Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 1:39 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte čer 04, 2013 10:26 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
bubinko83 píše:
Dobry den,som 1 mesiac po porode a cez vikend ma chytil žlčnikovy zachvat,urobili mi sono kde mi našli vela drobnych kamienkov \":(\" Teraz mam dietu ale žlčnik stale pobolieva a neviem čo stym .Oni odporučaju operaciu ale mnme sa do toho nechce kedže kojim.Je kura vhodna aj pre dojčiace či nie?dakujem

Pokud ti vadi operace jen proto ze kojis, tak asi moc nechapes o co jde. Operace je blba vzdycky a navic je naprosto zbytecna. Zkus si precist vsechny prispevky za poslednich par mesicu a pochopis. Nevim co si predstavuje pod pojmem operace, ale asi to znamena, ze ti zlucnik, velice dulezity organ pro traveni, uriznou. Nic jineho neumeji.
Jestli se ti nechce jit hned do plne ocisty, tak si kazdy den smichej lzici olivovyho oleje a rekneme jeden a pul lzice citronove stavy a vypij, pripadne vic. A rovnez se doporucuje stava z jablek. A prestan jist tucna jidla. Ale lepsi by bylo jit soucasne na plnou ocistu. A v zadnem pripade bych si nenechal zlucnik uriznout, kdyz ho lze tak snadno vycistit.
V knize Andrease Moritze, jeden z nejznamejsich autoru/lecitelu, ktery ze zabyval predevsim ocistou jater, je jeho odpoved na dotaz jestli delat ocistu jater v tehotenstvi. Pise neco jako ze by to asi nevadilo, ale ze pro jistotu by pockal az 6 tydnu po porodu. Ty jsi po porodu mesic a pred ocistou se doporucuje aspon par dni, idealne 6, pit kazdy den litr jablecnych stav. A pak uz budes mit pomalu tech 6 nedel a sel bych do toho. Nebo jak jsem psal jen tu stavu a mensi davky olivoveho oleje s citronovou stavou a plnou ocistu odlozit. Ale v zadne pripade bych si nenechal zlucnik uriznout. Protoze ti nedoroste a do konce zivota by sis to vycitala. Nebudes prvni ani posledni komu doktori doporucuji zlucnik uriznout a kdo operaci odmitnul

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř čer 05, 2013 9:41 am 
Offline

Registrován: úte čer 04, 2013 8:41 pm
Příspěvky: 9
no ja určite operaciu nechcem ani keby nekojim to je jasne ,hladam nejake riešenie ktore sa nerobi operativne.Myslim že ten žlčnik je tam doležity a potrebujeme ho.Nikdy som nemala problemy s travenim a kamienky su vytvorene len v gravidite lebo som tam mala dieta natalčene a nepretekala tadial dobre žlč,čiže sa doastatočne nevyprazdnoval a sa mi to tam usadzalo \":(\" tak nejak mi to bolo vysvetlene u doktora na sone.Ale zaujmave že jeden hovoril o operacii a druhy že sa to spravi same \":shock:\" A nemože sa pri tej očistnej kure stat že sa mi kamienok zasekne v žlčovych cestach a dostanem koliku? to bola ukrutna bolest a nechcem to viac zažit .A ten olivovy možem pit ked som po zachvate ? ved je to dost mastne či .Dakujem za odpoved


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř čer 05, 2013 10:29 am 
Offline

Registrován: stř kvě 08, 2013 3:17 pm
Příspěvky: 19
bubinko83 píše:
no ja určite operaciu nechcem ani keby nekojim to je jasne ,hladam nejake riešenie ktore sa nerobi operativne.Myslim že ten žlčnik je tam doležity a potrebujeme ho.Nikdy som nemala problemy s travenim a kamienky su vytvorene len v gravidite lebo som tam mala dieta natalčene a nepretekala tadial dobre žlč,čiže sa doastatočne nevyprazdnoval a sa mi to tam usadzalo \":(\" tak nejak mi to bolo vysvetlene u doktora na sone.Ale zaujmave že jeden hovoril o operacii a druhy že sa to spravi same \":shock:\" A nemože sa pri tej očistnej kure stat že sa mi kamienok zasekne v žlčovych cestach a dostanem koliku? to bola ukrutna bolest a nechcem to viac zažit .A ten olivovy možem pit ked som po zachvate ? ved je to dost mastne či .Dakujem za odpoved

Já bych teda ještě počkala, dokud by se mně to nepovedlo prokonzultovat s někým, kdo těm očistám dobře rozumí - bála bych se ne o sebe, o žlučník a tak, ale o dítě - protože, jestli to tedy jako laik dobře chápu, vtip očisty je mimo jiné v tom, že se vylučují všelijaké toxiny a svinstva vůbec, a docela nerada bych je měla v mlíku a lila je tak do dítěte... a ony by se do toho mlíka z krve patrně dostaly docela dobře...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř čer 05, 2013 12:03 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
bubinko83 píše:
no ja určite operaciu nechcem ani keby nekojim to je jasne ,hladam nejake riešenie ktore sa nerobi operativne.Myslim že ten žlčnik je tam doležity a potrebujeme ho.Nikdy som nemala problemy s travenim a kamienky su vytvorene len v gravidite lebo som tam mala dieta natalčene a nepretekala tadial dobre žlč,čiže sa doastatočne nevyprazdnoval a sa mi to tam usadzalo \":(\" tak nejak mi to bolo vysvetlene u doktora na sone.Ale zaujmave že jeden hovoril o operacii a druhy že sa to spravi same \":shock:\" A nemože sa pri tej očistnej kure stat že sa mi kamienok zasekne v žlčovych cestach a dostanem koliku? to bola ukrutna bolest a nechcem to viac zažit .A ten olivovy možem pit ked som po zachvate ? ved je to dost mastne či .Dakujem za odpoved

Dost se tim zabyvam a zatim jsem nevidel ze by se pri ociste kaminek zaseknul. A i kdyby, at uz pri ociste nebo bez, tak hned epsomku a jablecnou stavu, a mel by se uvolnit.
Ale pise se, ze se kaminek muze vydat na cesty a zaseknout i bez ocisty. Ty jsi tu koliku taky nemela z ocisty, ale proto, ze jsi tu ocistu neudelala.
bubinko83 píše:
.....Ale zaujmave že jeden hovoril o operacii a druhy že sa to spravi sam

Je zajimavy ze obcas i doktor muze byt normalni, tedy ten druhy.....
ladyzaba píše:
....že se vylučují všelijaké toxiny a svinstva vůbec....

Svinstvo jde predevsim do streva a to by se pak melo vyplachnout, aby se znovu nevstrebavalo. Takze ja bych se toho tolik nebal. A jak pisu porad dokola, lidi maji neustale hruzu, co se muze stat pri ociste. A naprosto se nezabyvaji tim, co se muze stat kdyz ocistu neudelas, at uz jedes na priskrcene travici stavy nebo si nechas zlucnik uriznout, muze se toho stat taky dost.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř čer 05, 2013 8:02 pm 
Offline

Registrován: úte čer 04, 2013 8:41 pm
Příspěvky: 9
Ja nemožem pit citronovu vodu kvoli kojeniu? Inak by som skusila ten olivovy olej s citronom no s tym kojenim je to o to tažšie aj ked nechcem koliky ani operaciu \":(\"tak mam len dietu .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř čer 05, 2013 8:14 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
bubinko83 píše:
Ja nemožem pit citronovu vodu kvoli kojeniu? Inak by som skusila ten olivovy olej s citronom no s tym kojenim je to o to tažšie aj ked nechcem koliky ani operaciu \":(\"tak mam len dietu .

Co stava z grepu, pripadne pomerance? I to lze pouzit. A proc nemuzes ten citron? Mozna se ptam blbe, zatim jsem nikdy nekojil \":lol:\"

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř čer 05, 2013 8:17 pm 
Offline

Registrován: úte čer 04, 2013 8:41 pm
Příspěvky: 9
pv33 píše:
Co stava z grepu, pripadne pomerance? I to lze pouzit. A proc nemuzes ten citron? Mozna se ptam blbe, zatim jsem nikdy nekojil \":lol:\"

Nemožem citrusy kvoli tomu že vyvolavaju alergie a teda nemožu sa v obdobi laktacie a hlavne nie pri tak malom babatku ,syn ma 6tt.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv čer 06, 2013 12:37 am 
Offline

Registrován: stř kvě 08, 2013 3:17 pm
Příspěvky: 19
[quote="pv33":3v5soe8b]Svinstvo jde predevsim do streva a to by se pak melo vyplachnout, aby se znovu nevstrebavalo. Takze ja bych se toho tolik nebal. A jak pisu porad dokola, lidi maji neustale hruzu, co se muze stat pri ociste. A naprosto se nezabyvaji tim, co se muze stat kdyz ocistu neudelas, at uz jedes na priskrcene travici stavy nebo si nechas zlucnik uriznout, muze se toho stat taky dost.[/quote:3v5soe8b]
Jsem tady nováček a můžu se snadno mýlit, ale představuju si to tak, že očista jater, zjednodušeně řečeno, má dvě složky - mechanickou (zbavit se případných kamínků) a "chemickou" (zbavit se případných toxinů, před kterými v minulosti

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv čer 06, 2013 7:23 am 
Offline

Registrován: úte čer 28, 2011 10:22 pm
Příspěvky: 122
[quote="bubinko83":15aqliq7]Nemožem citrusy kvoli tomu že vyvolavaju alergie a teda nemožu sa v obdobi laktacie a hlavne nie pri tak malom babatku ,syn ma 6tt.[/quote:15aqliq7]
tak skus na ocistu pecene kavovy klystir podla presnych instrukcii dr. Gersona. paradoxne tento klystir nesluzi ani tak na ocistu creva, ale prave na ocistu pecene...tu je o tom cele vlakno:



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv čer 06, 2013 9:28 am 
Offline

Registrován: pon kvě 27, 2013 3:05 pm
Příspěvky: 5
[quote="ladyzaba":meg5abvf]Jsem tady nováček a můžu se snadno mýlit, ale představuju si to tak, že očista jater, zjednodušeně řečeno, má dvě složky - mechanickou (zbavit se případných kamínků) a "chemickou" (zbavit se případných toxinů, před kterými v minulosti

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv čer 06, 2013 9:30 am 
Offline

Registrován: pon kvě 27, 2013 3:05 pm
Příspěvky: 5
Peto píše:
Môže mi niekto povedať, či je možné namiesto olivového oleja použiť konopný? Značka je Good oil http://www.goodwebsite.co.uk/Good-Oil-Hemp-Oil.php
Je vhodnejšie po 14.00 (teraz v lete 15.00) piť čistú vodu alebo nepiť nič?
Plánujem túto tretiu očistu s konopným olejom, bez pitia vody a na ďalší deň šánku.

Dělám očistu podle Michaila Tombaka a ten v knize přímo píše, že se očista dá provádět jakým koli kvalitním rostlinným olejem, ale on preferuje ten z jader hroznů a tak ho používám taky.. nikdy jsem nepoužila olivový..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát čer 07, 2013 11:42 am 
Offline

Registrován: úte črc 26, 2011 5:24 pm
Příspěvky: 86
Ahoj \":)\"
Prodělal jsem už 4 očisty - vždy jsem je prováděl 1x za 14 dnů. Napadlo mě, jesti bych mohl nějakou dobu očistu provádět i 1x za týden....
Je to bezpečné? \":)\"

Moc děkuji

David \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát čer 07, 2013 5:09 pm 
Offline

Registrován: pát črc 20, 2012 1:54 pm
Příspěvky: 85
davidekMTB píše:
Ahoj \":)\"
Prodělal jsem už 4 očisty - vždy jsem je prováděl 1x za 14 dnů. Napadlo mě, jesti bych mohl nějakou dobu očistu provádět i 1x za týden....
Je to bezpečné? \":)\"

Moc děkuji

David \":)\"

Mohl bych se vás zeptat, jestli jste po těch čtyřech očistách pocítil nějaké změny k lepšímu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát čer 07, 2013 5:17 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
davidekMTB píše:
Ahoj \":)\"
Prodělal jsem už 4 očisty - vždy jsem je prováděl 1x za 14 dnů. Napadlo mě, jesti bych mohl nějakou dobu očistu provádět i 1x za týden....
Je to bezpečné? \":)\"

Moc děkuji

David \":)\"

Bezpecne to je, jen mozna riskujes nizsi urodu. Pise se, ze je dobre pockat tech 14, protoze se ten sajrajt posune k vychodu. Ale nikde jsem necetl, ze by mel byt problem to opakovat po tydnu.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát čer 07, 2013 6:35 pm 
Offline

Registrován: pon pro 26, 2011 12:15 am
Příspěvky: 124
Bydliště: Košice
pv33 píše:
Dost se tim zabyvam a zatim jsem nevidel ze by se pri ociste kaminek zaseknul. A i kdyby, at uz pri ociste nebo bez, tak hned epsomku a jablecnou stavu, a mel by se uvolnit.
Ale pise se, ze se kaminek muze vydat na cesty a zaseknout i bez ocisty. Ty jsi tu koliku taky nemela z ocisty, ale proto, ze jsi tu ocistu neudelala.

...ahoj pv33, pises, ze keby sa nahodou zasekol kamienok, treba hned epsomku a jablcnu stavu...nebolo by lepsie - epsomku a olivovy olej, aby to malo ten isty "naraz na zlcnik" ako na zaciatku?...ci to uz by bolo vela na ten zlcnik a nebolo by to velmi bezpecne? Dik za odpoved.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz