Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte zář 24, 2024 6:29 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 122  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: čtv úno 25, 2010 3:35 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Jindra píše:
- platí zákaz živočišných tuků... tak tedy používat tvaroh nízkotučný nebo vysokotučný?
Prosím vás, Jardo, Xione, co o tom smýšlíte? Díky moc.

Ak zoberieme do úvahy prácu pani Budwig, vychádzajme z jej ponímania tukov. Neviem presne zistiť kedy sa začali vyrábať také hnusy ako je nízkotučný tvaroh a iné nízkotučné umeliny, ale v polovici 50-tych rokov keď publikovala, zrejme ešte neboli a pani Budwig pracovala s normálnym nepančovaným tvarohom, ktorý je naozaj cca 10%-ný. Ja si tiež pamätám iba tvaroh ako taký, teda chuťovo výborný a teda tučný, nízkotučný sa začal predávať až oveľa neskôr. Neviem zistiť, či pani Budwig svoju prácu neskôr prehodnocovala, vychádzam iba z toho, že jej prácu preverovali niekde na univerzite v USA aj zopár zaoceánskych vedcov a potvrdili jej teóriu. To, že sa má použiť tučný tvaroh sa dá odvodiť z niektorých jej viet v knihe, kde hovorí, že tuky v tele, teda správnejšie mastné kyseliny, majú byť v správnom pomere. Pomer potrebný k životu je vraj 1:1. Inde som sa dočítala, že správny pomer je 4:1, teda štyrikrát viac omega 3 než omega 6. Na jednej stránke o mliečnych výrobkoch, neviem ju v rýchlosti nájsť sa píše, že tvaroh (myslí sa pravý neodtučnený) má velmi dobrý pomer týchto omega kyselín. Myslím, si, že preto zvolila p. Budwig tvaroh, ktorého obsah tukov sa skoro zhoduje so skladbou v ľanovom oleji a tak vlastne by ostal ten pomer pre vyrovnaný príjem tukov zachovalý. Lebo prijímať musíme aj tie omega 6 aj 9, len v správnom pomere. Alarmujúce je, že vraj prijímame pomer tukov 20:1 v neprospech mastných kyselín omega 3. Kúra pani Budwig s jej pudingom a kúrou neuvažuje o príjme nejakej inej tukovo bohatej stravy, práve naopak, výživa by mala spočívať v príjme surových zeleniny a ovocia a teda by nemalo dochádzať k narušeniu pomeru z iných tukvo nevyvážených potravín. Ja osobne som za tučný tvaroh, pretože inak by pani Budwig bola svoju teóriu korigovala a to neurobila, aspoň o tom nie je nikde zmienka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: čtv úno 25, 2010 9:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Sybilla píše:
Ak zoberieme do úvahy prácu pani Budwig, vychádzajme z jej ponímania tukov. Neviem presne zistiť kedy sa začali vyrábať také hnusy ako je nízkotučný tvaroh a iné nízkotučné umeliny, ale v polovici 50-tych rokov keď publikovala, zrejme ešte neboli a pani Budwig pracovala s normálnym nepančovaným tvarohom, ktorý je naozaj cca 10%-ný. Ja si tiež pamätám iba tvaroh ako taký, teda chuťovo výborný a teda tučný, nízkotučný sa začal predávať až oveľa neskôr. Neviem zistiť, či pani Budwig svoju prácu neskôr prehodnocovala, vychádzam iba z toho, že jej prácu preverovali niekde na univerzite v USA aj zopár zaoceánskych vedcov a potvrdili jej teóriu. To, že sa má použiť tučný tvaroh sa dá odvodiť z niektorých jej viet v knihe, kde hovorí, že tuky v tele, teda správnejšie mastné kyseliny, majú byť v správnom pomere. Pomer potrebný k životu je vraj 1:1. Inde som sa dočítala, že správny pomer je 4:1, teda štyrikrát viac omega 3 než omega 6. Na jednej stránke o mliečnych výrobkoch, neviem ju v rýchlosti nájsť sa píše, že tvaroh (myslí sa pravý neodtučnený) má velmi dobrý pomer týchto omega kyselín. Myslím, si, že preto zvolila p. Budwig tvaroh, ktorého obsah tukov sa skoro zhoduje so skladbou v ľanovom oleji a tak vlastne by ostal ten pomer pre vyrovnaný príjem tukov zachovalý. Lebo prijímať musíme aj tie omega 6 aj 9, len v správnom pomere. Alarmujúce je, že vraj prijímame pomer tukov 20:1 v neprospech mastných kyselín omega 3. Kúra pani Budwig s jej pudingom a kúrou neuvažuje o príjme nejakej inej tukovo bohatej stravy, práve naopak, výživa by mala spočívať v príjme surových zeleniny a ovocia a teda by nemalo dochádzať k narušeniu pomeru z iných tukvo nevyvážených potravín. Ja osobne som za tučný tvaroh, pretože inak by pani Budwig bola svoju teóriu korigovala a to neurobila, aspoň o tom nie je nikde zmienka.

To, co píšete je sice pravda, ale minimální počet lidí sirnou patlanici používá výhradně k odstranění vážných onemocnění, což byla původní myšlenka tohoto vynálezu. Vzhledem k tomu, že lidé souběžně většinou jedí jiné druhy tuku, případně potraviny, které jiné tuky obsahují, jeví se mi rozumné používat domácí kefír z nepasterizovaného čerstvě nadojeného kozího mléka, kde je tučnost sice nižší, ale i tak docela slušná a dá se na tom žít opravdu dlouhodobě zcela bez problémů. V případě vážné nemoci by asi bylo vhodné opravdu přesně dodržet původní recepturu a snažit se získat i co nejméně kontaminované suroviny, pro dosažení maximálního efektu léčby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: ned úno 28, 2010 10:51 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
to Xion : Tak mňa sírna patlanina vyjde asi na 1 Euro 1 dávka ( 50g bryndze, kvalitný ľan. olej, ľan semiačka pomleté ), lebo ju budem robiť z nepast bryndze z bio obchodu, nie z kefíru... nakoľko by nebol problém zohnať kefírové zrniečka, ale bol by veľký problém zabezpečiť si nepasterizované kozie mlieko ( áno, radšej by som si robil kefír, bol by aj lacnejší ). Ak sa mi podarí zohnať nepast. kozie mlieko, tak - koľko ho mám odoberať ? Dá sa zamraziť ? Ja odkedy som čítal, že pri mrazení potravín sa ničí ich "čchi", tak to nerád robím... Ale inak to asi nepôjde, pretože 1 L kozieho mlieka ma výde na 1,5 Eur, ale to sa neoplatí prísť niekde do mimokošickej dediny ( niekde v Košickom kraji som našiel inzerát na kozie mlieko za takú cenu ), takže by som bral hneď radšej dva, tri litre ( najradšej viac, ale nemám dostatok priestoru v mrazničke, takže nemám možnosť viac, totiž to chcem uchovávať vo fľašiach od zaváranín, aby som mal v jednej fľaške jednu dávku ). Bojím sa, že to s tým staraním sa o kefír bude riadna makačka... oveľa jednoduchšie by to bolo s tou bryndzou, ale na druhej strane ma láka ten kefír...
Hovoríš, že teba vyjde sírna patlanina na 30 centov... to sa ti ako podarilo ??? veď olej od Subotiča ( pokiaľ viem tak 200ml ) stojí nejakých 8,5 Eur ( alebo koľko... ), takže už len keby si si dával do kefíru 20ml ( čo je málo si myslím ), tak za to dáš 85 centov... a to nepočítam kefír ( náklady na kozie mlieko ) + zanedbateľnú cenu dvoch,troch lyžíc ľanu, ktorý pomelieš... Takže mi to prosím vysvetli, dík \":-)\" \":wink:\"

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: ned úno 28, 2010 1:33 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Asi budem mať možnosť odoberať si ľanový olej od Dr. Subotiča, nakoľko maminy kolegovia chodia aj do Bratislavy na služobku. Takže keby zobrali čerstvý Subotičom vyrobený ľanový olej ( bez lignantov ) v ten deň keď pôjdu naspäť do Košíc, tak bude úplne čerstvý ? Lebo pochybujem, že budú mať chladničku v dodávke, nakoľko je to nábytkárska firma... A preto sa chcem spýtať : Koľko má trvať kúra "sírnej patlaniny" a koľko oleja na ňu budem potrebovať ? Jedno balenie má 200ml ( Xion, ak sa mýlim, oprav ma prosím ) a stojí 10 Eur...
Po ukončení Budwigovej kúry si stačí dávať 3 dávky sírnej patlaniny týždenne ( už ale bez oleja, len s 40-50 gramami pomletých semiačok ) ? Oplatí sa mi urobiť tú kúru, ak som si ešte nerobil detoxikácie pečene, obličiek a hrubé črevo som si vyčistil len 6 krát vlastnou urinou ? Pijem urinu dva roky, vraj rozpúšťa rôzne kamene a rôzne somariny z organizmu odstraňuje... Poradíte mi - Xion, pán Jarda ?

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: ned úno 28, 2010 2:18 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Nowocayn, odkial si, z Kosic?
Cena 30 centov za den je vtedy, ked si vyrabam kozi jogurt sam (1,5 litra mlieka za 2 eura - 100g jogurtu denne), olej z Agro-el, a semienka z DM (1,80E za pol kila).
Subotic predava 260ml flasky za 7,50 Eur.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: ned úno 28, 2010 3:18 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Xion : minule si spomínal, že si si kúpil olej od Subotiča. Ja som z Košíc, takže pre mňa olej z Agro-el asi nebude dodaný v dobrej kvalite,však ? Takže mi ostáva od Subotiča kupovať - s tým dodaním do pár hodín ? Jogurt... ako si robíš kozí jogurt ? Nie je lepšie si robiť kozí kefír ? Ďakujem za odpoveď.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: ned úno 28, 2010 9:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
Asi budem mať možnosť odoberať si ľanový olej od Dr. Subotiča, nakoľko maminy kolegovia chodia aj do Bratislavy na služobku. Takže keby zobrali čerstvý Subotičom vyrobený ľanový olej ( bez lignantov ) v ten deň keď pôjdu naspäť do Košíc, tak bude úplne čerstvý ? Lebo pochybujem, že budú mať chladničku v dodávke, nakoľko je to nábytkárska firma... A preto sa chcem spýtať : Koľko má trvať kúra "sírnej patlaniny" a koľko oleja na ňu budem potrebovať ? Jedno balenie má 200ml ( Xion, ak sa mýlim, oprav ma prosím ) a stojí 10 Eur...
Po ukončení Budwigovej kúry si stačí dávať 3 dávky sírnej patlaniny týždenne ( už ale bez oleja, len s 40-50 gramami pomletých semiačok ) ? Oplatí sa mi urobiť tú kúru, ak som si ešte nerobil detoxikácie pečene, obličiek a hrubé črevo som si vyčistil len 6 krát vlastnou urinou ? Pijem urinu dva roky, vraj rozpúšťa rôzne kamene a rôzne somariny z organizmu odstraňuje... Poradíte mi - Xion, pán Jarda ?

Vyčistit se různými cestami je víceméně nutnost a urinoterapie je pouze jedna z nich, ale určitě není samospasitelná. Vzhledem k tomu jak vás znám, tak játra budou z těch stravovacích excesů zahnojená celkem slušně a jejich vygruntování bych neodkládal. Sirná patlanice, to je program na celý život a je potřeba si vyřešit nějaký zdroj za rozumné peníze, někde v dosažitelném okruhu. Další vhodný způsob je prostě si pro ten olej zajet vlakem, což zase tak drahé nebude a pokud si ho koupíte třeba 20 litrů, tak je ta úspora celkem mimořádná, na vlak to dá a ještě zbude. V mrazáku vám vydrží i rok a nevidím tedy problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: pon bře 01, 2010 1:34 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
NOWOCAYN píše:
Xion : minule si spomínal, že si si kúpil olej od Subotiča. Ja som z Košíc, takže pre mňa olej z Agro-el asi nebude dodaný v dobrej kvalite,však ? Takže mi ostáva od Subotiča kupovať - s tým dodaním do pár hodín ? Jogurt... ako si robíš kozí jogurt ? Nie je lepšie si robiť kozí kefír ? Ďakujem za odpoveď.

Ano, ale uz je s tym konec. Ta cena je na denne pouzivanie neuspokojiva. Ja organizujem tlupu ludi, ktory maju v Bratislave o ten lacny olej z Agro-el zaujem, a ideme ponho autom, lebo na Slovensko neposielaju. Ked je niekde nieco dobre, ja sa radsej prekonam a nejak najdem cestu, ako to dostat, a potom mam kvalitny zdroj a na dlhsiu dobu pokoj, ved olej sa da zamrazit. Kozi jogurt sa robi rovnako ako kazdy iny, s tym rozdielom, ze pouzijes kozie mlieko. \":-)\" Kozi kefir je zdravsi, pretoze obsahuje mnohonasobne sirsie spektrum probiotickych bakterii, ale pri jogurte sa nemusis patlat s nejakymi hubami, o starost menej, ja setrim "system resources" v mozgu a pamati, a ked na to nahodou zabudnem, lebo sa mi na to nechce mysliet, nic cenne mi nezdochne.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: pon bře 01, 2010 1:42 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř pro 09, 2009 5:11 pm
Příspěvky: 50
Bydliště: Zlín
Xion píše:
Ano, ale uz je s tym konec. Ta cena je na denne pouzivanie neuspokojiva. Ja organizujem tlupu ludi, ktory maju v Bratislave o ten lacny olej z Agro-el zaujem, a ideme ponho autom, lebo na Slovensko neposielaju. Ked je niekde nieco dobre, ja sa radsej prekonam a nejak najdem cestu, ako to dostat, a potom mam kvalitny zdroj a na dlhsiu dobu pokoj, ved olej sa da zamrazit. Kozi jogurt sa robi rovnako ako kazdy iny, s tym rozdielom, ze pouzijes kozie mlieko. \":-)\" Kozi kefir je zdravsi, pretoze obsahuje mnohonasobne sirsie spektrum probiotickych bakterii, ale pri jogurte sa nemusis patlat s nejakymi hubami, o starost menej, ja setrim "system resources" v mozgu a pamati, a ked na to nahodou zabudnem, lebo sa mi na to nechce mysliet, nic cenne mi nezdochne.

prosim te, jak vyrabis kozi jogurt?

jeste bych se zeptal na delku vyroby kefiru a mnozstvi houby. ted mam houby pomerne dost a nevim jestli bych nemel zkratit dobu "vyroby". nebo budu mit po 24 hodinach a vetsim mnozstvim houby akorat "vyzralejsi" kefir? houba se zivi mlecnou bilkovinou nebo mlecnym cukrem? diky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: úte bře 02, 2010 2:49 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
haddock píše:
prosim te, jak vyrabis kozi jogurt?

jeste bych se zeptal na delku vyroby kefiru a mnozstvi houby. ted mam houby pomerne dost a nevim jestli bych nemel zkratit dobu "vyroby". nebo budu mit po 24 hodinach a vetsim mnozstvim houby akorat "vyzralejsi" kefir? houba se zivi mlecnou bilkovinou nebo mlecnym cukrem? diky!

Ono, mysel je potvora. Cely zivot ma udrzovala v tom, ze to asi bude moc komplikovane, a ze jogurt je lepsie kupit si v obchode. Az som si raz cital knizku Surova Strava od Kentonovych, kde bol postup na vyrobu jogurtu. Asi by som to bol preskocil, kedze mysel si myslela "ake to musi byt komplikovane, to ja robit nebudem", ale cela ta cast zacinala tym, ze je to jednoduchsie, nez si vacsina ludi mysli, a cerstvy jogurt za to stoji. Takze som ostal citat a dozvedel som sa:
-zoberes mlieko
-nalejes donho kultury, a na toto postacuje aj iny jogurt, polievkovu lyzicu na pol litra
-uzatvoris a nechas 6-10 hodin pri 32-40 stupnoch. najlahsie je kupit jogurtovac. ked nemas, postaci rura, ktoru zohrejes na 40 stupnov a jogurt polozis do hrnca z vodou zohriatej na 40 stupnov.
-hotovo. \":shock:\"
a fungovalo to, cim mi cena za kozi nepasterizovany jogurt klesla zo 65 centov (kupovany) na 13 centov (vyrobeny).

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: pát bře 05, 2010 3:06 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Už mám sirnou patlaninu v lednici na 4 příchutě. Mám co baštit a je to dobré. Chutná mi to, tak jsem zvědavá, jak to ne mne do budoucna zafunguje.

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: pát bře 05, 2010 9:57 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Veverka píše:
Už mám sirnou patlaninu v lednici na 4 příchutě. Mám co baštit a je to dobré. Chutná mi to, tak jsem zvědavá, jak to ne mne do budoucna zafunguje.

To je fajn. Len sa uisti, že si dobre rozmixovala. Kolegyňa minule doniesla s pýchou ukázať čo vytvorila a mala okolo ešte tenký olejový prstenec. Tak som ju vyslala mixovať znova až v pudingu nebude ani známka oleja. Nechaj to chvíľu postáť a potom nakukni, dobre do svetla,ak bude len náznak olejových bodiek alebo prestenec, mixuj znova.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: pát bře 05, 2010 10:04 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Sybilla píše:
To je fajn. Len sa uisti, že si dobre rozmixovala. Kolegyňa minule doniesla s pýchou ukázať čo vytvorila a mala okolo ešte tenký olejový prstenec. Tak som ju vyslala mixovať znova až v pudingu nebude ani známka oleja.

Děkuji za upozornění. Fakt jsem to mixovala důsledně. Olej se všechen zapracoval a už mám jednu misku slupnutou, jakou jsem na to měla chuť. Prázdná miska nebyla mastná - dobře jsem ju vylízala. \":D\" A zasytilo mi to, jak bych slupla kýblik omáčky s knedlikama. \":D\"
Už se těším na zítřejší dobrotu. Určitě vymyslím spousty kombinací a příchutí.

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: ned bře 07, 2010 10:20 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
to Jarda : pán Jarda, v jednom príspevku ste písal, že niekedy zapijete sírnu patlaninu aj kefírom... Chcem sa opýtať, či pokladáte za nosný bod Vášho zdravia práve sírnu patlaninu a kefír... Je totiž sranda, že existencia týchto dvoch spomínaných produktov je vlastne "vymoženosť" človeka, nakoľko kefír sám nevznikne, a sírna patlanina už vôbec nie. Takže to nerastie na strome, ani na kríkoch, ani to nemá koreň v zemi... Chcem tým naznačiť, že mliečne výrobky haníme, no zároveň vďaka nejakým "bifido kultúram" z nich vieme vyrobiť priam ZÁZRAK, ktorý si aj Vy veľmi pochvaľujete ( sírnu patlaninu a kefír ). Mám z toho zmiešané pocity, nakoľko vynález týchto produktov bol buď "zaslaný" ľuďom od Boha ( čo je pritiahnuté za vlasy ), alebo... sme vymysleli niečo, čomu sa nič rastúce v prírode nevyrovná ? Ak by sa totiž vyrovnalo, tak by ste si určite nevyrábal ani sírnu patlaninu, ani kefír... Je to sranda \":)\" , predsa len zásah a poupravenie určitých prírodných potravín prináša svoje "ovocie"... síce sa pri tom neničia enzými a vitamíny ako pri varení, ale o to väčšia alchýmia to je...

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: ned bře 07, 2010 10:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
to Jarda : pán Jarda, v jednom príspevku ste písal, že niekedy zapijete sírnu patlaninu aj kefírom... Chcem sa opýtať, či pokladáte za nosný bod Vášho zdravia práve sírnu patlaninu a kefír... Je totiž sranda, že existencia týchto dvoch spomínaných produktov je vlastne "vymoženosť" človeka, nakoľko kefír sám nevznikne, a sírna patlanina už vôbec nie. Takže to nerastie na strome, ani na kríkoch, ani to nemá koreň v zemi... Chcem tým naznačiť, že mliečne výrobky haníme, no zároveň vďaka nejakým "bifido kultúram" z nich vieme vyrobiť priam ZÁZRAK, ktorý si aj Vy veľmi pochvaľujete ( sírnu patlaninu a kefír ). Mám z toho zmiešané pocity, nakoľko vynález týchto produktov bol buď "zaslaný" ľuďom od Boha ( čo je pritiahnuté za vlasy ), alebo... sme vymysleli niečo, čomu sa nič rastúce v prírode nevyrovná ? Ak by sa totiž vyrovnalo, tak by ste si určite nevyrábal ani sírnu patlaninu, ani kefír... Je to sranda \":)\" , predsa len zásah a poupravenie určitých prírodných potravín prináša svoje "ovocie"... síce sa pri tom neničia enzými a vitamíny ako pri varení, ale o to väčšia alchýmia to je...

Za nosný bod svého zdraví považuji správné pH. Sranda je, že jste zatím nic nepochopil a toto jsou pouze kompenzátory civilizačního bordelu. Kefír je starý minimálně stovky let, čili nejde o nic moderního.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 122  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz