Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 10:15 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 95  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob kvě 03, 2014 4:53 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
inzenyr píše:
Tak strouhany kokos je vyzkouseny. Zacal jsem ho lisovat bez predehrati lisu, abych videl, jake nastanou problemy.
Lis chvili vrzal, nez se trochu zahral a pak uz jel bez problemu.
Stacilo pouze dosypavat kokos.
Strouhany kokos ma opravdu hodne oleje.
Z jedne vrchovate lzicky strouhaneho kokosu jsem mel asi rovnou lzicku oleje.
Zajimave bylo, ze v podstate okamzite ve sklenicce tuhnul.
Jinak teda vune i chut vyborna.
Mnam.
Snedl jsem hned vsechno, co jsem na zkousku vylisoval a jeste jsem vylizal sklenicku. \":-)\"

Inzenyr

Moment pani, rad by som aj ja vychutnaval domacky vyrobene oleje. Takze, co potrebujem !


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 03, 2014 8:04 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
dushan74 píše:
Moment pani, rad by som aj ja vychutnaval domacky vyrobene oleje. Takze, co potrebujem !

Nejaký lis

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 03, 2014 8:06 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
inzenyr píše:
Snedl jsem hned vsechno, co jsem na zkousku vylisoval a jeste jsem vylizal sklenicku. \":-)\"
Inzenyr

maškrtník \":mrgreen:\"

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 04, 2014 7:02 am 
Offline

Registrován: pon bře 25, 2013 4:14 pm
Příspěvky: 126
Nevím jestli to tu bylo řečeno, ale jak to vypadá s dostupností lisu na olej pro Angela...kdy, kde a za kolik \":-)\"? Díky a pohodovou neděli.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 04, 2014 8:18 am 
Offline

Registrován: ned lis 07, 2010 5:48 pm
Příspěvky: 50
Bydliště: Pardubice
inzenyr píše:
Tak strouhany kokos je vyzkouseny. Zacal jsem ho lisovat bez predehrati lisu, abych videl, jake nastanou problemy.
Lis chvili vrzal, nez se trochu zahral a pak uz jel bez problemu.
Stacilo pouze dosypavat kokos.
Strouhany kokos ma opravdu hodne oleje.
Z jedne vrchovate lzicky strouhaneho kokosu jsem mel asi rovnou lzicku oleje.
Zajimave bylo, ze v podstate okamzite ve sklenicce tuhnul.
Jinak teda vune i chut vyborna.
Mnam.
Snedl jsem hned vsechno, co jsem na zkousku vylisoval a jeste jsem vylizal sklenicku. \":-)\"
Inzenyr

To je skvělá zpráva, díky.

Měl bych samozřejmě velký zájem o lis který navrhujete. Mám Omegu i Angel, takže pak i o redukci na Angel. Držím palce aby se to podařilo. Na trhu nic podobného není, jedině ruční Piteba, a to je tak pro srandu, pracné, za chvíli to omrzí. Jak jsem psal, mám lis na olej k Omega, je to udělátko, musel jsem ho upravit. Něco s ním jde dobře, s něčím je problém. Stejně to stáhli z prodeje kvůli problémům.

Zaráží mě ale jedna věc, a to je někdy mírně šedý odstín vylisovaného kokosového tuku. Bral bych to u pokrutin, ty procházejí pod velkým tlakem výstupní štěrbinou v hliníkovém odlitku. Ale uvniř tělesa je nerezová vložka, a šnek je taky z nerezu. Mám podezření, že ve strouhaném kokosu může být někdy na vylepšení bělosti titanová běloba (E171), v potravinářství hojně používaná. Ta by působila jako brusný prášek. Nevím, na obale to uvedené nebylo.

S tím kokosem jste měl spíš štěstí, taky se mi to hned napoprvé podařilo. Ale později jak jsem zjistil, vlhkost semen má rozhodující vliv na úspěch.

Ganesa


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 04, 2014 4:03 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
ganesa píše:
To je skvělá zpráva, díky.

Měl bych samozřejmě velký zájem o lis který navrhujete. Mám Omegu i Angel, takže pak i o redukci na Angel. Držím palce aby se to podařilo. Na trhu nic podobného není, jedině ruční Piteba, a to je tak pro srandu, pracné, za chvíli to omrzí. Jak jsem psal, mám lis na olej k Omega, je to udělátko, musel jsem ho upravit. Něco s ním jde dobře, s něčím je problém. Stejně to stáhli z prodeje kvůli problémům.

Zaráží mě ale jedna věc, a to je někdy mírně šedý odstín vylisovaného kokosového tuku. Bral bych to u pokrutin, ty procházejí pod velkým tlakem výstupní štěrbinou v hliníkovém odlitku. Ale uvniř tělesa je nerezová vložka, a šnek je taky z nerezu. Mám podezření, že ve strouhaném kokosu může být někdy na vylepšení bělosti titanová běloba (E171), v potravinářství hojně používaná. Ta by působila jako brusný prášek. Nevím, na obale to uvedené nebylo.

S tím kokosem jste měl spíš štěstí, taky se mi to hned napoprvé podařilo. Ale později jak jsem zjistil, vlhkost semen má rozhodující vliv na úspěch.

Ganesa

Ten stary lis tady mam od EUJ jako predlohu.
Hlavni problem byla ta nerezova vlozka, ktera byla z moc tenkeho plechu a jeste navic nekolikrat podelne proriznuta.
Podobne reseni mam pripravene take, ale ze silnejsiho materialu, aby nedochazelo vysokym tlakem k deformaci tela.
Stavajici lis je proriznuty sikmo pod 45°.

Zatim netusim, jaky odstim ma mit vylisovany kokosovy tuk. Ale lehce do seda po ztuhnuti byl.
Zadny prasek v tuku ale urcite nebyl, i kdyz jsem ten kokos lisoval nekolikrat dokola, az z lisu padal skoro suchy prasek.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 04, 2014 8:56 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
beati_paoli píše:
Nevím jestli to tu bylo řečeno, ale jak to vypadá s dostupností lisu na olej pro Angela...kdy, kde a za kolik \":-)\"? Díky a pohodovou neděli.

Tiez sa domaham informacie ale akosi nikto nic.
Pani tu debatuju ako lisuju domace oleje, zial konkretne zmienky neudavaju \":-(\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 05, 2014 6:08 am 
Offline

Registrován: ned lis 07, 2010 5:48 pm
Příspěvky: 50
Bydliště: Pardubice
[quote="dushan74":38j7fvsg]
Tiez sa domaham informacie ale akosi nikto nic.
Pani tu debatuju ako lisuju domace oleje, zial konkretne zmienky neudavaju \":-(\"[/quote:38j7fvsg]Stačí trochu číst příspěvky, je to hned o trochu výš, třeba tady:[quote="ganesa":38j7fvsg]
Měl bych samozřejmě velký zájem o lis který navrhujete. Mám Omegu i Angel, takže pak i o redukci na Angel. Držím palce aby se to podařilo. Na trhu nic podobného není, jedině ruční Piteba, a to je tak pro srandu, pracné, za chvíli to omrzí. Jak jsem psal, mám lis na olej k Omega, je to udělátko, musel jsem ho upravit. Něco s ním jde dobře, s něčím je problém. Stejně to stáhli z prodeje kvůli problémům.
Ganesa[/quote:38j7fvsg]Stručně ještě jednou. Je to bída, na trhu v současnosti prakticky nic není, jedině ruční Piteba v ceně cca 2500Kč nebo pak průmyslové Farmet (nejmenší ) v ceně cca 60000Kč. Stačí do Google zadat "lis na olej". Nástavec pro lisování oleje pro Omega6 už se neprodává. Nový se snaží navrhnout inzenyr.
Omlouvám se, diskuze by patřila spíš do jiného tématu - Lis na olej, tam je o tom taky víc informací:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 07, 2014 4:28 pm 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
http://mixery.heureka.cz/kenwood-bl-770 ... e/#section
Co říkate na tenhle mixer? Sháním s menší nádobou-2,5 litru je na jednoho moc


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 08, 2014 8:34 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
jajda22 píše:
http://mixery.heureka.cz/kenwood-bl-770/specifikace/#section
Co říkate na tenhle mixer? Sháním s menší nádobou-2,5 litru je na jednoho moc

Otáčky neuvádzajú, motor 800W na 1,6 litra sa mi zdá málo ak porovnám že môj Nutribullet má na 0,7 litra 600W. A to už ho robia s motorom 900W len žiaľ zatiaľ iba pre americký trh 120W 60Hz.
Ako mixér do kuchyne ok ale to je asi všetko.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Naposledy upravil Deane dne pát kvě 09, 2014 7:04 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 08, 2014 11:23 am 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
Ale já mám právě Nutribulet doma a asi ho budu vracet,protože hladké smoothie neudělá! Tak jsem myslela,že tohle by bylo lepší


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 08, 2014 10:53 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Lepší asi nebude. Ja nutribullet používam na prípravu patlaniny z kefíru a to mi urobí lepsie než tyčkovy mixer.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 09, 2014 7:49 am 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
Deane píše:
Talo píše:
Tak som si kupil tuto srandu na pripravu smoothies. http://www.alza.sk/garden21-perfect-smoothie-red-ga-gs1500-d505336.htm Spracovanie je dobre,vykon ohromujuci,rozseka a rozmixuje vsetko co do neho hodim.Vyrobca udava 35000 ot/min.Vysledna emulzia je krasne hladka a jemna. Tu je video: http://www.youtube.com/watch?v=UxVujAZCHN8. Smoothie hotove za minutku.
Dufam,ze mi vydrzi a ze som vam mozno pomohol s rozhodovanim aky mixer si kupit.

Tak ako pokračuje testovanie mašiny? Je zatiaľ spokojnosť?

Deane v G 21 uděláš i jen jednu porci smoothie? Mě se právě na jednu porci zdá veliký-jestli tak malé množství udělá-jestli nejsou nože moc vysoko-jako u některých mixerů. A děláš si smoothie sebou do práce?-jde vypít třeba tak za hodinu od výroby nebo i déle?Myslíš,že se tím hodně zhorší kvalita? a ještě prosím umixuješ i mrkev a jinou zeleninu? Moc děkuju


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 09, 2014 7:09 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
jajda22 píše:
Deane v G 21 uděláš i jen jednu porci smoothie? Mě se právě na jednu porci zdá veliký-jestli tak malé množství udělá-jestli nejsou nože moc vysoko-jako u některých mixerů. A děláš si smoothie sebou do práce?-jde vypít třeba tak za hodinu od výroby nebo i déle?Myslíš,že se tím hodně zhorší kvalita? a ještě prosím umixuješ i mrkev a jinou zeleninu? Moc děkuju

Ja ho nemám, to Talo ho má a testuje. Ja som písal predajcovi otázku kto je výrobca, jestli je to čína atd. a neuráčilo sa im mi odpísať. Niektorí sa sťažujú na nejaký zápach no keď so mnou nekomunikovali tak som zatiaľ kúpil ten Nutribullet. Ten je docela dobrý na zelený nápoj, ja zatiaľ skúšam celer, cviklu, mrkvu a pod. Keď to urobím redšie tak to docela dobre rozmixuje.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 09, 2014 9:15 pm 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
Deane píše:
Ja ho nemám, to Talo ho má a testuje. Ja som písal predajcovi otázku kto je výrobca, jestli je to čína atd. a neuráčilo sa im mi odpísať. Niektorí sa sťažujú na nejaký zápach no keď so mnou nekomunikovali tak som zatiaľ kúpil ten Nutribullet. Ten je docela dobrý na zelený nápoj, ja zatiaľ skúšam celer, cviklu, mrkvu a pod. Keď to urobím redšie tak to docela dobre rozmixuje.

Zítra zkusím v Nutribulletu kořenovou zeleninu,ale třeba slupku z jablka nerozmixuje úplně,ani jdérka z rybízu-mixuju asi 1 minutu


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 95  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz