Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 5:29 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned srp 31, 2014 9:35 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
vero píše:
Zkoušela jsem dělat očistu jater, ale podle trochu jiného návodu, než je tu.

Průběh je takový, že první den se nevečeří, večer se vypije směs deci citr. šťávy a 90 ml oliv. oleje.
Další den se vůbec nejí. Ráno klystýr, večer by měl být taky, ten jsem nedělala a zase se před spaním vypije ta směs.
Třetí den se může jíst zelenina a ovoce.

Žádné kamínky za mě nevyšly, teda mám alespoň ten dojem. Chci se jen zeptat, po jaké době se může očista dělat znovu?

Uvedený postup se sice trochu liší, ale fungovat by měl skoro stejně, tedy klidně po týdnu, nebo 14 dnech můžete kůru klidně opakovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned srp 31, 2014 9:43 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
alerter píše:
Moje žlč. kamene z operácie.
Příloha:
kk (640x360).jpg
kk (640x360).jpg [ 73.08 KiB | Zobrazeno 8944 krát ]

Dobře vám odpovídá členka miram, tím vše většinou nekončí, jak jsem vám již psal v předchozím příspěvku jde pouze o odstranění signalizace problému a ne o odstranění problému jako takového.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned srp 31, 2014 10:02 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
[quote="alerter":3hb4vr5z]Ja nekričím, len píšem ako to je, ale nejak nechápem na akú ďalšiu operáciu by Vaša mamka mala ísť, keď už žlčník nemá?
No a čo sa týka tých kameňov,tak ešte som nevidel ani jeden kameň vylúčený pri očiste, ktorý by sa podobal na tie moje, takže podľa mňa očista síce možno pomáha, ale ten, kto už má žlčníkové kamene /v žlčníku/ sa ich pri očiste určite nezbaví.[/quote:3hb4vr5z]
Pokud by jste si celé vlákno prošel, tak by jste pochopitelně takové případy našel, není jich sice mnoho, ale jsou zde. Žluč pochopitelně někudy odtékat musí, jinak by člověk zemřel, ale původní funkce rezervoáru žluče, která se pak masivně vyloučí po požití těžkých mastných jídel je bohužel nenávratně pryč, tedy já osobně to považuji za mrzačení lidí. Navíc tím

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned srp 31, 2014 10:02 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
buto píše:
prosim vas, ako je to u ludi bez hrubeho creva ? mozu to aplikovat ?

https://www.youtube.com/watch?v=7IYvhfhSvaA

Ano v tom není problém, se střevem zde nic neděláte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned srp 31, 2014 10:07 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
[quote="roberts":88j7j4hl]jsem v cizině a hodlám tenhle tejden provést svojí desátou očistu...letos poslední, protože na podzim jsou prej

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned srp 31, 2014 10:11 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
vero píše:
Zkrátka nechci riskovat, že si takovou dávkou soli něco odvařím. Normálně každý hledí na určitý počet gramů soli na den a při očistě je to najednou jedno? Moc se mi to nezdá.

Tak toho bych se tedy nebál, pokud uvážíte kolik lidí ji používá a vyzkoušejte na netu najít negativní odezvy, těch bude patrně pár a ještě vždy půjde o nějakou debilní chybu při aplikaci, nebo "vylepšení" postupu nějakým neználkem, což nelze brát jako směrodatné pro váš případ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned srp 31, 2014 10:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Taťána píše:
Dobrý den, prováděla jsem očistu jater podle Vašeho návodu. Všechno proběhlo tak jak jste popsal, jen pak v noci, asi po čtyřech hodinách od vypití oleje s citrónovou šťávou, mi začalo být špatně od žaludku, trochu jsem zvracela, ale hned to přešlo a usnula jsem, ráno už to bylo v pořádku. Čím to, prosím Vás, mohlo být způsobeno? Děkuji za odpověď.

Mnohdy prostě nervozita při prvním provedení, nebo vám to nesedlo, ale předpokládám, že při dalších očistách již problém nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned srp 31, 2014 10:14 am 
Offline

Registrován: úte led 24, 2012 8:05 pm
Příspěvky: 44
Jarda píše:
No nevím, zelná šťáva je dost agresivní a ve velkém množství asi nic moc, ale vyzkoušené to nemám, třeba vám to problém dělat nebude.

tak nakonec jsem zvládnul celou tu očistu opravdu bez čištění střev a proběhlo to bez problémů..jenom jsem pil trochu více šťáv a to ještě k tomu kupovaných..ovšem celkově mám stejně pocit, že používání pouze Enterosgelu není plnohodnotná náhrada klystýru, nevyčistí to dokonale střeva, jak by si člověk myslel a stejně s tim budu muset začít


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned srp 31, 2014 4:25 pm 
Offline

Registrován: úte úno 05, 2013 12:48 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, mám za sebou první očistu jater. Po vypití překvapivě dobré emulze oleje a grepové šťávy jsem lehla na bok s petlahví teplé vody podle návodu a bez hnutí jsem spala až do jedné ráno, kdy mě probudil pocit na vyprázdnění. Překvapilo mě, jak moc je mi zle a průjem se dostavil, ale slabý a celkově to moc nešlo ven. Roztřásla mnou zima a rozbušilo se mi velmi silně srdce. Cítila jsem velký tlak na hrudi a těžko se mi dýchalo. Poté následovalo pár vyprázdnění, vyšly ze mě cca 2 hrsti kamínků měkkých a mazlavých a světle zelených. Až kolem 4. ráno mě napadlo pomoct si klystýrem, to se uklidnilo srdce a tlak na hrudi ustoupil. Poté jsem pokračovala dalšími 3-mi klystýry až do rána do uklidnění a poslední dávku espomské soli jsem vynechala a dále postupovala podle návodu. Myslím si, že to bušení srdce a tlak na hrudi mohly být příznaky předávkováním hořčíku z espomské soli, který se nevyloučil průjmem, jelikož se střeva moc nevyprazdňovala. Co si o tom myslíte?

Ale víc mě trápí to, co následovalo poté. Pár dnů po očistě jsem prodělala první akutní zánět slinivky po konzumaci ořechů, i když jsem je do té doby běžně konzumovala bez problémů. Poté jsem prodělala sérii dalších akutních zánětů slinivky po konzumaci vajec, semínek, rajčat, smažených a tučných jídel a česneku. Vše jsem před očistou běžně jedla a neměla jsem žádné trávící potíže. Ty akutní záněty slinivky jsou opravdu velmi bolestivé a navíc nechci dojít do stádia chronického zánětu, proto jsem na dietě. Doktoři mi samozřejmě nic neléčí,jen by řezali.

V dětství jsem se velmi často přejídala tučnými jídly a prodělala několik žlučníkových záchvatů v pubertě. Kolem 19. roku jsem změnila zásadně svůj jídelníček, ve 21 jsem porodila dceru a od porodu jsem vegetariánka, rok vitariánka a po očistě jater veganka. Vitariánská strava mi hodně pomohla, ale po roce mi začaly bolesti žaludku, tak jsem začala vařit. Momentálně je naše strava 80% vařená, zbytek syrová.

Je mi 25, jsem 176cm vysoká, vážím 72kg.

Poradíte, prosím, jak mohla očista jater odstartovat mé potíže se slinivkou?

Děkuji všem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned srp 31, 2014 6:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
[quote="Dalibor Vrána":1mqul8yd]Dobrá rada a upozornění pro všechny kdo se rozhodnou uskutečnit svojí první očistu jater.
Nemůžu si tento nepříjemný zážitek nechat pro sebe a proto se ho budu snažit popsat co
nejsrozumitelněji aby se naše chyba, kterou jsme se dopustili, už neopakovala a ostatní kdo se poprvé rozhodnou pro očistu jater, měli průběh očisty bez komplikací. Taky to sem napíšu proto, že jsem o podobném případu neslyšel, nikde nevyhledal na internetu, ani na těchto stránkách není zmínka i v návodu chybí klystýry druhý den ráno po očistě jater.
Rozhodl jsem se před časem s mojí přítelkyní pro očistu jater, poté co jsme vyzkoušeli šankru. Čistit

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned srp 31, 2014 6:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
roberts píše:
taky jsem měl po první očiště dost šílený stavy...ale až druhej den večer najednou se mi začla točit hlava, tlak a adrenalin mi vyskočily na nějaký zatim v životě nepoznaný hodnoty...myslel jsem že umřu .. držel jsem v ruce telefon a už jsem skoro vytáčel záchranku...po 15 minutách to odešlo a byl klid...od té doby jsem udělal dalších 9 ale nic takovýho už jsem nikdy nezažil

Ono je to u první kůry dost o stresu, uvedu například první postelový kontakt s partnerkou, poměrně často to také není na první pokus nic moc, nebo na nervy ze zkoušky ve škole, kterým se s odstupem času pouze zasmějete a kupodivu při prvním pokusu má mnoho jedinců i řídký problém. Ty nervy dělají svoje a z banálního stavu je stav na umření i když s odstupem času ten zážitek budete hodnotit jako úsměvný


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned srp 31, 2014 6:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
sudiiptasg píše:
Ja som tiez po prvej ociste, vsetko som dodrzal, som na surovej rastlinnej strave uz 4 mesiace no po vypiti oleja bolo vsetko OK ale rano o 3.00 som to vyzvracal. Nerozumiem tomu preco, viete mi to niekto vysvetlit :

To vám nikdo nevysvětlí, někdy to člověku prostě nesedne, nebo zapracují nervy a je trochu problém. Většinou další kůra je již bez problémů, tato otázka se zde opakuje dost často.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned srp 31, 2014 6:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
roberts píše:
tak nakonec jsem zvládnul celou tu očistu opravdu bez čištění střev a proběhlo to bez problémů..jenom jsem pil trochu více šťáv a to ještě k tomu kupovaných..ovšem celkově mám stejně pocit, že používání pouze Enterosgelu není plnohodnotná náhrada klystýru, nevyčistí to dokonale střeva, jak by si člověk myslel a stejně s tim budu muset začít

Klystýry jsou určitě efektivnější, ale cokoliv je více než nic.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned srp 31, 2014 6:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
zuzanaalvo píše:
Dobrý den, mám za sebou první očistu jater. Po vypití překvapivě dobré emulze oleje a grepové šťávy jsem lehla na bok s petlahví teplé vody podle návodu a bez hnutí jsem spala až do jedné ráno, kdy mě probudil pocit na vyprázdnění. Překvapilo mě, jak moc je mi zle a průjem se dostavil, ale slabý a celkově to moc nešlo ven. Roztřásla mnou zima a rozbušilo se mi velmi silně srdce. Cítila jsem velký tlak na hrudi a těžko se mi dýchalo. Poté následovalo pár vyprázdnění, vyšly ze mě cca 2 hrsti kamínků měkkých a mazlavých a světle zelených. Až kolem 4. ráno mě napadlo pomoct si klystýrem, to se uklidnilo srdce a tlak na hrudi ustoupil. Poté jsem pokračovala dalšími 3-mi klystýry až do rána do uklidnění a poslední dávku espomské soli jsem vynechala a dále postupovala podle návodu. Myslím si, že to bušení srdce a tlak na hrudi mohly být příznaky předávkováním hořčíku z espomské soli, který se nevyloučil průjmem, jelikož se střeva moc nevyprazdňovala. Co si o tom myslíte?

Ale víc mě trápí to, co následovalo poté. Pár dnů po očistě jsem prodělala první akutní zánět slinivky po konzumaci ořechů, i když jsem je do té doby běžně konzumovala bez problémů. Poté jsem prodělala sérii dalších akutních zánětů slinivky po konzumaci vajec, semínek, rajčat, smažených a tučných jídel a česneku. Vše jsem před očistou běžně jedla a neměla jsem žádné trávící potíže. Ty akutní záněty slinivky jsou opravdu velmi bolestivé a navíc nechci dojít do stádia chronického zánětu, proto jsem na dietě. Doktoři mi samozřejmě nic neléčí,jen by řezali.

V dětství jsem se velmi často přejídala tučnými jídly a prodělala několik žlučníkových záchvatů v pubertě. Kolem 19. roku jsem změnila zásadně svůj jídelníček, ve 21 jsem porodila dceru a od porodu jsem vegetariánka, rok vitariánka a po očistě jater veganka. Vitariánská strava mi hodně pomohla, ale po roce mi začaly bolesti žaludku, tak jsem začala vařit. Momentálně je naše strava 80% vařená, zbytek syrová.

Je mi 25, jsem 176cm vysoká, vážím 72kg.

Poradíte, prosím, jak mohla očista jater odstartovat mé potíže se slinivkou?

Děkuji všem.

Těžko říci a je otázkou zda zde je možné vyhledat přímou souvislost, třeba se pouze problém vyhrotil ve stejném čase a pouze náhodou. Syrová strava je na oslabenou slinivku dost problematická a je klidně možné že byla načnutá již dávno před tím a teprve po provedení očisty, kdy silně stoupne v těle toxická zátěž vlivem vyplavených toxinů, dala o sobě vědět. Odtestoval bych si dóšu a pokud jste Váta, což asi ano, pak se není čemu divit. Slinivka vyžaduje křemík, kvanta enzymů, třeba pankreatické a digestivní, kyselinu alfa lipoovou-B13 a papáyovou kašičku, vše jsem zde již popisoval, tak se po tom podívejte. K tomu bušení srdce po očistě bych měl i jiné možné vysvětlení, prostě nedostatek sacharidů v kombinaci se stresem z něčeho neznámého zvedne adrenalin a pak naskočí svírání na hrudi, bušení srdce a pocity jako na infarkt, ale mnohdy stačí dát si lžíci medu a je po problému. Také objem vyplavených toxinů dělá svoje, prostě přiotrávení vyloučeným bordelem a stres a vypadá to že člověk situaci nepřežije, ale všichni kupodivu přežijí, nevím o smrtelném případu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ocista pecene
PříspěvekNapsal: ned srp 31, 2014 7:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
sudiiptasg píše:
vcera som si robil ocistu pecene, priprava bola super, v pondelok som mal post, v utorok jablcna stava, melony, jablka, a den ocisty uz len jablcna stava a rano klystir. Ocistu som prevadzal podla pokynov no rano o 3,00 som zvracal, rano som pokracoval s pitim horkej soli no doslo len k slabemu prujmu, nevysli ziadne kamene. Jardo, nevies co sa stalo ze som to vyvracal ?

Jedno vyzvracení a půl fóra stejných dotazů, to jste se také takto široce a usilovně věnoval zkoumání problému pokud jste po zábavě potupně vrhnul při návratu domů třeba pivo s gulášem. Jak jsem vám již jinde odpověděl, těžko odhadnout, možná i velká nervozita z něčeho neznámého, to se občas stává. Navíc někdo vyloučí ty kameny až při první stolici i následný den, je tedy nutné bedlivé zkoumání a ne vše brát jako neúspěšný pokus. Mnohdy se při prvním provedení bordel pouze uvolní a utrhne a teprve při dalších kůrách odchází.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz