Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned říj 06, 2024 7:21 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned úno 23, 2014 2:21 pm 
Offline

Registrován: sob úno 01, 2014 1:06 pm
Příspěvky: 7
Dobrý den, zají ma mě zda do tohoto receptu mohu místo bryndzy přidat kefír?
100g namocenej surovej pohanky
50-100g nepasterizovanej bryndze
3-5 polievkovych lyzic cizrnových klickov
strucik-dva rozpuceneho cesnaku
mlada cibulka
2 nadrobno nakrajane rajciny
1 paprika
oregano
lyzica olivoveho oleja (popripade viac podla chuti)
+fantazii sa medze nekladu (ja davam trochu rozomletych orechov, cierne olivy, asant, alebo ine korenia)

K tomu nastruhanu mrkvu alebo hlavkovy salat.

Děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon bře 17, 2014 8:54 pm 
Offline

Registrován: úte srp 20, 2013 3:48 pm
Příspěvky: 3
Chtel bych se zeptat ,jestli nevadí při protikvasce užívání lékořice při očistě nadledvinek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned bře 23, 2014 6:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Zappy píše:
Co si myslite o tofu pri protikandidovaj diete? Tofu je fermentovany vyrobok, kde podla udajov vyrobcu zostava zbytkove uz len cca 0,2% sacharidov. Viem o problematickosti soji, zaujima to vsak vo vztahu tofu a kandida, ine negativa prosim teraz opomente. Moj problem totiz je, ze nejem maso a tak mi z bielkovin zostavaju len zrejuce syry, bryndza, vajcia a rano orechy. Tofu by mi jedalnicek trochu doplnilo.

Dobře vám odpovídá člen pv33 a jiná negativa by jste si nastudovat raději měl, jsou asi mnohem horší než by se na první pohled zdálo a určitě bych je neopomíjel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned bře 23, 2014 6:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Křišťanka píše:
Dobrý den,
ráda bych zkonzultovala svůj výsledek plivacího testu na kvasinky. Pokud totiž nechám po 30 minutách sklenici v klidu, test je negativní (zkoušela jsem to opakované). Pokud s ní však pohnu a hladina se zvlní, okamžitě ze sliny začnou klesat vlákna dolů. Může mi prosím někdo poradit, jak si mám tento výsledek vyložit?
Děkuji.

Tak o kvrdlání sklenicí se v popisu snad nic nepíše, tak proč ho děláte. Pokud slina drží v klidu na hladině, je to podle všeho v pořádku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned bře 23, 2014 7:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Sarah Eibin píše:
Od zitrka zacnu zase drzet prisnou dietu a koupim si ruzne doplnky stravy a pokusim se byt v klidu. Jinak je to zacarovany kruh... Jen se bojim te extremni unavy, namisto sacharidu jsem jedla hodne orechu abych mela energii ale ty ve velkem mnozstvi take zahlenuji organismus... A hlavne, jak dlouho mam drzet extremni dietu? Kdy muzu postupne zaradit ovoce? Az pocitim zmenu k lepsimu? Co kdyz se mi to po konzumaci ovoce opet vrati? \":(\"

Ono je otázkou, zda opravdu máte kvasinky. Pokud vám protikvasinková dieta nezabírá, je vám stále blbě a máte nadýmání, může jít o nějaké malé šmejdy ve střevě a nedostatek HCl v žaludku. Každopádně můžete pomocí velkých dávek laktobacilů restartovat střeva a udělat si krkací test, což vám umožní se v problému trochu orientovat. Velké dávky ořechů asi také nepředstavují základ zdravé stravy, v nich je velké množství tuku, většinou PUFA a ty mohou ve velkých dávkách vyvolávat celkem značné problémy. Vyzkoušejte kokosák, ten je celkem bez problémů a potraviny, které kvasinky neživí, rozhodně vás ta strava nesmí nadýmat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned bře 23, 2014 9:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
vadim píše:
Dobrý den, zají ma mě zda do tohoto receptu mohu místo bryndzy přidat kefír?
100g namocenej surovej pohanky
50-100g nepasterizovanej bryndze
3-5 polievkovych lyzic cizrnových klickov
strucik-dva rozpuceneho cesnaku
mlada cibulka
2 nadrobno nakrajane rajciny
1 paprika
oregano
lyzica olivoveho oleja (popripade viac podla chuti)
+fantazii sa medze nekladu (ja davam trochu rozomletych orechov, cierne olivy, asant, alebo ine korenia)

K tomu nastruhanu mrkvu alebo hlavkovy salat.

Děkuji za odpověď

No, nevím sice co tím chcete řešit, ale myslím, že u uvedené kombinace je to celkem jedno, dle mého názoru po ní bude kvasit skoro každý, jde o poměrně obtížně stravitelnou kombinaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned bře 23, 2014 9:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
viki píše:
Chtel bych se zeptat ,jestli nevadí při protikvasce užívání lékořice při očistě nadledvinek.

Neměl by s tím být problém, lékořice zvedá kortizol a ten pak tlumí záněty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát bře 28, 2014 12:39 pm 
Offline

Registrován: pát bře 28, 2014 12:10 pm
Příspěvky: 1
Dobry den, jiz tri roky se lecim z egzemu a kandidy ktery mam od narozeni ale byl hrozny pred tremi lety pote co sem dostal nekolik antibiotik po sobe. Je to ale lepsi a lepsi asi diky omezeni nezdravych potravin. Nekdo tady psal ze kvuli tukum preziva kandida a meli by jsme jist sacharidy, osobne jsem na uz asi 2-3 mesice na diete jeskynniho muze ktera tvrdi ze prirozene je fungovat na tuky, jako treba vlci a energii mam proto hlavne z tuku, tedy ketonu na ktere se tuky z duvodu ziskani energie pretvari - coz myslim NEJSOU sacharidy, jak tady psali. Muzu si tim tedy skodit - krmit svou kandidu? Jim misto priloh salaty a drzim si prijem sacharidu asi na 100g, dale 100g bilkovin a zdravych tuku nevim presne, doporucuji dvojnaobek scharidu asi 200 g denne. Vyhybam se jen trans tukum a chemice v jidle a smozrejme sacharidum a cukrum. Nejaku ryzi testoviny brambory a pecivo jim v minimalnim mnozstvi, spise to co jedli neandrtalci, maso, zelenina, orisky, omezene ovoce a mam za to ze se mi za ty tri roky co sem se zacal zabyvat svou kandidou kvuli egzemu lepsi stav, vychazi mi egzem mene a mene, tuto dietu delam ale jen tak dva mesice ale jsem z ni nadseny kvuli zvyseni svych vykonu a pocitu a vubec celkove aktivite. Od te doby co to delam treba neprdim a nejsem nafoukany, jakoze jsem pred tim byl nafoukany snad kazdy den. Jste jeden muj oblibeny odbornik a predem dekuji za Vas nazor k teto staronove diete/zpusobu zivota. Jen pro upresneni, muj denni rezim vypada tak ze nic nejim do treningu a az po nem zacinam zrat o sto sest abych se na druhy den stihl zregenerovat. Kdyz nestihnu, jim na druhy den jeste vice i vice sacharidu aby se mi ve svalech rychleji doplnil cukr. Delam vysokointenzivni sporty: bojove umeni, sprinty, rychle silove treningy pro stimulaci testosteronu a rustovych hormonu apod. hladoveni pred treningem delam pro zvyeni citlivosti hormonu tvz hladovy vlk lepe lovi coz citim. Zminoval jste i kortyzol, tomu se ale vyhybam, proto ty intenzivni sporty misto dlouhych treningu a behu apod., je to nebezpecne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned dub 06, 2014 8:01 am 
Offline

Registrován: stř dub 02, 2014 7:15 pm
Příspěvky: 8
dobrý den
chcel by som sa spýtať v teme na začiatku asi na piatej strane pišete že je v protikvasinkovej diete vhodne na ranajky slivky a jahody, preto by som sa chcel spýtať či možu byť aj sušene a či obidva typy ovocia nepatria medzi tzv "sladke" ovocie čo by sa nemalo hodiť, skor kysle ako su citrony napr.
dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř dub 16, 2014 4:31 pm 
Offline

Registrován: úte srp 20, 2013 3:48 pm
Příspěvky: 3
dobrý den může mi prosím někdo poradit jak užívat nystatin 500 OOOIE obědnal jsem ho z německa ale má sladký povlak může to vadit nebo jej lépe namočit a seškrábnout jak jej dávkovat děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř dub 16, 2014 6:45 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
viki píše:
dobrý den může mi prosím někdo poradit jak užívat nystatin 500 OOOIE obědnal jsem ho z německa ale má sladký povlak může to vadit nebo jej lépe namočit a seškrábnout jak jej dávkovat děkuji

Pokud je to nystatin STADA, tak doporučuji na 3 minuty namočit od vody a pak není problém omýt červený cukrový povlak. Tablety pak budete mít krásně bílé a bez cukru a bez barviv.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv dub 17, 2014 9:58 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Mhm, ale vevnitř je ještě další škrob... kdybyste chtěli čistý nystatin,tak mi napište SZ.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř kvě 07, 2014 8:53 am 
Offline

Registrován: úte úno 21, 2012 9:29 pm
Příspěvky: 11
Dobrý den , už dva roky mám diagnostikovanou systematic candidozu - držím dietu ale příznaky ne a ne ustoupit...
Chci se zeptat, jestli se candidoza může zhoršit po dovolené ( Maroko), s tím, že i tam jsem se snažila dodržovat dietu až na nějaké vyjímky ..., po návratu asi za týden jsem dostala zánět průdušek s vysokýma teplotama (39) , na záněty průdušek trpím od malička... (dělala jsem taky v minulosti očisty jater asi 6 krát a po první očistě jsem dostala taky vysoké teploty a zánět průdušek ) . Nyní asi za 6 týdnů po dovolené mám zánět průdušek znova - vykašlávám masivní žluto /zelený hlen - chci se zeptat, jestli to může být projev toho, že se tělo čistí ( chodím na akupunkturu ) a nebo je to opravdu zhoršení candidozy po dovolené děkuju Zuzka
A taky se chci zeptat- jestli candidozu může zhoršovat pobyt ve vlhké místnosti , kde je plísen ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon kvě 12, 2014 8:18 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Plíseň v místnosti - to jsou jiné kmeny, než candida albicans, např. aspergilus. Spekuluje se o tom, že tzv. faraónovo prokletí nebo pomsta
je v podstatě infekce tímto typem plísně z pyramid, kde se jimi archeologové infikovali.
Je to zhoršení? Ne, je to ale onemocnění, které vás postilo díky snížené imunity z přemnožení candidou.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned kvě 18, 2014 12:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
hattaaa píše:
Dobry den, jiz tri roky se lecim z egzemu a kandidy ktery mam od narozeni ale byl hrozny pred tremi lety pote co sem dostal nekolik antibiotik po sobe. Je to ale lepsi a lepsi asi diky omezeni nezdravych potravin. Nekdo tady psal ze kvuli tukum preziva kandida a meli by jsme jist sacharidy, osobne jsem na uz asi 2-3 mesice na diete jeskynniho muze ktera tvrdi ze prirozene je fungovat na tuky, jako treba vlci a energii mam proto hlavne z tuku, tedy ketonu na ktere se tuky z duvodu ziskani energie pretvari - coz myslim NEJSOU sacharidy, jak tady psali. Muzu si tim tedy skodit - krmit svou kandidu? Jim misto priloh salaty a drzim si prijem sacharidu asi na 100g, dale 100g bilkovin a zdravych tuku nevim presne, doporucuji dvojnaobek scharidu asi 200 g denne. Vyhybam se jen trans tukum a chemice v jidle a smozrejme sacharidum a cukrum. Nejaku ryzi testoviny brambory a pecivo jim v minimalnim mnozstvi, spise to co jedli neandrtalci, maso, zelenina, orisky, omezene ovoce a mam za to ze se mi za ty tri roky co sem se zacal zabyvat svou kandidou kvuli egzemu lepsi stav, vychazi mi egzem mene a mene, tuto dietu delam ale jen tak dva mesice ale jsem z ni nadseny kvuli zvyseni svych vykonu a pocitu a vubec celkove aktivite. Od te doby co to delam treba neprdim a nejsem nafoukany, jakoze jsem pred tim byl nafoukany snad kazdy den. Jste jeden muj oblibeny odbornik a predem dekuji za Vas nazor k teto staronove diete/zpusobu zivota. Jen pro upresneni, muj denni rezim vypada tak ze nic nejim do treningu a az po nem zacinam zrat o sto sest abych se na druhy den stihl zregenerovat. Kdyz nestihnu, jim na druhy den jeste vice i vice sacharidu aby se mi ve svalech rychleji doplnil cukr. Delam vysokointenzivni sporty: bojove umeni, sprinty, rychle silove treningy pro stimulaci testosteronu a rustovych hormonu apod. hladoveni pred treningem delam pro zvyeni citlivosti hormonu tvz hladovy vlk lepe lovi coz citim. Zminoval jste i kortyzol, tomu se ale vyhybam, proto ty intenzivni sporty misto dlouhych treningu a behu apod., je to nebezpecne?

Pokud udržíte ketózu naměřitelnou v moči, neměl by být problém, tím se kandida, nebo obecně kvasinky nekrmí. Jiná věc je vyplavování kortizolu, který se při vyšší zátěži vyplaví prakticky vždy, je totiž nutný pro dodávání energie, rozkládá bílkoviny na cukry. Dá se sice zablokovat, ovšem pak vám zase "dojdou baterky" poměrně rychle.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz