Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 1:27 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 871 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 59  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned bře 16, 2014 6:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Jasmin píše:
Chtela jsem poprosit o radu. Mam problemy se snizenou funkci stitne zlazy. Mam letrox 125 ale za posledni mesice se mi funkce stitne zlazy zhorsila a celkove i muj stav. Mam podle slinoveho testu zviseny odpoledni vecerni a nocni kortyzol a tim spatne fungujici nadledvinky. Jsem na tom posledni dobou psychicky spatne, nespim a jsem dost nervozni. Snazim se jist pravidelne tucnejsi stravu bez cukru zamerenou spise na zeleninu, ryzi a maso, ale nic nepomaha mam vecer casto zizen a pocit paleni celeho tela. Pokud mate nekdo s tim to stavem zkusenosti, budu za kazdou radu vdecna.

Pokud máte kortizol vysoký, nic nefunguje jak má a je třeba ho snížit. Předpokládám, že něco na snížení užíváte a je třeba tedy zkontrolovat po určité době, zda se stav rovná. Zvýšení funkce štítné žlázy se dá docílit i plným vyřazením všech tuků kromě kokosového, který je v takovém případě vhodné používat jako jediný zdroj tuku a dobře štítnou žlázu rovná. Dále velice dobře zvedá její činnost kafe, respektive guarana, která má rovnoměrnější a celkem dlouhodobé působení, nejsou tam takové nárazy jako u kafe. Další možnost je vyzkoušet L-tyrosin, tam se také dá docílit mnohem lepšího spalování a normalizace hodnot TSH. Na noc používejte melatonin, poměrně bez problémů se dá koupit na Slovensku, tam ho nemají na předpis, nebo zde jako cirkadin, ale musí vám ho napsat lékař.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned bře 16, 2014 6:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Renča píše:
Zdravím všechny…

Rozhodla jsem přispět i já.

Asi 10 let mi padají vlasy. V roce 2010 jsem navštívila obvoďáka, který mé podezření na sníženou funkci SŽ potvdil z krevních testů. V roce 2011 mi dělal testy znovu a opět pozitivní nález.
2010 TSH 8,32 fT 4 12,5
2011 TSH 11 fT 4 13
Návštěvu odborníka jsem odmítla a vrhla se na studium zdravovědy zde ve vaší společnosti.
Pak už to jelo samo…očisty, klistýry, půsty, změna stravování…Pozitivní byl váhový úbytek / 20kg za půl roku!/ s tím spojené zvýšené sebevědomí. Vyčistila se mi pleť a ztratilo pár neduhů /např.gyn. problémy/. V prosinci 2013 jsem začala brát lugol a selen. Naměřené teploty odpovídaly snížené funkci, ale skvrna se držela i 10-12 hodin

Během braní selenu a jodu mi přijde, že se moje fyzická kondice zhoršila. Jsem vyčerpaná, usínám kolem 20 hodiny a přibrala jsem 3 kg. Ale pro změnu mi začaly prorůstat nové vlasy a to hodně!!!Rozhodila jsem se nakonec odborníka navštívit – to jako abych věděla jak na tom jsem!

Endokrinolog mě dostal na kolena. Mám prý autoimunitní onemocnění a pokud nezačnu brát okamžitě léky tak umřu! Protože mám SŽ z části poničenou. Na mou reakci, že hormonální léčbu nepodstoupím mi řekla, že ona by hormon do pusy sama nikdy nedala a že její léčba není hormonální, ale substituční. Odebrala mi krev s tím, že výsledky mi mailem pošle a chodit když nechci už nemusím. Že má dost jiných pacientů. Dnes mi přišlo mailem : do pátku se stavte, musíme okamžitě nasadit léčbu! Hodnoty mi neposlala.

A tak tu sedim a zase čtu a čtu a dolívám si trochu pozitivní energie a naději od Januš a dalších…abych tu prognozu vůbec ustála.

Tak trochu problém vidím v tom velkém zhubnutí, tělo zásobené za ty předchozí roky normálního stravování množstvím PUFA je donuceno je spálit na energii a to se bez zhoršení různých zánětů prakticky neobejde i když nemusí jít o fatální problém. Rozhodně bych PUFA ze stravy zcela vyřadil a nasadil prostředky na podporu štítnice, které jsem popisoval v předchozí odpovědi. Jód za daných podmínek dále nedodávejte, toho máte podle všeho již dostatek, viz ten čas zmizení skvrny a klidně se mě ozvěte, nějak váš problém poladíme. Je dosti dalších možností jak stav porovnat, nicméně ty bych vám asi musel vysvětlit detailněji a je třeba ty prostředky dovézt ze zahraničí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned bře 16, 2014 9:18 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
Co říkáte na toto http://www.planetavyzivy.cz/prod-un-g90-guggul/ pomohlo by to štítné žláze ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned bře 16, 2014 9:45 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
Recept od ruského autora M.Tombaka:
http://raw-katka.webnode.cz/news/ocista-stitne-zlazy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob bře 22, 2014 5:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Dagmara píše:
Co říkáte na toto http://www.planetavyzivy.cz/prod-un-g90-guggul/ pomohlo by to štítné žláze ?

Tak ano, tento prostředek poměrně dobře stimuluje štítnici a hlavně u redukce hodnot cholesterolu je dost úspěšný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob bře 22, 2014 5:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
janin píše:
Recept od ruského autora M.Tombaka:
http://raw-katka.webnode.cz/news/ocista-stitne-zlazy/

Zajímavý postup, asi stojí za vyzkoušení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv dub 24, 2014 11:18 am 
Offline

Registrován: čtv úno 25, 2010 2:36 pm
Příspěvky: 6
[quote="Januš":1paf5e68]Vážení, mám ohromnou novinu! Bez braní těch hnusných syntetických hormonů se mi podařilo stáhnout svoje hodnoty TSH a vytáhnout fT4 na normální hranici (4,5 resp. 11,7) a to za cca 2 měsíce od posledních odběrů. Co jsem udělala:
1) Po konzultaci s panem Jardou jsem začala dorovnávat chybějící vitamíny/minerály. v mém případě B6, B12, kys. listová, hořčík, zinek, měď, železo.
2) Navštívila jsem psychoterapeutku pracující s energiemi a ta ze mě konečně dostala takový ten vnitřní neklid, co vás neustále nutí a nutí něco dělat bez odpočinku a tím přetěžuje nadledvinky a rozjíždíte ten kolotoč - nadledvinky-

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned kvě 11, 2014 8:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
pínovna píše:
Dobrý den pane Zajíčku,
obracím se na vás s prosbou o radu.

Dříve než se vám ozvu na skype nebo telefonicky vám napíši důvod prosby.
V loňském roce jsem si nechala u MUDr. Erbena v Praze změřit hladinu homocysteinu a dostala jsem od něj rozpis potřebných vitamínů a minerálů, kterými se mi během 4 měsíců podařilo tuto hladinu snížit z 15 umol/l na 9,5. Brala jsem kyselinu listovou, B2, B6, B12, zinek, lecithin a hořčík. Po snížení Hmc jsem vysadila léky LETROX, které jsem dlouhodobě užívala. Vše bylo v pohodě.

V listopadu jsem navštívila praktickou lékařku kvůli dvouměsíční viróze, kterou se mi nedařilo zdolat. Dostala jsem třídenní ATB a po zaléčení mi byla odebrána krev pro kontrolní rozbor. Zároveň jsem při kontrole dostala očkování proti tetanu. Důsledky očkování jsem pociťovala ještě do nedávna - bolestivost vpichu, na kterém se vytvořila boule a stoupající bolestivost kloubů levé ruky, která se pak následně vinula až do krčních uzlin. Na dotaz u Dr. mi bylo řečeno, že je to v normě, ale moje krev v ukazatelích na činnost štítné žlázy, že je vysoko nad normu. Bylo mi naměřeno TSH 74,9 a znovu předepsány léky (Euthyrox). Ty jsem si vyzvedla, ale nezačala jsem je brát, protože jsem stále ještě měla bolesti způsobené očkováním a tak jsem tělo nechtěla zatěžovat.

Dnes je už bolestivost levé ruky minimální a tak se rozhoduji co dál. Na vašich stránkách jsem četla radostnou zprávu jedné členky fóra o účincích vitamínů a minerálů, které jste jí doporučil a tak bych vás také chtěla poprosit o radu.
Děkuji, pínovna (zprávu jsem vám poslala i na váš skype \":oops:\" )

Tak v první řadě bych ještě chvilku vydržel a zjistil co se bude dít, až více odezní ty problémy po očkování na které může štítnice celkem prudce reagovat. Testování jsem vám poslal do skype, tak vyzkoušejte a dle potřeby se ozvěte. Každopádně jde TSH testovat i v laborce a to bez žádanky od lékaře, cena tak kolem 170,-Kč, plus odběr a separace séra, cca 50,-Kč, to se celkem dá. Hormony zatím nedávejte, pokud je dle pocitů nutně nepotřebujete a vyzkoušejte třeba dávat obyčejnou kávu, ta štítnou dost zvedá do výkonu, třeba i tím částečně upravíte stav TSH.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv čer 12, 2014 1:39 pm 
Offline

Registrován: pon pro 16, 2013 10:20 am
Příspěvky: 55
tak po polroku som bol na kontrole a tlacia ma do operacie, zvacsenie z 41x29x42 na 46x34x63
Yura - ty si na tom ako?
mam tusak ze budem rovnaky pripad ako ty.....
ako pokracujes v liecbe SZ?
brali mi krv tak budem mat dufam nejake nove vysledky som si dal aj ft3 spravit....

Jarda
moze mi nadmerna konzumacia soje aj sojovy protein som bral (po silovom treningu) zvacsit strumu?
dnesne meranie teploty:
5:46 - 36,2st
6:01 - 36,6
6:14 - 36,4
6:20 - 36,4
uz som nevydrzal lenosit a siel som robit ranajky pre rodinu
6:40 - 35,9
najedli sme sa (ovsene vlocky)
7:15 - 36,9
7:48 - 36,8
11:22 - 36,9
12:00 - 36,7

v sprave mam ze mam eufunkcnu strumu, ja si myslim ze je hypofunkcna, z tych merani sa to da nejako zistit ?

mam takuto jodovu tinkturu namiesanu:
stara jodova tinktura obsahuje:
- 2 gramy jodu I2,
- 2.5 gramov KI,
- do 95.5 gramov 50% alkoholu

kolko toho si mam dat na zapastie?

uz ma tlaci na krku na priedusnicu.... \":(\"

dakujem za odpoved.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob čer 14, 2014 9:25 am 
Offline

Registrován: pon pro 16, 2013 10:20 am
Příspěvky: 55
dalsie meranie dnes
5:50 som automaticky zobudil stale bez budika....
teplota pod jazykom:
6:00 - 35,9st
6:13 - 36,3st
uz som nevydrzal lenosit tak som vstal a zamotal som na internete \":)\"
plus pitie vody....
6:28 - 36,2
6:52 - 36,4
7:05 - 36,3
7:16 - 36,3
spravil som si ranajky 7:45 a zjedom som
8:16 - 36,8
8:39 - 36,7
9:00 - 36,7
asi mam ok ranajky, skorica v ovsenych vlockach, vlasske orechy a susene slivky, troska trtinovej melasy - asi to ma zahrievaci ucinok... ked sa mi stale teplota zdvihne po ranajkach, schvalne som dnes jedol pozdejsie oproti vcerajsiemu meraniu teplot ci to ma na to vplyv.....
je to dobra kombinacia ranajok? pretoze ju mavam kazdy den a stale mi chuti uz veeelmi dlho, strasne to milujem a na ine ani nemavam chute..... ked treba dajaku obmenu tak mi prosim napis nieco ine zdrave... dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob čer 14, 2014 9:54 am 
Offline

Registrován: čtv říj 31, 2013 1:21 pm
Příspěvky: 16
Zdravím,
moc prosím o názor a radu. Věk 25 let, žena, hyper-funkce štítné žlázy, abnormální množství železa v krvi (viz krevní obraz)


Přílohy:
10410008_10202064684240633_1349926548_n.jpg
10410008_10202064684240633_1349926548_n.jpg [ 37.64 KiB | Zobrazeno 12082 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob čer 14, 2014 12:29 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 25, 2010 2:36 pm
Příspěvky: 6
[quote="jordiksvk"]tak po polroku som bol na kontrole a tlacia ma do operacie, zvacsenie z 41x29x42 na 46x34x63
Yura - ty si na tom ako?
mam tusak ze budem rovnaky pripad ako ty.....
ako pokracujes v liecbe SZ?
..............................
Pokud byl tento tvůj dotaz směřován na mne, tak mohu jen sdělit, že zatím nejsem zářný příklad hodný následování. Zatím jsem si pro zjištění stavu štítné žlázy nechala koncem dubna udělat nové rozbory TSH (76,970 mU/l=velmi zvýšený), T4(39 nmol/l=v normě) a T3(1,04 nmol/l=v normě). Podle pokynů Jardy Zajíčka jsem si začala měřit teploty pod jazykem v průběhu celého dne, ale nepodařilo se mi toto měření provádět pravidelně tři po sobě jdoucí dny. Před konzultací s Jardou chci mít tyto vstupní údaje kompletní.
Bohužel jsem se dostala do stresové situace, protože dceři diagnostikovali zhoubný nádor v prsu s prognozou: operace, chemo- a radioterapie. Zároveň jsem měla pocit, že mne ŠŽ dusí a tak jsem v panice sáhla po Euthyroxu, který mi byl předepsán již dříve, a začala jsem s minimálními dávkami. Endokrynoložku jsem přemluvila, aby mne na sono vzala už v červenci a ne až v září. Teď se již přes týden cítím celkem v pohodě, ale přiznám se, že nevím, zda zabraly ty léky nebo úleva, že dceři operace dopadla dobře a že je ochotná společně s medicínskou "léčbou" provádět očisty organismu podle těchto stránek. Tonina


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob čer 14, 2014 12:44 pm 
Offline

Registrován: pon pro 16, 2013 10:20 am
Příspěvky: 55
bol tu jednoho casu Ÿura a myslim ze ma podobnu diag ako ja, stym testom na ft3 mi poradil, za co mu velmi pekne dakujem.

paulvandyck
toto si precitaj, velmi zaujimavy a komplexny clanok
http://www.zdravie.sk/choroba/31086/sti ... -ochorenia
podla tej stranky a vysledkov testov mas:
TSH znížené, FT4 zvýšené – klinicky rozvinutá zvýšená funkcia (manifestná hypertyreóza).

som presiel cele toto vlakno a meranie teploty pod jazykom som nenasiel, meral som len rano ked som vstal cca 3hodiny podla toho ako som mal casu \":)\"
ma sa to merat cely den?
je tu toho strasne vela prispevkov, som len v tomto jednom vlakne....

spravil som si vcera moj zapper s nastavitelnymi frekvenciami
kedze som elektrotechnik za pol dna to bolo hotove aj s navstevou elektra, a vyrobou pekneho profi prosaku...
pustam si 7min 20pauza 7min 20pauza 7min freq-122hz
mozem aj viac inych freqencii? kolko? ci jedna za den staci ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob čer 14, 2014 1:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
jordiksvk píše:
tak po polroku som bol na kontrole a tlacia ma do operacie, zvacsenie z 41x29x42 na 46x34x63
Yura - ty si na tom ako?
mam tusak ze budem rovnaky pripad ako ty.....
ako pokracujes v liecbe SZ?
brali mi krv tak budem mat dufam nejake nove vysledky som si dal aj ft3 spravit....

Jarda
moze mi nadmerna konzumacia soje aj sojovy protein som bral (po silovom treningu) zvacsit strumu?
dnesne meranie teploty:
5:46 - 36,2st
6:01 - 36,6
6:14 - 36,4
6:20 - 36,4
uz som nevydrzal lenosit a siel som robit ranajky pre rodinu
6:40 - 35,9
najedli sme sa (ovsene vlocky)
7:15 - 36,9
7:48 - 36,8
11:22 - 36,9
12:00 - 36,7

v sprave mam ze mam eufunkcnu strumu, ja si myslim ze je hypofunkcna, z tych merani sa to da nejako zistit ?

mam takuto jodovu tinkturu namiesanu:
stara jodova tinktura obsahuje:
- 2 gramy jodu I2,
- 2.5 gramov KI,
- do 95.5 gramov 50% alkoholu

kolko toho si mam dat na zapastie?

uz ma tlaci na krku na priedusnicu.... \":(\"

dakujem za odpoved.....

Tak soja a strumigeny jsou asi to nejhorší co můžete vzhledem ke stavu jíst a pak jakékoliv PUFA bych se snažil ze stravy vyřadit. Skvrna se dělá libovolně velká velikost nemá na vstřebání velký vliv, a udržet by se měla minimálně 8 hodin. Nicméně podle teploty jste dost nízko a určitě by chtělo ji zrychlit, což poměrně dobře dělá i vynechání jakýchkoliv tuků mimo kokosáku a trochy másla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob čer 14, 2014 1:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
jordiksvk píše:
dalsie meranie dnes
5:50 som automaticky zobudil stale bez budika....
teplota pod jazykom:
6:00 - 35,9st
6:13 - 36,3st
uz som nevydrzal lenosit tak som vstal a zamotal som na internete \":)\"
plus pitie vody....
6:28 - 36,2
6:52 - 36,4
7:05 - 36,3
7:16 - 36,3
spravil som si ranajky 7:45 a zjedom som
8:16 - 36,8
8:39 - 36,7
9:00 - 36,7
asi mam ok ranajky, skorica v ovsenych vlockach, vlasske orechy a susene slivky, troska trtinovej melasy - asi to ma zahrievaci ucinok... ked sa mi stale teplota zdvihne po ranajkach, schvalne som dnes jedol pozdejsie oproti vcerajsiemu meraniu teplot ci to ma na to vplyv.....
je to dobra kombinacia ranajok? pretoze ju mavam kazdy den a stale mi chuti uz veeelmi dlho, strasne to milujem a na ine ani nemavam chute..... ked treba dajaku obmenu tak mi prosim napis nieco ine zdrave... dakujem

Pokud by jste četl moje názory na obilí a ovesné vločky, tak se mě ani ptát nebudete. Ořechy obsahují hodně PUFA. Zdravá strava je pro každého jiná, ale pokud by jste vynechal ty vločky a dal místo nich třeba vařenou rýži, tak již na tom bude lépe.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 871 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 59  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz