Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 10:31 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 95  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon črc 15, 2013 5:40 pm 
Offline

Registrován: pon čer 04, 2012 12:54 am
Příspěvky: 25
ovekyska píše:
Je možné niektoré časti odstavovaca Hurom strcit do umyvacky riadu?

V návodě je psáno, že do myčky nádobí (umyvacky riadu) se kupodivu nesmí dávat motorová část \":-)\" , ale o zbytku tam není ani slovo, čili asi ano. Doporučuji ale umívat vnitřek hned po použítí, protože především silikonové části rychle chytají plíseň a dále ze zákoutí se to špatně dostává, když to uschne.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 15, 2013 8:11 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Ja nevidím dôvod dávať do umývačky, hneď po ukončení práce ho treba rozobrať a umyť, sítko kefkou a je to čisté.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s odšťavňovači
PříspěvekNapsal: ned srp 18, 2013 8:53 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
jajda22 píše:
Dobrý den Jardo,nevím jak vložit nový příspěvek,tak píšu sem-jaký názor máte prosím na odštavovač ZELMER JP 1500? Odštavnil by i vojtěšku? Prodavačka v obchodě ho prý viděla na výstavě a je to prý v současnosti špička,dovedete posoudit? Nešla by vojtěška jen tak pojídat jako třeba pampeliška nebo řeřicha? Děkuji Jajda

Uvedený odšťavňovač jsem nikdy ani neviděl, natož abych si ho mohl vyzkoušet, čili zde vám nepomohu, ale pokud jde o tu vojtěšku, tam není problém jíst ty lístky, případně si je nasušit a rozmixovat na prášek na zimu, jde asi o srovnatelný materiál, jako je mladý ječmen, ale řekl bych že účinnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s odšťavňovači
PříspěvekNapsal: ned srp 18, 2013 9:36 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
jajda22 píše:
Dobrý den Jardo,nevím jak vložit nový příspěvek,tak píšu sem-jaký názor máte prosím na odštavovač ZELMER JP 1500? Odštavnil by i vojtěšku? Prodavačka v obchodě ho prý viděla na výstavě a je to prý v současnosti špička,dovedete posoudit? Nešla by vojtěška jen tak pojídat jako třeba pampeliška nebo řeřicha? Děkuji Jajda

Prodavacka toho jeste moc nevidela, nebo Vam vesi buliky na nos, protoze se jedna o nejlevnejsi pomalobezny odstavovac na trhu, zadnou spicku.
Nejlevneji se da jeho varianta poridit asi za 3.990,- Kc.
V tomto odstavovaci zadne stonky neostavite. Odstavovac je nema jak rozdrtit.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s odšťavňovači
PříspěvekNapsal: ned srp 18, 2013 9:45 pm 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
Jarda píše:
Uvedený odšťavňovač jsem nikdy ani neviděl, natož abych si ho mohl vyzkoušet, čili zde vám nepomohu, ale pokud jde o tu vojtěšku, tam není problém jíst ty lístky, případně si je nasušit a rozmixovat na prášek na zimu, jde asi o srovnatelný materiál, jako je mladý ječmen, ale řekl bych že účinnější.

Děkuji,zkusím nasušit


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 18, 2013 11:13 pm 
Offline

Registrován: ned srp 18, 2013 10:55 pm
Příspěvky: 14
Preji pekny den a prosim o radu. Snazim se komunikovat s eujuicers.com a dojit k nejakemu reseni. Jsou velmi ochotni, chci si vsak nechat potvrdit nebo vyvratit jejich nazor.. Jsme peti clenna rodina (z toho zatim deti 14 let 20 mesicu a 2 mesice \":)\"- takze pocitam zatim 3 dospele zaludky \":)\" Chci kazdodenne odstavnovat minimalne 3 litry stavy (spise 4), hlavne korenova zelenina (mrkev celer petrzel) ale i nejake ovoce. Myslim ze bych Omegu 8004 ktera se mi moc libi uvařil. Ptal jsem se jich jestli radeji setrit na Angela nebo jestli to Omega zvladne, a odepsali mi takhle:
Dobrý den,
děkujeme Vám za dotaz. Šnekové odšťavňovače jsou na přípravu 4 litrů šťávy z kořenové zeleniny denně nedostačující, protože při této zátěži by došlo k viditelnému opotřebení částí přístroje. Nedoporučil bych Vám ani Angel Juicer, protože je určený především k odšťavňování listové zeleniny nebo bylinek a pravidelné odšťavňování kořenové zeleniny je u tohoto přístroje namáhavé. Díky soukolí musíte na kořenovou zeleninu hodně tlačit, aby ji šnek zpracoval, i když výtěžnost je dobrá. Doba provozu je i u Angelu omezena na půl hodiny. (?????)
Doporučil bych Vám odšťavňovač Champion Juicer, který zvládne odšťavnit i větší množství kořenové zeleniny v kuse. Přístroj má silnější motor než ostatní odšťavňovače, takže vydrží pracovat i několik hodin v kuse a ke zpracování kořenové zeleniny je ideální. Jedná se také o univerzálnější přístroj, který zvládne připravit zmrzliny, sorbety, ořechová másla nebo dětské kašičky. Toto příslušenství je u tohoto přístroje promyšlenější než u ostatních odšťavňovačů. Po delší době provozu dochází k zahřívání přístroje, ale přesto tuto zátěž zvládne lehce.


Byl jsem smiren, ze bych u Omegy 8004 obcas vymenil opotrebene casti, bral bych to jako nutnou udrzbu (tedy pokud by to bylo tak jednou za dva roky...)Champion me kvuli vysokym otackam a pry horsi kvalite stavy trochu odrazuje...Ale uz jsem o nem take uvazoval. Co prosim myslite o 4 litrove karotko celerove zatezi pro Omegu? Zvladne to motor pri 4 litrech denne? A jak dlouho? Musim uz to rychle rozlousknout...Diky za jakoukoli odpoved, zkusenost, moc mi pomuze. Zdravi Tomas


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon srp 19, 2013 7:50 am 
Offline

Registrován: stř pro 14, 2011 6:56 pm
Příspěvky: 15
boker píše:
Preji pekny den a prosim o radu. Snazim se komunikovat s eujuicers.com a dojit k nejakemu reseni. Jsou velmi ochotni, chci si vsak nechat potvrdit nebo vyvratit jejich nazor.. Jsme peti clenna rodina (z toho zatim deti 14 let 20 mesicu a 2 mesice \":)\"- takze pocitam zatim 3 dospele zaludky \":)\" Chci kazdodenne odstavnovat minimalne 3 litry stavy (spise 4), hlavne korenova zelenina (mrkev celer petrzel) ale i nejake ovoce. Myslim ze bych Omegu 8004 ktera se mi moc libi uvařil. Ptal jsem se jich jestli radeji setrit na Angela nebo jestli to Omega zvladne, a odepsali mi takhle:
Zdravi Tomas

Shodou okolností jsem dříve měla Championa, teď mám už 2 roky Angela. Kvalita šťávy a výtěžnost se nedá vůbec srovnávat. Jednoznačně u mne vede Angel.
Odšťavňuji denně kolem 3l, někdy i více. V manuálu je skutečně napsáno omezení práce stroje na půl hodiny. Ty 3 litry odšťavňuji po litru 3x denně, takže se v pohodě do půl hodiny vejdu. Beztak je lepší šťávu pít víckrát denně po menších částech, než nalít do sebe velké množství najednou.
Angel drží bez problémů. Především používám kořenovou zeleninu a divoké byliny.
Je to trochu zdržování čistit stroj 3x denně, ale za tu kvalitu šťávy a účinky na zdraví to stojí.

To je moje zkušenost...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte srp 20, 2013 12:24 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
boker píše:
Preji pekny den a prosim o radu. Snazim se komunikovat s eujuicers.com a dojit k nejakemu reseni. Jsou velmi ochotni, chci si vsak nechat potvrdit nebo vyvratit jejich nazor.. Jsme peti clenna rodina (z toho zatim deti 14 let 20 mesicu a 2 mesice \":)\"- takze pocitam zatim 3 dospele zaludky \":)\" Chci kazdodenne odstavnovat minimalne 3 litry stavy (spise 4), hlavne korenova zelenina (mrkev celer petrzel) ale i nejake ovoce. Myslim ze bych Omegu 8004 ktera se mi moc libi uvařil. Ptal jsem se jich jestli radeji setrit na Angela nebo jestli to Omega zvladne, a odepsali mi takhle:
Dobrý den,
děkujeme Vám za dotaz. Šnekové odšťavňovače jsou na přípravu 4 litrů šťávy z kořenové zeleniny denně nedostačující, protože při této zátěži by došlo k viditelnému opotřebení částí přístroje. Nedoporučil bych Vám ani Angel Juicer, protože je určený především k odšťavňování listové zeleniny nebo bylinek a pravidelné odšťavňování kořenové zeleniny je u tohoto přístroje namáhavé. Díky soukolí musíte na kořenovou zeleninu hodně tlačit, aby ji šnek zpracoval, i když výtěžnost je dobrá. Doba provozu je i u Angelu omezena na půl hodiny. (?????)
Doporučil bych Vám odšťavňovač Champion Juicer, který zvládne odšťavnit i větší množství kořenové zeleniny v kuse. Přístroj má silnější motor než ostatní odšťavňovače, takže vydrží pracovat i několik hodin v kuse a ke zpracování kořenové zeleniny je ideální. Jedná se také o univerzálnější přístroj, který zvládne připravit zmrzliny, sorbety, ořechová másla nebo dětské kašičky. Toto příslušenství je u tohoto přístroje promyšlenější než u ostatních odšťavňovačů. Po delší době provozu dochází k zahřívání přístroje, ale přesto tuto zátěž zvládne lehce.


Byl jsem smiren, ze bych u Omegy 8004 obcas vymenil opotrebene casti, bral bych to jako nutnou udrzbu (tedy pokud by to bylo tak jednou za dva roky...)Champion me kvuli vysokym otackam a pry horsi kvalite stavy trochu odrazuje...Ale uz jsem o nem take uvazoval. Co prosim myslite o 4 litrove karotko celerove zatezi pro Omegu? Zvladne to motor pri 4 litrech denne? A jak dlouho? Musim uz to rychle rozlousknout...Diky za jakoukoli odpoved, zkusenost, moc mi pomuze. Zdravi Tomas

Omegu 8004 a Champion Juicer jsem nikdy neviděl v provozu ani nevlastním, ale Angela vlastním a provozuji již docela dlouho a zrovna ho nešetřím. Je pravda, že se budete muset docela snažit při tom pěchování mrkve, nebo jiných kořenových zelenin do přístroje, ale jinak žádný problém nevidím, ani v té litráži a hlavně výtěžnost naprosto bezkonkurenční. Za celou dobu co ho vlastním, jsem pouze omylem naštípl obě nádobky z plastu, prostě jednou za čas člověku něco upadne, jinak nepatrné opotřebení kluzných ložisek na hřídelích a to je vše. Kolik metráků a čeho všeho už jím prošlo to netuším, ale dělám i ořechová mléka, čili drtí běžně třeba mandle, sezam a další semena současně s mrkví a musí se fakt snažit, tedy já bych asi neměnil za nic na čem je plast, ten by něco takového prostě vydržet nemohl.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte zář 17, 2013 10:15 am 
Offline

Registrován: úte zář 17, 2013 10:07 am
Příspěvky: 1
Zdravím, minulý týden jsem si pořídil odšťavňovač ROHNSON R 450. Šťávy jsou fakt super a musím uznat, že hned ze začátku jsem se začal cítit líp. Játrům, slinivce a jistě i dalším orgánům čerstvé šťávy evidentně prospívají. Zatím jsem zkoušel šťávu z jablek, mrkve, řepy, pomerančů, okurky a zelí, dnes vyzkoušíme meloun. Jen mě malinko mrzí, že výtěžnost není zřejmě zase až tak dobrá, což se ale s ohledem na cenu přístroje dá pochopit. Předtím, než si časem koupím lepší přístroj, bych chtěl provést porovnání výtěžnosti např. s nějakým Huromem (např. HE-IBE04), Omegou (např. 8004 nebo VRT352) nebo s Championem. Byl by nějaký majitel žijící v Praze ochoten se sejít a porovnání provést? Ideální Praha 9 \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned zář 22, 2013 9:47 pm 
Offline

Registrován: pát črc 06, 2012 8:29 pm
Příspěvky: 30
Jak hodně mixéry ničej vitamíny? Asi dost, nebo ne? Ty nože jsou přece kovový.
A když něco rozmixuješ na kaši nebo tekutinu, tak s tim nožem musí přijít do kontaktu každej kousíček toho ovoce nebo zeleniny.
Existujou přece keramický kuchyňský nože, tak proč se z něčeho podobnýho nevyrábí nože do mixéru?
Asi by se lámaly. Ale stejně mě překvapuje, že by se v dnešní době nenašel vhodnej nekovovej materiál.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob lis 02, 2013 5:55 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Tomass píše:
Jak hodně mixéry ničej vitamíny? Asi dost, nebo ne? Ty nože jsou přece kovový.
A když něco rozmixuješ na kaši nebo tekutinu, tak s tim nožem musí přijít do kontaktu každej kousíček toho ovoce nebo zeleniny.
Existujou přece keramický kuchyňský nože, tak proč se z něčeho podobnýho nevyrábí nože do mixéru?
Asi by se lámaly. Ale stejně mě překvapuje, že by se v dnešní době nenašel vhodnej nekovovej materiál.

Ono se to dost přehání, nikdo z našich předků neměl keramický nůž a stejně lidstvo stále nevyhynulo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř lis 06, 2013 12:11 pm 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
Dobrý den,známá má tento odštavovač a je s ním prý moc spokojená-není to špatná volba-taková zlatá střední cesta?
http://www.elektro-val.cz/katalog/vypro ... -3680.html


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř lis 06, 2013 12:23 pm 
Offline

Registrován: ned led 27, 2013 12:30 pm
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha
jajda22 píše:
Dobrý den,známá má tento odštavovač a je s ním prý moc spokojená-není to špatná volba-taková zlatá střední cesta?
http://www.elektro-val.cz/katalog/vypro ... -3680.html

Pokud chcete odstředivku, tak dle mého názoru patří mezi nejlepší. Ale není to má zkušenost, mám to zprostředkovaně od kolegyně.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř lis 06, 2013 1:33 pm 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
Danny_70 píše:
Pokud chcete odstředivku, tak dle mého názoru patří mezi nejlepší. Ale není to má zkušenost, mám to zprostředkovaně od kolegyně.

Na výztěžnost a ani na kvalitu štávy by snad nemusel být špatný-angel je pro mě drahý,lepší než toto je asi Omega?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř lis 06, 2013 2:37 pm 
Offline

Registrován: ned led 27, 2013 12:30 pm
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha
jajda22 píše:
Na výztěžnost a ani na kvalitu štávy by snad nemusel být špatný-angel je pro mě drahý,lepší než toto je asi Omega?

Mám Omegu 8004 asi 2 měsíce (předtím levná odstředivka) a jsem spokojen. Šťavím denně 3-4L. Omega je výborná na č.řepu, celer, mrkev, kedlubny, zelí, citrusy, zelené listy,řap. celer, tvrdá jablka, ananas, hrozny, aronie, zázvor... Hlavní výhody jsou větší výtěžnost (20-30% oproti původní odstředivce) výrazně chutnější šťáva a velmi snadné a rychlé umývání. Nevýhoda oproti odstředivce je, že musíte vše krájet na menší kusy a pokud šťavíte hodně jablka jako já, tak si musíte zajistit přísun tvrdých jablek, ty dávají šťávu (mošt). Pokud použijete běžná zralá jablka z obchodu, vyleze vám hustá šťáva, kterou je lepší přecedit a někdy až pyré, které ani přecedit nejde. Vyřešil jsem to nákupem většího množství jablek přímo v sadu u pěstitele. Dobrou zkušenost mám s odrůdami Rubín a Florina o něco horší jsou Lord Lambourne a Golden Delicious.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 95  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz