu, aby vymetala travici soustavu.
Ja jsem vetsinou pevny odpad vyhazoval protoze vlakniny mam i tak dost, ale chapu i to, ze ma smysl to snist nebo nejak jinak vyuzit.

To je všechno sice pravda, ale vůbec to není vhodné v našich podmínkách, kdy je surovina zpravidla kontaminovaná a je jenom dobře vlákninu plnou reziduí vyhodit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťáva vs. vláknina
PříspěvekNapsal: pon kvě 27, 2013 7:09 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
pavlito píše:
Proč pít šťávu a pak se snažit pozřít a prohnat trávicím ústrojím vylisované zbytky, které ani králici snad nežerou, a zatěžovat tak tělo a zejména celý střevní trakt ? Proč bych měl energii získanou ze šťávy a svoje tělo používat jako "odpadkové služby" ? \":-)\").
Během odšťavňování zůstává většina škodlivých látek (míněno chemie z moderního zemědělství) ve vylisovaných zbytcích. O kvalitě a prospěšnosti vláknin hovořit tedy v tomto případě je diskutabilní.

K otázce doplnění vlákniny ve stravě, opět "selským rozumem mé babičky": vláknina se "nedoplňuje", tělo ji neskladuje, tudíž ani není co doplňovat. Vláknina je tělu z pohledu nutričních či jiných výživových hodnot k ničemu. Slouží dobře jako koště k vymetání odpadků z našeho trávícího traktu a to díky podpoření správné činnosti střev. Což se dá zajistit i jakoukoliv jinou vlákninou. A pokud je člověk zdravý, má v pořádku trávicí trakt, tak otázku množství vlákniny ve stravě asi vůbec neřeší (já tedy rozhodně ne).

Stále sa bavíte o vitamínoch zo supermarketu. Tam ich asi moc nenájdete. Ja sa snažím na zahrade nepoužívať chémiu. Tú zvädnutú zeleninu zo supermarketu dajte susedovej koze a kúpte si kúsok zahradky.

K tomu selskému rozumu Vaší babičky - jaký odšťavovač mala Vaša babička?

Zase ma pochopíte že som proti odšťavovaniu - to nie, tiež si chcem kúpiť odšťavovač ale sa mi nepozdáva to odšťavovanie za každú cenu. Keď budete mať problém s rakovinou hrubého čreva budete plakať že ste ho mal vymetať. To hovorí mne selský rozum. Teda aj šťavu aj vlákninu. Nalačno pohár šťavy a na svačinu celé chutné ovocie.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Šťávy a rakovina tlustého střeva
PříspěvekNapsal: úte črc 16, 2013 9:08 pm 
Offline

Registrován: úte črc 16, 2013 8:54 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na Váš názor týkající se volby vhodných plodin pro odšťavňování při léčbě rakoviny tlustého střeva. Dle informací, které jsem získal z různých zdrojů, je důležité pít zeleninové šťávy a to zejména z kořenové zeleniny(mrkev, celer, červená řepa, zelí atd..). Ovocné šťávy prý obsahují velké množství cukrů, které pomáhá rychlému růstu rakovinových buněk či metastáz a zakyselení organizmu. Četl jsem už ledacos a začínám být zmatený. Co byste doporučoval Vy? Prosím i s argumentací.
PS: Nejsem odborník, proto prosím o shovívavost, co se týče mého podání.

Děkuji za Váš čas.
Jiří


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 17, 2013 11:12 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Jirka 87 píše:
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na Váš názor týkající se volby vhodných plodin pro odšťavňování při léčbě rakoviny tlustého střeva. Dle informací, které jsem získal z různých zdrojů, je důležité pít zeleninové šťávy a to zejména z kořenové zeleniny(mrkev, celer, červená řepa, zelí atd..). Ovocné šťávy prý obsahují velké množství cukrů, které pomáhá rychlému růstu rakovinových buněk či metastáz a zakyselení organizmu. Četl jsem už ledacos a začínám být zmatený. Co byste doporučoval Vy? Prosím i s argumentací.
PS: Nejsem odborník, proto prosím o shovívavost, co se týče mého podání.

Děkuji za Váš čas.
Jiří

Spis bych se snazil resit to, co jite mimo tech stav ze zeleniny a ovoce, tam by bylo mozna dobre neco ubrat. Ovoce sice obsahuje cukr, ale take hromadu jinych prospesnych latek pro telo. Zkousel jste si merit PH organizmu po aplikaci ovocnych stav. Je mam stredni PH stale kolem 7,3 i pri piti ovocnych stav, kombinuji je ale se zelenymi stavami. Dokonce mi PH ani neklesa, ale naopak stoupa, pokud denne snim 2 polevkove lzice medu. V kvalitnim medu je take hromada ochrannych latek pro telo.

Sezente si PH metr a zkousejte a merte. 100% radu Vam nikdo neda, u kazdeho funguje neco jineho. Dulezita je hlavne vyvazena strava.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťáva vs. vláknina
PříspěvekNapsal: stř črc 17, 2013 11:16 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Deane píše:
Stále sa bavíte o vitamínoch zo supermarketu. Tam ich asi moc nenájdete. Ja sa snažím na zahrade nepoužívať chémiu. Tú zvädnutú zeleninu zo supermarketu dajte susedovej koze a kúpte si kúsok zahradky.

K tomu selskému rozumu Vaší babičky - jaký odšťavovač mala Vaša babička?

Zase ma pochopíte že som proti odšťavovaniu - to nie, tiež si chcem kúpiť odšťavovač ale sa mi nepozdáva to odšťavovanie za každú cenu. Keď budete mať problém s rakovinou hrubého čreva budete plakať že ste ho mal vymetať. To hovorí mne selský rozum. Teda aj šťavu aj vlákninu. Nalačno pohár šťavy a na svačinu celé chutné ovocie.

Moje babicka mela rucni odstavovac a odstavovali jsme kde co. To ale tenkrat jeste byla kvalita, ne jako ted, ze se v te zelenine a ovoci ze supermarketu nenajde zadny mineral, zato pesticidu a podobnych svinstev je tam hromada. \":-)\"

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř črc 17, 2013 8:38 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Ja som teraz urobil šťavu z čučoriedok a marhúľ, to je dobré.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 54  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz