Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 10:20 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv zář 12, 2013 1:33 pm 
Offline

Registrován: pát bře 23, 2012 7:57 pm
Příspěvky: 24
[quote:3340ypzq]Z toho co píšete se mi zdá, že jste si nechal udělat vlasovou analýzu, koukl se na prvky které máte v mínusu a ty do sebe chcete sypat v co největším množství. Takto to ale nefunguje. Mnohem více než absolutní množství prvků vás musí zajímat jaké máte poměry mezi prvky, právě třeba mezi zinkem a mědí. Důležité také je jaké problémy řešíte, jaká jste krevní skupina, jaký metabolismus, jaký máte životní styl a jakou stravu jíte.
Sypat do sebe 200mg zinku jen proto že máme v analýze -50 procent je nepochopení celého problému.[/quote:3340ypzq]
Ano, nechal som urobit vlasovu analyzu. Vidim tam deficit (zinok+med).
[quote:3340ypzq]Důležité také je jaké problémy řešíte, jaká jste krevní skupina, jaký metabolismus, jaký máte životní styl a jakou stravu jíte.[/quote:3340ypzq]
Metabolismus: pomaly, zivotny styl, strava: vetsinou podle Jardy
[quote:3340ypzq]Mědi se dá, při velkém deficitu, dávat krátkodobě až 12 mg denně, ale pozor na jeden problém a to je ceruloplazmin. Pokud je toto vyšetření z krve na nízkých hodnotách, tak můžete mít paradoxně mědi i nadbytek, ale biologicky nedostupnou a uloženou v orgánech, pak ji dodávat je docela problém. V takovém případě je nutné nejprve testovat hladiny kortizolu a celkově stav nadledvin a zaměřit se tímto směrem. Teprve po srovnání ceruloplazminu bych ji začal dodávat a i tak je nutné stav testovat analýzou vlasů po třech měsících, aby jste to nepřepálil na druhou stranu.[/quote:3340ypzq]
"Testoval" som nadlevinky, bral som "adrenal cortex" nejaky cas, ale ziadnu zmenu som nezaznamenal. Jod asi mam v poriadku (teplota pod jazykem 36,1-36,2 + bral som jod+selen celkom dlhy cas)
[quote:3340ypzq]Jako celkem spolehlivý ukazatel jeho nedostatku (zinok) jsou podélné rýhy, nebo bílé skvrny na nehtech.[/quote:3340ypzq]
Mam podelne ryhy a bile skvrny na nechtech.

Rozhodol som sa brat 180 mg zinok a 3 mg med (3 mesiace).


[b:3340ypzq]Pokusim zhrnut poznatky z tohoto fóra (vse citace od ostatnych clenu)[/b:3340ypzq]
Prosim upozornete na chyby a upravim.

[b:3340ypzq]Zinek[/b:3340ypzq]
[list:3340ypzq]
[*:3340ypzq]Zásadně ráno a večer na lačno, maximálně s hořčíkem.[/*:m:3340ypzq]
[*:3340ypzq]Při vážných nemocech klidně může být denní dávka 180 mg.[/*:m:3340ypzq]
[*:3340ypzq]Jako celkem spolehlivý ukazatel jeho nedostatku jsou podélné rýhy, nebo bílé skvrny na nehtech.[/*:m:3340ypzq]
[*:3340ypzq]Se zinkem a mědí se moc nesnesou, čili se to sice naráz dá brát, ale využitelnost zásadně klesá.[/*:m:3340ypzq][/list:u:3340ypzq]

[b:3340ypzq]Měd[/b:3340ypzq]
[list:3340ypzq]
[*:3340ypzq]Oříšky a slunečnicová semínka, dále avokádo a další ovoce.[/*:m:3340ypzq]
[*:3340ypzq]V pilulkách do celkové denní dávky 3 mg.[/*:m:3340ypzq]
[*:3340ypzq]Já osobně mám vyřešený roztok chloridu měďnatého jako kapky, ale to je dost jedovatá látka a při předávkování krajně nebezpečná, čili je třeba na její míchání být dobře vybaven a ovládat počítání obsahu látek ve sloučenině, dle atomových vah prvků. Jinak její dodávku lze řešit i stravou, kde třeba luštěniny a jáhly jí mají cca 0,8 mg na 100 g a není tedy horní dávku, cca 3 mg, do těla dostat, ovšem otázkou je vstřebávání, protože se pere se spoustou dalších prvků.[/*:m:3340ypzq]
[*:3340ypzq]Pokud nejíte ve velkém potraviny s mědí, třeba luštěniny, nebo jáhly, tak můžete brát krátkodobě, cca měsíc, až na 4 mg a zinek bez problémů na 150-200 mg denně.[/*:m:3340ypzq]
[*:3340ypzq]Máte tedy celkem zvláštní reakce, ale s HCl se opravdu vše vstřebává lépe. Ten zinek toxický není a dají se dávat celkem velké dávky, má to ovšem jedinou mušku, že mnoho lidí netuší, jak nezbytné je dodávat zinek vždy s mědí a na cca 30 mg zinku je vhodné dodávat cca 1 mg mědi. Nicméně nedoporučuji jít s mědí moc vysoko, to může být toxické pro

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jídelníček
PříspěvekNapsal: sob zář 14, 2013 6:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Anna1 píše:
Vážený pane Zajíčku,
čtu si tu již několik hodin příspěvky a Vaše odpovědi na ně a uvrhlo mě to do hluboké deprese. Nevím co jíst. Moc Vás prosím, jestli sem nemůžete napsat váš týdenní jídelníček.
Za druhé bych se chtěla zeptat, jestli kupujete bio zeleninu, nebo jaký máte názor na příjem pesticidů v ní.
Ještě bych k mým dvěma otázkám připojila jednu:
Uvádí se, že by člověk měl denně přijmout okolo 1000 mg vápníku v půl kilu jogurtu (stejně jako mléka či tvarohu) je ho asi 900 mg, což si umím představit, že lze za den zkonzumovat, ale vy píšete, že tyto produkty (až na čerstvé kozí mléko a domácí kozí jogurt, přičemž by mě zajímalo, v čem je kozí pro tělo lepší než kravské) jsou pro tělo nezdravé. Zajímalo by mě proč. Nevařené mléko asi zahleňuje, ale v čem je špatný jogurt, sýr, kefír a tvaroh? Dále bych se moc ráda dozvěděla, kde mám nabrat zmiňované doporučenné denní množství vápníku, když například v doporučovanných mandlích jeho ve 100 g 250 mg, a tolik by se denně asi sníst nemělo (jaké je jejich doporučenné množství?). Nejvíce v zelenině je v brokolici, kde ve 100 g je ho asi 100 mg. V sojových bobech je ho ve 100 g asi 250 mg. Abych to shrnula, když jsem si četla tabulku s obsahy vápníku, jednoznačně mi přišlo, že bych toho musela denně sníst veliké množství, abych do sebe dostala doporučenné denní množství vápníku bez mléčných výrobků.
Mockrát děkuji za odpovědi.
Anna

Obávám se, že jste to pojala zcela špatně, proč deprese, tak se pořádně nadlábněte a deprese zmizí. Na co vám bude můj týdenní jídelníček, když se stejně mění v závislosti na roční době a člověk by trochu měl i ctít svoje možnosti trávení a celkové predispozice, k té dané stravě. Vzorový jídelníček máte na hlavních stránkách v Příkladu denního jídelníčku a dá se říci, že hodně lidem vyhovuje. Asi nečte a nejdříve se ptáte, to je špatný postup, odpovědi na vaše otázky již zde mnohokrát jsou a že je to jeden velký biopodvod jsem zde mnohokrát psal. Kupuji to co je a pokud mohu tak domácí, to podvod není. Nevím proč zkoumáte vápník, toho má naprostá většina lidí nadbytek a skoro všem chybí hořčík, ten by jste měla zkoumat, ale to jsem zde již také mnohokrát psal. Jinak na vápník vám správně odpověděl člen jano i když ty hodnoty nemusí platit vždy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob zář 14, 2013 7:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
[quote="mdavid626":133kict8][quote:133kict8]Z toho co píšete se mi zdá, že jste si nechal udělat vlasovou analýzu, koukl se na prvky které máte v mínusu a ty do sebe chcete sypat v co největším množství. Takto to ale nefunguje. Mnohem více než absolutní množství prvků vás musí zajímat jaké máte poměry mezi prvky, právě třeba mezi zinkem a mědí. Důležité také je jaké problémy řešíte, jaká jste krevní skupina, jaký metabolismus, jaký máte životní styl a jakou stravu jíte.
Sypat do sebe 200mg zinku jen proto že máme v analýze -50 procent je nepochopení celého problému.[/quote:133kict8]
Ano, nechal som urobit vlasovu analyzu. Vidim tam deficit (zinok+med).
[quote:133kict8]Důležité také je jaké problémy řešíte, jaká jste krevní skupina, jaký metabolismus, jaký máte životní styl a jakou stravu jíte.[/quote:133kict8]
Metabolismus: pomaly, zivotny styl, strava: vetsinou podle Jardy
[quote:133kict8]Mědi se dá, při velkém deficitu, dávat krátkodobě až 12 mg denně, ale pozor na jeden problém a to je ceruloplazmin. Pokud je toto vyšetření z krve na nízkých hodnotách, tak můžete mít paradoxně mědi i nadbytek, ale biologicky nedostupnou a uloženou v orgánech, pak ji dodávat je docela problém. V takovém případě je nutné nejprve testovat hladiny kortizolu a celkově stav nadledvin a zaměřit se tímto směrem. Teprve po srovnání ceruloplazminu bych ji začal dodávat a i tak je nutné stav testovat analýzou vlasů po třech měsících, aby jste to nepřepálil na druhou stranu.[/quote:133kict8]
"Testoval" som nadlevinky, bral som "adrenal cortex" nejaky cas, ale ziadnu zmenu som nezaznamenal. Jod asi mam v poriadku (teplota pod jazykem 36,1-36,2 + bral som jod+selen celkom dlhy cas)
[quote:133kict8]Jako celkem spolehlivý ukazatel jeho nedostatku (zinok) jsou podélné rýhy, nebo bílé skvrny na nehtech.[/quote:133kict8]
Mam podelne ryhy a bile skvrny na nechtech.

Rozhodol som sa brat 180 mg zinok a 3 mg med (3 mesiace).


[b:133kict8]Pokusim zhrnut poznatky z tohoto fóra (vse citace od ostatnych clenu)[/b:133kict8]
Prosim upozornete na chyby a upravim.

[b:133kict8]Zinek[/b:133kict8]
[list:133kict8]
[*:133kict8]Zásadně ráno a večer na lačno, maximálně s hořčíkem.[/*:m:133kict8]
[*:133kict8]Při vážných nemocech klidně může být denní dávka 180 mg.[/*:m:133kict8]
[*:133kict8]Jako celkem spolehlivý ukazatel jeho nedostatku jsou podélné rýhy, nebo bílé skvrny na nehtech.[/*:m:133kict8]
[*:133kict8]Se zinkem a mědí se moc nesnesou, čili se to sice naráz dá brát, ale využitelnost zásadně klesá.[/*:m:133kict8][/list:u:133kict8]

[b:133kict8]Měd[/b:133kict8]
[list:133kict8]
[*:133kict8]Oříšky a slunečnicová semínka, dále avokádo a další ovoce.[/*:m:133kict8]
[*:133kict8]V pilulkách do celkové denní dávky 3 mg.[/*:m:133kict8]
[*:133kict8]Já osobně mám vyřešený roztok chloridu měďnatého jako kapky, ale to je dost jedovatá látka a při předávkování krajně nebezpečná, čili je třeba na její míchání být dobře vybaven a ovládat počítání obsahu látek ve sloučenině, dle atomových vah prvků. Jinak její dodávku lze řešit i stravou, kde třeba luštěniny a jáhly jí mají cca 0,8 mg na 100 g a není tedy horní dávku, cca 3 mg, do těla dostat, ovšem otázkou je vstřebávání, protože se pere se spoustou dalších prvků.[/*:m:133kict8]
[*:133kict8]Pokud nejíte ve velkém potraviny s mědí, třeba luštěniny, nebo jáhly, tak můžete brát krátkodobě, cca měsíc, až na 4 mg a zinek bez problémů na 150-200 mg denně.[/*:m:133kict8]
[*:133kict8]Máte tedy celkem zvláštní reakce, ale s HCl se opravdu vše vstřebává lépe. Ten zinek toxický není a dají se dávat celkem velké dávky, má to ovšem jedinou mušku, že mnoho lidí netuší, jak nezbytné je dodávat zinek vždy s mědí a na cca 30 mg zinku je vhodné dodávat cca 1 mg mědi. Nicméně nedoporučuji jít s mědí moc vysoko, to může být toxické pro

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned zář 15, 2013 11:29 am 
Offline

Registrován: pát bře 23, 2012 7:57 pm
Příspěvky: 24
Jarda píše:
Osobně většinu, mimo toho "testování nadledvinek", vidím tak nějak přibližně správně, ale test nadledvinek je pouze kortizol z krve, což většinou moc neřekne, nebo test ze slin a ten má vypovídací hodnotu již velice dobrou. Teplota pod jazykem má být 36,5-36,6, tedy tu správně určitě nemáte.

Ďakujem, postupujem týmto smerem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jídelníček
PříspěvekNapsal: ned zář 15, 2013 12:17 pm 
Offline

Registrován: ned čer 10, 2012 3:57 pm
Příspěvky: 16
Anna1 píše:
Vážený pane Zajíčku,
čtu si tu již několik hodin příspěvky a Vaše odpovědi na ně a uvrhlo mě to do hluboké deprese. Nevím co jíst. Moc Vás prosím, jestli sem nemůžete napsat váš týdenní jídelníček.
Za druhé bych se chtěla zeptat, jestli kupujete bio zeleninu, nebo jaký máte názor na příjem pesticidů v ní.
Ještě bych k mým dvěma otázkám připojila jednu:
Uvádí se, že by člověk měl denně přijmout okolo 1000 mg vápníku v půl kilu jogurtu (stejně jako mléka či tvarohu) je ho asi 900 mg, což si umím představit, že lze za den zkonzumovat, ale vy píšete, že tyto produkty (až na čerstvé kozí mléko a domácí kozí jogurt, přičemž by mě zajímalo, v čem je kozí pro tělo lepší než kravské) jsou pro tělo nezdravé. Zajímalo by mě proč. Nevařené mléko asi zahleňuje, ale v čem je špatný jogurt, sýr, kefír a tvaroh? Dále bych se moc ráda dozvěděla, kde mám nabrat zmiňované doporučenné denní množství vápníku, když například v doporučovanných mandlích jeho ve 100 g 250 mg, a tolik by se denně asi sníst nemělo (jaké je jejich doporučenné množství?). Nejvíce v zelenině je v brokolici, kde ve 100 g je ho asi 100 mg. V sojových bobech je ho ve 100 g asi 250 mg. Abych to shrnula, když jsem si četla tabulku s obsahy vápníku, jednoznačně mi přišlo, že bych toho musela denně sníst veliké množství, abych do sebe dostala doporučenné denní množství vápníku bez mléčných výrobků.
Mockrát děkuji za odpovědi.
Anna

Když jsem se před cca 4 lety rozhodovala jak se vyznat v jídelníčku, co jíst a co nejíst, měla jsem v tom také pěkný zmatek. Ustálila jsem se na nějakých obecných principech, které jsou pilířem mé stravy :
- pěstuji si zeleninu a ovoce pro konzumaci na zahradě bez postřiku a bez umělého hnojení, hnojím pouze vlastním kompostem, půda by si měla po několika letech utvořit rovnováhu a zajistit větší přísun minerálů a vitamínů do výpěstků
- ovoce a zeleninu nakupuji ve velkém množství v akci, které odšťavňuji /pesticidy a pod. zůstanou ve vláknině a ne ve šťávě/
- k doplnění minerálů používám koloidní minerály a himalajskou sůl, z doplňků ještě kolagen
- k pití voda z vodovodu, + citron, čaj bylinkový, zelený, vymražená voda
- v zimě vlastní sušené ovoce sušené do 40°C
- vlastní ořechy a semena /mandle, lískové, dýně a pod./, konzumace po namočení /odstraní se inhibitory klíčení/, mák, neloupaný sezam, dýně, slunečnice, mandle, lískáče
- dle ročních období konzumace místních a domácích produktů + jarní očistná kůra kopřivy, používání divokých rostlin při odšťavňování, v zimě přidávám zázvor do šťav/zahřeje/
- nakličování čočky, špaldy, oves, řeřicha, pohanka a pod.
- dopoledne čistím tělo - voda, voda+citron, zelený, bylinkový čaj, odšťavněné ovoce jednodruhové nebo + mrkev, ovoce co mi zrovna roste, dodržuji zásadu, než konzumuji další až je žaludek prázdný
- popoledni běžné jídlo se zásadou dělená strava nebo + více jak 50% syrové zeleniny
- odpoledne zeleninové šťávy, kefír, zelenina + zakysaná smetana, kozí nepasterizované mléko a sýry z něj a pod, namočené ořechy, domácí cuketová buchta, samožitný chléb + máslo + zelenina /např. rychlokvašené okurky..../
- večer ovoce, zelenina, domácí vejce a pod.
- od rána dle potřeby aplikuji urinoterapii
- občas si dám něco moc dobrého, domácí králík, domácí kuře nebo slepice, na oslavě běžné jídlo, na zabíjačce moc dobré produkty \":D\"
- co jím se snažím používat i vně, koupele bylinkové, soda, nerafinovaná mořská sůl, urina a pod.
- na pleť urina, okurková šťáva, místo krému vypuštěné vnitřní sádlo vepřové nebo přepuštěné máslo, na tělo olivový olej s bylinami
Na doplnění denní dávky organického vápníku asi postačí dvě polévkové lžíce namočeného máku rozmixovaného s mrkvovou šťávou.
Stav těla sleduji občasným měřením tlaku, který po 30letech dosti nízkých hodnot je teď po 4roky ideální \":)\" , dále jestli mi nesvědí pokožka hlavy po konzumaci nějakého jídla, jestli mi nepadají vlasy /po deseti letech mi kštice zhoustla, což překvapilo kadeřnici/, jestli je pokožka vláčná, lesklá, hebká, pěkné nehty a jestli se netvoří na nohou plíseň.
Teď je na mé zahradě období hroznů, broskví, cuket, rajčat, malin a ostružin, švestek, celerové natě, jetele a mrkve.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát zář 20, 2013 7:51 pm 
Offline

Registrován: sob zář 07, 2013 6:00 pm
Příspěvky: 3
Vážený pane Zajíčku,
děkuji Vám za odpověď.
Ještě bych se chtěla zeptat, proč je syrová zelenina lepší než vařená, kterou zas prosazuje makrobiotika a východní učení staré tisíce let.
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned říj 06, 2013 9:54 am 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
Jarda píše:
No, to tedy zrovna dobrý nápad není, vitamín A se dá totiž předávkovat. Předávkování je možné docílit pouze tabletami, zatím co provitamín betakarotén se předávkovat nedá a u vás jeho nedostatek rozhodně nehrozí. Dejte si to v laboratoři zjistit, ale jsem přesvědčen, že to je téměř nemožné.

...je tedy možné se vůbec nějakým vitamínem nebo minerálem ze stravy předávkovat

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned říj 06, 2013 12:06 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Anna1 píše:
Ještě bych se chtěla zeptat, proč je syrová zelenina lepší než vařená, kterou zas prosazuje makrobiotika a východní učení staré tisíce let.

Můj soukromý názor a moje zkušenost s lidmi je ten a taková, že záleží na typu člověka, na jeho tělesném typu a jeho temperamentu, na podstatě jeho bytosti, na duši. Někoho opravdu prvoplánově přitahuje studené a syrové, jiného horké a vařené či dušené. Snad jde o nějaké ty energie, o proudění něčeho, co změřit neumíme. Někdo je na sladké, jiný na hořké, někdo vyhledává kyselost, jiný zase zásaditost, někdo má rád pokrmy lehké, jiný ty, které "zaplácnou". Někdo jí velmi málo, jiný se futruje jak nezavřený, přesto váží oba stejně. Já myslím, že i v oblastech s údajně stereotypní a místní stravou, prostě jiné kultury nebo jiné lokality, stejně jí každý člověk v rámci místních zvyklostí a zdrojů "trošku jinak". Nezdá se mi, že by byli všichni stejně prospívající, když budou jíst to samé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte říj 15, 2013 7:39 am 
Offline

Registrován: čtv srp 29, 2013 7:32 am
Příspěvky: 2
Dobrý den, mám celkem problém sehnat vitamíny v potřebném množství v jedné tabletě. Uvítal bych nějaké odkazy, kde je lze najít. Děkuji

Vit. D3...až 4000 UI
Vit. B6...100 mg
Vit. B9...5000 mcq
Vit. B2...50 mg

minerál: Zinek....100 mg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte říj 15, 2013 3:15 pm 
Offline

Registrován: úte črc 02, 2013 7:32 pm
Příspěvky: 8
Dobrý den pane Jardo, jak uchovat práškový chlorid hořečnatý a kyselinu askorbovou? Nevím jak pro sebe stanovit denní dávku hořčíkem a vitamínem C. Kolik má jedna zarovnaná kávová lžička gramů chloridu hořečnatého a kyseliny askorbové? Předávkování oběma látkami poznám když dostanu průjem? Děkuji za odpověd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon říj 21, 2013 12:28 pm 
Offline

Registrován: ned lis 14, 2010 11:12 pm
Příspěvky: 9
mám tip od kamaráda, který je docent chemie a tvrdí, že mnohem lepší vstřebatelnost např. chloridu hořečnatého se docílí, když se smíchá s malým množstvím kyseliny askorbové.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř říj 23, 2013 9:19 am 
Offline

Registrován: čtv říj 01, 2009 1:17 pm
Příspěvky: 39
Dobrý den,

dozvěděla jsem se, že v zelenině se tvoří vitamíny den dva před dozráním, v obchodech v ní tedy nejsou žádné, neboť se sklízí ještě nezralá, je to tak? U ovoce je to to samé? Když tedy odšťavím velké množství ovoce či zeleniny-vláknina říkáte zůstane v tom odpadu, vitamíny ve šťávě taky nejsou ( i kdyby to bylo ovoce ze zahrádky s vitamínem C, ten by stejně zničil kov odšťavňovače, ne?) , tak co vlastně v té šťávě zůstane dobrého?
Myslíte, že jak prodávají tu zeleninu v bedýnkách od farmářů, dá se tomu věřit, je to opravdu lepší než z obchodu?

Chemické postřiky se dostanou do citrusů přes tu silnou kůru stejně tak jako třeba do jablek? Nebo v menším množství?

Předem děkuji za odpovědi a přeji hezký den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř říj 23, 2013 3:56 pm 
Offline

Registrován: úte dub 05, 2011 12:38 pm
Příspěvky: 31
readcom píše:
mám tip od kamaráda, který je docent chemie a tvrdí, že mnohem lepší vstřebatelnost např. chloridu hořečnatého se docílí, když se smíchá s malým množstvím kyseliny askorbové.

To zní zajímavě, mohl by jste získat od kamaráda bližší informace, třeba jak si to vysvětluje a/nebo jestli to má odzkoušené a s čím vším konkrétně apod.?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř lis 13, 2013 1:53 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 01, 2009 1:17 pm
Příspěvky: 39
zdravyzivot píše:
Dobrý den,

dozvěděla jsem se, že v zelenině se tvoří vitamíny den dva před dozráním, v obchodech v ní tedy nejsou žádné, neboť se sklízí ještě nezralá, je to tak? U ovoce je to to samé? Když tedy odšťavím velké množství ovoce či zeleniny-vláknina říkáte zůstane v tom odpadu, vitamíny ve šťávě taky nejsou ( i kdyby to bylo ovoce ze zahrádky s vitamínem C, ten by stejně zničil kov odšťavňovače, ne?) , tak co vlastně v té šťávě zůstane dobrého?
Myslíte, že jak prodávají tu zeleninu v bedýnkách od farmářů, dá se tomu věřit, je to opravdu lepší než z obchodu?

Chemické postřiky se dostanou do citrusů přes tu silnou kůru stejně tak jako třeba do jablek? Nebo v menším množství?

Předem děkuji za odpovědi a přeji hezký den.

Dobrý den,

mohu moc poprosit o odpověď, je to pro mě docela důležité, děkuji. Také bych se chtěla zeptat, má vůbec význam jíst hlívu - tepelně upravenou? Nebo má přínos pro zdraví jedině syrová?

Děkuji za odpověď,

hezký den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř lis 13, 2013 2:34 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Pokusím se odpovědět já, sám za sebe, soukromý názor.
Vitamíny v zelenině se netvoří den dva před dozráním. Jste blázen? Jak by asi ta rostlina fungovala? Vitamíny ona netvoří pro vás, anobrž pro sebe. tedy průběžně, po celou dobu růstu a života. Stejně tak jako si je tvoříte vy, od narození (prenatální stadium pomiňme, tam máte metabolismus dosti promíchaný s matkou).
Na ničení vitaminu C oxidací či varem se vykašlete, stejně je ho nadbytek. Nějaký styk s trochou kovu nehraje žádnou roli.
Zelenina a ovoce od "farmářů" je jednoznačně lepší než z marketu, ale mnohdy jen o trošku, rozhodně to není kdovíco. Značnou roli hraje dobrý pocit.
Chemické postřiky se do citrusů samozřejmě dostanou i skrz kůru, tloušťka nehraje žádnou roli, ta kůra je živý organismus, žádná mrtvá slupka, tedy tam proudí šťávy semo tamo, jako když roste strom, a chemie přijde všude. Jíst citrusy ale v našem podnebném pásu nemá žádný smysl. Je to jen pochutina, zdraví vám to přidat nemůže.
Z vašeho dotazu usuzuji, že jste nějaká splašená.
Proč prostě normálně nejíte zeleninu (brambory, mrkev, celer, petržel, zelí, kapusta, ředkve, kedlubny, pórek, česnek, lilek, cuketa, okurka, papriky, rajčata) a luštěniny (hrách, fazole, cizrnu) a obilniny (rýže, oves, ječmen, pšenice, proso, pohanka) a semínka a oříšky a nevaříte si z toho?
V Penny marketu se rozhodně neotrávíte.
Jen tam nekupujte mléko (to je zničené), maso (proč?), polotovary (proč?), cukrovinky (proč?), pochutiny (proč?), věci v barevných křiklavých obalech, hotové výrobky, obarvené, ochucené, předělané, zničené.
Ale určitě, dle mého názoru, můžete prohnat odšťavňovačem denně dvě tři kila zeleniny z marketu a vypít to. Z dřeně si udělejte super polévku či s tvarohem pomazánku na dobrý chléb, nebo si z toho upečte koláč či udělejte omáčku k bramborům (většinou z toho vyjde něco jako svíčková, co říkáte?)
K hlívě asi tolik, soused ji měl mraky, je velmi lehko vypěstovatelná, může ji mít každý.
O nějaké zdraví a prospěšnost vůbec nejde.
Udělejte si ji jak chcete, pokud vám chutná.
Mi, jako dlouholetému kuchaři, vůbec nevyhovuje. Chuť nemá žádnou, maximálně jídlo ozdobí a ozvláštní. Je to, dle mého názoru, balastní potravina, výplň jídla.
Syrová vám chutnat nebude, ještě k tomu bude velmi těžko stravitelná.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz