Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 3:18 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob úno 01, 2014 9:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
[quote="mishap":326kve30]Dobrý den. ráda bych věděla, zda mohu provádět očistu jater, přestože jsem po operaci a BEZ ŽLUČNÍLU (CCA 7 LET). Děkuji za odpověď. m.p.[/quote:326kve30]
Jak vám správně píše člen pv33 určitě ano, není důvod

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob úno 01, 2014 9:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Ÿura píše:
Vcera jsem byl preventivne na ultrazvuku a jatra mam uplne v poradku, take se divala na ledviny, mocak, vse ok a presto mam na pravem boku na zadech a pod zebry hlavne pri sezeni neprijemny tlak a bolest. Na ultrazvuku vidi vse, jestli je neco se zlucnikem, jestli tam nemam kameny atd.. ne? Muze to byt tim ze nejaky ten tyden delam protikvasinkova opatreni a tak jsou organy zatizeny?

Teda vás bych chtěl mít doma, to bych onemocněl za dva týdny také, prostě zatím žijete, tak z toho mějte radost a nevymýšlejte stále na co se vám vlastně povede zemřít. Každá takováto problematika se většinou za pár dní srovná, tak proč ta panika. Jen tak pro odlehčení jeden vtípek s podobným tématem k zamyšlení. Pilot společnosti Alitalia, kterému vyřadil blesk z provozu půlku kokpitu: „Skoro všechno nám vypadlo, nic už nefunguje, ani výškoměr už nic neukazuje......“ Po pěti minutách nadávání se ozve pilot jiného letadla: „Drž už hubu a zemři jako chlap!“


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob úno 01, 2014 9:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
alerter píše:
Mne na ultrazvuku tiež nič nezistili, a na CT čku mi povedali , že mám 2 cm kameň v žlčníku.

Tak ona přesnost těch vyšetření, vzhledem k ceně těch přístrojů, je bohužel dosti žalostná, berte je spíše jako orientační, příště může být vše jinak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob úno 01, 2014 11:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
[quote="Lazarka":8ihl3u83]Dobrý den všem přeji bez zdravotních problémů.Navštěvuji už nějaký čas tyto stránky a potřebovala bych poradit,jak bych mohla provádět očistu jater při přemnožené kvasince bez použití jablečné šťávy.Přemýšlela jsem použít například pektin v tabletkách nebo vodu s jablečnym octem před očistou jater olejovocitronovou šťávou.Je to možná blbost,ale třeba někdo už řešil stejný problém a zná nějaký fígl,jak čistit

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob úno 01, 2014 11:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
pv33 píše:
Citoval bych klasika ocisty jater, tedy velmi zredukovane 2 odstavecky z jeho knihy The Amazing Liver Cleanse (Uzasna ocista jater):
Andreas Moritz píše:
Příprava
Pij aspoň litr jablečné šťávy denně po dobu 6 dní. Kyselina obsažená v jablečné šťávě změkčuje kameny a umožní, aby snadno prošly, a má i čistící efekt. Navíc rozšiřuje žlučovody. Popíjej šťávu pomalu v průběhu dne, mezi jídly. To je navíc k normálnímu příjmu vody. Přednostně organickou, BIO, ale pro účely očisty funguje jakákoli dobrá značka průmyslově vyráběná. Může být užitečné čistění zubů a úst sodou jako prevence proti poškození zubů kyselinou.
Stravovací doporučení
Behem pripravneho tydne se vyhybej studenym jidlum a napojum nebo jidlum a napojum s chladivym ucinkem. Veskere jidlo a piti by melo mit aspon pokojovou teplotu. Pomuze i vyhnout se zivocisne potrave, mlecnym produktum a smazenemu. Jinak normalni jidlo, ale bez prejidani.
Pridal jsem i jeho stravovaci doporuceni.

Tak je otázkou jakou kvalitu mohou mít místní jablečné šťávy z obchodní sítě, ale asi lepší než nic, tělo se z toho po očistě oklepe a jede dál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob úno 01, 2014 11:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
EFKA píše:
DOBRY DEN, CHCI SI O VIKENDU DELAT OCISTU POMOCI SOLI.OLEJE A CITRONU....VSE MAM NASTUDOVANY, PRIPRAVENY,JEN JEDEN DOTAZ ESTE: V NEDELI NA ME NECO VLEZLO A MARODIM, SICE UZ JE TO DALEKO LEPSI,MAM RYMU,KASEL...MYSLITE, ZE JE VHODNE DELAT OCISTU I KDYZ MOJE TELO SE TED PERE S CHRIPAJZNOU? DIKYS eF

Osobně bych to odložil, to vám bude docela blbě, je to velká zátěž a je zbytečné se tak trápit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob úno 01, 2014 11:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
[quote="Ÿura":3qoia7ki]Jak ty jatra a zlucnik vlastne funguji? Když někdo neji zadne tuky, třeba jen kokosovy, tak se ta zluc shromazduje a nevyplavuje a to není dobře ne? Zase je jasne, ze když se někdo furt laduje tezkyma zivocisnyma tukama, tak je to zase opacny extrem. Jak se k nim teda chovat aby to bylo idealni? Rad bych, kdyby me to někdo vysvetlil po lopate. \":)\"[/quote:3qoia7ki]
Každá větší dávka tuku vyprázdní žluč a nějaký ten bordel z jater, což vlastně žlučník a

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob úno 01, 2014 11:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
[quote="Petromila":1k71so60]Dobrý den, pane Jardo,
v pátek jsme s manželem vyzkoušeli očistu jater podle Vašeho návodu. Naše zkušenost je:
- manžel po požití první dávky Epsomské soli měl průjem během půl hodiny a očista střev byla dost intenzivní, jinak vše probíhalo v pohodě.
- u mě vše večer probíhlo dobře, průjem žádný, ale vím, že můj metabolismus je pomalejší \":)\". Ve 22 hodin jsem vypila dávku olivového oleje s grepovou šťávou.Šla jsem si lehnout kolem 1 hodiny jsem se vzbudila a bylo mi hrozně zle, bolela mě hlava citíla jsem plné břicho. Během chvilky jsem celý obsah vyzvracela, šla jsem spát, bylo lépe, hlava pořád bolela.V 6 hodin se mé tělo bránilo pozřít tak velký a chladný obsah takhle brzo, dala jsem to, nicméně během cca 30 minut šlo vše ven a mně bylo opravdu zle. Cítila jsem jak jsem dehydrovaná, příšerná bolest hlavy a při jakémko-li, požití tekutiny šlo všem ven.Jak horem tak dolem. Toto se ustálilo, až odpoledne kolem 15hodiny. Jsem snědla pár piškotů(potřebovala jsem sladké) vypila zázvorový čaj - jemný. Cítila jsem jak mi stoupá tlak a tělo získává energii, bolest hlavy byla pořád intenzivní, po malém espressu vše ustálo a bylo fajne. Koupel s levandulovým olej "dočistila" poslední zbytky "nemohoucnosti" a já byla šťastná, že je dobře.
Můj poznatek: raději asi zvolím, kůru pomalejší každodenní - strava, kapičky, akupunktura, přiznám se, že ten stav byl hrozný.
Děkuji za Vaši odpověť popřípadě tip na "šetrnější" očistu. Mám vlaštovičník, ráda bych si udělala lihový extrakt, ale nevím jak dávkování?
Hezký den Vám přejeme a děkujeme za zajímavé stránky
Petra+David \":)\"[/quote:1k71so60]
U někoho bývá první pokus bouřlivější, zvláště pokud má citlivý žaludek, nebo se nějak vyplaší a problém tím nahodí naplno, ale věřte tomu, že se vše dá nacvičit a další pokus by měl být mnohem méně problematický. Pokud po nějakém čase v sobě odvahu na další opakování přesto nenajdete, vyzkoušejte tento postup.

Kůra na vyčištění jater

• 3 limetky, nebo citrony
• 3 vaječné žloutky
• 2 lžíce olivového oleje

Je nutné nechat vajíčka přes noc venku z lednicky, aby nebyla studená. Vše se smíchá ráno dohromady, důkladně protřepe a vypije.
Pak se doporučuje lehnout si na 20 minut a odpočívat na pravém boku. Ideální je při ležení ještě prohřívat

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned úno 02, 2014 12:03 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
[quote="Petra1988":2mp520x9]Dobrý den pane Jardo, prosím Vás, četla jsem tuto diskuzi a tak si myslím,že je i pro mě vhodná tato očista. Je mi 25 let,ale mám zvýšený bilirubin nad 30 (nevím jak se značí), problémy s psychikou, malátnost,nízky tlak,motání hlavy,občasné migrény,špatná soustředěnost,asi poslední rok po jedné nehodě s dcerou,která dopadla nakonec dobře a je vše v pořádku,ale nejspíš to udělalo své ten šok. Jinak bilirubin mam nejspise vrozeny nebo aspon tak mi to rika dr a ze se stim nic nedela. Myslíte,že mi ocista muze snizit bilirubin, tim i zazloutle belmo a dalsi stavy odstranit ci zmirnit? Děkuji Vám za odpověď[/quote:2mp520x9]
Tak při jakémkoliv problému okolo jater a psychiky bych viděl dobré

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned úno 02, 2014 12:12 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
chlebo píše:
Dobrý deň, som tu nový, ledva sa orientujem v toľkých informáciách. Začínam s očistami a tento víkend som urobil prvu shanku. Okrem nej by som však chcel urobiť aj JO. Ale mám otázky
1. keď pôjdem k lekárovi na sono, čo si mám dať skontrolovať? žlčník a pečeň? a čo konkrétne?
2. môže sa stať pri robení JO, že by som musel ísť aj do nemocnice z dôvodu nejakých komplikácii pri jej vykonávaní? a čo najhoršie ma môže čakať? operacia?
3. chcel by som si pred tým doplniť horčík a ešte niečo ste tu písali, že je dobré na rozpúšťanie. Kde ho mám zohnať a koľko dávať, ako často, ako dlho?
4. neviem tu nikde nájsť zboží, čo predáva p. Jarda
Ďakujem za pomoc v orientovaní.

1)Sono žlučníku, ale pokud vám není ani 30 let a nemáte akutní problém, tak bych se na to vykašlal.
2)Pouze by se vám a to jen teoreticky mohl zaseknout kámen ve žlučovodu, ale za celou dobu, co se tím zabývám, jsem se s takovým případem nesetkal. Pak určitě hospitalizace a nějaká injekce na uvolnění a v nejhorším operace, ovšem myslím, že jde o velice nepravděpodobný scénář.
3-4)Zde vám již odpověděl člen Danny_70 a dávkování hořčíku je ve vlákně o chloridu hořečnatém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista játer
PříspěvekNapsal: ned úno 02, 2014 12:39 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
[quote="alena.l":1t610u3d]Dobrý večer, pane Jardo mám dotaz mám velké zdravotní problémy,alergie,tinitus,výhřezy plotýnek,chronická nespavost,reflux jícnu.cholesterol,prodělané borelye,chlamidie,h,pyroly.Chtěla bych si vyčistit organismus,střeva a potom

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista játer
PříspěvekNapsal: ned úno 02, 2014 12:40 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
alena.l píše:
Děkuji za odpověď z vlákna jsem pochopila,že by bylo dobré pít 2-3 měsíce eps.sůl,abych rozpustila a změkčila kámen, ale nenašla jsem jak nahradit jablečnou a citrusovou šťávu.Neříkám, že si někdy nedám jablko nebo pomeranč,ale z takového množství šťávy mám obavy,kdyby šla šťáva alespoň částečně nahradit-mrkev,řepa,okurka? Očista je pro mne velmi důležitá,protože si myslím, že i mé alergie-jídlo,antibiotika,prachy,pyly-prostě skoro vše na 3 křížky-jsou důsledkem zanesení organizmu.Díky Alena

Nepije se epsomka, ale chlorid, nebo citrát hořčíku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned úno 02, 2014 10:34 pm 
Offline

Registrován: ned úno 02, 2014 10:27 pm
Příspěvky: 1
Ahoj Jardo,

Očista jater je údajně podvod.
Můžeš se vyjádřit a zaujmout stanovisko k tomuhle elaborátu:
http://www.lovcisarlatanov.sk/laxativny-detox/

Citace:
Ľudia, ktorí túto kúru podstúpia však tvrdia, že z ich nejaké kamene vyšli. Autor má na konci článku takéto kamienky nafotené. Píše o nich, že plávajú na vode v toalete. O čo teda ide?
Vysvetlnie nájdeme v článku v Lancete. Ide o zmydelnené mastné kyseliny z oleja, čo pacient vypil. Ten sa totiž pri trávení tráviacim enzýmom pre tuky – lipázou rozkladá na glycerol a mastné kyseliny, ktoré následne vyviažu prítomné ióny (napríklad horčíka, z Epsomskej soli, či draslíka a sodíka z ovocnej šťavy). Dokazuje to aj analýza kameňov, kde sa uvádza, že narozdiel od ozajstných kameňov nemajú kryštalickú štruktúru a neobsahujú cholesterol, bilirubín a pod., ale skladajú sa hlavne z mastných kyselín. Pri teplote 40°C sa rozpúšťajú na mazľavú tekutinu. Zároveň si všimnite tvar týchto kameňov a porovnajte ich s ozajstnými žlčovými kameňmi v perexovom obrázku. Porovnanie nájdete aj v článku z Lancetu.


Dík.
Ivan H.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob úno 08, 2014 12:27 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Ma někdo zkusenosti s jaterni ocistou po kratších 3-5 dni pustech a po navratovce? Myslim, ze to muze byt zajimave zaradit ocistu v době, kdy jsem defakto 14 dni nepozrel ani gram tuku.. Ta narazova davka oleje po takove době rozpouta v jatrech asi pekny sajgon ze? Jinak 2 dny před nebudu nic jist, jen vycistim trakt psylliem abych mel jistotu, ze to ma kam vystřelit.. Po prvni ociste toho ze me vyslo opravdu trocha, druhou defakto nic, takze predpokladam, ze jestli ani ted nic nevyleze, tak tam proste nemá co. Ikdyz o sobe jatra davaji vedet a bilirubin mam také zvyseny.. \":(\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon úno 10, 2014 10:12 am 
Offline

Registrován: pon úno 03, 2014 7:38 am
Příspěvky: 2
ihornak píše:
Ahoj Jardo,

Očista jater je údajně podvod.
Můžeš se vyjádřit a zaujmout stanovisko k tomuhle elaborátu:
http://www.lovcisarlatanov.sk/laxativny-detox/

Citace:
Ľudia, ktorí túto kúru podstúpia však tvrdia, že z ich nejaké kamene vyšli. Autor má na konci článku takéto kamienky nafotené. Píše o nich, že plávajú na vode v toalete. O čo teda ide?
Vysvetlnie nájdeme v článku v Lancete. Ide o zmydelnené mastné kyseliny z oleja, čo pacient vypil. Ten sa totiž pri trávení tráviacim enzýmom pre tuky – lipázou rozkladá na glycerol a mastné kyseliny, ktoré následne vyviažu prítomné ióny (napríklad horčíka, z Epsomskej soli, či draslíka a sodíka z ovocnej šťavy). Dokazuje to aj analýza kameňov, kde sa uvádza, že narozdiel od ozajstných kameňov nemajú kryštalickú štruktúru a neobsahujú cholesterol, bilirubín a pod., ale skladajú sa hlavne z mastných kyselín. Pri teplote 40°C sa rozpúšťajú na mazľavú tekutinu. Zároveň si všimnite tvar týchto kameňov a porovnajte ich s ozajstnými žlčovými kameňmi v perexovom obrázku. Porovnanie nájdete aj v článku z Lancetu.


Dík.
Ivan H.

Cau Ivan,

ono to najdes aj na tejto stranke:
http://www.quackwatch.com/01QuackeryRel ... ushes.html


Ked si naozaj prejdes tie fakty a pridas kriticky pristup tak to celkom sedi. Je prirodzene, ze ludia v tiesni radi uveria a placebo efekt je mocna zbran \":-)\"

Bolo by dobre vediet ci Jardo o tom vie alebo naozaj veri. Rad by som veril, ze je toto druhe.

Peter


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz