Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 9:29 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned lis 03, 2013 1:20 pm 
Offline

Registrován: úte zář 20, 2011 11:55 pm
Příspěvky: 76
dobry den jardo
tak tento vikend som podstupil druhu ocistu pecene. vsetko prebehlo v poriadku akurat som bol prekvapeny malym mnozstvom kamienkov(as 10ks 2 mm kamienkov) a nejake zvysky jedla alebo parazity, velke asi ako zrno psenice niektore placate rozpucene a niektore plne a makke s malym s spicatym chvostikom a este taka mazlava mastna kompaktna kasa, pri prvej ociste tych kamienkov
bolo celkom dost teraz tento vysledok,

Myslite si ze to boli nejake parazity?
Nedalo by sa podla mojho popisu povedat o aky druh parazitov islo, resp. o o vajicka ktoryc parazitov islo?
Co mohla byt ta mazlava kopka ?
Vedel by mi niekto vysvetlit ten rozdielny pocet kamienkov prva a druha ocista?
Kedy mozem pokracovat v palinovej kure?(mam za sebou asi 4 dni)
dik


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned lis 03, 2013 1:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Luboš H. píše:
Čím nahradit magneziovou sůl pro očistu jater? Od dětství trpím migrénami, kinetozou, chřipkami, nachlazením, zimomřivostí a tu zimomřivost by mohla očista jater vyléčit. Při vypití namíchané magneziové soli se mi udělalo tak špatně, že na mne přišla migréna. Lehl jsem si na hodinku s termoflorem, pak přišel průjem, ráno jsem vše dokončil v pořádku s dvěma hrstma žlutozelenošedivých hrudek. Druhý pokus zase migréna, nakonec průjem také, ale nic ze mne nevyšlo. 3. a 4. pokus byl strašný, bylo mi zle, vyzvracet magneziová sůl mi nešla, zůstala tam až do odpoledne druhého dne, proto jsem ji ještě večer zajedl. Vyšla až odpoledne stolicí. Ta sůl magneziová mi dráždí žaludek, dojde k migréně. POužil jsem tedy Magnex 375 mg v jedné tabltě. Pstupně až 30 tablet za večer. Trochu se mi chtělo na záchod, cítil jsem uvolnění, teplo na rukou, pocit lehké únavy na spaní. Průjem stejně žádný.... Další dny jsem měl špatné trávení, průjmy, voda kterou jsem pil mi šla do střev, takže ze mne vycházela i voda... Složení Magnexu: Oxid hořečnatý. Plniva: Mikrokrystalická celuloza, kukuřičný škrob. Potah tablety: Hořečnaté soli mastných kyselin, Pyridoxin hydrochlorid. Výrobce: Hameenlinna Finsko. Prosím poraďte. Díky

Obávám se že adekvátní náhrada epsomky neexistuje, to pak třeba dělat jiné očisty jater s nižší účinností, ale zase se musí dělat častěji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned lis 03, 2013 1:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Šárka B. píše:
Zdravím. Stránky se mi moc líbí, je tu vše skvěle popsané a moc si cením práce pana Jardy.

Poprvé jsem zkoušela očistu jater a dopadlo to výborně - hodně zelených kamenů až 2 cm velkých. Po měsíci jsem chtěla očistu opakovat, ale nejde to, nejsem už schopna pít olej. Udělá se mi zle, i když jen olíznu kapku oleje. Snad bych mohla obyčejný, ale za studena lisovaný už ne. Nevím, co se stalo. Může mi někdo poradit?

Děkuji.

Asi si budete muset najít nějakou fintu jako členka janin, nicméně fungují i jiné oleje, ovšem ne tak dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned lis 03, 2013 1:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
ingerka píše:
dobry vecer, vcera som si urobila ocistnu kuru. vsetko prebiehalo bez problemov. dodrzala som vsak presny postup. a hlavne som pila vela, vela vody. to urcite pomohlo. dnes rano po 3. a 4. davke soli ma niekolkokrat prehnalo, ale vyslo zo mna len par malych kamienkov. na sono mi vsak zistili, ze mam cca tri kamene o velkosti 1cm. snad vyjdu vacsie kamene pri dalsich kurach. citim sa vyborne. v noci mi akurat bolo trochu nevolno, ako keby na odpadnutie a na zvracanie. ale rano to preslo. som rada, ze som sa odhodlala. urcite este vyskusam dalsie kury. \":wink:\"

Tvrdé kameny to chce raději rozpouštět i když vyjít mohou, je to přeci jenom bezpečnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned lis 03, 2013 1:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
pve píše:
Po svojí druhé očistě mě v úterý od rána bolí mezi lopatkami, s nádechem taková tupá bolest, hodně se ozývá i při brkání, až jakoby bolest žaludku. Při prohnutí zad nic necítím, jen když různě hýbu rukama. Jde o něco spojeného s očistou jater nebo mě prostě jen nějak divně bolí záda?

To bych viděl spíše na ty záda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned lis 03, 2013 1:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
nela píše:
Kamarádka mi řekla o této metodě a abych si koupila Zaječickou minerální vodu (v lékárně 1 litr 41,-) a vyguglila si to.
Takže jsem epsonskou sůl nahradila zaječickou (vyšlo mi to na 4 dávky po 250ml) a dál postupovala podle návodu.
Poprvé jsem běžela na toaletu už jednu hodinu po první dávce (asi v 19h).
Po zkušenostech se šankprakšalanou jsem neměla odvahu si dát jako první jídlo po kůře jablečný mošt, ale jinak jsem postupovala podle návodu. Celá procedura byla v pohodě.
Kamínky jsem ale žádné nenašla, jenom asi půlcentimetrové žlutozelené mazlavé hrudky (kolem třetí hodiny odpoledne) . . . tak nevím, jestli to je dobře nebo ne ? . . . že by se kamínky rozpustily? děkuju za odpověď

Ne, proběhlo to správně, vycházejí většinou tyto měkké ucpávky a můžete tedy považovat průběh kůry za výborný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned lis 03, 2013 1:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Petr22 píše:
Dobrý den,
v pátek se chystám provést očistu jater. Můj dotaz zní, jestli nevadí, když jdu ve čtvrtek ráno na očkování proti chřipce? Nechme teď stranou rozhodnutí nechat se očkovat proti chřipce, vadí tato skutečnost následné očistě? Měl bych ji posunout až na sobotu? Nebo až další víkend?
Díky, Petr.

Nevadí i když očkování opravdu nedoporučuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned lis 03, 2013 1:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Marusska83 píše:
Dobrý deň.Už dlho sledujem toto forum a naberám odvahu.Pod nože sa mi nechce pretože predpokladám že každý orgán v tele na niečo je preto tam aj je.Mám problém zo žlčníkom už vyše 2 rokov a čím ďalej tým viac sa bolesti stupňujú.Niekedy to boli bolesti v trojuholníku a teraz sa to pomaličky presuva na pravu stranu pod rebro.Z bolesti som už zúfalá predpokladám že v žlčníku su kamene pretože niekedy cítim akési vybrovanie či hrkanie akoby mi tam niečo chodilo.Trpím zápchami.Chcela by som vás poprosiť pán Jardo keď mám bolesti neviem či tam neni aj zápal môžem v tom čase vykonať očistnu kuru?Mám už všetko pripravené soľ,grepy aj odvahu len neviem či ak by tam bol zápal nebudu komplikácie alebo radšej s očistou počkať.Ďakujem a pevne verím že kura mi pomôže.Pre istotu som si kupila aj Chionsku mastichu keby to bol náhodou vred ktorý spôsobuje tu bolesť.Pred 10 rokmi som mala Hb. \":(\"

Dobře vám to píše člen pv33, ale na snížení bolestivosti můžete vyzkoušet velké dávky hořčíku, to odstraní i tu zácpu a serrapeptázu, ta je výborná na mnoho zdravotních potíží.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned lis 03, 2013 1:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Evča píše:
Dobrý večer, četla jsem někde v diskuzi, že se to nedoporučuje lidem co již měli problémy s kameny a dokonce varování, že může vyjít veliký kamínek co ucpe cesty a to přivodí akutní problémy. Mě již před roky vyoperovali žlučník ( k tomu prý preventivně, bez mého souhlasu, i slepák -co už teď nadělám) , mohla bych mít nějaké problémy při očistě ? Děkuji za odpověď. Snad to tu již nebylo, ale diskuze má 177 stran a to jsem prostě nedokázala zatím vše pročíst.

Člen pv33 vám odpovídá správně, nemáte se čeho bát, očista funguje i bez žlučníku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned lis 03, 2013 1:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
PepinoCZ píše:
Tak jsem se v nedeli pripojil do klubu ocisty jater. Sel jsem do toho poprve, cerpal jsem z informaci uvedenych zde na AZ a chci se podelit o sve zkusenosti a na zaver prikladam foto.

Ctvrtek : Zamerne zacinam timto dnem, tak aby su kazdy udelal predstavu o stravovacich navycich. Tento den je totiz u nas farmarsky trh, toz hresim koupi vytecne klobasky, kvaskoveho zitneho chleba, syru a zeleniny. Na svacinku kupuji luxusni maslove kolace - makove a hruskove. Snidane jogurt, svacina vsechny kolace, obed klobasa, chleba, zeleninova + kremzska horcice. Odpoledne vylet do prirody, svacina musli tycinka a na veceri chleba s maslem a se syrem.
Patek : Tento den konzumuji jenom jablka od sameho rana, mel jsem v lednici jeste zbytek hribku ze stredecniho ulovku, tak je konzumuji na veceri v 18h formou smazenice s chlebem.
Sobota : Rano a vecer klystyr, cely den jablka a stavy z jablek.
Nedele : Do 14h jsem mohl vypit 2-2.5l stav z jablek. Vice uz neslo, nemohl jsem se na stavu uz ani podivat.
Odmeril jsem 60ml Epsomky a rozpustil v 720ml vody. Zkousel jsem to zvazit na vaze a ta ukazovala 72g. Epsomku bylo problem sehnat, obehnul jsem vsechny lekarny ve meste a zadna ji nemela, vetsinou lekarnice nevedeli co to je, ani pod vzorcem ci nazvem Horka sul. Az na jednu strsi pani lekarnici, ktera rikala, ze se to kdysi pouzivalo jako projimadlo. Bud to nechteji prodavat, protoze to funguje, nebo aby si lide neublizovali.
Do 18h jsem vypil cca 2l vody. V 18h prisla prvni porce Epsomky, zadny efekt. V 19.45 par prdiku. Ve 20h druha porce Epsomky. Po 21h bublani v brise a od 21.35 sedeni na zachode s prujmy.
21.45 jsem vymackal jeden grep, ktery bohate stacil, mel jsem pro jistotu koupene 3, micham s olivovym olejem, tresu nekolik minut.
22.00 hrknu do sebe celou smes, rychle uleham do postele a pod zebro si davam termofor. Snazil jsem se uvolnit a vnimat pohyb ve strevech, pohyb kamenu. Neprijemne bylo jen to, ze jsem musel nehybne lezet a obsah strev chtel jit ven. \":lol:\"
22.45 se prevaluji na bok do druhe varianty a po 15min. utikam na WC, za dalsich cca 20min. znovu. Usinam po pul noci.
03.45 se probouzim, bolest hlavy a musim na WC. Od te doby nespim. WC dalsi v 5.10 pak se mi podarilo usnout.
06.00 WC a treti porce Epsomky, podarilo se mi usnout a vzbudim se na posledni porci v 8.00 spojene s WC.
V 9.00 cistim streva klystyry, davam si dva, vysledne kameny jsou pak na prilozene fotografii.
V 10.00 Stava z jablek a okurky, 11h jablko, 12h banan, 14h rajce, 18.30 stava mrkev+jablko+okurka, 20h rajce. Ve 14h a 20h dodavam laktobacily.
-------------------
Zaverem : Mel jsem z toho obavy a naprosto zbytecne. Procedura neni neprijemna, je jen narocna na cas a na pripravu. Epsomka se da pit, je horka vzadu na jazyku, proste jsem zatnul a polknul. Olejova smes celkem lahodna, taky se da hrknout na jeden nasup. Ranni bolest hlavy prisuzuji dehydrataci organismu, kdy prujmy odchazi celkem dost vody. Na podrazdeny sverac si clovek vecer ani nevzpomene.
-------------------
Otazky :
1) Po 30min od poziti se clovek muze uz normalne hybat, projit se na WC ???
2) Piti vody je mozne az po posledni Epsomce v 8 rano, nebo i drive ???

No vidíte, jak to pěkně šlo a ty otázky.
1)Ano pak je pohyb možný
2)Ideálně ano a když to nevydržíte, tak pít minimálně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned lis 03, 2013 1:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
[quote="Pavel Rýdl":pz14af4a]Právě před 4h jsem dokončil OJ, leč bez očekávaného výsledku. Přípravu jsem nepodcenil, vypil jsem 4l jabl. štávy asi 4l kohoutkové vody, klystýry jsem nevynechal (4x), olivový olej panenský za studena lisovaný, grepy čerstvé a zralé, směs zuřivě promíchána, 20min jsem se ani nehnul, teplá láhev přiložena.
Přes veškerou pečlivost ze mne nevyšel ani jeden kamínek, akorát jsem 12x močil zadkem, získal jsem na rtu opar a celkovou únavu. Je mi 57 let, nemyslím si, že by ve mě žádný kámen nebyl, žiji normální život, ničemu se ve stravě nevyhýbám, spíše žiji nezdravě. Opoví mi prosím někdo, kde je chyba. Děkuji,
zdraví Pavel[/quote:pz14af4a]
Máte pravdu, že je minimálně pravděpodobné aby

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned lis 03, 2013 1:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Mirabelka píše:
V játrech se přeci kameny nedělají, nebo ano? A není to zatuhlý ten olej, co se pije? Očista jater, to jako těch cév v játrech?

Na všechny otázky, co jste položila, je zde mnohokrát odpověď, vše se zde již řešilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned lis 03, 2013 2:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Renča píše:
Hlásím se do klubu odvážlivců. V sobotu jsem se do očisty jater pustila i já-vášnivá čtenářka Jardových stránek. Po vypití oleje s citronovou šťávou jsem ulehla podle návodu…ale ty dva předešlé drinky z epsomky mě pořádně proháněly, takže jsem asi po hodině musela vstát a jít se vyprázdnit…cestou ze záchodu jsem omdlela, potloukla se a naprosto zřetelně viděla všechny svatý. Ještě ráno jsem myslela, že už nikdy!!!….ovšem po tom, co se začaly po klystýrech vyplavovat kamínky, tak to nevzdám a pokračovat budu. Během dne všechno odeznělo a bylo dobře. Celkem asi 30 kamínků velikosti hrášku a hromady maličkých…Jeden velikosti fazole. \":wink:\"

Je dobře, že vás ani tento nepříjemný zážitek nezlomil, ale při prvním provedení jde o docela běžný stav a lidem je na omdlení poměrně často. Jedná se o otravu z vlastních vyloučených toxinů, která po odchodu stolice rychle odezní, ovšem je nepříjemné se u toho potlouct. Rozhodně pokračujte, při dalších očistách poleze toho bordelu předpokládám ještě více, ovšem blbě by vám již být nemělo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned lis 03, 2013 2:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
pve píše:
Měl bych dotaz na vhodnou stravu při očistě jater, protože syrová strava mi nevyhovuje.

- Ve čtvrtek mohu cokoliv bez tuku, např. bílou rýži s dušenou mrkví, cuketou atd.?
- Čím začít v sobotu po očistě, mohu taky rýži s dušenou zeleninou? Tady už mohu nějaký tuk? Štáva z jablek a jablko má dopoledne po očistě nějaký význam?

Pátek s jablečnou šťávou je mi jasný, to je třeba dodržet.

Tak můžete i něco jiného, ale před očistou zcela bez tuku a po očistě raději kašovité jídlo, tedy pouze to první.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned lis 03, 2013 2:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
dzinak píše:
dobry den jardo
tak tento vikend som podstupil druhu ocistu pecene. vsetko prebehlo v poriadku akurat som bol prekvapeny malym mnozstvom kamienkov(as 10ks 2 mm kamienkov) a nejake zvysky jedla alebo parazity, velke asi ako zrno psenice niektore placate rozpucene a niektore plne a makke s malym s spicatym chvostikom a este taka mazlava mastna kompaktna kasa, pri prvej ociste tych kamienkov
bolo celkom dost teraz tento vysledok,

Myslite si ze to boli nejake parazity?
Nedalo by sa podla mojho popisu povedat o aky druh parazitov islo, resp. o o vajicka ktoryc parazitov islo?
Co mohla byt ta mazlava kopka ?
Vedel by mi niekto vysvetlit ten rozdielny pocet kamienkov prva a druha ocista?
Kedy mozem pokracovat v palinovej kure?(mam za sebou asi 4 dni)
dik

Ono dost záleží na postavení měsíce a mnoha dalších faktorech, čili rozdíl ve výsledku očist bývá značný, ale pokud vyjde ven cokoliv, je to dobře. Zjistit o co tam šlo, je prakticky nemožné i v případě, že by jste připojil fotografii, těch parazitů jsou stovky druhů. Pelyněk můžete znovu nasadit již druhý den po proceduře.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz