ChicoD píše:
Díky za rychlou reakci, tyto testy samozřejmě zkusím, v posledních dnech ale pociťuju nápadné příznaky ketózy, bolí mě svaly, mám nadměrnou spavost, bolesti hlavy, bolesti břicha, nadýmání, neustálá žízeň, sucho v krku a divný zápach z úst a nosu, vím že někdo doporučuje právě ketózu na kvasinky ale já tomu moc nevěřím, sám sem si dnes naměřil kyselost moči pod 7 a celkově mi není dobře, zkusím tedy na chvíli mírně zvýšit příjem cukru, snad tyto problémy zmizí ale zase je tu riziko zhoršení candidy. Je nějáký dobrý způsob jak mít nízkosacharidovou dietu a přitom netrpět na nedostatek cukru v těle? Pomáha třeba Xylitol? Ještě mě napadá jedna věc, je možné že kvasinky mám přemnožené pouze málo ale všechny nepříjemné stavy jsou způsobeny pouze mojí dietou a častýmy stavy ketózy? Jinak k té očistě, piji denně různé bylinkové čaje, vilcacoru, ostropeřec, často piji vodu s citronovou šťávou, před pár dny sem začal i s jablečným octem a kokosovým olejem (u toho jsem někde četl zmínku že může přispívat ke ketóze, myslíte že to je pravda?). A co se týče překyselení organismu, jak je to spojené s množství HCL v žaludku, když je v žaludku množství kyseliny malá, prý to pomáhá kvasinkám, překyselení organismu ale také prý pomáhá. Nezvýší se kyselost celého těla s tím když zvýším hcl v žaludku? nebo je to naopak?
Mela jsem na mysli klasicke pucovani tela ....klystyry, sankhprakshalanu, ocistu jater a zlucniku atd. A jinak si precti o HCL tady.
Zkopirovano:
celkovy prehled koreni k podpore traveni :
Prírodné stimulátory HCL :
- chilli (a všechny pálivé papriky)
- zázvor
- jablčný ocot(neužívat moc často!!)
- čierne olivy
- trávnatá zelenina
- citrón
- špenát
- celer
- kapusta(zelí)
- morská soľ(nejlepe nerafinovana!)
- saturejka
- anýz
- badyán
- bazalka
- bobkový list
- estragon
- galgán kořen
- hořčičné semínko
- kmín
- koriandr
- libeček(jen občas a v malém množství)
- majoránka
- muškátový květ+ořech (pozor-Má i narkotické účinky, toxicita se projevuje v dávkách nad 5g ( zhruba 2g váží celý oříšek)
- nové koření(malé množství!)
- oregano
- pampeliška(púpava lekárska)...nejlépe v zeleném nápoji nebo v zimě jako čaj(říká pan Jarda)
- petržel(nať) (malé množství)
- pískavice - Řecké seno
- rozmarýn
- saturejka
- skořice kůra
- skořice květ
- tymián
---
- šafrán(Vysoké dávky jsou škodlivé!!)
- pipal(indické koření), asa foetida(indické koření)
(nepouzivat casto a pouze velmi mnozstvi-Velmi ostrá dráždivá koření.
- pepř(velmi opatrně-dráždí žaludeční sliznici. Jen malé množství-spíše bílý, červený, zelený)
- jalovec bobule(pozor-jen obcas a velmi male mnozstvi, obsahuje Tujon( izomer kafru), silný nervový jed C10H16!!)
- pelyněk(palina)-(pozor-jen obcas a velmi male mnozstvi, spise nez jako koreni pouzivat na lecebne kury pod vedenim zkuseneho "instruktora", obsahuje Tujon, silný nervový jed C10H16!!)!!)
- šalvěj (pozor-jen obcas a velmi male mnozstvi, obsahuje Tujon, silný nervový jed C10H16!!)
Thujon (C10H16-silný neurotoxin thujon (4-methyl-1-/1-methylethyl/bicyclo[3.1.0]hexan-3-on)
cituji uryvek:
Německý institut pro posuzování rizik z potravin (BfR) varuje spotřebitele před konzumací vyššího množství absintu vzhledem k obsahu ketonu thujonu, který může vyvolávat epileptické záchvaty a způsobovat neurologická poškození.
http://www.spotrebitel.cz/index.php?opt ... Itemid=142
http://www.badatel.sk/index.php?option= ... &Itemid=42
Tvorbu HCL podporuje aj
- sodík
- tiamín (vitamin B1)
- niacín (vitamin B3)
- vitamín B6
- zinok
Dotazy a odpovedi pana Jardy:
Dotaz
Dá sa nejako pozitívne ovplyvnit tvorba kyseliny chlorovodíkovej relatívne zdravou stravou(ovo/zel,orechy,štavy,patlanina...) alebo to nemá so sposobom stravovania nič spoločné a jej tvorba sa bude vekom znižovat automaticky?
Odpoved Jarda:
Trochu také, ale hlavní problém není strava, nýbrž trvalé psychické zatížení, prostě dnes velice módní stresování z nesmyslných a malicherných příčin. Na to nejsme od přírody postaveni a naše konstrukce s takovou dávkou osobního kretenizmu prostě nepočítá. Právě to vlastně pomalu zahubí naše buňky.
Ano, tvorba žaludeční kyseliny s velkým stresem, který máme na denním pořádku, velice rychle slábne a také naše debilní stravovací návyky a plastické žrádlo její tvorbu likvidují. Navíc přirozeně slábne tato tvorba s vyšším věkem a pak se stáváme velice zranitelní, protože se stravou do nás pronikají kdejaké breberky, které by jinak koupel v kyselině chlorovodíkové v žaludku nepřežily. Ty se pak dále množí a ničí naše tkáně i imunitní systém. Již staří Egypťané věděli, že člověk žije tak dlouho dokud má dostatek této kyseliny, která se významnou měrou podílí na dobrém zdraví a dlouhověkosti.
Denny:
Takže odkyselovat, nebo jen brát HCl - či obojí najednou? Netluče se to pak? Tak mi to připadá z Merlinova příspěvku
Jarda:
Ono hodně záleží, co se vlastně chce řešit, jestli jenom pH těla, nebo i trávení a obranné možnosti. Z toho tedy plyne, že pokud oboje naráz, tak hrozně záleží na tom jakou kyselinu budeš užívat a čím budeš odkyselovat. Rozhodně nejde vypít ředěná HCL a okamžitě na to třeba jedlá soda, to se zneutralizuje a nezískáš nic. Jinak to již bude fungovat, pokud například vypiješ HCL po jídle a jak se to stráví, což trvá většinou tak hodinu, tak si mezi jídly dáš na odkyselení jedlou sodu. Kyselina chlorovodíková již svoji práci vykonala a přebytek se měl možnost navázat do tkání, čili soda již neutralizuje jiné typy kyselin než tuto. Jinak to funguje i při snižování pH pomocí zásaditých minerálů a jinak s těmi pilulemi betain HCL o nichž píšeš, ale ty se zde stejně koupit nedají. Jinak užívání HCL paradoxně v určitém smyslu zvyšuje pH, čili si to posleduj a uvidíš.
gonzales01 píše:
Nebylo by vhodnnější řešit nedostatečnou tvorbu HCL cíleným zařazením určitých potravin? Např. se doporučuje do stravy zařadit přírodní zdroje betainu (dobrým zdrojem je červená řepa) a stimulanty tvorby HCL v žaludku (např. čili papriky, jablečný ocet), omezil bych bílkoviny. Měl jsem taky problém s nedostatečnou tvorbou HCL, po zařazení převážně surové stravy se mi to postupně zlepšilo. O betainu jsem neveděl nic, ale je fakt, že červená řepa mi chutná, takže ji zařazuji často a mám rád i další červenofialové druhy potravin, které ho mají hodně. Pilulky s HCL bych osobně zkoušel až následně. Jinak si myslím, že se sníženou tvorbou HCL má problémy řada lidí, aniž si to uvědomuje a řeší pak úplně jiné záležitosti. Možná by nebylo špatné sem dát víc informací o tom na co se v jídelníčku soustředit a co vyloučit pro obnovu tvorby kyseliny.
JARDA:
To máte pravdu, ale ne vždy se to dá takto srovnat, většinou je potřeba, jak pořádně vyčistit stěny zahleněného žaludku, tak upravit pH tělních tekutin, protože vysoké pH v žaludku odpovídá nízkému pH krve a naopak. Jak tedy máte kyselou krev, prakticky netvoříte kyselinu chlorovodíkovou. To s těmi potravinami tu již bylo několikrát zmíněno a nerad bych se stále opakoval. Jinak HCL se nemusí užívat pouze léčebných důvodů, ale na lepší imunitu a dlouhověkost ji lze užívat mezi jídly preventivně s trochou vody. Je holým faktem, že tímto problémem trpí veliké množství lidí a lékaři je paradoxně likvidují dalším odkyselováním, což jim nakonec rozloží žaludek.
Naposledy upravil muflon dne pát lis 05, 2010 10:15 pm, celkově upraveno 9