Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 10:23 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 95  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv čer 20, 2013 7:20 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 22, 2013 12:04 pm
Příspěvky: 23
pv33 píše:
Dik moc ivko, takze zrejme doporucujes? Videl jsi v realu Omega 8004/6? pokud ano, lze porovnat, aspon nejaky dojem?

Zdravim ta

Osobne som omegu neskusal, ale mam referencie od znameho, ktory ju vlastnil a niekolkokrat reklamoval motor (mozno mal "stastie"). Zvyklo sa mu lamat sytko na cedenie v tunely odstavovaca. Pouzival stroj aj na komercne ucely a stavil vela litrov denne.

Samson si kupil ako nahradu a po rocnom uzivani ziadny zo spominanych problemom nenastal.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 20, 2013 7:40 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
ivko píše:
Zdravim ta

Osobne som omegu neskusal, ale mam referencie od znameho, ktory ju vlastnil a niekolkokrat reklamoval motor (mozno mal "stastie"). Zvyklo sa mu lamat sytko na cedenie v tunely odstavovaca. Pouzival stroj aj na komercne ucely a stavil vela litrov denne.

Samson si kupil ako nahradu a po rocnom uzivani ziadny zo spominanych problemom nenastal.

Dik moc. Ted jsem si to poradne precetl, starsi typ je za 169,- liber, takze asi 5200,- podle kurzu z minuleho tydne nebo kdy jsem se na to dival a novejsi za 209,-.
http://www.energiseyourlife.com/product ... -9001.html 169 liber
http://www.ukjuicers.com/samson-advance ... 9004-white 209 liber

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 20, 2013 10:29 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Nejde o to že je novší ale mal by byť odolnejší lebo má šnek z ultemu čo je údajne oveľa pevnejší materiál. Že je to materiál oveľa drahší to viem lebo ho v práci používame, je to dosť drahý materiál. Preto som kúpil tento. Platil som kartou a strhli mi z účtu 248,81 EUR.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát čer 21, 2013 5:12 pm 
Offline

Registrován: pon čer 04, 2012 12:54 am
Příspěvky: 25
Zdravím,

mám doma 14 dní novej vertikální Hurom HU 500 a musím říct, že je to povedená mašinka. Se šťávama to nějak nepřeháním, tak si myslím, že by měl i něco vydržet. Je určen především na ovoce a v tom je velice dobrý. Šťavím jednou denně sklenku z ovoce + tak 2x-3x do týdne 0,5 kilo mrkve a pod., občas budu dělat i ořechové mléko.

Klady:
- je hezký, zabírá málo místa (velká přednost, protože by s nim přítelkyně jinak nedělala \":-D\")
- umytý je tak za 3 min
- velmi rychlý (hlavně na to ovoce, na zeleninu se nesmí spěchat)
- bez námahy (všechno si sám stáhne dovnitř)
- žádné složité ovládání či rozebírání
- uzavíratelná nádoba s ústrojím (toto velmi využívám na dokonalé promíchání směsi, super věc)
- objemová ryska na uzavíratelné nádobě (vim kolik toho tam od každého druhu ovoce/zeleniny je)
- rychlý výplach (zavřít "špunt" - nalít vodu - nechat míchat - vypustit) na další odšťavování (především když přecházím okamžitě z ovoce na zeleninu, další super věc)

Zápory:
- více vlákniny (je k tomu i druhé tvarované sítko na plastovou nádobu, které by to mělo eliminovat, ale ovocné šťávy jsou výborné i tak, u mrkve mi to už trochu vadí, ale ještě mě to nenaštvalo natolik, abych ho používal, stáčím totiž přímo do sklenice)
- na zeleninu se nesmí spěchat (jinak více vlákniny)
- jelikož je nádoba na odšťavňování volně nasazena na motor, tak se při zátěži lehce natáčí na strany (asi uděláno kvůli odlehčení konstrukce, ale nevím, jestli se to časem nevyžvejká)
- menší výtěžnost u mrkve z 1 kg lehce přez 0,5 l šťávy

Šťávy mám jako doplňek stravy a na to mi tato mašina bohatě stačí. Pro běžné odšťavování jednoznačně doporučuji (ale nedokážu si představit, kolik by toho vydržela při každodenním odšťavování litrů šťáv, především zeleniny a bylinek , ale na to tady máme přeci Angela \":-)\" ).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát čer 21, 2013 6:55 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 22, 2013 12:04 pm
Příspěvky: 23
Martt píše:
Zdravím,

mám doma 14 dní novej vertikální Hurom HU 500 a musím říct, že je to povedená mašinka. Se šťávama to nějak nepřeháním, tak si myslím, že by měl i něco vydržet. Je určen především na ovoce a v tom je velice dobrý. Šťavím jednou denně sklenku z ovoce + tak 2x-3x do týdne 0,5 kilo mrkve a pod., občas budu dělat i ořechové mléko.

Klady:
- je hezký, zabírá málo místa (velká přednost, protože by s nim přítelkyně jinak nedělala \":-D\")
- umytý je tak za 3 min
- velmi rychlý (hlavně na to ovoce, na zeleninu se nesmí spěchat)
- bez námahy (všechno si sám stáhne dovnitř)
- žádné složité ovládání či rozebírání
- uzavíratelná nádoba s ústrojím (toto velmi využívám na dokonalé promíchání směsi, super věc)
- objemová ryska na uzavíratelné nádobě (vim kolik toho tam od každého druhu ovoce/zeleniny je)
- rychlý výplach (zavřít "špunt" - nalít vodu - nechat míchat - vypustit) na další odšťavování (především když přecházím okamžitě z ovoce na zeleninu, další super věc)

Zápory:
- více vlákniny (je k tomu i druhé tvarované sítko na plastovou nádobu, které by to mělo eliminovat, ale ovocné šťávy jsou výborné i tak, u mrkve mi to už trochu vadí, ale ještě mě to nenaštvalo natolik, abych ho používal, stáčím totiž přímo do sklenice)
- na zeleninu se nesmí spěchat (jinak více vlákniny)
- jelikož je nádoba na odšťavňování volně nasazena na motor, tak se při zátěži lehce natáčí na strany (asi uděláno kvůli odlehčení konstrukce, ale nevím, jestli se to časem nevyžvejká)
- menší výtěžnost u mrkve z 1 kg lehce přez 0,5 l šťávy

Šťávy mám jako doplňek stravy a na to mi tato mašina bohatě stačí. Pro běžné odšťavování jednoznačně doporučuji (ale nedokážu si představit, kolik by toho vydržela při každodenním odšťavování litrů šťáv, především zeleniny a bylinek , ale na to tady máme přeci Angela \":-)\" ).

To bol jeden z dôvodov preco som nechcel Hurom vertikal.
Ak sa clovek do odstavovania obuje na plno tak mu nebude zachvilu stacit len ovocie a korenova zelenina.
Zacnu ho zaujimat listy,vňate, tráva- ktorych je neurekom a maju silnejsiu alkalicku silu. A tiez moznost zakupit lis na olej!
A kedze financii je obmedzene tak Samson prisiel ako vcela na med.

Podla mojho nazoru je rozdiel medzi 9001/4 a 9006 hlavne v kritovom bakelite a zaruke na motor.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát čer 21, 2013 10:49 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
ivko píše:
Podla mojho nazoru je rozdiel medzi 9001/4 a 9006 hlavne v kritovom bakelite a zaruke na motor.

Píšu že u toho drahšieho je šnek z iného materiálu ktorý je oveľa pevnejší pre náročnejšie odšťavovanie. Niekde som čítal v recenzii že niekomu praskol šnek, to by sa u toho z Ultemu nemalo stať.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 25, 2013 2:00 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 22, 2013 12:04 pm
Příspěvky: 23
Deane píše:
Píšu že u toho drahšieho je šnek z iného materiálu ktorý je oveľa pevnejší pre náročnejšie odšťavovanie. Niekde som čítal v recenzii že niekomu praskol šnek, to by sa u toho z Ultemu nemalo stať.

Nestretol som sa s takouto recenziou, ale ak áno v takom prípade by som asi tiež nešetril, samotný šnek nieje lacná záležitosť. Plus poštovné za jeden náhradný diel sa vie pekne predražiť.

Samozrejme to nič nezaručuje, treba sa hlavne o odštavovač starať, netlačiť moc temper na koreňovej zelenine. Neplniť tunel pretým ako nepožuje odštavovať posledné sústo (podobne ako u človeka \":)\"). Používať revers ak sa chod miestami spomalil a dobre čistiť jednotlivé časti.

Po mesiaci aktívneho odštavovania sa mi začína kovové sýtko vo valci sfarbovať do oranžova aj keď sa snažím vždy starostlivo drhnúť s kefkou.
Možno by pomohlo jednorázové vyvarenie v octe. Prípadne by mohla pomôcť aj jedlá sóda.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 27, 2013 11:34 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Deane píše:
Dnes som ráno pripravil pre rodinu šťavu z červeného melóna a broskýň. Celkom dobrá. Keďže manuál mám iba v angličtine a z tej rozumiem iba počítačové erory tak sa pozerám iba na obrázky. Tam majú mrkvu nakrájanú na malé kocky. Dnes ju vyskúšam.

Mrkvu som vyskúšal, pridal som trochu melóna pre chuť, teda poháre boli veľké a mrkvu som už nemal tak som pridal melón, večer som urobil asi 7 deci šťavy z nakradnutej družstevnej ďateliny. Rodinu som presvedčil že je to zdravé, tak som im nalial trochu do pohára a dolial osmotickou vodou. Netvrdím že to bolo chutné ale vypili sme to. Ešte mi pol litra zostalo v chladničke.

Tak zelené šťávy nejsou moc chutné, ale zato o to více jsou zdravé, čili je třeba tu chuť překousnout.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte črc 02, 2013 8:51 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Odšťavoval som ríbezle (čierne, červené aj biele) a je to dosť husté. Hlavne z čiernych to bolo husté. Dal som do pollitrových fliaš z koly a šupol do mrazničky na zimu, ak to žena nevypije ešte v lete lebo jej aj synovi chutí.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s odšťavňovači
PříspěvekNapsal: úte črc 09, 2013 8:26 pm 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
Jarda píše:
Araila píše:
Angel Juicer mne zaujal také a uvažuji o jeho koupi. Co bych ještě ráda věděla, je zda si umí tento přístroj poradit i třeba s ořechy a bylinkami. Ale pokud zvládá, jak píšete, i dýňové semínko bez problémů, měl by asi i ořechy.

Angel Juicer, je skutečně Rolls Roycem mezi odšťavňovači a umí opravdu zpracovat téměř vše, ořechy a byliny nevyjímaje, jediné, co mi na něm chybí, je možnost pouhého drcení, bez odšťavňování, například výroba studených kaší a různých past z luštěnin a obilovin. Toto údajně velice dobře zvládá Green Star a patrně ho ještě zakoupím také, abych měl k dispozici všechny přednosti dvouhřídelových odšťavňovačů.

Dobrý den Jardo,nevím jak vložit nový příspěvek,tak píšu sem-jaký názor máte prosím na odštavovač ZELMER JP 1500? Odštavnil by i vojtěšku? Prodavačka v obchodě ho prý viděla na výstavě a je to prý v současnosti špička,dovedete posoudit? Nešla by vojtěška jen tak pojídat jako třeba pampeliška nebo řeřicha? Děkuji Jajda


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte črc 09, 2013 8:50 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Zelmer je velmi dobrá polská, dosti stará, firma a stroje dělají dobré.
Vojtěšku doporučuji, bývalý ředitel (komoušský) Becherovky, fajnšmekr, vyráběl velmi dobré domácí třešňové a vojtěškové víno, pravý životabudič.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 14, 2013 12:46 pm 
Offline

Registrován: úte led 03, 2012 4:39 pm
Příspěvky: 38
Dobrý den, chystám se koupit odšťavňovač Omega a rozhoduji se mezi horizontálním Omega 8006 a vertikálním Omega VRT350. Můžete mi někdo poradit, který je lepší.
DÍKY


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 14, 2013 2:57 pm 
Offline

Registrován: stř zář 26, 2012 10:50 am
Příspěvky: 76
Lenka Jirásková píše:
Dobrý den, chystám se koupit odšťavňovač Omega a rozhoduji se mezi horizontálním Omega 8006 a vertikálním Omega VRT350. Můžete mi někdo poradit, který je lepší.
DÍKY

Pokud se rozhodnete pro omegu 8006 je lepší koupit verzi 8004-kromě barvy jsou to identické modely a ušetříte 500Kč.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 14, 2013 6:24 pm 
Offline

Registrován: pon čer 04, 2012 12:54 am
Příspěvky: 25
Lenka Jirásková píše:
Dobrý den, chystám se koupit odšťavňovač Omega a rozhoduji se mezi horizontálním Omega 8006 a vertikálním Omega VRT350. Můžete mi někdo poradit, který je lepší.
DÍKY

Pokud se rozhodnete pro Hurom-HU500 (HE-xBE04) ušetříte nejenom více než 500Kč (podle heureky), ale získáte o 2 generace novější stroj než je Omega VTR350, protože značka Omega je jen překupník, oba stroje se vyrábějí v továrně Hurom v Koreji.

Hurom HU300 = Omega VTR350
Hurom HU400 = Omega VTR352
Hurom HU500 = Omega VTR402


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 15, 2013 7:13 am 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Je možné niektoré časti odstavovaca Hurom strcit do umyvacky riadu?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 95  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz