Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 12:29 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 95  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon dub 21, 2014 8:31 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
inzenyr píše:
Na ohrati litru tekutiny o 1°C potrebujete 4,18kJ = 0,24kcal = 0,001163kWh
Ten mixer ma prikon, ne vykon 0,55KWh. Vykon motoru muze byt podstatne nizsi.
Pokud mixujete 2 minuty, tak te tekutine dodate maximalne 0,55kWh/30 = 0,018kWh.
Kdyby se vsechen prikon motoru premenil na teplo, coz se urcite nestane, protoze motor a vrtule nema 100% ucinnost prenosu tepla do vody, tak ten litr tekutiny zahrejete maximalne o 15,5°C.
0,018kWh/0,001163kWh = 15,5°C.
Inzenyr

S tým súhlasím. Len ma pri tom napadlo či to neni podobné aj u odstredivých odšťavovačov? Keď som kedysi používal odstredivku nezdá sa mi že by sa tam šťava nejak zahrievala. Nehovorím o výťažnosti ale o údajnom zahrievaní.

Ale zase tu píšu niečo iné:
http://www.spezi.cz/G21-Perfect-smoothi ... 500-d4.htm

Příprava polévek v mixéru G21 Perfect Smoothie není sen, ale skutečnost. Pomocí mixéru získáte rychle za pár minut horkou polévku, plnou zdraví prospěšných živin. Brokolicová, hrášková či čočková polévka bude jemně krémová a vyhnete se nedokonalému mixování polévky přímo na sporáku ponorným mixérem a zacákanému sporáku, či přelévání polévky z nádoby do nádoby a tím hoře špinavému nádobí. Jednoduše stačí veškeré suroviny na polévku dle receptu naházet do velké nádobky mixéru a začít mixovat, dochucovat kořením a za 5 – 6 minut je polévka horká a hotová, připravená přímo ke konzumaci.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 21, 2014 9:32 am 
Offline

Registrován: ned lis 03, 2013 4:42 pm
Příspěvky: 33
Mam tento mixer.Polievku mixovat 5-6min?Hotova za minutu aj to prehanam.Potom staci ohriat na telesnu teplotu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 21, 2014 9:47 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
No ale tam píšu že po 5-minútovom miešaní je horká.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 21, 2014 12:17 pm 
Offline

Registrován: ned lis 03, 2013 4:42 pm
Příspěvky: 33
No to mi je je jasne fyzika nepusti(trenie).Ale naco to mixovat 5-6min.Staci kludne minutu.Bud tu polievku zjem studnenu alebo ohrejem na telesnu teplotu a pohodka.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 21, 2014 3:53 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Deane píše:
No ale tam píšu že po 5-minútovom miešaní je horká.

Trochu bych premyslel.
Proc mixovat polevku vykonem 1500W po dobu 6 minut, aby se ohrala, kdyz na jeji ohrati na telesnou teplotu Vam odhadem staci varic o vykonu 600W po dobu asi 2 minut.
Nechce se mi to ted presne pocitat, ale v hrnci od Zepteru zapnu varic na maximalne 2 minuty a polevka je tepla az dost.
Staci porovnat s rychlovarnou konvici, ta my vykon 2200W. \":-)\"

Jeste takova mala otazka, je horka polevka plna zivin, maximalne tak mineralu. Enzymy a fytonutrienty se uz znicily tou teplotou.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 21, 2014 4:39 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
inzenyr píše:
Jeste takova mala otazka, je horka polevka plna zivin, maximalne tak mineralu. Enzymy a fytonutrienty se uz znicily tou teplotou.

Inzenyr

Ja ju nechcem variť, ja som len poukazoval na to zahrievanie mixovaním. Jasne že by som ju tak nerobil.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 21, 2014 8:33 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 15, 2011 7:34 am
Příspěvky: 90
Bydliště: Sereď
Nema nahodou niekto skusenosti s tymto mixerom ??
http://www.alza.sk/garden21-perfect-smo ... tm#recenze
v recenziach citam same chvaly, aj ked sa mi to nepozdava, uplne neznama znacka...Ktovie kolko vydrzi, pri dennom mixovani..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 22, 2014 1:21 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Milandr píše:
Nema nahodou niekto skusenosti s tymto mixerom ??
http://www.alza.sk/garden21-perfect-smo ... tm#recenze
v recenziach citam same chvaly, aj ked sa mi to nepozdava, uplne neznama znacka...Ktovie kolko vydrzi, pri dennom mixovani..

Talo ho má. Pozrite sa nejaké 3 strany dozadu. Však práve o ňom to varenie polievky bolo.
V recenziách píše Bronislava Lutila že jej vadí plastová nádoba, je to smiešne. Však polykarbonát je zdravotne nezávadný a vydrží oveľa viac než sklo. Napr. svetlá na autách majú namiesto skla polykarbonát, buď makrolon alebo lexan. A vydržia toho opravdu dosť. A nehovorím o čínskych autách ale o napr. Mercedesoch a pod.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 22, 2014 12:49 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Deane píše:
Ja ju nechcem variť, ja som len poukazoval na to zahrievanie mixovaním. Jasne že by som ju tak nerobil.

Jenze mixovat stavu nebo polevku tak dlouho mixerem o prikonu 1500W nedava zadny smysl nez ten, ze chci tekutinu ohrat.
Kvalitnim mixerem mixujete radove v desitkach vterin.
Pak ale neni duvod, aby se neco ohrivalo.
Porad nechapu, kde vidite problem.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 22, 2014 1:47 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
inzenyr píše:
Porad nechapu, kde vidite problem.

Inzenyr

Nevidím žiaden problém ani nechcem variť v mixéri polievku. Na varenie mám indukciu. Ak si ten mixér kúpim tak kôli zdravej výžive a nie na varenie.
Ten mixér má asi príkon 1500 Wat. a to pri plnom zaťažení na max. otáčky, vtedy by sa to teda mohlo tak zahriať. Neviem vypočítať koľko % energie sa premení na teplo. A nemá to pre mňa žiaden význam.
Na tej stránke píšu totálnu sprostosť:
"vyhnete se nedokonalému mixování polévky přímo na sporáku ponorným mixérem a zacákanému sporáku, či přelévání polévky z nádoby do nádoby a tím hoře špinavému nádobí."
By som chcel vidieť toho somára ktorý takto varí polievku ako tam píšu. \":lol:\"

No keď už na tú tému diskutujeme, viete mi odpovedať na otázku k akému ohriatiu šťavy dochádza v odstredivom odšťavovači? Keď som ho kedysi používal (teraz je niekde v garáži) nezdá sa mi že by sa šťava nejak zahrievala.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 22, 2014 2:38 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Deane píše:
inzenyr píše:
Porad nechapu, kde vidite problem.

Inzenyr

Nevidím žiaden problém ani nechcem variť v mixéri polievku. Na varenie mám indukciu. Ak si ten mixér kúpim tak kôli zdravej výžive a nie na varenie.
Ten mixér má asi príkon 1500 Wat. a to pri plnom zaťažení na max. otáčky, vtedy by sa to teda mohlo tak zahriať. Neviem vypočítať koľko % energie sa premení na teplo. A nemá to pre mňa žiaden význam.
Na tej stránke píšu totálnu sprostosť:
"vyhnete se nedokonalému mixování polévky přímo na sporáku ponorným mixérem a zacákanému sporáku, či přelévání polévky z nádoby do nádoby a tím hoře špinavému nádobí."
By som chcel vidieť toho somára ktorý takto varí polievku ako tam píšu. \":lol:\"

No keď už na tú tému diskutujeme, viete mi odpovedať na otázku k akému ohriatiu šťavy dochádza v odstredivom odšťavovači? Keď som ho kedysi používal (teraz je niekde v garáži) nezdá sa mi že by sa šťava nejak zahrievala.

Omlouvam se, ale na tom odstredivem odstavovaci je prilis mnoho vlivu, ktere nedokazu vypoctem postihnout.
Daleko presnejsi je to zmerit teplomerem.
Muzete zase vychazet z prikonu, ohrati nemuze byt vetsi nez prikon do odstrediveho odstavovace, pokud se veskery prikon premeni na teplo.

Jinak pokud ma mixer vetsi prikon, tak by mel mixovat kratsi dobu nez ten co ma prikon nizsi.
Soucin prikonu a doby mixovani je dodana energie.
Vetsi prikon kratsi doba mixovani, mensi prikon delsi doba mixovani, u obou je pak dodana energie cca stejna, takze u obou dojde priblizne ke stejnemu ohrati.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 23, 2014 8:07 am 
Offline

Registrován: ned lis 07, 2010 5:48 pm
Příspěvky: 50
Bydliště: Pardubice
Něco k tomu diskutovanému zahřívání na odstředivém odšťavovači, a kde to má původ.

Nějaká autorka napsala do své knížky úžasnou úvahu, aniž se obtěžovala si to ověřit:
Když se šťáva trochu zahřívá v Championu který má 1400 ot/min, jak se teprve musí zahřívat v takové odstředivce která má 15000ot/min !

Titul a autorku už jsem zapoměl, někde to mám v knihovně, ale toto si dobře pamatuju. A další pak opisují jen že v odstředivce se to zahřívá, a podobných blbostí pak běhá po netu a v knížkách plno.

V odstředivce se nic nezahřívá, šťáva i odpad jsou studené. Champion má úplně jiný způsob odšťavování, strouhá a ždímá. Odstředivka strouhá a cedí, a navíc se to chladí silným prouděním vzduchu.

U odstředivek je spíš jiný problém, a to je oxidace. Šťáva je rozprášená do aerosolu v proudícím vzduchu a pak se teprve shromažďuje a odtéká. Čichový test na oxidaci: Zkuste si na odstředivce odšťavit bílou ředkev. To je takový smrad, že to člověka vyžene z bytu, a šťáva je nepoživatelná. I na Championu je to ještě trochu cítit. Na pomaloběžném šnekovém odšťavovači, třeba GreenPower, Angel, to projde v pohodě. To je daň za levnější přístroj.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 23, 2014 11:20 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
ganesa píše:
V odstředivce se nic nezahřívá, šťáva i odpad jsou studené. Champion má úplně jiný způsob odšťavování, strouhá a ždímá. Odstředivka strouhá a cedí, a navíc se to chladí silným prouděním vzduchu.
U odstředivek je spíš jiný problém, a to je oxidace. Šťáva je rozprášená do aerosolu v proudícím vzduchu a pak se teprve shromažďuje a odtéká. Čichový test na oxidaci: Zkuste si na odstředivce odšťavit bílou ředkev. To je takový smrad, že to člověka vyžene z bytu, a šťáva je nepoživatelná. I na Championu je to ještě trochu cítit. Na pomaloběžném šnekovém odšťavovači, třeba GreenPower, Angel, to projde v pohodě. To je daň za levnější přístroj.

Tak toto už je niečo iné, to má logiku.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 23, 2014 11:37 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
ganesa píše:
Něco k tomu diskutovanému zahřívání na odstředivém odšťavovači, a kde to má původ.

Nějaká autorka napsala do své knížky úžasnou úvahu, aniž se obtěžovala si to ověřit:
Když se šťáva trochu zahřívá v Championu který má 1400 ot/min, jak se teprve musí zahřívat v takové odstředivce která má 15000ot/min !

Titul a autorku už jsem zapoměl, někde to mám v knihovně, ale toto si dobře pamatuju. A další pak opisují jen že v odstředivce se to zahřívá, a podobných blbostí pak běhá po netu a v knížkách plno.

V odstředivce se nic nezahřívá, šťáva i odpad jsou studené. Champion má úplně jiný způsob odšťavování, strouhá a ždímá. Odstředivka strouhá a cedí, a navíc se to chladí silným prouděním vzduchu.

U odstředivek je spíš jiný problém, a to je oxidace. Šťáva je rozprášená do aerosolu v proudícím vzduchu a pak se teprve shromažďuje a odtéká. Čichový test na oxidaci: Zkuste si na odstředivce odšťavit bílou ředkev. To je takový smrad, že to člověka vyžene z bytu, a šťáva je nepoživatelná. I na Championu je to ještě trochu cítit. Na pomaloběžném šnekovém odšťavovači, třeba GreenPower, Angel, to projde v pohodě. To je daň za levnější přístroj.

Presne tak, lide se neobtezuji si informace na internetu overit a opisuji a opisuji a opisuji.
Malokdo dokaze s informacemi skutecne pracovat.
Informacni vek je ale uz za nami, ted prichazi vek kreativity, uz nestaci opisovat informace, ale naucit se s nimi pracovat a umet je zhodnotit.
Kdo to dokaze, ten bude mit praci i penize, kdo to nedokaze, tak bude jenom paberkovat a smutne koukat. \":-)\"

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 24, 2014 2:22 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
http://mixery.heureka.sk/catler-bl-8011/

Co poviete na tento mixer ?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 95  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz