Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 7:27 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned pro 01, 2013 9:13 am 
Offline

Registrován: ned pro 01, 2013 8:59 am
Příspěvky: 2
Dobry den
Manzel dnes absolvoval zo soboty na nedelu ocistu jater
Pred cca 3 rokmi mu bol zisteny kamen cca 4cm velky
Problemy okrem hnaciek nemal
Neskor zacalíproblemy a zlcnikove zachvaty tak sme to zacali riesit
Navstivili sme pana Emila Havelku a ten nam nasadil vela roznych preparatov na bylinnej baze
Zabudla som povedal ze zono pred mesiacom ukazalókamen o velkosti 2,5cm
Tak sme nasadili mesacnu kuru havelkovych preparatov a hnacky sa neobjavili uz vobec
Vcera bol doobeda na stavach ale den predtym veceraĺzeleninovu polievku a pecene zemiaky
Nikde v popise som nenasla ze den pred resp vecer sa nema vecerat
Zatial sme po uziti poslednej soli ale vysledok nic moc
Stale cakame na udajny velky kamen
Manzel je vysoky chlap a ma svoje kilecka tak neviem ci dane davky ci uz soli alebo oleja pre neho neboli primalo
Pan Havelka ponuka podobnu kuru ale po ukonceni kury je potrebne uzivat isty preparat a nasledne uz nie je nutne kuru opakovat
Prosim co si o tom vsetkom myslite
Dakujem pekne


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned pro 01, 2013 2:33 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
Neviem,či ste si čítali tento postup,kde sa uvádza už dva dni pred očistou jesť iba jablká,na druhý deň do 14tej hodiny len jablkovú šťavu.
http://www.zdravi-az.cz/Dalsi_druhy_ocisty00.php


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned pro 01, 2013 2:42 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
janin píše:
Neviem,či ste si čítali tento postup,kde sa uvádza už dva dni pred očistou jesť iba jablká,na druhý deň do 14tej hodiny len jablkovú šťavu.
http://www.zdravi-az.cz/Dalsi_druhy_ocisty00.php

Například Moritz tam nechává ještě i ten den oběd:

Pokud mas rano hlad tak si dej lehkou snidani, napriklad obili, idealne teple ovesne vlocky. Nic
sladkeho, koreneneho, zadne mlecne vyrobky, oleje, jogurt, sunku... Ovoce a ovocne stavy jsou OK.
K obedu varenou nebo v pare varenou zeleninu s bilou ryzi (prednostne basmati) a ochutit
nerafinovanou nebo kamennou soli. Zadne bilkoviny, maslo nebo olej, mohlo by ti byt spatne pri
ociste. Nejez a nepij nic (s vyjimkou vody) po 14. hodine. Jinak se muze stat ze nevyjdou kameny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned pro 01, 2013 5:42 pm 
Offline

Registrován: ned pro 01, 2013 8:59 am
Příspěvky: 2
Ano citala som to ale su tam uvedene pecene zemiaky takze nevidim nikde uplnu hladovku o jablkach
Moze to byt vysledkom mensieho uspechu? A ma tu niektu skusenpsti s panom havelkom?
Manzel mal kamienky relativne tvrde a vnutri cierne


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte pro 03, 2013 1:23 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Procitam to zde, ale nenasel jsem proc nebo jaky ma efekt zrovna ta konzumace jablek/dzusu před tou ocistou jater? Drzim totiž protikvasinkovou dietu a ty jablka/dzus plna glukozy,fruktozy asi nebude moc idealni ze? Bude to hodne znat na vysledku ocisty, když to popijeni jablečného dzusu vynecham? Pripadne cim to nahradit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte pro 03, 2013 6:37 pm 
Offline

Registrován: sob led 21, 2012 10:17 am
Příspěvky: 3
Dobrý den Jardo, o víkendu jsem provedla svoji čtvrtou očistu, měla ale trochu netypický průběh v tom, že většina kamínků začala vycházet až v neděli, tj. druhý den, když mezitím už jsem zase najela na klasickou stravu. V sobotu vycházelo pouze bahno. Čím to může být? Měla jsem trochu podezření, zda je to opravdu ono, ale byly to žlučové kamínky s žlutozelenou krustou, uvnitř zelený gel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte pro 03, 2013 6:46 pm 
Offline

Registrován: sob led 21, 2012 10:17 am
Příspěvky: 3
Kopkina píše:
Ano citala som to ale su tam uvedene pecene zemiaky takze nevidim nikde uplnu hladovku o jablkach
Moze to byt vysledkom mensieho uspechu? A ma tu niektu skusenpsti s panom havelkom?
Manzel mal kamienky relativne tvrde a vnutri cierne

Ano, zkušenost s panem Havelkou mám osobní, bohužel negativní i v mém okolí. Hodně vynaložených peněz a nulový výsledek, mé potíže se vyřešily až po zahájení očistných procedůr uvedených na těchto stránkách, což nestojí nic, ale efekt je nesrovnatelný. Jediné s čím pan Havelka pomohl bylo stanovení plodných dnů pro početí dítěte, což však lze v naprosto stejné podobě při troše hledání najít na netu rovněž zdarma, ale Havelka si to samozřejmě nechá taktéž zaplatit. Za mě tedy rozhodně nedoporučuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv pro 05, 2013 1:38 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Ÿura píše:
Procitam to zde, ale nenasel jsem proc nebo jaky ma efekt zrovna ta konzumace jablek/dzusu před tou ocistou jater? Drzim totiž protikvasinkovou dietu a ty jablka/dzus plna glukozy,fruktozy asi nebude moc idealni ze? Bude to hodne znat na vysledku ocisty, když to popijeni jablečného dzusu vynecham? Pripadne cim to nahradit?

Nikdo neporadi? Proc se musí konzumovat před ocistou jater zrovna jablecny dzus? Nestaci proste den dva před ocistou jist jen zeleninu bez tuku aby se ta zluc nazhromazdila??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv pro 05, 2013 1:56 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Ÿura píše:
Ÿura píše:
Procitam to zde, ale nenasel jsem proc nebo jaky ma efekt zrovna ta konzumace jablek/dzusu před tou ocistou jater? Drzim totiž protikvasinkovou dietu a ty jablka/dzus plna glukozy,fruktozy asi nebude moc idealni ze? Bude to hodne znat na vysledku ocisty, když to popijeni jablečného dzusu vynecham? Pripadne cim to nahradit?

Nikdo neporadi? Proc se musí konzumovat před ocistou jater zrovna jablecny dzus? Nestaci proste den dva před ocistou jist jen zeleninu bez tuku aby se ta zluc nazhromazdila??
Tak kdyz jinak nedas \":D\", napriklad
Andreas Moritz: The Amazing Liver Cleanse, strana 100 píše:
Preparation
Drink 1 liter (32oz) of packaged apple juice per day for a period of six days. (You may drink more than that if it feels comfortable). The malic acid in the apple juice softens the gallstones and makes their passage through the bile ducts easy. The apple juice has a strong cleansing effect. Some sensitive people may experience bloating and, occasionally, diarrhea during the first few days. Much of the diarrhea is actually stagnant bile, released by the liver and gallbladder (indicated by a brownish, yellow color). The fermenting effect of the juice helps widen the bile ducts. If this becomes somewhat uncomfortable, you can mix the apple juice with water. Drink the apple juice slowly throughout the day, between meals (avoid drinking the juice during, just before and two hours after meals, and in the evening). This is in addition to your normal water intake. Note: Preferably use organic apple juice, although for the purpose of the cleanse any good brand of commercial apple juice, apple concentrate or cider works just as well. It may be useful to rinse your mouth out with baking soda and/or brush your teeth several times per day to prevent the acid from damaging your teeth. [In case you are intolerant or allergic to apple juice, see other options explained in Having Difficulties with the Cleanse, at the end of this chapter.]

Dietary recommendations: During the entire week of preparation and cleansing, avoid taking foods or beverages that are cold or chilled; they chill the liver and, thereby, reduce the effectiveness of the cleanse. All foods or beverages should be warm or at least room temperature. To help the liver prepare for the main flush, try to avoid foods from animal source, dairy products and fried food items. Otherwise, eat normal meals, but avoid overeating.....
Jen zkracene, Moritz doporucuje jako soucast pripravy na ocistu jater pit 6 dni pred ocistou denne litr jablecne stavy. pise, ze malic acid, tedy kyselina tam obsazena zmekcuje zlucnikovy kameny a dela snadny pruchod kamenu zlucovodama. A ze jablecna stava ma silny cistici ucinek. Fermentovaci efekt stav pomaha rozsirovat zlucovody. Pij stavy pomalu behem dne, mimo tesne pred jidlem, behem jidla, 2 hodiny po jidle a vecer. Je to navic k normalnimu prijmu vody. Muze byt uzitecny vyplachovat usta sodou a/nebo cistit zuby nekolikrat za den aby kyselina neposkodila zuby.

Stravovaci doporuceni (kdyz uz se tu zabyvam pripravou): v prubehu tydenni pripravy a cisteni se vyhni studenym a chlazenym jidlum a napojum, ochladily by jatra a snizila by se ucinnost ocisty. Jidla a napoje by mely byt teply nebo aspon mit pokojovou teplotu. A melo by se zkusit vyhnout jidlu zivocisneho puvodu, mlecnym vyrobkum a smazenym jidlum. Jinak normalni jidlo, ale neprejidat se.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv pro 05, 2013 6:08 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Me je jasny, ze cim vetsi pripravy na tu ocistu budou, tim ta ocista bude fungovat lepe, ale ja predpokladam, ze když to budu delat poprvé, ze by me stacilo jen den před nejist, poradne vyčistit streva a pak klasicky epsomka, olej a citron/grep a kameny polezou tak jak tak ne? Budu se teda snazit tyden před jist jen tepla jidla, omezit nebo uplne vyradit zivocisny jidla, ale do toho jablečného dzusu se me moc nechce, když bojuju s kandidou... Nebude to kontraproduktivni?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv pro 05, 2013 7:46 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Ÿura píše:
Me je jasny, ze cim vetsi pripravy na tu ocistu budou, tim ta ocista bude fungovat lepe, ale ja predpokladam, ze když to budu delat poprvé, ze by me stacilo jen den před nejist, poradne vyčistit streva a pak klasicky epsomka, olej a citron/grep a kameny polezou tak jak tak ne? Budu se teda snazit tyden před jist jen tepla jidla, omezit nebo uplne vyradit zivocisny jidla, ale do toho jablečného dzusu se me moc nechce, když bojuju s kandidou... Nebude to kontraproduktivni?

Pokud si myslis, ze je ovoce skodlivy \":(\" , tak jablecnou stavu vynech a samozrejme to bude taky fungovat. Sledoval jsem hodne lidi kteri jablecnou stavu nedavali a "kameny" jim lezly.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv pro 05, 2013 10:03 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
pv33 píše:
Pokud si myslis, ze je ovoce skodlivy \":(\" , tak jablecnou stavu vynech a samozrejme to bude taky fungovat. Sledoval jsem hodne lidi kteri jablecnou stavu nedavali a "kameny" jim lezly.

Ja nekde pisu ze je ovoce skodlive? Ovoce zbožňuju a jedl jsem ho každý den do doby nez jsem prisel na tohle forum a zjistil jsem, ze jsem slusne prolezlej kandidou. Jestli jsem tohle forum dobře procital, tak v protikvasinkove diete není bohužel vhodne ani sladke ovoce a ja konzumoval hlavne jablka, banány, susene fiky atd.., tak jsem ho prestal jist a pridal kysane zeli a ke každému jidlu davam cesnek a cibuli...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: očista jater při adenomech
PříspěvekNapsal: sob pro 07, 2013 12:02 pm 
Offline

Registrován: sob pro 07, 2013 11:24 am
Příspěvky: 5
Zdravím,
mám dost zdravotních problémů-autoimunita,problémy se zánětem očního nervu a od loňska ložiska na játrech.Nyní mám po MR a bohužel přibylo další ložisko velké 2 cm \":(\" Jsem z toho psychicky zdeptatná,přečetla jsem si tu článek o očistě jater a chci se zeptat,zda-li je vhodná,i když jsou na játrech ložiska?A další-lze něčím další postup zastavit nebo něco udělat proto,aby se ložiska zmenšila?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: očista jater při adenomech
PříspěvekNapsal: sob pro 07, 2013 1:25 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
sona1 píše:
Zdravím,
mám dost zdravotních problémů-autoimunita,problémy se zánětem očního nervu a od loňska ložiska na játrech.Nyní mám po MR a bohužel přibylo další ložisko velké 2 cm \":(\" Jsem z toho psychicky zdeptatná,přečetla jsem si tu článek o očistě jater a chci se zeptat,zda-li je vhodná,i když jsou na játrech ložiska?A další-lze něčím další postup zastavit nebo něco udělat proto,aby se ložiska zmenšila?

Ocista jater urcite vhodna je. A jeste pred ni ocista strev. Pak by byl idealni pust, bud jen o vode nebo stavovy. A potom zmena stravy, urcite by pomohla dieta dr Budwigove, viz viewtopic.php?p=37863#p37863. A postupne vysazovat to, co nefunguje a ma radu vedlejsich ucinku.
A primo na jatra ostropestrec, pampelisku, horcik...

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: pomalá detoxikácia?
PříspěvekNapsal: sob pro 07, 2013 2:51 pm 
Offline

Registrován: sob pro 07, 2013 2:47 pm
Příspěvky: 1
Dobrý deň, niekde na internete som pred časom našla, že pomalá detoxikácia je dávať si po dobu dvoch mesiacov 1 lyžicu panenského olivového oleja a 1 lyžičku citrónovej šťavy. Myslíte si, že je to účinné?
Mierne sa totižto obávam tuto spomínanej detoxikácie a nechcem sa do nej hrnúť, kým sa necítim pripravená. Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz