Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 1:33 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 871 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 59  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon led 13, 2014 9:40 am 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
Mohl by prosím někdo napsat souhrn potravin které jsou strumigeny? Hledala jsem po netu ale ztratila jsem trpělivost, protože všude píšou jen o zelí a kapustě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon led 13, 2014 4:46 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Dagmara píše:
Mohl by prosím někdo napsat souhrn potravin které jsou strumigeny? Hledala jsem po netu ale ztratila jsem trpělivost, protože všude píšou jen o zelí a kapustě.

tusim ze kvetak, brokolice, spenat, redkvicky(všechny druhy), kedlubna, zeli(všechny druhy), kapusta(všechny druhy), taky jsem cetl ze rajčata, cibule, jahly... Ja bych to moc neresil. Jestli berete jod v radech mg a brokolici, spenat, kapustu atd. delate aspoň nad parou, tak to bude urcite prospesna potravina, kvůli které vam stitna zlaza neprestane fungovat. Ono když si to totiž tak vemete, tak co by jste chtěla pak jist třeba jako prilohu k jidlu... Ja mam jako hlavni prilohu většinou aspoň trochu tepelne upravenou brokolici nebo spenat a jako syrovy salat okurky, rapikaty celer, ledovy salat, a jinou zelen..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon led 13, 2014 5:29 pm 
Offline

Registrován: pon kvě 20, 2013 4:35 pm
Příspěvky: 23
Ÿura píše:
tusim ze kvetak, brokolice, spenat, redkvicky(všechny druhy), kedlubna, zeli(všechny druhy), kapusta(všechny druhy), taky jsem cetl ze rajčata, cibule, jahly... Ja bych to moc neresil. Jestli berete jod v radech mg a brokolici, spenat, kapustu atd. delate aspoň nad parou, tak to bude urcite prospesna potravina, kvůli které vam stitna zlaza neprestane fungovat. Ono když si to totiž tak vemete, tak co by jste chtěla pak jist třeba jako prilohu k jidlu... Ja mam jako hlavni prilohu většinou aspoň trochu tepelne upravenou brokolici nebo spenat a jako syrovy salat okurky, rapikaty celer, ledovy salat, a jinou zelen..

Dalšími jsou vlašské ořechy, jahody, broskve. Také bych to až tolik neřešila, pokud nejíte uvedené na kila denně a brukvovité zeleniny stačí lehce tepelně upravit, jak píše Yura.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon led 13, 2014 9:15 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
Dík za odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Myom a štítná žláza
PříspěvekNapsal: úte led 14, 2014 7:24 pm 
Offline

Registrován: úte led 14, 2014 6:52 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,
prosím o radu.
Trpím anémiíí z nedostatku železa, které ztrácím při silné menstruaci, zjištěn myom, doporučena hysterektomie.
Dále včera lékař mi oznámil hypofunkci štítné žlázy, původně chtěl nasadit jodid v tabl, pak mi napsal Euthyrox 100, prý to může zlepšit krevní obraz, po měsíci mám přijít na kontrolu. Já jsem doposud řešila ten myom způsobem: Lugolův roztok, ráno miniklystýr pro uvolnění střeva a jedlou sodu s melasou plus kontrola ph moče Albuphanem. Nyní jsem zaskočena tím Euthyroxem, Lugol si mažu na tělo, podpaží, ruce, podbřišek, břicho, připravuji si i CDS a popíjím během dne. Celý prosinec jsem užívala MMS1 a 2, nevím zda to mohlo snížit leukocyty , které mám taky nízké , jen 2,7, mají být min. 4. Asi dělám něco špatně, upadla jsem do depresí .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon led 27, 2014 11:18 am 
Offline

Registrován: pon kvě 20, 2013 4:35 pm
Příspěvky: 23
Dobrý den, mám po kontrole na endokrynologii. Testy v pořádku, ultrazvuk v pořádku. Doktorka:"Tak to je dobře, že vám euthyrox takhle zabírá, napíšu vám další recept." Já: "No, víte, já ho vlastně vůbec nezačala brát." Ona: "Cože?!?! Ale výsledky máte v pořádku!" Já: "Co vám na to mám říci, tady nesu ten nepoužitý euthyrox, nový už mi nepište, vážně mi nedělal dobře. Léčím se alternativně." D:"To mi tedy povězte, jak alternativně se léčíte."
Hodila jsem to na Číňana, s tím, že každou větu jsme začínala slovy:"Číňan říkal, že..." "...když srovnám celkovou biochemii, tělo se srovná samo" "...když doplním jod, musím brát i selen" "...nízké železo způsobují pravděpodobně paraziti, tak jsem podstoupila protiparazitální kůru" atd. už jsem to tu dříve popisovala.
V podstatě jsem jí řekla všechno tak jak to bylo, jen jsem vynechala jako zdroj pana Jardu a tyto stránky a paní s kyvadlem - přišlo mi to rozumné a doufám, že to Jardovi nevadí. Doktorka mě nevyhodila, ale pozvala na kontrolu za 3měsíce s tím, že tohle ještě neviděla, že z její praxe se tento typ hypofunkce léčit nedá \":-)\")) a že je pravděpodobné, že se to znovu brzo zhorší. No tak alespoň mě bude hlídat, chceme ještě další děti, tak štítnou žlázu alespoň čas od času přejede ultrazvukem.
Ještě jednou děkuji Jardovi za tyto stránky a konzultace i vám všem, co sem pravidelně přispíváte.
Určitě zde stále budu hledat inspiraci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon led 27, 2014 6:07 pm 
Offline

Registrován: stř črc 14, 2010 4:02 pm
Příspěvky: 113
Dobrý den pane Jardo a všichni členové tohoto fóra,

chtěla bych se zeptat zda máte někdo zkušenost s přípravkem Fortuna Vitae :
http://www.fortunavitae.cz/uvod
známá s hypofunkcí štítné žlázy, která se dlouhodobě a bezvýsledně léčila Letroxem se za 3 měsíce úplně zbavila veškerých
problémů - využívala 3 balení tohoto přípravku. Jaký názor máte pane Jardo na jeho složení?
Děkuji předem za Vaše komentáře a přeji všem hezký den \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon led 27, 2014 6:49 pm 
Offline

Registrován: pon bře 25, 2013 4:14 pm
Příspěvky: 126
esie píše:
Dobrý den pane Jardo a všichni členové tohoto fóra,

chtěla bych se zeptat zda máte někdo zkušenost s přípravkem Fortuna Vitae :
http://www.fortunavitae.cz/uvod
známá s hypofunkcí štítné žlázy, která se dlouhodobě a bezvýsledně léčila Letroxem se za 3 měsíce úplně zbavila veškerých
problémů - využívala 3 balení tohoto přípravku. Jaký názor máte pane Jardo na jeho složení?
Děkuji předem za Vaše komentáře a přeji všem hezký den \":D\"

Ta cena je docela pecka \":-)\" .

Dýňový olej pořídíte za 1/10 ceny u Agro El a Lugoluv roztok mate za par korun (plus selen) nebo organicky vázaný jód máte v mořských řasách či rybách.

Myslím, že stejného efektu docílíte za daleko rozumnější peníz.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv led 30, 2014 1:32 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Tak poprvé jsem byl u endokrinolozky v době, kdy uz mam něco nastudovane o SZ a uplnej nezajem. Pro nu je jen smerodatna referencni mez u krevniho testu a ikdyby tam prisel pacient co vypada, ze za tyden umre, tak mu rekne "krev vypada dobře, budete v poradku..." Sice jsem vedel na 99,9999% ze to takhle dopadne, ale stejne me to dost zamrzelo, ze tady krome predpisu zadnou cenou radu nedostanu.. Ted nevim jak dal. Me by zajímalo, jestli je tu někdo, nebo jestli aspoň někdo zna člověka, kterej si vysokyma davkama lugolu nebo jiného jodu( spolu se stravou, ocistama atd..) vylecil autoimunitni hypothyreozu? Zatím beru jen nejakych 6 kapek denne, ale bojim se jit do velkych davek. Ono jedna věc je mit hypofunkci a vyrovnávat to praskama a byt relativne ok a druhé věc je si způsobit třeba gravesovu chorobu a pak ještě met vyboulene oci, no to by bylo uplne na maslu..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Myom a štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob úno 01, 2014 7:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
[quote="petra1171":za7q55tn]Dobrý den,
prosím o radu.
Trpím anémiíí z nedostatku železa, které ztrácím při silné menstruaci, zjištěn myom, doporučena hysterektomie.
Dále včera lékař mi oznámil hypofunkci štítné žlázy, původně chtěl nasadit jodid v tabl, pak mi napsal Euthyrox 100, prý to může zlepšit krevní obraz, po měsíci mám přijít na kontrolu. Já jsem doposud řešila ten myom způsobem: Lugolův roztok, ráno miniklystýr pro uvolnění střeva a jedlou sodu s melasou plus kontrola ph moče Albuphanem. Nyní jsem zaskočena tím Euthyroxem, Lugol si mažu na tělo, podpaží, ruce, podbřišek, břicho, připravuji si i CDS a popíjím během dne. Celý prosinec jsem užívala MMS1 a 2, nevím zda to mohlo snížit leukocyty , které mám taky nízké , jen 2,7, mají být min. 4. Asi dělám něco špatně, upadla jsem do depresí .[/quote:za7q55tn]
Deprese vám moc nepomohou, spíše uškodí a pokud jde o zrychlení štítné žlázy tam je třeba kokosový olej, mořské řasy, nebo jód obecně a sacharidy ideálně ve formě celozrnné rýže basmati. Navíc moc nešetřit na množství, prostě se opravdu nadlábnout, což ji donutí zabrat. MMS a CDS bych asi nyní vynechal, tím se krev opravdu dá rozhodit i když pravděpodobnost je malá a vyzkoušejte velké dávky probiotik a podpořit

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob úno 01, 2014 7:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Januš píše:
Dobrý den, mám po kontrole na endokrynologii. Testy v pořádku, ultrazvuk v pořádku. Doktorka:"Tak to je dobře, že vám euthyrox takhle zabírá, napíšu vám další recept." Já: "No, víte, já ho vlastně vůbec nezačala brát." Ona: "Cože?!?! Ale výsledky máte v pořádku!" Já: "Co vám na to mám říci, tady nesu ten nepoužitý euthyrox, nový už mi nepište, vážně mi nedělal dobře. Léčím se alternativně." D:"To mi tedy povězte, jak alternativně se léčíte."
Hodila jsem to na Číňana, s tím, že každou větu jsme začínala slovy:"Číňan říkal, že..." "...když srovnám celkovou biochemii, tělo se srovná samo" "...když doplním jod, musím brát i selen" "...nízké železo způsobují pravděpodobně paraziti, tak jsem podstoupila protiparazitální kůru" atd. už jsem to tu dříve popisovala.
V podstatě jsem jí řekla všechno tak jak to bylo, jen jsem vynechala jako zdroj pana Jardu a tyto stránky a paní s kyvadlem - přišlo mi to rozumné a doufám, že to Jardovi nevadí. Doktorka mě nevyhodila, ale pozvala na kontrolu za 3měsíce s tím, že tohle ještě neviděla, že z její praxe se tento typ hypofunkce léčit nedá \":-)\")) a že je pravděpodobné, že se to znovu brzo zhorší. No tak alespoň mě bude hlídat, chceme ještě další děti, tak štítnou žlázu alespoň čas od času přejede ultrazvukem.
Ještě jednou děkuji Jardovi za tyto stránky a konzultace i vám všem, co sem pravidelně přispíváte.
Určitě zde stále budu hledat inspiraci.

Ono toho, co lékařům léčit nejde, je celkem dost, ovšem většinou tam platí známé úsloví "Nikdy neříkej, že něco nejde, vždy se najde nějaký blbec, který vůbec netuší, že to nejde a bez problémů to udělá". Alespoň jste dobrým příkladem pro ostatní, kteří dosud pochybují a mají dojem, že to opravdu nejde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob úno 01, 2014 7:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
esie píše:
Dobrý den pane Jardo a všichni členové tohoto fóra,

chtěla bych se zeptat zda máte někdo zkušenost s přípravkem Fortuna Vitae :
http://www.fortunavitae.cz/uvod
známá s hypofunkcí štítné žlázy, která se dlouhodobě a bezvýsledně léčila Letroxem se za 3 měsíce úplně zbavila veškerých
problémů - využívala 3 balení tohoto přípravku. Jaký názor máte pane Jardo na jeho složení?
Děkuji předem za Vaše komentáře a přeji všem hezký den \":D\"

Na můj vkus je tam zbytečně mnoho draslíku, ale jinak proč ne, vlastně je tam vše, co zde stále dokola doporučuji, ovšem má i zásadní negativní stránku, jak správně píše člen beati_paoli a tou je cena, opravdu se stejný efekt dá pořídit mnohem levněji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob úno 01, 2014 7:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Ÿura píše:
Tak poprvé jsem byl u endokrinolozky v době, kdy uz mam něco nastudovane o SZ a uplnej nezajem. Pro nu je jen smerodatna referencni mez u krevniho testu a ikdyby tam prisel pacient co vypada, ze za tyden umre, tak mu rekne "krev vypada dobře, budete v poradku..." Sice jsem vedel na 99,9999% ze to takhle dopadne, ale stejne me to dost zamrzelo, ze tady krome predpisu zadnou cenou radu nedostanu.. Ted nevim jak dal. Me by zajímalo, jestli je tu někdo, nebo jestli aspoň někdo zna člověka, kterej si vysokyma davkama lugolu nebo jiného jodu( spolu se stravou, ocistama atd..) vylecil autoimunitni hypothyreozu? Zatím beru jen nejakych 6 kapek denne, ale bojim se jit do velkych davek. Ono jedna věc je mit hypofunkci a vyrovnávat to praskama a byt relativne ok a druhé věc je si způsobit třeba gravesovu chorobu a pak ještě met vyboulene oci, no to by bylo uplne na maslu..

A proč hned hledáte co největší problém, to je tak těžké si každý měsíc udělat za cca 160,-Kč TSH a vidět co se asi děje, přeci to vždy můžete stopnout. Pokud se bojíte lugolu, tak dávejte SSKI, což je jodid draselný v tekuté formě, ten je mnohem bezpečnější, ale i mnohem dražší, nebo mořské řasy Dulse a těma něco podělat je skoro nemožné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: úte úno 11, 2014 6:25 pm 
Offline

Registrován: ned pro 29, 2013 11:56 am
Příspěvky: 1
Chtela jsem poprosit o radu. Mam problemy se snizenou funkci stitne zlazy. Mam letrox 125 ale za posledni mesice se mi funkce stitne zlazy zhorsila a celkove i muj stav. Mam podle slinoveho testu zviseny odpoledni vecerni a nocni kortyzol a tim spatne fungujici nadledvinky. Jsem na tom posledni dobou psychicky spatne, nespim a jsem dost nervozni. Snazim se jist pravidelne tucnejsi stravu bez cukru zamerenou spise na zeleninu, ryzi a maso, ale nic nepomaha mam vecer casto zizen a pocit paleni celeho tela. Pokud mate nekdo s tim to stavem zkusenosti, budu za kazdou radu vdecna.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: stř úno 19, 2014 6:40 pm 
Offline

Registrován: pát zář 06, 2013 7:53 pm
Příspěvky: 10
Zdravím všechny…

Rozhodla jsem přispět i já.

Asi 10 let mi padají vlasy. V roce 2010 jsem navštívila obvoďáka, který mé podezření na sníženou funkci SŽ potvdil z krevních testů. V roce 2011 mi dělal testy znovu a opět pozitivní nález.
2010 TSH 8,32 fT 4 12,5
2011 TSH 11 fT 4 13
Návštěvu odborníka jsem odmítla a vrhla se na studium zdravovědy zde ve vaší společnosti.
Pak už to jelo samo…očisty, klistýry, půsty, změna stravování…Pozitivní byl váhový úbytek / 20kg za půl roku!/ s tím spojené zvýšené sebevědomí. Vyčistila se mi pleť a ztratilo pár neduhů /např.gyn. problémy/. V prosinci 2013 jsem začala brát lugol a selen. Naměřené teploty odpovídaly snížené funkci, ale skvrna se držela i 10-12 hodin

Během braní selenu a jodu mi přijde, že se moje fyzická kondice zhoršila. Jsem vyčerpaná, usínám kolem 20 hodiny a přibrala jsem 3 kg. Ale pro změnu mi začaly prorůstat nové vlasy a to hodně!!!Rozhodila jsem se nakonec odborníka navštívit – to jako abych věděla jak na tom jsem!

Endokrinolog mě dostal na kolena. Mám prý autoimunitní onemocnění a pokud nezačnu brát okamžitě léky tak umřu! Protože mám SŽ z části poničenou. Na mou reakci, že hormonální léčbu nepodstoupím mi řekla, že ona by hormon do pusy sama nikdy nedala a že její léčba není hormonální, ale substituční. Odebrala mi krev s tím, že výsledky mi mailem pošle a chodit když nechci už nemusím. Že má dost jiných pacientů. Dnes mi přišlo mailem : do pátku se stavte, musíme okamžitě nasadit léčbu! Hodnoty mi neposlala.

A tak tu sedim a zase čtu a čtu a dolívám si trochu pozitivní energie a naději od Januš a dalších…abych tu prognozu vůbec ustála.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 871 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 59  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz