Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned říj 06, 2024 2:31 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1196 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 80  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned bře 30, 2014 5:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
postcd píše:
Ahoj, chtěl bych sdílet zkušenost ohledně odčervení a CHILLI (můžete číst že jsou o něm zmínky ve spojitosti s parazity)

již asi dva měsíce se snažím jíst hodně chilli (za oknem si pěstuji několik keříků chilli papriček). Ke každému hlavnímu jídlu přikusuji kolik snesu (případně sypu sušené chilli z obchodu - koupí se všude), kolik mi je příjemné. A poslední asi 3 týdny nezaznamenávám červy v konečníku ani se mi nic nekroutí pod kůží (pocit jako by tam byl tenký červík) kolem očí ani na zádech. nechci to zakřiknou, nemusí to být samozřejmě tím.

Tak východní národy se pálivým jídlem cpou stále a červům opravdu dost vadí, čili by vám ten postup fungovat měl.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 30, 2014 9:32 pm 
Offline

Registrován: pon bře 25, 2013 4:14 pm
Příspěvky: 126
Jarda píše:
Proč budete osvědčený postup inovovat, vy máte nějaké nové znalosti, nebo znáte něco co ušlo našim předkům.

Já určitě nic inovovat nechci....šlo mi spíš o to zda se může užívat i na lačno....v mém případě jím pouze ráno a večer...přes léto i jednou denně....ale asi to moc řeším...prostě se budu držet vyzkoušené praktiky a ono se to vyvrbí


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 30, 2014 11:46 pm 
Offline

Registrován: úte čer 18, 2013 9:11 am
Příspěvky: 23
beati_paoli píše:
Já určitě nic inovovat nechci....šlo mi spíš o to zda se může užívat i na lačno....v mém případě jím pouze ráno a večer...přes léto i jednou denně....ale asi to moc řeším...prostě se budu držet vyzkoušené praktiky a ono se to vyvrbí

no jasně, je potřeba na to jít s rozmyslem, ne si dát koňskou dávku na lačno, to říká i pan Jarda, i doktoři atd, je třeba postupně a uvidíte jak to tělo snáší.

_________________
"stáváme se tím, na co myslíme"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 01, 2014 9:22 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Ahojte.
Niekedy túto jar chcem ísť do chemickej antiparazitálnej kúry, preštudujem si celé vlákno, aj Xionové "návody" toho sa týkajúce.
Mám ale jednu otázku, ktorá je možno zodpovedaná v tomto vlákne, ale nič sa nestane, keď sa na ňu zodpovie ešte raz, ak už na ňu bolo zodpovedané.
Otázka znie : Je možné počas chemickej antiparazitálnej ktúry mať hladovku (teda nič nejesť a piť len vodu a urinu) 4 krát po 1 deň v mesiaci v dni, keď je jednodňová hladovka najefektívnejšia ? (Tie dni sú spln, nov, 11. deň po splne, 11. deň po nove)
Ďakujem pekne za odpoveď.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 01, 2014 10:32 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
NOWOCAYN_2 píše:
Ahojte.
Niekedy túto jar chcem ísť do chemickej antiparazitálnej kúry, preštudujem si celé vlákno, aj Xionové "návody" toho sa týkajúce.
Mám ale jednu otázku, ktorá je možno zodpovedaná v tomto vlákne, ale nič sa nestane, keď sa na ňu zodpovie ešte raz, ak už na ňu bolo zodpovedané.
Otázka znie : Je možné počas chemickej antiparazitálnej ktúry mať hladovku (teda nič nejesť a piť len vodu a urinu) 4 krát po 1 deň v mesiaci v dni, keď je jednodňová hladovka najefektívnejšia ? (Tie dni sú spln, nov, 11. deň po splne, 11. deň po nove)
Ďakujem pekne za odpoveď.

Jak myslim pise Pavel Macha (http://www.pust.cz), tak hladovka je voda plus NIC nebo v tvem pripade voda + urina + NIC. Urcite bych nedoporucoval pridat jakoukoliv chemii. Za prve cokoliv polykas mimo co nejcistsi vody (a mozna jeste uriny) pokazi tu hladovku a za druhe, kdyz pri hladovce beres nejake prasky, tak jsou mnohem ucinnejsi. A mohou tedy i mnohem vic skodit.
Takze abych to shrnul, michat hladovku a antiparazitalni kuru bych rozhodne nedoporucoval.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 01, 2014 10:38 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
pv33 píše:
Takze abych to shrnul, michat hladovku a antiparazitalni kuru bych rozhodne nedoporucoval.

No o.k., je to tvoj názor. Ja si ale myslím (môže niekto ďalší potvrdiť, alebo vyvrátiť), že JEDNODŇOVÁ HLADOVKA v podstate ani nie je hladovkou ako takou. Endogénna výživa sa rozbieha až po treťom dni hladovky.
Tie odporúčania nepoužívať lieky (v tomto prípade antiparazitické) počas hladovky sa myslím netýkajú jednodňovej hladovky praktizovanej 1x v týždni. Hlavne, keď by som si ten liek dal nalačno, čiže možno 12 hodín po večeri (posledné jedlo pred hladovkou), a o 24 hodín po užití toho lieku sa najedol...čite ten liek ani nebude sám o sebe výraznejšie účinkovať, ako v prípade dlhodobejšej hladovky.
Ale - áno, počas antiparazitálnej kúry by som sa asi mal vyvarovať urinoterapii. Ak to nie je nutné, nech ma niekto opraví, ďakujem.

edit : Položím druhú otázku. Keby som predsa len jeden deň v týždni kvôli hladovke nebral antiparazitiká....tak, VADILO BY TO ? Ak áno, bral by som ich aj v deň hladovky, totiž keďže pri jednodňovej nejde o prechod na endogénnu výživu, tak by to mala byť pohodička. Ak by to nevadilo (jeden deň v týždni antiparazitikum vynechať), o.k.
Aký máte teda názor ?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 01, 2014 2:47 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
NOWOCAYN_2 píše:
No o.k., je to tvoj názor. Ja si ale myslím (môže niekto ďalší potvrdiť, alebo vyvrátiť), že JEDNODŇOVÁ HLADOVKA v podstate ani nie je hladovkou ako takou. Endogénna výživa sa rozbieha až po treťom dni hladovky.
Tie odporúčania nepoužívať lieky (v tomto prípade antiparazitické) počas hladovky sa myslím netýkajú jednodňovej hladovky praktizovanej 1x v týždni. Hlavne, keď by som si ten liek dal nalačno, čiže možno 12 hodín po večeri (posledné jedlo pred hladovkou), a o 24 hodín po užití toho lieku sa najedol...čite ten liek ani nebude sám o sebe výraznejšie účinkovať, ako v prípade dlhodobejšej hladovky.
Ale - áno, počas antiparazitálnej kúry by som sa asi mal vyvarovať urinoterapii. Ak to nie je nutné, nech ma niekto opraví, ďakujem.

edit : Položím druhú otázku. Keby som predsa len jeden deň v týždni kvôli hladovke nebral antiparazitiká....tak, VADILO BY TO ? Ak áno, bral by som ich aj v deň hladovky, totiž keďže pri jednodňovej nejde o prechod na endogénnu výživu, tak by to mala byť pohodička. Ak by to nevadilo (jeden deň v týždni antiparazitikum vynechať), o.k.
Aký máte teda názor ?

Jo, souhlas, jednodenni hladovka asi nema na nic vliv, predevsim pokud na zacatku nedas nejakou ocistu strev. Takze je to zrejme jedno jestli si pri tom das antiparazitika nebo ne. A kdybych mel neco vynechat, tak tu hladovku, ale ne tu pilulku, protoze asi se ma udrzovat po urcitou dobu stejna hladina leku a vynechanim jednoho dne by klesla.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 19, 2014 8:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN_2 píše:
No o.k., je to tvoj názor. Ja si ale myslím (môže niekto ďalší potvrdiť, alebo vyvrátiť), že JEDNODŇOVÁ HLADOVKA v podstate ani nie je hladovkou ako takou. Endogénna výživa sa rozbieha až po treťom dni hladovky.
Tie odporúčania nepoužívať lieky (v tomto prípade antiparazitické) počas hladovky sa myslím netýkajú jednodňovej hladovky praktizovanej 1x v týždni. Hlavne, keď by som si ten liek dal nalačno, čiže možno 12 hodín po večeri (posledné jedlo pred hladovkou), a o 24 hodín po užití toho lieku sa najedol...čite ten liek ani nebude sám o sebe výraznejšie účinkovať, ako v prípade dlhodobejšej hladovky.
Ale - áno, počas antiparazitálnej kúry by som sa asi mal vyvarovať urinoterapii. Ak to nie je nutné, nech ma niekto opraví, ďakujem.

edit : Položím druhú otázku. Keby som predsa len jeden deň v týždni kvôli hladovke nebral antiparazitiká....tak, VADILO BY TO ? Ak áno, bral by som ich aj v deň hladovky, totiž keďže pri jednodňovej nejde o prechod na endogénnu výživu, tak by to mala byť pohodička. Ak by to nevadilo (jeden deň v týždni antiparazitikum vynechať), o.k.
Aký máte teda názor ?

Člen pv33 vám odpovídá dobře, u tak krátké hladovky nic nehrozí, ale asi bych nedával tu hladovku, pokud musím užívat antiparazitika, tam je dost důležité dodržovat intervaly.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 23, 2014 7:06 pm 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
Xion píše:
Je, ja mam odvtedy problemy s pecenou, zaliezli mi tam, a nejde ich odtial dostat. Je tam vela rizik.
Ani chemiou ich nejde uplne znicit. Mozes ale skusit stastie, niekedy to vyjde. A niekedy zas nie.

A jak jsi poznal,že je máš zalezlé v játrech??-ty parazity?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 23, 2014 7:17 pm 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
Jarda píše:
Mletý hřebíček se dává po jídle a v rozpisu jsou uvedeny naplněné tobolky velikosti „0“. Dají se ale také použít tobolky velikosti „00“, které se snadněji plní a tam je dávkování jiné. Začíná se 1-1-1, dále 2-2-2 a pak až do konce kůry 3-3-3. Silnější jedinci mohou spolknout a zapít přímo rozemletý hřebíček a začíná se 0,5g-0,5g-0,5g, dále 1g-1g-1g a pak až do konce kůry 1,5g-1,5g-1,5g.

Udržovací dávka je také 1,5 g? A kolik pelynku na lžičku nebo na gramy? A je nutné celý život to brát? děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 21, 2014 8:36 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 21, 2014 8:09 pm
Příspěvky: 1
Dobry den, vieniekto prosim ako dlho sa ma v pripade prevencie tento cajik pit? dakujem velmi moc \":roll:\"

PROTIPARAZITÁRNY ČAJ PRE DETI I DOSPELÝCH
Potrebujeme: v rovnakom pomere z vňate paliny pravej, sladkého drievka, zemežlče, saturejky, žihľavy a vratiča obyčajného, tekvicové jadrá
Ako na to: Asi 15 rozdrvených tekvicových semien vhodíme do hrnčeka s vodou, necháme zovrieť a pridáme polievkovú lyžicu ostatnej zmesi. Necháme chvíľu povariť, odstavíme a necháme ešte 5 minút lúhovať a potom precedíme.
Polovicu nesladeného čaju dáme vypiť večer pred spaním a polovicu ráno nalačno – medzitým sa nesmie jesť ani piť a len pol hodiny potom raňajkovať. Pre dospelých je dvojnásobná dávka na pol litra.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 01, 2014 11:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
jajda22 píše:
Udržovací dávka je také 1,5 g? A kolik pelynku na lžičku nebo na gramy? A je nutné celý život to brát? děkuji

Trojčátko se takto pochopitelně dá pravidelně opakovat. Odstup kůr je asi stejný jako délka vlastní kůry, čili v intervalu cca 20 dní ho klidně můžete provádět stále.

Většinou se ale jako udržovací postup dlouhodobě používá velká nárazová dávka 1x týdně:

Pelyněk pravý v dávce 1/2 polévkové lžíce před jídlem (většinou obědem) se zapije 20 kapkami lugolova roztoku v 0,5 dcl vody. Následuje jídlo a po jídle se dává mletý hřebíček 12 tobolek velikosti „0“, (resp. 9 tobolek velikosti „00“), nebo přímo 4,5g rozemletého hřebíčku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 01, 2014 12:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
janka 108 píše:
Dobry den, vieniekto prosim ako dlho sa ma v pripade prevencie tento cajik pit? dakujem velmi moc \":roll:\"

PROTIPARAZITÁRNY ČAJ PRE DETI I DOSPELÝCH
Potrebujeme: v rovnakom pomere z vňate paliny pravej, sladkého drievka, zemežlče, saturejky, žihľavy a vratiča obyčajného, tekvicové jadrá
Ako na to: Asi 15 rozdrvených tekvicových semien vhodíme do hrnčeka s vodou, necháme zovrieť a pridáme polievkovú lyžicu ostatnej zmesi. Necháme chvíľu povariť, odstavíme a necháme ešte 5 minút lúhovať a potom precedíme.
Polovicu nesladeného čaju dáme vypiť večer pred spaním a polovicu ráno nalačno – medzitým sa nesmie jesť ani piť a len pol hodiny potom raňajkovať. Pre dospelých je dvojnásobná dávka na pol litra.

Tak čajík s vratičem je asi dobrá rána, ale nějaké delší užívání vidím jako hazard se životem, to si trochu nastudujte.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 05, 2014 8:19 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Momentalne provadim odparazitovani, koupila jsem si 2 lahvicky "Fresh Green Black Walnut Wormwood Complex" (Hulda Clark). Beru to uz 9. den a zatim jsem nic podobneho nejakym parazitum nezaregistrovala. Tak nevim co se deje, protoze kdyz jsem procitala na Amazonu diskusi, jak tam lide popisuji jake hruzy z nich vychazely (neco vypadalo pry jako zrnka ryze, neco bylo dokonce zelene a ruzove barvy, pak neco dlouheho, vypadalo to jako bile spagety, chuchvalce, klubicka nejakych hlist a ruzni mali cervici, take candidu jim to vyhnalo .....a to uz od 5. dne to z nich vychazelo. Na lahvicce je davkovani 3x denne, maximalne 2 plna kapatka, ja uz jsem to davno navysila na 3 kapatka (3x denne) a stale nic. Ze bych nemela vubec zadne parazity se mi nejak nezda, protoze jsem driv jedla i maso, nebo neco utrhnu na zahradce a jen tak rukou to opucuju a uz je to ve me, mame doma kocku, ta sice nechodi vubec ven, ale odcervena byla pouze kdyz jsme ji adoptovaly z utulku, to bylo pred 4 lety. Ja si myslim, ze kazdy mame nejakeho parazita ...tak proc se jim tem mrcham nechce jit ven? Neni treba na vinne to, ze jsem predtim po dobu asi 15 dnu prezvykovala v ustech 7 hrebicku kazdy den, nekdy i dvakrat (po ociste kloubu bobkovym listim me zacaly bolet dasna, tak jsem to tak lecila), no a vetsinou kdyz uz to bylo vyzvykane, tak jsem to i snedla, nevyplivla jsem to. Mozna ze nekteri paraziti ve me chcipli a vysli ze me, jenze ja jsem to tenkrat nekontrolovala, protoze me to vubec nenapadlo a tak jsem je prehlidla? No vazne nevim co si o tom mam myslet, mam tam te smesi jeste tak na dalsich 6 dni, tak uvidim jestli se neco jeste treba neukaze. Jinak jsem milovnici cesneku, zblajznu denne 3-5 strouzku, ale to pry stejne nema zadny vliv na ty vetsi parazity, ale jenom na male cerviky.
Dejte mi prosim nekdo vedet, kdo tohleto uz nekdy vyzkousel, dekuji! M. \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř čer 11, 2014 1:14 pm 
Offline

Registrován: stř čer 11, 2014 10:57 am
Příspěvky: 0
Dobrý den, mám tasemnici, dle pohybů celého břicha asi pěkně narostlou.
Lékařka mi s tím nepomohla, plazmový generátor ji také nezlikvidoval, takže samoléčba.
Momentálně beru Entizol, po něm mám v plánu 7dní Niclosamid a po něm Praziquantel+Albendazol-dle: http://www.shift-centrum.com/antiparazi ... ovani.html
Doufám, jsem dobře pochopila, že napřed Niclosamid a až pak Praziq+Albend, néé všechno současně??

Někde v diskuzi jsem narazila na varování, že po Praziq mohou až za pár let nastat problémy s játry-intoxikace, postižené 4 laloky jater a "otravy" se nelze zbavit ostropestřcem.... dále kožní problémy, diabetes.... dokonce někdo psal, že má "nevysvětlitelné problémy s hlavou, paměť odchází, stavy na zbláznění, celkové duševní zhoršení..."

Má někdo tuto zkušenost také?? trochu se toho obávám.
Játra mě bolí několik let, ale doktoři samozřejmě na nic nepřišli, takže předpokládám, že je to díky tasemnici, popř. další parazité, které mě natolik

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1196 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 80  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz