Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 11:24 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned kvě 04, 2014 1:04 pm 
Offline

Registrován: stř črc 27, 2011 2:29 pm
Příspěvky: 1
Dobrý deň pán Jarda,
dnes som prvýkrát poloúspešne absolvovala očistu týmto spôsom. Robila som všeko podľa Vášho návodu. Po vypití prvej dávky slanej vody, sa požadovaný efekt sifonu nedostavoval a nepomáhalo ani cvičenie. Tak som sadla na záchod a jednoducho "tlačila". Klistír som nikdy neskúšala a spoliehala som sa na to, že ako mladý aktívny človek by malo ísť všetko bez problémov (mám 28 rokov a min. 4x do týždňa športujem - aktívne tréningy)
No a našťastie po nejakom čase sa výsledok vďakabohu dostavil. Začala som s druhou dávkou vody (to bolo už oveľa rýchlejšie). Počas nej ma prepadla zimnica, ktorá sa až do konca zvyšovala. Ak by som mala po ruke smotanu, ušlahala by som šlahačku, tak ma striasalo. Pri pití tejto druhej dávky sa ale môj žalúdok už vzbúril a časť vody som nedobrovolne vyvracala. Ničmenej pokračovala som a vypila úspešne aj tretiu dávku. Po nej mi už ale bolo od žalúdka dosť nevolno, tak som už vypila len pripravený čaj (1,5 l). Farba tekutiny, bola už počas tretej dávky takmer číra, takže snáď som nepravila veľkú chybu.
Prosím Vás, spravila som niekde chybu, že sa dostavila tá zimnica a že žalúdok chcel stoj čo stoj dáviť?
Ďakujem pekne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv kvě 15, 2014 8:09 am 
Offline

Registrován: ned kvě 11, 2014 6:11 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den,

jsem velice ráda, že jsem narazila na tyto úžasné stránky a konkrétně na postup očisty střev, který bych velice ráda vyzkoušela. Celkově se necítím po zdravotní stránce nejlépe a to jsem mladý člověk a už nyní mě trápí problémy s trávením. Jak napovídá nadpis dotazu, lze očistu provést, pokud stále kojím své dítě? (15 m). Přes den kojit nemusím, tzn. že po očistě by byla kojená až ten den večer. Nepřijde mi, že by procedura byla jakkoliv škodlivá a mohla nějak kojení negativně ovlivnit, ale pro klid duše se raději ptám odborníka \":-)\"
Další můj dotaz souvisí s tím, zda je možné proceduru provést i za předpokladu, že se domnívám, že mám nějakého střevního parazita? Byla jsem u lékaře, který předepsal vermox a bez úspěchu. Již mě to trápí dlouhou dobu a byla bych velice ráda, kdybych se konečně mohla cítit pročištěna.

Velice děkuji za odpověď.

S pozdravem

V.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv kvě 15, 2014 10:49 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
hope píše:
Dobrý den,

jsem velice ráda, že jsem narazila na tyto úžasné stránky a konkrétně na postup očisty střev, který bych velice ráda vyzkoušela. Celkově se necítím po zdravotní stránce nejlépe a to jsem mladý člověk a už nyní mě trápí problémy s trávením. Jak napovídá nadpis dotazu, lze očistu provést, pokud stále kojím své dítě? (15 m). Přes den kojit nemusím, tzn. že po očistě by byla kojená až ten den večer. Nepřijde mi, že by procedura byla jakkoliv škodlivá a mohla nějak kojení negativně ovlivnit, ale pro klid duše se raději ptám odborníka \":-)\"
Další můj dotaz souvisí s tím, zda je možné proceduru provést i za předpokladu, že se domnívám, že mám nějakého střevního parazita? Byla jsem u lékaře, který předepsal vermox a bez úspěchu. Již mě to trápí dlouhou dobu a byla bych velice ráda, kdybych se konečně mohla cítit pročištěna.

Velice děkuji za odpověď.

S pozdravem

V.

Hope, kdybych se mel rozhodovat, jestli se pri kojeni vic bojim Sank Praksalany nebo Vermoxu, tak ja bych se bal Vermoxu. Nevim, jestli jsi si precetla mozne vedlejsi ucinky, napriklad "krevni a jaterni potize".

Sanku bych ti doporucoval. Ale nedaval bych tolik soli a pouzil bych nejakou zdravejsi verzi, napriklad himalajskou nebo NERAFINOVANOU morskou sul. Co se tyka mnozstvi soli a provedeni, muzes se podivat na moji odpoved Marilyn - viewtopic.php?p=46310#p46310.

Jeste se ptas, jestli je sanka vhodna i kdyz se ti zda, ze mas nejakeho strevniho parazita. Kdybych si ja myslel, ze mam strevniho parazita, tak je to hlavni duvod, proc bych tu ocistu delal. S nadeji, ze je urcita sance, ze se parazita rovnou zbavim nebo ze mu aspon vycistenim strev vezmu hlavni duvod proc me navstivil \":)\" .

Drzim ti palce,
Pavel

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát kvě 16, 2014 2:04 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 11, 2014 6:11 pm
Příspěvky: 2
[quote="pv33":9n020nmn]Hope, kdybych se mel rozhodovat, jestli se pri kojeni vic bojim Sank Praksalany nebo Vermoxu, tak ja bych se bal Vermoxu. Nevim, jestli jsi si precetla mozne vedlejsi ucinky, napriklad "krevni a jaterni potize".

Sanku bych ti doporucoval. Ale nedaval bych tolik soli a pouzil bych nejakou zdravejsi verzi, napriklad himalajskou nebo NERAFINOVANOU morskou sul. Co se tyka mnozstvi soli a provedeni, muzes se podivat na moji odpoved Marilyn - viewtopic.php?p=46310#p46310.

Jeste se ptas, jestli je sanka vhodna i kdyz se ti zda, ze mas nejakeho strevniho parazita. Kdybych si ja myslel, ze mam strevniho parazita, tak je to hlavni duvod, proc bych tu ocistu delal. S nadeji, ze je urcita sance, ze se parazita rovnou zbavim nebo ze mu aspon vycistenim strev vezmu hlavni duvod proc me navstivil \":)\" .

Drzim ti palce,
Pavel[/quote:9n020nmn]
Ahoj Pavle, velice děkuji za odpověď. Je fakt, že vedlejší účinky nejen u vermoxu jsou šílené a tak farma léky používáme v rodině minimálně. Jen z pocitu, že parazit parazituje na mém těle nejsem nadšená a chtěla jsem se toho zbavit \":-(\" bohužel neúspěšně a hrozně ráda už bych se cítila fajn. I když mě po zdravotní stránce téměř nic netrápí, necítím se dobře. Tudíž by mi procedura uškodit neměla a je také možné se tímto způsobem parazitů zbavit úplně? Po jaké době by si doporučoval zopakovat očistu?

Moc děkuji za pomoc \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob kvě 17, 2014 12:26 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
hope píše:
.... Jen z pocitu, že parazit parazituje na mém těle nejsem nadšená a chtěla jsem se toho zbavit \":-(\" bohužel neúspěšně a hrozně ráda už bych se cítila fajn. I když mě po zdravotní stránce téměř nic netrápí, necítím se dobře. Tudíž by mi procedura uškodit neměla a je také možné se tímto způsobem parazitů zbavit úplně? Po jaké době by si doporučoval zopakovat očistu? ...

Ahoj Hope,
asi bych se nespolehal pouze na Sanku, ale pridal bych jeste aspon cesnek (nevim, jestli muze vadit pri kojeni), caje z pelynku, zvykal rebicek a ja mam i tinkturu z oresaku. Videl jsem nejake video s dr. Huldou Clark, kde rika, ze sleduje neco pres 70 parazitu a na vsechny z nich ze zabira oresak. A urcite bych pridal pro zvyseni imunity serii ocist jater. Co se tyka kojeni a ocisty jater, Andreas Moritz ve sve knize o ociste jater odpovida na dotaz, jestli lze delat ocistu v tehotenstvi. Pise, ze nevidi proc ne, ale ze by pro jistotu s ocistou pockal 6 tydnu po porodu. Takze v tvem pripade by to melo byt OK.
Jak casto delat sanku nevim. Pokud bys ji delala nejakou dobu jednou tydne, tak by to nemelo vadit.
Pavel

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potřebuji poradit
PříspěvekNapsal: ned kvě 18, 2014 1:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Kamila29 píše:
Ahoj Jardo,

v úvodu před Vámi chci třikrát hluboce smeknout klobouk..! Vaše ochota provázet lidi při této procedůže přes skype a věnovat tak tomu svůj volný čas je pro mě inspirativní..krom všech Vašich znalostí a především ostrovtipu, kde jsem se při pročítání různých diskuzí nejednou od srdce zasmála, za to fakt veliké díky!! Chtěla bych někdy zažít takovouto diskuzi s Vámi osobně..ovšem já bych nechtěla být protistranou.. \":wink:\"

Teď už rychle k věci: již podruhé jsem se né moc vydařeně pokoušela a tuto očistu..zajímalo by mě, co dělám špatně..možná si hned v úvodu odpovím sama, ale budu doufat, že tomu tak nebude..

Mám s největší pravděpodobnoctí Candidu a díky ní jsem se propracovala krom jiných i k Vašim - pro mě v tomto směru nejcennějším stránkám. Jsem již tři týdny každý den v práci a to na dobu neurčitou, ale nafouklé břicho a né zrovna voňavá a téměř neustálá plynatost mě přinutila k okamžitému zákroku nejen kvůli kolegům. Řeším to tedy tak, že v daný den od probuzení nic nejím a jen piji vodu..co nejvíce vody..k procedůře jako takové se dostanu až kolem druhé, třetí odpolední..

Pak vše provádím poctivě podle návodu, ale i tak jsem se efektu sifónu dočkala jen při druhé procedůře a to navíc jen na chvíli..pak se mi zvedl žaludek, zvracela jsem - celkem řádně, až jsem měla obarvenou vodu do růžova - musela to být krev, nic červeného jsem ani den předtím nejedla. No ale každopádně mám pocit, že tak polovina vody ve mě stejně zůstala a střeva se rozhodně nepročistila pořádně..

Pár iformací pro bližší představu - je mi 28, tou dobou v zahraničí, nafouklé břicho a plynatost cca měsíc, přestala jsem před dvěma měsíceme kouřit a rvala do sebe sladké jako nikdy dřív, toť nejspíš důvodem k takové candiinvazi. Jinak dívčí mikózou trpím už roky, takže si tuto bakterii nevědomky chovám už dlooouhý pátek. Stolice před očistou střídavá - ráno dokonce trošku průjem, což mám zcela vyjímečně, spíš problém se pořádně vypdázdnit, někdy malý bobky s těží vytlačitelný, jindy klasika pastovitá a lepivá..

Může to být tím, že to nedělám ráno, jak je v návodu? Já ale bohužel nemám jinou možnost.. leda bych si přivstala tak ve čtyři ráno a hned poté šla do práce, což rovnou vylučuji, jelikož mám v práci celý den fyzickou dřinu..

Díky moc za odpověď a ZDRAVÍ ZDAR A SÍLU, PŘÍMÝ OPAK CANDIDĚ!!! \"8)\"

Tak asi největší problém bych viděl v tom celkově nesmyslném načasování, večer střeva makat určitě nechtějí, na to nejsou běžně nastavena. Pokud není možno překonat tuto překážku, tak bych šel do klystýrů, které se dají v pohodě dělat pravidelně ráno a uleví velice, případně i večer s tím nebývá problém. Každopádně můžete podpořit proces očisty střeva vhodnou stravou a určitě neuškodí velké dávky probiotik. Navíc za tím nemusí nutně být kandida, mnohdy jde o prvoky, améby a jiný šmejdy, tam bohatě funguje obyčejný Endiaron, což můžete určitě vyzkoušet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned kvě 18, 2014 1:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
samos píše:
Dobrý den Jaroslave,
dnes jsem si udělal podle Vašeho návodu očistu tlustého střeva-Sankhapraksalanu. Ale nejsem si jistý, jestli vše proběhlo jak mělo. Myslím si, že se stravuju celkem zdravě, hodně zeleniny, občas luštěniny, ráno často muesli. S vyměšováním ani s trávením nemám problémy.
Ráno jsem nalačno vypil cca 3/4 l vody a za 40min jsem vypil první odměrku 1,5 l vody a čekal že se dostaví sifonový efekt. Bohužel nic se nedělo, tak jsem asi po 10 min. udělal pár doporučených cviků ale zase nic. Asi po 15 minutách zmizel nepříjemný pocit v žaludku, tak jsem vypil další dávku slané vody. Znovu se dostavil nepříjemný pocit v žaludku, tentokrát již v polovině druhé dávky. Protože se ani po 30 min od začátku procedury průjem nedostavil, lehl jsem si na záda a začal si masírovat břícho. Asi po 5 min jsem začal chodit na záchod. Absolvoval jsem celý pitný proces a na konci ze mne skutečně šla už jenoim čistá voda. Takže jsem pokračoval dle návodu rýží, ale mám pocit že to nebylo "ono". Při sezení na záchodě jsem měl pocit, že ze mne rozhodně nejde tolik vody co jsem vypil. A moji domněnce nahrává i fakt, že jsem neměl žádnou žízeň, až nyní co Vám píšu, což je asi 5 hodin po skončení výplachu. Během ttéto doby jsem ale byl nejméně 5x vydatně močit. V této souvislosti mne napadá, že jsem kdysi dávno byl na gastro vyšetření, a lékař mi sdělil nějakou odchylku v umístění čehosi co se už nepamatuji, nevím jestli to nebyl vyústění ze žaludku nebo něco podobného. Co si o tom myslíte? Mohu to zkoušet znova? Je popsaný projev s močením O.K.? Děkuji za odpověď.
Jirka

Podle mě na první pokus asi dobrý a nevidím důvod proč nepokračovat, tím můžete stav orgánů pouze zlepšit. Močení je celkem normální, pokud jde procedura pomaleji nějaké tekutina se pochopitelně vstřebá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: shankpraksalana
PříspěvekNapsal: ned kvě 18, 2014 1:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
petra21 píše:
Dobrý den,
dnes jsem absolvovala shankpraksalanu, dělala jsem vše podle návodu, vypila 3/4l vody a po necelé hodině přešla na samotné pití slané vody. Vypila jsem 4 dávky po 1,5l a poté i 1,5l heřmánkového čaje. Čistá voda tekla už po dvou lahvích slané vody, ale i přesto jsem vypila i ostatní. Po vypití heřmánkového čaje jsem cca po 40 minutách snědla rýži s máslem, ale ne mnoho, moc to nešlo a 2 tablety lactobacilu. Problém je, že si nejsem jistá, zda ze mne všechno odešlo. Váha ukazuje o 2 kila víc než před procedurou a necítím se úplně ve své kůži. Chvilkami zimnice a trochu bolí záda, zřejmě ledviny.

Tak na první pokus dobrý, voda postupně odejde a dalším opakováním se zlepšíte, čili v tom problém nehledejte, vše je v pořádku. O rozhozené teplotě píšu i v návodu, také nejde o nic divného, prostě si proces musíte "osahat".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned kvě 18, 2014 4:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Joshua píše:
Zdravím pana Jardu i ostatní \":-)\"
Našel jsem tento web teprve včera a o Sankhapraksalana jsem zde četl úplně poprvé.
Piju každé ráno na lačno počas půlhodiny až hodiny cca 2 litry vlažné vody s citrónem (limetkou) a pravdou je, že nikdy se ve mě nic nepohlo, jen mám hodinu břicho jako bych v něm měl cihlu, v krku knedlik jak pred zvracenim a chodím čůrat \":-)\"
Nyní je mi jasné, že od SP to má daleko, ale na plnou SP se dost bojím (i když jsem štír, hihi), kvůli dost rozvinutým hemeroidům.
Je vůbec prospěšné pít ráno tu kyselou vodu? Pomůže to něčemu? Za dvanáct let jsem nabral dvacet kilo nadváhu (BMI 31,7!! od sezení u PC plus nezdravé jídlo), které se chci zuby nehty zbavit a až poslední dva tři roky cvičím a snažim se jíst zdravě, ale i když jím převážně cizrnu, luštěniny, pohanku, zeleninu, ryby, sushi, ovoce, špalové testoviny atd, atd... a velmi výrazně eliminuji uzeniny, pečivo, chleba a rychlé cukry, pořád musím tu stolici tlačit, někdy je mazlavá a někdy zase ne a defakto vypadne sama (vyjímečně). Snažím se seč to jde ale nemůžu najít spojitost proč je to jednou tak a jindy zase jinak. Mám pocit, že si tělo dělá co chce a nevím jestli ty problémy nejsou už spíše psychosomatického původu (nebudu zatím vyjmenovávat svá "bebínka").
Pomůže mi SP tak výrazně, že se oplatí risknout ji přes hemeroidy?
Navíc, odkdy mám nadváhu, tak mám steatosu jater a trpím občas srdečními arytmiemi (FiSi), na které beru prášky... je to hrůza, vytáčí mě to, děsí mě to a dost se proto obávám i rychlých čistících kúr.

Existuje nějaký méne invazivní postup pro začínajícího "čističe"? Anebo mám vlítnout do střevní a jaterní očisty podle návodu a nic neřešit?
48 let jsem totiž nic neřešil a nedbal vůbec na nic (nikdy mi nic nebylo), a teprve poslední dva tři roky se ve mě pohnul rozum a začal jsem poslouchat své tělo, které už na mě doslova "řvalo", protože se problémy nabalují už snad i exponenciálně \":-)\"
Pokud existuje nějaká "rozjezdová" varianta očisty střeva i jater, než začnu s tou invazivní rychlou metodou, budu vděčný za rady a motivaci \":-)\"

P.S: mám kefírové houbičky a miluji kefír. Vypil jsem ho za léta tuny a zdá se mi, že se nic neupravilo. Jak dlouho ho můžu pít a v jakém množství? A je možné že mi to i škodí?

Přeji hezký den a předem děkuji za váš čas.

Zde pomalé postupy moc nefungují a osobně bych se nebál, podle všeho není důvod se bát ani o ty hemneroidy, tam je tlak spíše v horní části těla a dole už ne, tam vše probíhá velice citlivě, mimo pálení řitního otvoru, pokud ho nemažete olejem. Jak vidíte i zde platí pořekadlo, "Kdo maže, ten jede". Dále bych asi viděl rozumné minimalizovat příjem obilnin, vyzkoušejte po nějakou dobu jíst pouze rýži se zeleninou a uvidíte, možná se stav upraví. Kefír by problém vyvolávat neměl, ale zase vám nic nebrání ho na týden vynechat a uvidíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned kvě 18, 2014 4:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Sc3r0 píše:
Dneska jsem absolvoval svou první Sankhapraksalanu. Po prvním vypití 1,5l se dostavilo první vyprazdňovaní tak po 15 minutách a několika cvicích, ale přišlo mi to jako uplně normální vyprázdňování jako každý den. Po druhé dávce už ze mě šla prakticky čistá voda, což asi znamenalo, že nejsem zas tak zanesený. Nejsem si jistý, protože jsem to niják neměřil, ale měl jsem pocit, že ze mě vyšlo mnohem méně tekutin než jsem do sebe nacpal. Šlo to ze mě v takových proudech cca po 1 - 3 dcl s rozestupama několika minut, myslel jsem si, že prostě ze mě vytryskne 1,5l vody naráz, tak nevím uplně jestli jsem to udělal správně. Musím říct, že jíž po první 1,5litrové nádobě slané vody jsem se těšil na heřmánkový čaj (a to ho nemám rád \":D\" ). Pocelou dobu očisty mi bylo docela mizerně, motala se mi hlava atd., ale nic co by se nadalo zvládnout. Tak v půlce očisty mi začla být i velká zima a docela jsem se klepal. Po ukončení a během následné konzumace rýže i dlouho po tom jsem chodil velice často na malou, což mě překvapilo, protože jsem myslel, že to má vše vyjít konečníkem, tak nevím teď jestli je to v pořádku.

Tak na první pokus vše proběhlo ukázkově a že vám zadek nefunguje jako hydrant, no s tím se musíte smířit, střevo prostě těch 6 atmosfér tlaku, co je normálně ve vodovodním řádu, bohužel neudělá. Myslím, že příště bude vše ještě lepší, tak není čeho se bát a po týdnu zopakujte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned kvě 18, 2014 10:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
hope píše:
Dobrý den,

jsem velice ráda, že jsem narazila na tyto úžasné stránky a konkrétně na postup očisty střev, který bych velice ráda vyzkoušela. Celkově se necítím po zdravotní stránce nejlépe a to jsem mladý člověk a už nyní mě trápí problémy s trávením. Jak napovídá nadpis dotazu, lze očistu provést, pokud stále kojím své dítě? (15 m). Přes den kojit nemusím, tzn. že po očistě by byla kojená až ten den večer. Nepřijde mi, že by procedura byla jakkoliv škodlivá a mohla nějak kojení negativně ovlivnit, ale pro klid duše se raději ptám odborníka \":-)\"
Další můj dotaz souvisí s tím, zda je možné proceduru provést i za předpokladu, že se domnívám, že mám nějakého střevního parazita? Byla jsem u lékaře, který předepsal vermox a bez úspěchu. Již mě to trápí dlouhou dobu a byla bych velice ráda, kdybych se konečně mohla cítit pročištěna.

Velice děkuji za odpověď.

S pozdravem

V.

Tak dobře vám odpovídá člen pv33 a osobně bych se také více bál při kojení těch prášků než výplachu střeva.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát kvě 23, 2014 10:45 am 
Offline

Registrován: pát kvě 23, 2014 9:51 am
Příspěvky: 1
Dobry den, pred par dny jsem se dozvedel o tyhle metode, ktera pomaha od problemu, ktere muze souviset s nespavosti, spatnou naladou aj. Abych se predstavil jemi 24 let, student, ktery se spis nehyba nez hyba a ji asi jako drtiva vetsina, kolikrat nepravidelne za cely den tak 2-3, ale nekdy i 1 poradny jidlo, kde do sebe hodim vse. Proto hlavne zvedavost, zda moje telo je timto zpusobem byti zanesene.
Dneska jsem dal do dila a asi po 15 -20 minutach se po prvni flasce dostavil efekt, ale k memu prekvapeni vysla jenom zakalena voda, vypil jsem jeste jednu a nasledne hermankovy caj. Prubeh byl stejny bez problemu, vysla ze me uz jenom voda a nasledne obarvena na zluto. Ryzi s maslem jsem si samozrejme dal jak je psano a dneska budu jist jenom to.
A chci se zeptat, je teda diky tomuto jevu jisty, ze moje streva nejsou nikterak zanesena? A po jaky dobe znovu aplikovat.
Dekuji za odpoved.
Ps. problem se stolici nemam, chodim kazdy rano uz preventivne a v prubehu dne jeste nejmene 1x.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob kvě 24, 2014 4:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
tommystankov píše:
Dobry den, pred par dny jsem se dozvedel o tyhle metode, ktera pomaha od problemu, ktere muze souviset s nespavosti, spatnou naladou aj. Abych se predstavil jemi 24 let, student, ktery se spis nehyba nez hyba a ji asi jako drtiva vetsina, kolikrat nepravidelne za cely den tak 2-3, ale nekdy i 1 poradny jidlo, kde do sebe hodim vse. Proto hlavne zvedavost, zda moje telo je timto zpusobem byti zanesene.
Dneska jsem dal do dila a asi po 15 -20 minutach se po prvni flasce dostavil efekt, ale k memu prekvapeni vysla jenom zakalena voda, vypil jsem jeste jednu a nasledne hermankovy caj. Prubeh byl stejny bez problemu, vysla ze me uz jenom voda a nasledne obarvena na zluto. Ryzi s maslem jsem si samozrejme dal jak je psano a dneska budu jist jenom to.
A chci se zeptat, je teda diky tomuto jevu jisty, ze moje streva nejsou nikterak zanesena? A po jaky dobe znovu aplikovat.
Dekuji za odpoved.
Ps. problem se stolici nemam, chodim kazdy rano uz preventivne a v prubehu dne jeste nejmene 1x.

Já bych tam problém nehledal, podle rychlosti trávení si dovolím tvrdit, že střevo máte ve slušném stavu, tedy vidím vše jako správně a preventivní pročištění můžete zopakovat za cca 14 dní. Pokud vše dopadne stejně, tak dle potřeby, nebo tak 4x do roka, tím nic nezkazíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Moje první Šanka
PříspěvekNapsal: ned kvě 25, 2014 11:28 am 
Offline

Registrován: stř dub 09, 2014 7:32 am
Příspěvky: 0
Dobré ráno všem,
mám 24 hodin po Šance, tak bych se rád podělil o zážitky.
Postupoval jsem podle receptu.
Po vypití skoro celé první 1,5l dávky slané vody jsem tak pullitr poslal ven vrchem. Cvičil jsem jak spartakiádník \":)\", ale správnou stranou prošla jen část.
Celkově, nacpat do sebe najednou 1,5l, slabné vody jsem shledal jako problém, nemluvě o dalších dávkách.
Nedal jsem se odradit a jal se začit znovu.
Po vypití skoro celé dávky jsem opět potupně vrhl. Průběh byl tak výživný, že se mi silně ulevilo, ale přesto jsem zavolal Jardovi, protože jsem si nebyl jist, zda už ne není příliš pozdě, začal jsem ráno po osmé, po vypití druhé láhve bylo poledne. Ten mě ujistil, že někteří zvraceli i čtyřikrát, takže jsem měl ještě dva pokusy. \":D\"
A z pohledu času, že to nevadí,.
Dopil jsem se tedy ještě dopít zbytek druhé dávky, krátce po té začala slaná voda odcházet správným směrem.
Zvládl jsem ještě vypít asi 6 deci třetí dávky a potom jsem, dnes bych řekl, ztratil morál vidíc další dvě plné láhve před sebou, byť se slabším koncentrátem.
Shodou okolností to vyšlo tak, že přestože jsem,vypil spíše menší množství, ke konci ze mě vycházela čirá voda, potom ještě heřmánek. Ten vypít šel s jistou radostí. \":-)\"
Rozvařenou rýži s máslem jsem snědl a hodil do sebe laktopilule, ale na další jídlo jsem neměl chuť ani hlad, takže po zbytek dne jsem jen pil sem tam vodu.
Dnešní ráno jsem si dal znovu rýži, co mi zbyla od včerejška s již menším množstvím másla a trochou javorového sirupu a pár kousky zavařené broskve. K večeři plánuji brambory s květákem.
Shrnu-li, mohlo mi to jít líp, ale odrazen nejsem, pročistit jsem chtěl kvůli očistě kloubů, snad to bude stačit i když to nebylo stoprocentní, příští snad už dopadne.
Jardovi díky za drobné inštrukce a čištění trubek zdar! \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje první Šanka
PříspěvekNapsal: ned čer 15, 2014 8:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
[quote="Carlos":2xoce2ek]Dobré ráno všem,
mám 24 hodin po Šance, tak bych se rád podělil o zážitky.
Postupoval jsem podle receptu.
Po vypití skoro celé první 1,5l dávky slané vody jsem tak pullitr poslal ven vrchem. Cvičil jsem jak spartakiádník \":)\", ale správnou stranou prošla jen část.
Celkově, nacpat do sebe najednou 1,5l, slabné vody jsem shledal jako problém, nemluvě o dalších dávkách.
Nedal jsem se odradit a jal se začit znovu.
Po vypití skoro celé dávky jsem opět potupně vrhl. Průběh byl tak výživný, že se mi silně ulevilo, ale přesto jsem zavolal Jardovi, protože jsem si nebyl jist, zda už ne není příliš pozdě, začal jsem ráno po osmé, po vypití druhé láhve bylo poledne. Ten mě ujistil, že někteří zvraceli i čtyřikrát, takže jsem měl ještě dva pokusy. \":D\"
A z pohledu času, že to nevadí,.
Dopil jsem se tedy ještě dopít zbytek druhé dávky, krátce po té začala slaná voda odcházet správným směrem.
Zvládl jsem ještě vypít asi 6 deci třetí dávky a potom jsem, dnes bych řekl, ztratil morál vidíc další dvě plné láhve před sebou, byť se slabším koncentrátem.
Shodou okolností to vyšlo tak, že přestože jsem,vypil spíše menší množství, ke konci ze mě vycházela čirá voda, potom ještě heřmánek. Ten vypít šel s jistou radostí. \":-)\"
Rozvařenou rýži s máslem jsem snědl a hodil do sebe laktopilule, ale na další jídlo jsem neměl chuť ani hlad, takže po zbytek dne jsem jen pil sem tam vodu.
Dnešní ráno jsem si dal znovu rýži, co mi zbyla od včerejška s již menším množstvím másla a trochou javorového sirupu a pár kousky zavařené broskve. K večeři plánuji brambory s květákem.
Shrnu-li, mohlo mi to jít líp, ale odrazen nejsem, pročistit jsem chtěl kvůli očistě kloubů, snad to bude stačit i když to nebylo stoprocentní, příští snad už dopadne.
Jardovi díky za drobné inštrukce a čištění trubek zdar! \</div

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz