Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned říj 06, 2024 5:28 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř črc 02, 2014 7:53 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Návrat k normální stravě je nejtěžší. Mám to podobně, jednou za čas si dám znovu pár týdnů ketogenní diety, kvůli zhubnutí i kvůli zdravotnímu stavu.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv črc 03, 2014 6:45 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
Vševěd píše:
Návrat k normální stravě je nejtěžší. Mám to podobně, jednou za čas si dám znovu pár týdnů ketogenní diety, kvůli zhubnutí i kvůli zdravotnímu stavu.

Mohu se zeptat, jak často si dáváš ketogenní dietu? Bereš během ní současně nystatin, nebo nic? Díky za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát črc 04, 2014 2:30 pm 
Offline

Registrován: úte črc 01, 2014 10:28 am
Příspěvky: 2
Zdravím. Také pravděpodobně trpím candidou všude v těle (opakované mykozy v pochvě, akné, únava, špatná paměť, občas průjem, výrazná plynnatost, aj.). Všechny krevní odběry mám v pořádku, pouze nižší kreatinin (co to může značit, víte někdo?) Jak se toto onemocnění dá přesně diagnostikovat? Zjistím to kultivací výtěru z konečníku? Jak si měříte pH? V moči dg. papírky? Nerozumím jedné věci, jakto, že se candidě daří v kyselém prostředí (překyselený organismus), když třeba v pochvě kyselé prostředí naopak sliznici chrání? Tomu vážně nerozumím. Užíval jste už někdo celkový fungicidin, uznávám, je to chemie, ale třeba mohlo by to pomoct a mírnější dietou pak udržovat? Bez pečiva, alespoň žitného, polysacharidů z rýže, brambor, těstovin, pak ovoce, mléka prostě nevydržím... Neměla bych energii pouze ze zeleniny a tuků. Samozřejmě sacharidy s mírou a jednoduchý cukr totálně vyřadit. A ještě jeden dotaz, jaký mechanismus působení na růst kvasinek v těle má užívání hormonální antikoncepce? Při jejím vysazení jsem byla totiž zcela bez problémů, což nechápu, když jsem jedla stejně špatně...

Moc díky za odpovědi! \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob črc 05, 2014 12:22 am 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Lucimia píše:
Zdravím. Také pravděpodobně trpím candidou všude v těle (opakované mykozy v pochvě, akné, únava, špatná paměť, občas průjem, výrazná plynnatost, aj.). Všechny krevní odběry mám v pořádku, pouze nižší kreatinin (co to může značit, víte někdo?) Jak se toto onemocnění dá přesně diagnostikovat? Zjistím to kultivací výtěru z konečníku? Jak si měříte pH? V moči dg. papírky? Nerozumím jedné věci, jakto, že se candidě daří v kyselém prostředí (překyselený organismus), když třeba v pochvě kyselé prostředí naopak sliznici chrání? Tomu vážně nerozumím. Užíval jste už někdo celkový fungicidin, uznávám, je to chemie, ale třeba mohlo by to pomoct a mírnější dietou pak udržovat? Bez pečiva, alespoň žitného, polysacharidů z rýže, brambor, těstovin, pak ovoce, mléka prostě nevydržím... Neměla bych energii pouze ze zeleniny a tuků. Samozřejmě sacharidy s mírou a jednoduchý cukr totálně vyřadit. A ještě jeden dotaz, jaký mechanismus působení na růst kvasinek v těle má užívání hormonální antikoncepce? Při jejím vysazení jsem byla totiž zcela bez problémů, což nechápu, když jsem jedla stejně špatně...

Moc díky za odpovědi! \":)\"

Lucimia nejsi treba tehotna? \":D\"

Kreatinin je odpadní produkt produkovaný ve svalech ze složky nazývané kreatin. Kreatin je využíván tělními buňkami v procesu tvorby energie potřebné ke kontrakci svalů a je produkován na poměrně konstantní hladině. Téměř všechen kreatinin je vylučovaný ledvinami, proto je hladina kreatininu v krvi dobrým měřítkem toho, jak dobře ledviny pracují. Produkované množství závisí na velikosti člověka a jeho svalové hmotě.Z toho důvodu je koncentrace kreatininu mužů lehce vyšší než u žen a dětí.

Nízké hladiny kreatininu nejsou běžné a obvykle se nesledují. Hladina kreatininu koresponduje s množstvím svalové hmoty v těle člověka, nízké hladiny mohou být důsledkem snížení svalové hmoty v těle (tak jako ve stáří).
Hladina kreatininu je obecně lehce nižší během těhotenství.

A k te candide. Zadnou chemii neber, to ti jeste vic snizi imunitu, nasad prisnou candida dietu, zadne cukry, zadnou mouku, ani zitnou (lepek a skroby musis vyradit), ani mleko, z ovoce nejlepe jen zelena jablka ...precti si to od zacatku pekne po vlakne a vse se dozvis. Je to tady vsechno uz milionkrat omilane. A nezapomen si cistit strevo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob črc 05, 2014 6:37 pm 
Offline

Registrován: sob črc 05, 2014 5:49 pm
Příspěvky: 4
Dobrý den,
Potřeboval bych od vás nějáké rady jak se vypořádat s mými problémy.
Vše u mě začalo po jedné víkendové akci, kdy jsem to opravdu hodně přehnal s alkoholem (v podstatě jsem měl okno trvající skoro celý víkend) a za tu dobu sem vůbec nic nesnědl, během toho jsem se i nechtěně vykoupal ve špinavé vodě v rybníku a poté dlouho zůstal v zimě v mokrém oblečení. Od toho dne mám velké problémy se zdravím, už dříve sem měl občas malé potíže ale ty byly způsobeny nadměrným pitím a odezněly do 3 dnů po požití alkoholu. Hned druhý den to začalo nevolností, a celkově jsem byl dost mimo, ale bylo mi o dost hůře než po jiných akcích, stav se po pár dnech zlepšil ale co mě pořád trápilo bylo pálení očí a jakoby zamlžené vnímání okolí a bolesti pod žebry, stěhující se pořád z jedné strany na druhou. Dále jsem cítil neskutečnou únavu a vyčerpanost. Po 2 týdnech na neschopence, klidu na lůžku a příjmu dostatku tekutin(hlavně bylinkových čaju) se stav zlepšil, jedl jsem skoro normálně. Po nástupu do práce se ale třetí den můj stav opět zhoršil, že jsem byl úplně bez energie, opět pálení očí, motání hlavy, zhoršovalo se to hlavně po delší chůzi nebo stání.
Opět jsem byl 2 týdny na neschopence, dotal jsem antibiotika, ty jsem bral, stav se poté opět zlepšil ale ne tak výrazně jako poprvé, v tu dobu mě napadlo jestli nejde o candidu, plivací test mi vyšel ihned, objevil sem u sebe bílý povlak na jazyku, nadýmání po jídle, bolesti hlavy, ztuhnutí šíje, zalehnutí uší, rýma, bolesti kloubů (měl jsem zvýšené hodnoty kyseliny močové v krvi, někde jsem četl že prý to je též způsobeno candidou, jinak vše v pořádku), neměl sem často chuť k jídlu, tak sem během měsíce zhubnul z 72 kil naž na 64, v tu dobu jsem také začal držet nízkosacharidovou dietu, a začal brát různé doplňky proti kvasinkám, stav se celkově zlepšil, měl sem celkově víc energie, když samozřejmě nepočítám ztrátu kvuli úbytku váhy, klouby mě přestaly bolet, hlava se mi přestala motat, oči mě přestaly pálit.
Ale občas v některé dny je mi o dost hůře než jindy, někdy to trvá pouze část dne, jindy až 2-3 dny. Píšu si záznamy o tomco kdy jím a jaký to má efekt na mé zdraví ale pokaždé nedokáži dojít k žádnému závěru, co to mohlo způsobit. Jednou jsem si dal k večeři vařené brambory, zároveň ten den jsem zvýšil i dávky protikvasinkových přípravků a večer se mi ihned nafouklo břicho a dva dny potom mi bylo hrozně, bušení srdce, zápach z úst, bolesti hlavy, nadýmání, pálení očí. Pokaždé nevím jestli to bylo vymíráním nebo zhoršením candidy Zajímalo by mě za jak dlouho po snězení nevhodného sladkého jídla se projeví zhoršení candidy, a za jak dlouho se projeví vymírání kvasinek při užití silných dávek protikvas. přípravků. Musím připomenout že jsem kvasinkami pravděpodobně dost prolezlý, kožní projevy vůbec nemám, zhubnul jsem dost, mám báílý povlak na jazyku, nadýmání, pálení při močení, bolest hlavy často spojená s pálením očí, sucho v krku, zápach z úst a z nosu, při delší chůzi nebo stání mírné bolesti břicha a zalehnutí uší a zhoršení dýchání a výrazný tlukot srdce, často také mívám studené ruce a teplotu mám stále kolem 36,1, dříve sem míval kolem 36,5. Máte někdo stejné projevy? Může zápach z úst a pálení očí způsobovat i vymírání kvasinek?
Ještě jedna věc, už měsíc a půl vůbec nepiju, nekouřím a držím nízkosacharidovou dietu, dříve jsem to hodně přeháněl často s pitím, kouřil jsem a jedl hodně nezdravě, teď sním tak kolem 50ti gramů sacharidů denně, někdy o kapku více někdy méně. Jím většinou zeleninové saláty, jednou denně si dám kuřecí maso se zeleninou, občas grep, občas do salátu sardinky, z doplňků nějak tak nepravidelně střídám česnek, cibuli, lněná semínka, oliv.olej, laktobacily v tabletách, kysané zelí, čaje antikandid, anti-kandid, čistící, s ostropeřcem, s vilcacorou, lapacho, maté už ne(po velké dávce se mi udělalo opravdu velmi nevolno a dával sem se dohromady několik dní, nevím jestli to bylo opět způsobeno vymíráním nebo velkou dávkou kofeinu a následným překyselenim a zhoršením candidy.), v posledním týdnu jsem zavedl i jablečný ocet a kokosový olej. V posledních dnech mě ale často trápí náhlá zhoršení stavu, kdy cítím opět silný zápach z úst, slabost v celém těle, pálení očí a bolest hlavy,obtížné dýchání,bušení srdce, někdy mírná bolest u srdce, časté močení, malátnost, cítím takové vnitřní pnutí a mám strach že každou chvíli omdlím nebo zkolabuju, možná to jsou jenom úzkosti, ještě se mi to nestalo, v noci mám problémy se spaním a když už usnu tak se někdy probudím v panice a asi tak vteřinu jsem uplně rozklepanej a buší mi srdce a mám malé křeče ve svalech. Četl jsem že to může být způsobeno mojí dietou, dochází u mě možná ke ketóze nebo k acidoketóze, mám bolesti břicha, nadýmání a nevolnosti hlavně po jídle, sucho v krku. Trápí mě celkově to že nevím co je čím způsobeno, pokaždé když se můj stav zhorší tak nevím jestli to způsobilo špatné jídlo co mi zhoršilo candidu, nebo vymírání kvasinek, nebo ketóza způsobená mojí dietou, nebo je to celkově následek velkého hubnutí nebo sem si vybudoval nějakou potravinovou intoleranci nebo sem si prostě celkově nějak pokašlal metabolismus. Jak to mám udělat abych neměl problémy s ketózou, kde bych pro to měl zařadit více cukrů a zároveň abych si nezhoršil candidu? jím kolem 50ti g. sacharidů denně, můžu příjem sacharidů zvýšit aby to neživilo kvasinky a zároveň odstranilo problémy s nedostatkem cukru v těle?
Byl bych moc rád kdyby se někdo k těmto mým problémům vyjádřil a buď poradil nebo mi vysvětlil alespoň trochu co mi co způsobuje, a jak to udělat nejlépe aby mi bylo zase dobře. A mám vůbec šanci se vyléčit nebo výrazně zlepšit svůj stav pouze pomocí diety a užívání výše vypsaných přípravků, bez Nistatinu a podobných údajně velmi účinných léků i když sem candidou oprandu hodně prolezlý?.Děkuji moc předem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob črc 05, 2014 9:21 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
ChicoD píše:
Dobrý den,
Potřeboval bych od vás nějáké rady jak se vypořádat s mými problémy.
Vše u mě začalo po jedné víkendové akci, kdy jsem to opravdu hodně přehnal s alkoholem (v podstatě jsem měl okno trvající skoro celý víkend) a za tu dobu sem vůbec nic nesnědl, během toho jsem se i nechtěně vykoupal ve špinavé vodě v rybníku a poté dlouho zůstal v zimě v mokrém oblečení. Od toho dne mám velké problémy se zdravím, už dříve sem měl občas malé potíže ale ty byly způsobeny nadměrným pitím a odezněly do 3 dnů po požití alkoholu. Hned druhý den to začalo nevolností, a celkově jsem byl dost mimo, ale bylo mi o dost hůře než po jiných akcích, stav se po pár dnech zlepšil ale co mě pořád trápilo bylo pálení očí a jakoby zamlžené vnímání okolí a bolesti pod žebry, stěhující se pořád z jedné strany na druhou. Dále jsem cítil neskutečnou únavu a vyčerpanost. Po 2 týdnech na neschopence, klidu na lůžku a příjmu dostatku tekutin(hlavně bylinkových čaju) se stav zlepšil, jedl jsem skoro normálně. Po nástupu do práce se ale třetí den můj stav opět zhoršil, že jsem byl úplně bez energie, opět pálení očí, motání hlavy, zhoršovalo se to hlavně po delší chůzi nebo stání.
Opět jsem byl 2 týdny na neschopence, dotal jsem antibiotika, ty jsem bral, stav se poté opět zlepšil ale ne tak výrazně jako poprvé, v tu dobu mě napadlo jestli nejde o candidu, plivací test mi vyšel ihned, objevil sem u sebe bílý povlak na jazyku, nadýmání po jídle, bolesti hlavy, ztuhnutí šíje, zalehnutí uší, rýma, bolesti kloubů (měl jsem zvýšené hodnoty kyseliny močové v krvi, někde jsem četl že prý to je též způsobeno candidou, jinak vše v pořádku), neměl sem často chuť k jídlu, tak sem během měsíce zhubnul z 72 kil naž na 64, v tu dobu jsem také začal držet nízkosacharidovou dietu, a začal brát různé doplňky proti kvasinkám, stav se celkově zlepšil, měl sem celkově víc energie, když samozřejmě nepočítám ztrátu kvuli úbytku váhy, klouby mě přestaly bolet, hlava se mi přestala motat, oči mě přestaly pálit.
Ale občas v některé dny je mi o dost hůře než jindy, někdy to trvá pouze část dne, jindy až 2-3 dny. Píšu si záznamy o tomco kdy jím a jaký to má efekt na mé zdraví ale pokaždé nedokáži dojít k žádnému závěru, co to mohlo způsobit. Jednou jsem si dal k večeři vařené brambory, zároveň ten den jsem zvýšil i dávky protikvasinkových přípravků a večer se mi ihned nafouklo břicho a dva dny potom mi bylo hrozně, bušení srdce, zápach z úst, bolesti hlavy, nadýmání, pálení očí. Pokaždé nevím jestli to bylo vymíráním nebo zhoršením candidy Zajímalo by mě za jak dlouho po snězení nevhodného sladkého jídla se projeví zhoršení candidy, a za jak dlouho se projeví vymírání kvasinek při užití silných dávek protikvas. přípravků. Musím připomenout že jsem kvasinkami pravděpodobně dost prolezlý, kožní projevy vůbec nemám, zhubnul jsem dost, mám báílý povlak na jazyku, nadýmání, pálení při močení, bolest hlavy často spojená s pálením očí, sucho v krku, zápach z úst a z nosu, při delší chůzi nebo stání mírné bolesti břicha a zalehnutí uší a zhoršení dýchání a výrazný tlukot srdce, často také mívám studené ruce a teplotu mám stále kolem 36,1, dříve sem míval kolem 36,5. Máte někdo stejné projevy? Může zápach z úst a pálení očí způsobovat i vymírání kvasinek?
Ještě jedna věc, už měsíc a půl vůbec nepiju, nekouřím a držím nízkosacharidovou dietu, dříve jsem to hodně přeháněl často s pitím, kouřil jsem a jedl hodně nezdravě, teď sním tak kolem 50ti gramů sacharidů denně, někdy o kapku více někdy méně. Jím většinou zeleninové saláty, jednou denně si dám kuřecí maso se zeleninou, občas grep, občas do salátu sardinky, z doplňků nějak tak nepravidelně střídám česnek, cibuli, lněná semínka, oliv.olej, laktobacily v tabletách, kysané zelí, čaje antikandid, anti-kandid, čistící, s ostropeřcem, s vilcacorou, lapacho, maté už ne(po velké dávce se mi udělalo opravdu velmi nevolno a dával sem se dohromady několik dní, nevím jestli to bylo opět způsobeno vymíráním nebo velkou dávkou kofeinu a následným překyselenim a zhoršením candidy.), v posledním týdnu jsem zavedl i jablečný ocet a kokosový olej. V posledních dnech mě ale často trápí náhlá zhoršení stavu, kdy cítím opět silný zápach z úst, slabost v celém těle, pálení očí a bolest hlavy,obtížné dýchání,bušení srdce, někdy mírná bolest u srdce, časté močení, malátnost, cítím takové vnitřní pnutí a mám strach že každou chvíli omdlím nebo zkolabuju, možná to jsou jenom úzkosti, ještě se mi to nestalo, v noci mám problémy se spaním a když už usnu tak se někdy probudím v panice a asi tak vteřinu jsem uplně rozklepanej a buší mi srdce a mám malé křeče ve svalech. Četl jsem že to může být způsobeno mojí dietou, dochází u mě možná ke ketóze nebo k acidoketóze, mám bolesti břicha, nadýmání a nevolnosti hlavně po jídle, sucho v krku. Trápí mě celkově to že nevím co je čím způsobeno, pokaždé když se můj stav zhorší tak nevím jestli to způsobilo špatné jídlo co mi zhoršilo candidu, nebo vymírání kvasinek, nebo ketóza způsobená mojí dietou, nebo je to celkově následek velkého hubnutí nebo sem si vybudoval nějakou potravinovou intoleranci nebo sem si prostě celkově nějak pokašlal metabolismus. Jak to mám udělat abych neměl problémy s ketózou, kde bych pro to měl zařadit více cukrů a zároveň abych si nezhoršil candidu? jím kolem 50ti g. sacharidů denně, můžu příjem sacharidů zvýšit aby to neživilo kvasinky a zároveň odstranilo problémy s nedostatkem cukru v těle?
Byl bych moc rád kdyby se někdo k těmto mým problémům vyjádřil a buď poradil nebo mi vysvětlil alespoň trochu co mi co způsobuje, a jak to udělat nejlépe aby mi bylo zase dobře. A mám vůbec šanci se vyléčit nebo výrazně zlepšit svůj stav pouze pomocí diety a užívání výše vypsaných přípravků, bez Nistatinu a podobných údajně velmi účinných léků i když sem candidou oprandu hodně prolezlý?.Děkuji moc předem.

Ja si naopak myslim, ze bys mel prijem tech sacharidu jeste vic snizit, to stale krmi kvasinku tech 50 g denne. Davej jen pod 30 g. Take bys mel cistit strevo a jatra, o ocistatch se neminujes. A myslim si, ze by se ti hodne ulevilo po odparazitovani se. Take bych si nechala zjistit jak je na tom stitna zlaza (mas priznaky teto nemoci ....uzkosti, buseni srdce, obtizne dychani, bolest hlavy, paleni oci), zjisti si jak na tom jsi s jodem (jodova skvrna na zapesti ti napovi), dopln si Horcik a mozna ze ti prestanou ty krece, nedostatek horciku narusuje funkci nadledvinek, doplnila bych vubec vsechny mineraly, vitaminy a enzymy. Test na HCL sis udelal? Mozna ze mas nedostatek kyseliny chlorovodikove a to ti zpusobuje problemy pri traveni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned črc 06, 2014 11:34 am 
Offline

Registrován: sob črc 05, 2014 5:49 pm
Příspěvky: 4
Díky za rychlou reakci, tyto testy samozřejmě zkusím, v posledních dnech ale pociťuju nápadné příznaky ketózy, bolí mě svaly, mám nadměrnou spavost, bolesti hlavy, bolesti břicha, nadýmání, neustálá žízeň, sucho v krku a divný zápach z úst a nosu, vím že někdo doporučuje právě ketózu na kvasinky ale já tomu moc nevěřím, sám sem si dnes naměřil kyselost moči pod 7 a celkově mi není dobře, zkusím tedy na chvíli mírně zvýšit příjem cukru, snad tyto problémy zmizí ale zase je tu riziko zhoršení candidy. Je nějáký dobrý způsob jak mít nízkosacharidovou dietu a přitom netrpět na nedostatek cukru v těle? Pomáha třeba Xylitol? Ještě mě napadá jedna věc, je možné že kvasinky mám přemnožené pouze málo ale všechny nepříjemné stavy jsou způsobeny pouze mojí dietou a častýmy stavy ketózy? Jinak k té očistě, piji denně různé bylinkové čaje, vilcacoru, ostropeřec, často piji vodu s citronovou šťávou, před pár dny sem začal i s jablečným octem a kokosovým olejem (u toho jsem někde četl zmínku že může přispívat ke ketóze, myslíte že to je pravda?). A co se týče překyselení organismu, jak je to spojené s množství HCL v žaludku, když je v žaludku množství kyseliny malá, prý to pomáhá kvasinkám, překyselení organismu ale také prý pomáhá. Nezvýší se kyselost celého těla s tím když zvýším hcl v žaludku? nebo je to naopak?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned črc 06, 2014 1:57 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
ChicoD píše:
Díky za rychlou reakci, tyto testy samozřejmě zkusím, v posledních dnech ale pociťuju nápadné příznaky ketózy, bolí mě svaly, mám nadměrnou spavost, bolesti hlavy, bolesti břicha, nadýmání, neustálá žízeň, sucho v krku a divný zápach z úst a nosu, vím že někdo doporučuje právě ketózu na kvasinky ale já tomu moc nevěřím, sám sem si dnes naměřil kyselost moči pod 7 a celkově mi není dobře, zkusím tedy na chvíli mírně zvýšit příjem cukru, snad tyto problémy zmizí ale zase je tu riziko zhoršení candidy. Je nějáký dobrý způsob jak mít nízkosacharidovou dietu a přitom netrpět na nedostatek cukru v těle? Pomáha třeba Xylitol? Ještě mě napadá jedna věc, je možné že kvasinky mám přemnožené pouze málo ale všechny nepříjemné stavy jsou způsobeny pouze mojí dietou a častýmy stavy ketózy? Jinak k té očistě, piji denně různé bylinkové čaje, vilcacoru, ostropeřec, často piji vodu s citronovou šťávou, před pár dny sem začal i s jablečným octem a kokosovým olejem (u toho jsem někde četl zmínku že může přispívat ke ketóze, myslíte že to je pravda?). A co se týče překyselení organismu, jak je to spojené s množství HCL v žaludku, když je v žaludku množství kyseliny malá, prý to pomáhá kvasinkám, překyselení organismu ale také prý pomáhá. Nezvýší se kyselost celého těla s tím když zvýším hcl v žaludku? nebo je to naopak?

Mela jsem na mysli klasicke pucovani tela ....klystyry, sankhprakshalanu, ocistu jater a zlucniku atd. A jinak si precti o HCL tady.

Zkopirovano:

celkovy prehled koreni k podpore traveni :
Prírodné stimulátory HCL :
- chilli (a všechny pálivé papriky)
- zázvor
- jablčný ocot(neužívat moc často!!)
- čierne olivy
- trávnatá zelenina
- citrón
- špenát
- celer
- kapusta(zelí)
- morská soľ(nejlepe nerafinovana!)
- saturejka
- anýz
- badyán
- bazalka
- bobkový list
- estragon
- galgán kořen
- hořčičné semínko
- kmín
- koriandr
- libeček(jen občas a v malém množství)
- majoránka
- muškátový květ+ořech (pozor-Má i narkotické účinky, toxicita se projevuje v dávkách nad 5g ( zhruba 2g váží celý oříšek)
- nové koření(malé množství!)
- oregano
- pampeliška(púpava lekárska)...nejlépe v zeleném nápoji nebo v zimě jako čaj(říká pan Jarda)
- petržel(nať) (malé množství)
- pískavice - Řecké seno
- rozmarýn
- saturejka
- skořice kůra
- skořice květ
- tymián
---
- šafrán(Vysoké dávky jsou škodlivé!!)
- pipal(indické koření), asa foetida(indické koření)
(nepouzivat casto a pouze velmi mnozstvi-Velmi ostrá dráždivá koření.
- pepř(velmi opatrně-dráždí žaludeční sliznici. Jen malé množství-spíše bílý, červený, zelený)
- jalovec bobule(pozor-jen obcas a velmi male mnozstvi, obsahuje Tujon( izomer kafru), silný nervový jed C10H16!!)
- pelyněk(palina)-(pozor-jen obcas a velmi male mnozstvi, spise nez jako koreni pouzivat na lecebne kury pod vedenim zkuseneho "instruktora", obsahuje Tujon, silný nervový jed C10H16!!)!!)
- šalvěj (pozor-jen obcas a velmi male mnozstvi, obsahuje Tujon, silný nervový jed C10H16!!)

Thujon (C10H16-silný neurotoxin thujon (4-methyl-1-/1-methylethyl/bicyclo[3.1.0]hexan-3-on)
cituji uryvek:
Německý institut pro posuzování rizik z potravin (BfR) varuje spotřebitele před konzumací vyššího množství absintu vzhledem k obsahu ketonu thujonu, který může vyvolávat epileptické záchvaty a způsobovat neurologická poškození.
http://www.spotrebitel.cz/index.php?opt ... Itemid=142


http://www.badatel.sk/index.php?option= ... &Itemid=42
Tvorbu HCL podporuje aj
- sodík
- tiamín (vitamin B1)
- niacín (vitamin B3)
- vitamín B6
- zinok

Dotazy a odpovedi pana Jardy:
Dotaz
Dá sa nejako pozitívne ovplyvnit tvorba kyseliny chlorovodíkovej relatívne zdravou stravou(ovo/zel,orechy,štavy,patlanina...) alebo to nemá so sposobom stravovania nič spoločné a jej tvorba sa bude vekom znižovat automaticky?

Odpoved Jarda:
Trochu také, ale hlavní problém není strava, nýbrž trvalé psychické zatížení, prostě dnes velice módní stresování z nesmyslných a malicherných příčin. Na to nejsme od přírody postaveni a naše konstrukce s takovou dávkou osobního kretenizmu prostě nepočítá. Právě to vlastně pomalu zahubí naše buňky.

Ano, tvorba žaludeční kyseliny s velkým stresem, který máme na denním pořádku, velice rychle slábne a také naše debilní stravovací návyky a plastické žrádlo její tvorbu likvidují. Navíc přirozeně slábne tato tvorba s vyšším věkem a pak se stáváme velice zranitelní, protože se stravou do nás pronikají kdejaké breberky, které by jinak koupel v kyselině chlorovodíkové v žaludku nepřežily. Ty se pak dále množí a ničí naše tkáně i imunitní systém. Již staří Egypťané věděli, že člověk žije tak dlouho dokud má dostatek této kyseliny, která se významnou měrou podílí na dobrém zdraví a dlouhověkosti.

Denny:
Takže odkyselovat, nebo jen brát HCl - či obojí najednou? Netluče se to pak? Tak mi to připadá z Merlinova příspěvku

Jarda:
Ono hodně záleží, co se vlastně chce řešit, jestli jenom pH těla, nebo i trávení a obranné možnosti. Z toho tedy plyne, že pokud oboje naráz, tak hrozně záleží na tom jakou kyselinu budeš užívat a čím budeš odkyselovat. Rozhodně nejde vypít ředěná HCL a okamžitě na to třeba jedlá soda, to se zneutralizuje a nezískáš nic. Jinak to již bude fungovat, pokud například vypiješ HCL po jídle a jak se to stráví, což trvá většinou tak hodinu, tak si mezi jídly dáš na odkyselení jedlou sodu. Kyselina chlorovodíková již svoji práci vykonala a přebytek se měl možnost navázat do tkání, čili soda již neutralizuje jiné typy kyselin než tuto. Jinak to funguje i při snižování pH pomocí zásaditých minerálů a jinak s těmi pilulemi betain HCL o nichž píšeš, ale ty se zde stejně koupit nedají. Jinak užívání HCL paradoxně v určitém smyslu zvyšuje pH, čili si to posleduj a uvidíš.

gonzales01 píše:
Nebylo by vhodnnější řešit nedostatečnou tvorbu HCL cíleným zařazením určitých potravin? Např. se doporučuje do stravy zařadit přírodní zdroje betainu (dobrým zdrojem je červená řepa) a stimulanty tvorby HCL v žaludku (např. čili papriky, jablečný ocet), omezil bych bílkoviny. Měl jsem taky problém s nedostatečnou tvorbou HCL, po zařazení převážně surové stravy se mi to postupně zlepšilo. O betainu jsem neveděl nic, ale je fakt, že červená řepa mi chutná, takže ji zařazuji často a mám rád i další červenofialové druhy potravin, které ho mají hodně. Pilulky s HCL bych osobně zkoušel až následně. Jinak si myslím, že se sníženou tvorbou HCL má problémy řada lidí, aniž si to uvědomuje a řeší pak úplně jiné záležitosti. Možná by nebylo špatné sem dát víc informací o tom na co se v jídelníčku soustředit a co vyloučit pro obnovu tvorby kyseliny.

JARDA:
To máte pravdu, ale ne vždy se to dá takto srovnat, většinou je potřeba, jak pořádně vyčistit stěny zahleněného žaludku, tak upravit pH tělních tekutin, protože vysoké pH v žaludku odpovídá nízkému pH krve a naopak. Jak tedy máte kyselou krev, prakticky netvoříte kyselinu chlorovodíkovou. To s těmi potravinami tu již bylo několikrát zmíněno a nerad bych se stále opakoval. Jinak HCL se nemusí užívat pouze léčebných důvodů, ale na lepší imunitu a dlouhověkost ji lze užívat mezi jídly preventivně s trochou vody. Je holým faktem, že tímto problémem trpí veliké množství lidí a lékaři je paradoxně likvidují dalším odkyselováním, což jim nakonec rozloží žaludek.


Naposledy upravil muflon dne pát lis 05, 2010 10:15 pm, celkově upraveno 9


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte črc 08, 2014 9:21 am 
Offline

Registrován: sob črc 05, 2014 5:49 pm
Příspěvky: 4
No, tak sem si dělal ty testy, jodová skvrna mi zmizela po 7-8 hodinách, podruhé po 9ti, radši to otestuji ještě jednou. Co jsem se díval na příznaky snížené činnosti štítné žlázy tak něco ke mě opravdu hodně sedí,hlavně snížená teplota, snížená tepová frekvence v rozmezi od 50-60, pálení očí, únava, bolest hlavy. No zároveň to jsou i příznaky candidy, tak nevim. Podle testu, pokud se teda nepletu bych měl mít dostatek jódu, kdyžtak mě opravte.
U krkacího testu který sem si dělal ráno nalačno, jsem krknul asi až po 10ti minutách néli déle, předchozí den když jsem to zkoušel uprostřed dne, kdy už sem v sobě nějáké jídlo měl to bylo ve 2 minutách. Ale to tedy asi bylo chybný měření když to nebylo nalačno.
Dále jsem zjistil že asi velká příčina ve všem bude opravdu nedostatek HCL v žaludku, protože mé potíže se často zhorší při stresu, dlouhé chůzi nebo stání, cítím při dýchání takový tlak v krku, jakoby spíše lechtání, někdy i bolest na hrudi a hořkou chuť v ústech a sucho hlavně po ránu. Prý může jít o chronický žaludeční reflux, který je způsoben buď přebytkem hcl nebo právě jejím nedostatkem. Uvědomil jsem si že ještě před tou akcí od které mám problémy jsem občas cítil podobne ale jenom hodně mírné stejné pocity, takže možná právě nedostatek hcl mi způsobil překyselení a candidu. Nevím.
Ještě sem zjistil, že ty teploty u mě během noci klesají až k 35,7 stupňům, ve dne poté, hlavně odpoledne stoupají až k 36,6, přitom se cítím jako při horečce, pálí mě kůže a celé tělo. Máte někdo podobný problém?
Každopádně jsem si objednal toto http://www.naprameni.cz/products/betaine-hcl-80g/ ale asi to dostanu v prášku. Jak bych to měl dávkovat a užívat když to neni v žádných tobolkách?
Chápu to tedy dobře že pokud tedy budu užívat jedlou sodu tak se mé problémy akorát zhorší? stejne tak i užíváním tohoto přípravku http://www.dm-drogeriemarkt.cz/cz_homep ... rasek.html
Ještě jedna otázka, pomáhá zvýšené množství kychyňské nebo mořské soli zvyšovat HCL v žaludku?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte črc 08, 2014 3:31 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Pises, ze jsi shodil nejaka kila, teplota ti skace, ty vsechny priznaky smeruji k nemocne stitne zlaze se me tak zda. Moje kamaradka ma nemocnou stitnou zlazu a ma jodu take dostatek, tam bude zrejme nejaky jinsi zadrhel. Zajdi si ji zkontrolovat. Pak budes vedet s jistotou a nebudes strilet vedle.

Jinak ten betaine v prasku je fajn, ten jsem ja tady u nas na FL nesehnala, proto mam ty tablety. Koupila jsem si take collagen+C a ten jim pred jidlem 30 minut, betaine jim 2tbl po jidle. Pan Jarda to tak doporucuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte črc 08, 2014 3:34 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
http://www.stefajir.cz/?q=stitna-zlaza-zvysena-funkce


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned črc 13, 2014 11:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
RadekM1 píše:
Dobrý den pane Zajíčku,

asi v lednu 2014 jsem zjistil, že se mi vrátila candida. Mám příznaky jako malátnost, plynatost, nadýmání, občasné křeče v břichu, svědivý pocit ve vlasech, vyrážka v ústech (podobá se to aftům). Poprvé jsem ji dostal asi 3 roky zpátky, kdy jsem ji, ale s úspěchem léčil. Je mi 20 let, měřím 180cm a vážím 68 kg. Můj hlavní problém je v tom, že celkem aktivně sportuji a neumím si představit život bez sportu. Když začnu aplikovat očistu organismu, začnu ztrácet na váze, což nesu špatně, protože bych chtěl moji váhu spíše zvýšit a taky dojde ke značnému úbytku energie. Co jsem se dočetl, tak to s tím úbytkem váhy i energie je správně. Problém je ale v tom, že bez energie nejsem schopen sportovat tím způsobem na jaký jsem zvyklý a dostaví se tak špatná nálada a stres. Díky tomu se dostávám do slepé uličky, protože špatná nálada a stres jsou podle mě jednou z hlavních příčin proč se kvasinky v těle přemnoží (nebo alespoň u mě).

Vím, že když jsem chtěl sportovat s přísným jídelníčkem bez obilovin, rýže, těstovin, sladkého ovoce, tedy hlavních zdrojů sacharidů, tak to prostě nešlo a byl jsem celý den malátný a zažíval jsem prudké změny nálad, zkrátka jsem byl ve stavu, při kterém jsem nebyl pomalu schopen alespoň si vyjít ven na čerstvý vzduch. Samozřejmě se snažím jíst všechny potraviny, kterých se kvasinka "bojí" (česnek, zelenina, zelí, cibule, zázvor, kokosový olej, lapacho, jogurty, kefíry,...) a také pravidelně doplňuji minerály (hořčík, jód, zinek), plus další doplňky (psyllium, chlorella).

Momentálně jsem zařadil do svého jídelníčku obiloviny jako domácí žitný chléb, pohanka, pohankové těstoviny, rýže natural.. Zkrátka jím obiloviny kromě těch které jsou z pšeničné mouky. Ovoce jím pouze kyselé. Jsem teď schopný alespoň zlehka sportovat, díky tomu se mi alespoň trošku zlepší nálada. Momentálně jsem ve stavu, kdy mám problém večer usnout. Ráno, když se probudím, ležím další hodinu než se zmátořím a vstanu (zažívám něco jako kocovinu). Následně asi hodinu vysmrkávám a vykašlávám hleny (velké množství). Během dne už se pak cítím lépe. Občas mě trápí ještě plynatost s také zmíněná vyrážka v ústech, ale už je to lepší než 3 měsíce zpátky. Znamená to, že candida ustupuje?

Snažím se teď zkrátka léčit "aktivním životem" s obilovinami, které kvasinky příliš nemusí. Myslíte, že je možné se tímto způsobem vyléčit nebo musím podstupovat klasickou léčbu s omezeným množstvím sacharidů?

Děkuji za strávený čas nad mojí zprávou a těším se na vaši odpověď.

Tak léčba kvasinky je trochu oříšek a jde s ní zatočit mnoha způsoby. Prakticky vše se zde již probíralo a musel by jste vyzkoušet odjet třeba na jih k velké louži, tam si lehnout na pláž a relaxovat. Pokud se i při pojídání obilí kandida vytratí, což předpokládám, tak jste prostě zjistil, že váš nynější život je prostě špatný postup na špatném místě a při změně uvedených faktorů budete zdráv, ale o co u vás konkrétně jde, to bohužel musíte vypozorovat sám. Pokud by neustoupila ani u moře, pak obilí navždy vyřaďte z jídelníčku, možná s výjimkou malého množství rýže, pohanky a dalších pseudoobilovin, ale velice opatrně a ne často.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned črc 13, 2014 11:36 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
miram píše:
Pane Jardo ja jsem si koupila uz minuly tyden tady toto baleni, jen nevim kolik jich mam uzivat denne?

http://www.amazon.com/Spring-Valley-Aci ... B002VX1OZE

Na to nedovedu odpovědět, nejde se podívat na druhou stranu krabičky, ale v USA je často milión psán jako bilión, což je matoucí a dodat by jste měla cca 50 miliard, což může teoreticky být i několik krabiček denně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned črc 13, 2014 11:40 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
miram píše:
A jeste k te defekaci. Tu mam pravidelne kazde rano po te, co vypiju prvni sklenici vody a taky pak jeste behem dne. Sem tam je tensi, nekdy i jako tuzka, jde ke dnu, ale stetka neni treba, neni nikdy lepiva.

To není dobře, stolice by měla mít nějaký normální průměr, kaštanově hnědou barvu, neměla by moc smrdět a plavat ve vodě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned črc 13, 2014 11:44 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
miram píše:
Pane Jardo a co kdybych drzela pust? Zkousela jsem to uz pred rokem a pul a slo to. Nejdriv jsem si rikala, ze to jen tak prubnu, treba jenom tak ze 5 dnu, ale protoze me bylo fajn, nepocitovala jsem zadne vysileni, toceni hlavy, zadny hlad a nic, tak jsem si stale rikala ....tak jeste zitra a pak se budu zase pomalu vracet zpatky. Tak jsem se dostala az k 12. dnu, jenze to k nam prijeli nasi kamaradi a ti do me zacali hucet jak je to nebezpecne, jak muzu zkolabovat a kdesi cosi, a tak dokonale zblbli meho manzela, ze me prosil abych se na to uz vykaslala. Nechala jsem se ukecat. Ihned po pustu jsem nezpozorovala zadne zmeny, ale az tak po 3 mesicich jsem si vsimla, ze muj ekzem najednou sam zmizel, mocove cesty uz me pak taky nebolely pri curani, ale co nechapu tak to, ze me po 2 mesicich po tom pustu zacaly silene padat vlasy. Spravilo se to az po doplneni vitaminu. A mimochodem, tedka me zase zacaly vlasy padat a ja nevim jestli to dela ta candida, nebo odbarvovani vlasu (zmenila jsem znacku barvy). nevim ktere vitaminy jsou na to dobre. Pojidam zinek, selen, biotin, horcik, kurkumu, omegu 3, B6, cesnek, papayu, MSM, piju solanku z himalajske soli, ted k tomu budu pridavat jeste to HCL a collagen .....uz si pripadam jako ve spitale, furt myslet na to co mam kdy jist a nezapomenout na to. Tak jsem pred chvili premyslela, jestli ja to paleni te zahy (je to jen takovy naznak, neni to jako normalni paleni zahy) nemam nahodou z tech vsech tabletek, ktere stale do sebe cpu, vzdyt do te doby jsem nemela nikdy takove priznaky. Co jsem presla v lednu na zdravejsi stravu, tak me postupem casu vymizelo nafukovani, prdiky uz taky zmizely, zaludek me nikdy nebolel vubec z niceho, stolice zacala byt paradni. Jeste pred mesicem jsem tvrdila kamaradce, ze muzu pokroupat treba i hrebiky a nebude me to s zaludkem nic delat. Vcera rano jsem to zacala sledovat a zjistila jsem, ze horcik a B6 me nic nedela, to je v pohode. Ale vzala jsem si zinek a uz to zacinalo, takze jsem vcera uz pak zadne vitaminy nevzala a cekala jsem co se bude dit dal. A protoze mam dneska dalsi ocistu jater, tak jsem vcera jedla jen jablka a meloun a nevzala jsem si ani to HCL, protoze jsem si rikala, ze si musim nejdriv sehnat k tomu ten collagen ...a svete div se ....me nic vcera pak uz cely den nebolelo, dneska jsem nevzala vubec zadny vitamin (ani nemuzu kvuli te ociste, to by bylo zbytecne) a je me fajn. Takze ja ten zaludek mam zrejme rozhaseny bud z toho zinku a mozna ze i z nektereho dalsiho doplnku. Tak tedka si tady delam soupis, pisu si do bloku jakou zeleninu bych mela jist abych nemusela jist tolik umelych pataku. Nejvic doma jime brokolici, asparagus, zelene lusky fazolky, kvetak, okurky, mrkev, cukiny, zazvor, repu, ale ja to neodstavnuju. Cesnek miluju ale nemuzu ho moc casto jist syrovy abych nesmrdela (2x tydne softball, 1x kickball), tak jsem si poridila cesnek v pilulkach, ale to asi neni nic moc, neni nad syrovy cesnek. Cerstve bylinky mame na zahrade, taky habaneros a jalapenos. Ze bych mela nejaky stres se neda rict, tak nevim co se to se mnou deje? Neco delam blbe, ale co? Nemela bych si prece jen zopakovat ten pust? Jen doufam, ze neprijdu o vsechny vlasy. \":mrgreen:\"

Tak půstem asi nic nezkazíte i když jakákoliv léčba by měla mít svůj základ v co nejširším testování organizmu a zjištění konkrétních příčin mého problému. Půst je dost univerzální a dovede i bez toho testování srovnat tělo do normálu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz