ganesa píše:
Něco k tomu diskutovanému zahřívání na odstředivém odšťavovači, a kde to má původ.
Nějaká autorka napsala do své knížky úžasnou úvahu, aniž se obtěžovala si to ověřit:
Když se šťáva trochu zahřívá v Championu který má 1400 ot/min, jak se teprve musí zahřívat v takové odstředivce která má 15000ot/min !
Titul a autorku už jsem zapoměl, někde to mám v knihovně, ale toto si dobře pamatuju. A další pak opisují jen že v odstředivce se to zahřívá, a podobných blbostí pak běhá po netu a v knížkách plno.
V odstředivce se nic nezahřívá, šťáva i odpad jsou studené. Champion má úplně jiný způsob odšťavování, strouhá a ždímá. Odstředivka strouhá a cedí, a navíc se to chladí silným prouděním vzduchu.
U odstředivek je spíš jiný problém, a to je oxidace. Šťáva je rozprášená do aerosolu v proudícím vzduchu a pak se teprve shromažďuje a odtéká. Čichový test na oxidaci: Zkuste si na odstředivce odšťavit bílou ředkev. To je takový smrad, že to člověka vyžene z bytu, a šťáva je nepoživatelná. I na Championu je to ještě trochu cítit. Na pomaloběžném šnekovém odšťavovači, třeba GreenPower, Angel, to projde v pohodě. To je daň za levnější přístroj.
Presne tak, lide se neobtezuji si informace na internetu overit a opisuji a opisuji a opisuji.
Malokdo dokaze s informacemi skutecne pracovat.
Informacni vek je ale uz za nami, ted prichazi vek kreativity, uz nestaci opisovat informace, ale naucit se s nimi pracovat a umet je zhodnotit.
Kdo to dokaze, ten bude mit praci i penize, kdo to nedokaze, tak bude jenom paberkovat a smutne koukat.
Inzenyr