Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 7:29 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 54  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zeleninová šťáva z mikrovlnky
PříspěvekNapsal: pát led 17, 2014 11:42 am 
Offline

Registrován: pát led 17, 2014 10:12 am
Příspěvky: 3
Dobrý den,
ach jo... ještě něž jsem narazila na Vaše stránky, rozhodla jsem se, že začnu žít zdravě nebo alespoň zdravěji (zezačátku), aby to nebyl moc velký šok.. i když by to možná byla léčba šokem, kterou moje tělo potřebuje, rozhodla jsem se na to jít pozvolna, protože takovéto hurá akce jsem již několikrát absolvovala, ale nevydržela jsem u nich...
Nebudu to protahovat, chci se zeptat, jestli jsem si více uškodila než pomohla tím, že jsem si své zeleninové šťávy (kupovaná zelenina a vlastní odšťavňovač) ohřívala v mikrovlnce, protože byly z ledničky moc ledové... Prostě jsem na Vaše stránky přišla až teď a raději věřím tomu, že jsou mikrovlny škodlivé než neškodlivé (můj první dotaz byl právě ohledně mikrovln).
Vím, že nejlepší jsou šťávy čerstvé, nechce se mi ale odšťavňovač čistit každý den, proto si je dělám vždy na dva dny..což je vlastně další můj dotaz.. jestli se ve dva dny staré šťávě vůbec uchovají všechny vitamíny, nebo už je třeba po 5 hodinách po nich..
Děkuji mnohokrát, Alena.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zeleninová šťáva z mikrovlnky
PříspěvekNapsal: pát led 17, 2014 12:51 pm 
Offline

Registrován: pon bře 25, 2013 4:14 pm
Příspěvky: 126
Alena.Prikrylovaa píše:
Dobrý den,
ach jo... ještě něž jsem narazila na Vaše stránky, rozhodla jsem se, že začnu žít zdravě nebo alespoň zdravěji (zezačátku), aby to nebyl moc velký šok.. i když by to možná byla léčba šokem, kterou moje tělo potřebuje, rozhodla jsem se na to jít pozvolna, protože takovéto hurá akce jsem již několikrát absolvovala, ale nevydržela jsem u nich...
Nebudu to protahovat, chci se zeptat, jestli jsem si více uškodila než pomohla tím, že jsem si své zeleninové šťávy (kupovaná zelenina a vlastní odšťavňovač) ohřívala v mikrovlnce, protože byly z ledničky moc ledové... Prostě jsem na Vaše stránky přišla až teď a raději věřím tomu, že jsou mikrovlny škodlivé než neškodlivé (můj první dotaz byl právě ohledně mikrovln).
Vím, že nejlepší jsou šťávy čerstvé, nechce se mi ale odšťavňovač čistit každý den, proto si je dělám vždy na dva dny..což je vlastně další můj dotaz.. jestli se ve dva dny staré šťávě vůbec uchovají všechny vitamíny, nebo už je třeba po 5 hodinách po nich..
Děkuji mnohokrát, Alena.

Čerstvé šťávy mají smysl pokud jsou čerstvé. Maximálně si je konzervujte kys. askorbovou (vit c). Štávy po vylisování okamžitě oxidují a pak mají pro tělo opačný efekt. To je lepší si tu šťávu zředit vlažnou vodou. Ale každopádně doporučuji pít čerstvé (popř. použít ten vit c, když někam jedete nebo do práce)

Mikrovlnka je dobrá tak na nahřátí ponožek v zimě \":-)\". Ale podle mě je to úplně zbytečná věc, která spíše škodí než pomáhá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned led 19, 2014 7:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
julo píše:
Ahoj ahoj,

minule som odstavil 2 cvikly (cz:cervene repy) a trochu mrkvy, dalo to asi pol litra stavy. Postupne som toho vypil 4 deci a bol som na cely vecer KO, resp. mi bolo tazko na zaludku a vobec som nedokazal vypit posledne deci (citil som, ze sa poblijem ak to do seba nalejem). Prehnal som to s davkou alebo co moze byt pricinou?

Dik

Konkrétně u červené řepy platí zpočátku raději méně, jde o velice silný čistič a z toho jsou ty problémy, je třeba si na ni postupně zvyknout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: čtv led 23, 2014 11:06 pm 
Offline

Registrován: čtv led 23, 2014 10:23 pm
Příspěvky: 2
Dobrý večer pane Zajíčku zaujal mě váš úžasný zdraví jídelníček a vůbec celá vaše metoda. Mám zdravotní problémy proto jsem se rozhodla pro tohle stravování. Mám zavápněnou štítnou žlázu, cystu v prsu, žlučník po operaci( našli mi dva žlučovody) na játrech také nějaký útvar, 16 let po operaci dělohy(odstranění) pod kolenem cystu, hemeroidy a vyhřezlou plotýnku. Takže kompletně zanešená. Začala jsem s klystýrama, pozvolna. Je to 14 dnů co jsem začala jíst stravu bez masa, více zeleniny a minulí týden jsem přidávala štávy.Tento týden jsem se pustila do samostatných štáv a do toho dělám každý den klystýry. Koupila jsem si knihu od dr.Walkera o štávách. Mohl by jste mi prosím poradit jak dlouho mám být na štávách aby to bylo dostačující pro zlepšení mojeho vyprazdnování s kterým mám také problémy, 2krát, 3krát do týdne. Slyšela jsem o třech týdnech a týdnu půstu aby došlo i k zlepšení zdravotního stavu celkově. Zeleninové štávy mám problém vypít ale ustojím to a špatně mi není, ovocné jsou fajn, jak je kombinovat, jak mám vůbec pokračovat abych pozvolna přecházela do tohoto jídelníčku. Ráda bych ji zkombinovala s vegetariánskou. Děkuji Iveta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: čtv úno 13, 2014 7:46 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
ahoj, máte skúsenosti so šťavami
u dojčiat. náš drobec má 5mesiacov,
je plne kojený, tak rozmýšľam či ho
môžeme pomaličky a bezpečne
zoznamovať s angel juicer resp. jeho
produkciou


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Ovocné šťávy způsobují bolest zad
PříspěvekNapsal: čtv úno 20, 2014 9:29 am 
Offline

Registrován: čtv úno 20, 2014 9:22 am
Příspěvky: 1
Zdravím,
z nějakého důvodu se mi stává, že mi pití ovocných a zeleninových šťáv (mrkev s jablkem nejčastěji) často způsobuje mírnou, ale přesto nepříliš příjemnou bolest v zádech. Tupá bolest se někdy táhne podél páteře až k šíji a často mizí až po stolici (kterou šťávy velmi účinně podporují).

Je to normální součást detoxikačního procesu nebo se jedná o něco neobvyklého? Tipl bych, že to nějak souvisí s pohybem usazenin ve vnitřních orgánech, ale nikde jsem k tomu nenašel žádné informace. Jsem relativně mladý (28 let) a vegetarián (2 roky jsem byl i vegan), ale jsem také příznivec piva, předpokládám, že to s tím může taktéž souviset?

Díky za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv úno 20, 2014 7:12 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
tiez som to mala ked som isla na cisto vita strave a stavach... trvalo to tak dva tyznde apotom to samo zmizlo... prikladala som to detoxikacii... ale ze by bolest odchadzala po stolici som si nevsimla...

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř úno 26, 2014 12:01 am 
Offline

Registrován: ned pro 01, 2013 2:54 am
Příspěvky: 62
Pěkný den, asi půl roku se snazim pít kolem litru zelenin a ov. stav a vtahl jsem do tohoto zpusobu zivota postupne celeou rodinu Citim se lepe, nejsem unaven atd. snad se casem narovna i muj endokrinní system. Posledni dobou mi vsak silne vrta hlavou, jestli si spise neskodim. Šnek na Omeze je zbarven tak, jako by byl od oleje. Po nektere mrkvi vrha takove ty olejove odlesky. Rikam si jestli takove mnozstvi pesticidu a vselikeho bordelu dlouhodobe muze telo zvladnout. Ale ja se toho vzdat nechci, protoze jaka je alternativa? Zadna..alespon o ni nevim. Z vareneho jim minimum (trochu ryze se salatem vecer..) Znamy vitarian byl ted na operaci nezhoubneho nadoru na stitne zlaze..
Pisete ze chemie je vazana na duzinu. Kdo to zjistil krome Normana? Je nejaka studie? Prosim chapejte me jako velikeho zastance vita stravy, ale nemohu se zbavit tohto blbeho pocitu, zvlaste kdyz chci k tomuto zpusobu stravovani vést i sve milovane tři děti..a hlavne je mi dobře, funguje to! Ale predstava nejakych onkologickych problemu z premíry svinstva na zelenine..Nevim jestli se šnek nezbarvil po polske mrkvi, ale nechci škodit, nevím to jiste, ale pry je to jedno. Asi cela Evropa je takto zamořená, a to ještě dychame na Karvinsku nejhorší vzduch...Je to složite. Za Vas nazor jak to vidite dekuji

jinak, zadnou relevantni informaci na foru jsem nenasel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř úno 26, 2014 10:12 am 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
freml píše:
Pěkný den, asi půl roku se snazim pít kolem litru zelenin a ov. stav a vtahl jsem do tohoto zpusobu zivota postupne celeou rodinu Citim se lepe, nejsem unaven atd. snad se casem narovna i muj endokrinní system. Posledni dobou mi vsak silne vrta hlavou, jestli si spise neskodim. Šnek na Omeze je zbarven tak, jako by byl od oleje. Po nektere mrkvi vrha takove ty olejove odlesky. Rikam si jestli takove mnozstvi pesticidu a vselikeho bordelu dlouhodobe muze telo zvladnout. Ale ja se toho vzdat nechci, protoze jaka je alternativa? Zadna..alespon o ni nevim. Z vareneho jim minimum (trochu ryze se salatem vecer..) Znamy vitarian byl ted na operaci nezhoubneho nadoru na stitne zlaze..
Pisete ze chemie je vazana na duzinu. Kdo to zjistil krome Normana? Je nejaka studie? Prosim chapejte me jako velikeho zastance vita stravy, ale nemohu se zbavit tohto blbeho pocitu, zvlaste kdyz chci k tomuto zpusobu stravovani vést i sve milovane tři děti..a hlavne je mi dobře, funguje to! Ale predstava nejakych onkologickych problemu z premíry svinstva na zelenine..Nevim jestli se šnek nezbarvil po polske mrkvi, ale nechci škodit, nevím to jiste, ale pry je to jedno. Asi cela Evropa je takto zamořená, a to ještě dychame na Karvinsku nejhorší vzduch...Je to složite. Za Vas nazor jak to vidite dekuji

jinak, zadnou relevantni informaci na foru jsem nenasel

tiez som podobnych obav, stavime (angel5500) takmer denne hlavne zeleninu cca 3-5 dcl na osobu.
navyse mame 5 mesacne babo a teda neviem ci uz mozeme zacat pomaly a postupne zo surovymi stavami !?!

zial zeleninu a ovocie kupujeme v lidl. mrkva a cvikla su povodom slovensko \":-)\" ale ostatok spanielsko atd.
od sukromnikov nekupujem z dovodu, byvam blizko polskych hranic a ja mam averziu voci ich produktom.
samozrejme viem ze takmer cela zemegula je zamorena.
tak len verim ze p.norman sa vo svojom vyskume nemylil a ze angel juicer odstrani toho bordelu co najviac.

p.s., ale urcite je mensie zlo jest zamorenu zeleninu a ovocie
ako sa denodenne napchavat plastickym jedlom ( pastety, parky, rama maso, uht mlieko atd.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: čtv úno 27, 2014 10:59 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
freml píše:
Pěkný den, asi půl roku se snazim pít kolem litru zelenin a ov. stav a vtahl jsem do tohoto zpusobu zivota postupne celeou rodinu Citim se lepe, nejsem unaven atd. snad se casem narovna i muj endokrinní system. Posledni dobou mi vsak silne vrta hlavou, jestli si spise neskodim. Šnek na Omeze je zbarven tak, jako by byl od oleje. Po nektere mrkvi vrha takove ty olejove odlesky. Rikam si jestli takove mnozstvi pesticidu a vselikeho bordelu dlouhodobe muze telo zvladnout. Ale ja se toho vzdat nechci, protoze jaka je alternativa? Zadna..alespon o ni nevim. Z vareneho jim minimum (trochu ryze se salatem vecer..) Znamy vitarian byl ted na operaci nezhoubneho nadoru na stitne zlaze..
Pisete ze chemie je vazana na duzinu. Kdo to zjistil krome Normana? Je nejaka studie? Prosim chapejte me jako velikeho zastance vita stravy, ale nemohu se zbavit tohto blbeho pocitu, zvlaste kdyz chci k tomuto zpusobu stravovani vést i sve milovane tři děti..a hlavne je mi dobře, funguje to! Ale predstava nejakych onkologickych problemu z premíry svinstva na zelenine..Nevim jestli se šnek nezbarvil po polske mrkvi, ale nechci škodit, nevím to jiste, ale pry je to jedno. Asi cela Evropa je takto zamořená, a to ještě dychame na Karvinsku nejhorší vzduch...Je to složite. Za Vas nazor jak to vidite dekuji

jinak, zadnou relevantni informaci na foru jsem nenasel

Ja mam take snek Angela i sito zbarvene po mrkvy do oranzova, stejne tak i plasticka nadoba se po mrkvy intenzivne barvi do oranzova. Mrkev mam vlastni ze zahradky, takze by mela mit pesticidu minimum. Zadne pesticidy na zahradce nepouzivam. Urcite ma ale mrkev v sobe znacne mnozstvi mineralu, ktere se jako vodni kamen usazuji na sneku a situ. Vodni kamen se pak barvi mrkvi do oranzova.
Presto ale s mrkvi z obchodnich domu muze byt problem. Na navsteve mi byla nabidnuta stava z mrkve koupena v Lidlu a odstavena na Angelu. Po vypiti plne sklenice stavy z mrkve mne do 10 minut prestaly fungovat hlasivky a to tak, ze jsem skoro nebyl schopen mluvit, pouze jsem chraptel a kaslal. Moje mrkev ze zahradky zadny takovy efekt nema. Osobne bych to typoval na velke mnozstvi dusiku v mrkvi, hnojim pouze mineralnimi hnojivy a hnojivum NPK se vyhybam, takze k prehnojeni mrkve dusikem by u me mrkve ze zahrady dojit nemelo. Je to ale jenom moje uvaha, dal jsem to uz netestoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: čtv úno 27, 2014 11:51 pm 
Offline

Registrován: ned pro 01, 2013 2:54 am
Příspěvky: 62
Myslel jsem spise barvy zeleno modro zluto a ja nevim jake, takove jake obcas vidim na asfaltu pod autem..Jinak pisete o vlastni mrkvi ze zahradky, to ja bych potreboval dle nasi soucasne spotreby tak tunu ročně...Jak na to? \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát úno 28, 2014 12:29 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
freml píše:
Myslel jsem spise barvy zeleno modro zluto a ja nevim jake, takove jake obcas vidim na asfaltu pod autem..Jinak pisete o vlastni mrkvi ze zahradky, to ja bych potreboval dle nasi soucasne spotreby tak tunu ročně...Jak na to? \":)\"

Tak mne na Angelu vznika pouze ta oranzova barva z mrkve, zadna jina.
Stavu z mrkve, cervene repy, bulvoveho celeru, korenove petrzele, jablka, maku, maku, nakliceneho munga, davam pouze pres zimu, kdyz neni na louce a na zahrade nic zeleneho. Tak od brezna do listopadu pouzivam pouze zelene stavy vojteska, jecmen, psenice, jetel, kopriva, pampeliska, rebricek, jitrocel, svizel, spenat, mangold, brokolice, rapikaty celer, natova petrzel, kopr, okurka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon bře 03, 2014 10:18 am 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
freml píše:
Myslel jsem spise barvy zeleno modro zluto a ja nevim jake, takove jake obcas vidim na asfaltu pod autem..Jinak pisete o vlastni mrkvi ze zahradky, to ja bych potreboval dle nasi soucasne spotreby tak tunu ročně...Jak na to? \":)\"

u nas ziadne farebne reakcie u angela nepozorujem vobec a to ako som uviedol vyssie nakupujeme iba v lidl.
zrejme aj preto ze angela semtam hodim do umyvacky ale ani pri rucnom myti nieje problem. sneky oplachnem
razdva. horsie to je zo sitkom. tam sa treba pohrat s kefou a skrabkou co ma obcas vytaca. ale hovorim ziadne farebne
reakcie ani ine oxidacie napriek tomu ze nas moment. jediny najvyhodnejsi zdroj ovocia a zelenimy je lidl.
tak snad korejski inzinieri dali do angela vsetko \":-)\" a ten tu lidlacku zeleninu ocisti od sajrajtu \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon bře 03, 2014 2:02 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
dushan74 píše:
u nas ziadne farebne reakcie u angela nepozorujem vobec a to ako som uviedol vyssie nakupujeme iba v lidl.
zrejme aj preto ze angela semtam hodim do umyvacky ale ani pri rucnom myti nieje problem. sneky oplachnem
razdva. horsie to je zo sitkom. tam sa treba pohrat s kefou a skrabkou co ma obcas vytaca. ale hovorim ziadne farebne
reakcie ani ine oxidacie napriek tomu ze nas moment. jediny najvyhodnejsi zdroj ovocia a zelenimy je lidl.
tak snad korejski inzinieri dali do angela vsetko \":-)\" a ten tu lidlacku zeleninu ocisti od sajrajtu \":-)\"

Asi neni mrkev jako mrkev. V Lidlu maji takovou ruzovou vybledlou, moje mrkev je syte cervena, az ruda.
Taky v te mrkvi z Lidlu nejsou zadne mineraly, hnoji se pouze NPK hnojivy, mineralni hnojiva jsou draha a zakaznik nepozna, ze v mrkvi zadne mineraly nejsou.
Jedine se to snad pozna z tech usazenin na situ.
Mozna take zalezi na tom, jestli pouzivate nejaky myci prostredek, ja sito pouze oplachuji vodou.
To sitko mne take pije krev. Kdyz se podivate proti svetlu, kolik direk neni ucpanych, tak ve stredni casti skoro vsechny a v te koncove casti je ucpanych tak 70%.
Jeste jsem nemel cas vymyslet, cim to sitko rychle cistit., ale musi to byt hodne efektivni cisteni, protoze se sitko zanasi dost rychle.

Minimalne tam Korejci do toho Angela nedali nerezova loziska, takze ve chvili, kdy se vam vymele O-Krouzek na hnacim hrideli a zacne vam protekat stava do oblasti prevodovky, tak je treba bleskove O-krouzek vymenit. Jinak vas ten vadny O-krouzek bude stat 1.500,- Kc jako mne za vynemu predniho cela Angela s novymi lozisky. Uz si ty nerezova loziska pro jistotu shanim na priste. \":-(\"

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon bře 03, 2014 2:24 pm 
Offline

Registrován: ned led 27, 2013 12:30 pm
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha
inzenyr píše:

Asi neni mrkev jako mrkev. V Lidlu maji takovou ruzovou vybledlou, moje mrkev je syte cervena, az ruda.
Taky v te mrkvi z Lidlu nejsou zadne mineraly, hnoji se pouze NPK hnojivy, mineralni hnojiva jsou draha a zakaznik nepozna, ze v mrkvi zadne mineraly nejsou.
Jedine se to snad pozna z tech usazenin na situ.


Inzenyr

Zdravím, máte pro tvrzení, že v mrkvi z Lidlu nejsou minerály nějaké důkazy? Tedy ne že bych si to taky nemyslel, ale jsou to jen dojmy tak by mně zajímalo, jestli dojmy lze podložit nějakými fakty.

Díky.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 54  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz