Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 5:38 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 195 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: poděkování za obsáhlé rady
PříspěvekNapsal: úte bře 18, 2014 10:28 pm 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 10:11 pm
Příspěvky: 21
Dobrý den , pane Zajíček,
chci Vám takto poděkovat za Vaše velmi informativní stránky. Vaše rady mi hodně pomohly a těmi se řídím.
Jen krátce o mě a proč píšu.
Jmenuji se Jiří Kubík, je mi 66 let, 170 cm.
Prakticky již více jak 20 let jsem vegetarián. Když mi před dvěma roky v krvi našli doktoři PSA prostaty,
byl to šok. Myslel jsem , že se stravuji správně.
Začal jsem hledat , jak to zlepšit. Objevil jsem Vaše stránky a zjistil, co je to vitarian. A další, jako Norman Walker.
Musel jsem tedy skokem přejít , podle Vašich rad na vitariánství. Byl to šok. Ale přežil jsem to a vydržel.
Snídám podle Vašich rad , ovoce a dopoledne si ještě udělám zeleninovou šťávu z karotky a další.
Odpoledne pak jen syrovou zeleninu, někdy studenou kaši z máčené pohanky.
Jenže jsem rychle začal ztrácet na váze.Myslel jsem , že je to dobře a zbavím se špeku. Vážil jsem 70kg.
Za 1a1/2 roku jsem ubral na 63 kg. A teď znova až na 60 kg. A to už mám strach, jestli nejdu nebezpečně pod váhu.
Jezdím hodně na kole a spotřebuju spoustu energie.
Začínám tedy trochu jíst sacharidy , celozrnné žitné a kukuřičné těstoviny. Prakticky mám stále pocit chladu a musím se oblékat mnohem více než ostatní, a to i doma.
Tak nevím, jestli jsem něco správně nepochopil na Vašich stránkách.
A tak Vám děkuji za velmi informativní a obsáhlé rady, které na stránkách poskytujete.

S pozdravem Jiří Kubík
České Budějovice


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: poděkování za obsáhlé rady
PříspěvekNapsal: ned kvě 04, 2014 12:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Jiří Kubík píše:
Dobrý den , pane Zajíček,
chci Vám takto poděkovat za Vaše velmi informativní stránky. Vaše rady mi hodně pomohly a těmi se řídím.
Jen krátce o mě a proč píšu.
Jmenuji se Jiří Kubík, je mi 66 let, 170 cm.
Prakticky již více jak 20 let jsem vegetarián. Když mi před dvěma roky v krvi našli doktoři PSA prostaty,
byl to šok. Myslel jsem , že se stravuji správně.
Začal jsem hledat , jak to zlepšit. Objevil jsem Vaše stránky a zjistil, co je to vitarian. A další, jako Norman Walker.
Musel jsem tedy skokem přejít , podle Vašich rad na vitariánství. Byl to šok. Ale přežil jsem to a vydržel.
Snídám podle Vašich rad , ovoce a dopoledne si ještě udělám zeleninovou šťávu z karotky a další.
Odpoledne pak jen syrovou zeleninu, někdy studenou kaši z máčené pohanky.
Jenže jsem rychle začal ztrácet na váze.Myslel jsem , že je to dobře a zbavím se špeku. Vážil jsem 70kg.
Za 1a1/2 roku jsem ubral na 63 kg. A teď znova až na 60 kg. A to už mám strach, jestli nejdu nebezpečně pod váhu.
Jezdím hodně na kole a spotřebuju spoustu energie.
Začínám tedy trochu jíst sacharidy , celozrnné žitné a kukuřičné těstoviny. Prakticky mám stále pocit chladu a musím se oblékat mnohem více než ostatní, a to i doma.
Tak nevím, jestli jsem něco správně nepochopil na Vašich stránkách.
A tak Vám děkuji za velmi informativní a obsáhlé rady, které na stránkách poskytujete.

S pozdravem Jiří Kubík
České Budějovice

Prostata je většinou spojena se špatnou funkcí tlustého střeva a přechodem bordelu do prostaty, dále pak s nedostatkem zinku, jódu a některých dalších látek. Také je možné, že vám tělo mění testosteron na DHT, což provokuje zánět a tento problém poměrně dobře řeší saw palmetto, které bych určitě doporučil. Jízda na kole je při problémech s prostatou naprostá blbost, dochází k utlačování prostaty a problém se zhoršuje, měl by jste kolo ze svého života odstranit a zařadit chůzi doplněnou ideálně o masáže prostaty. Pokud není k dispozici adekvátně nastavená partnerka, aby vše zvládla v rámci párové aktivity, bohatě stačí pořídit v schopu šudlátko, pro 4%tní komunitu a provádět pravidelně masáže prostaty, což ji prokrví, vyčistí a problém zmizí. Strava nemusí být nutně vitariánská, zvláště pokud hubnete a jste zimomřivý, je to docela nesmysl, to vám navíc asi nemaká správně ani štítná žláza, tu bych viděl jako vhodné laboratorně otestovat a asi bude potřeba ji zrychlit. Pokud budou další dotazy, klidně mě zavolejte, vše vysvětlím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prostaty
PříspěvekNapsal: ned kvě 04, 2014 2:16 pm 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 10:11 pm
Příspěvky: 21
Dobrý den , pane Zajíček.
Moc děkuji za další rady. Samozřejmě se jim podřídím. Přiznám se, že nejhorší trest pro mě bude , zanechat jízdu na kole.Je to můj koníček a najezdím několik tisíc km ročně.
Jod už doplňuji, zinek také, dýňovým olejem. Také lněný olej , podle dr.Budwig.
Zdraví bylo vždy pro mě nejdůležitější.
Jinak se omlouvám, že jsem asi nějak zaměnil témata.
S pozdravem Jiří Kubík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prostaty
PříspěvekNapsal: ned kvě 04, 2014 3:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Jiří Kubík píše:
Dobrý den , pane Zajíček.
Moc děkuji za další rady. Samozřejmě se jim podřídím. Přiznám se, že nejhorší trest pro mě bude , zanechat jízdu na kole.Je to můj koníček a najezdím několik tisíc km ročně.
Jod už doplňuji, zinek také, dýňovým olejem. Také lněný olej , podle dr.Budwig.
Zdraví bylo vždy pro mě nejdůležitější.
Jinak se omlouvám, že jsem asi nějak zaměnil témata.
S pozdravem Jiří Kubík

Budete se možná divit, ale u kolařů jde o poměrně častý problém, stejně tak u řidičů a úředníků, prostě u chlapů, kteří si na prostatě sedí a ona se neprokrvuje. Vyzkoušejte ty masáže, na ty zde je dokonce zaměřeno celé vlákno a uvidíte, pokud to masírování stav zlepší, tak si klidně kolo užívejte, ale s mírou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prostaty
PříspěvekNapsal: ned črc 06, 2014 9:47 am 
Offline

Registrován: stř říj 26, 2011 1:23 pm
Příspěvky: 32
Zdravim pane Zajicek,

rad bych se zeptal, zda mate ci znate nekoho, kdo se dostal ze stage IV. rakoviny prostaty a jak to pripadne pote funguje (stabilni stav, naproste vyleceni)?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prostaty
PříspěvekNapsal: ned črc 06, 2014 3:34 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
Rakovinu prostaty v posledním stadiu lze vyléčit ketogenní dietou. Například Fred Hatfield měl již metastázy i v kostech, ale po roce ketogenní diety byl úplně zdravý. Jeho příběh je plně zdokumentován a nelze ho zpochybnit: http://www.doktornet.cz/ketonova-dieta/ ... -rakovina/

Rakovina prostaty, stejně jako většina ostatních druhů rakovin, je závislá na sacharidech (škrobech a cukrech). Při rakovině se samozřejmě nesmí jíst ani žádné ovoce, protože obsahuje cukry (fruktózu a glukózu). Konzumace ovoce je jedna z nejčastějších chyb onkologicky nemocných pacientů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prostaty
PříspěvekNapsal: ned črc 06, 2014 8:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
map001 píše:
Zdravim pane Zajicek,

rad bych se zeptal, zda mate ci znate nekoho, kdo se dostal ze stage IV. rakoviny prostaty a jak to pripadne pote funguje (stabilni stav, naproste vyleceni)?

Tak znám případy, kdy šlo již o rozšíření do kostí a rozpad tkání včetně krvácení do močového měchýře, nebo do spermatu, tedy již docela bídný stav a za půl až jeden rok jde o zdravé plně funkční jedince. Nic ovšem není zárukou naprostého vyléčení, ale tento pojem je stejně zavádějící, takový člověk vlastně možná ani neexistuje, nebo já naprosto zdravého člověka neznám. Vyléčení zde přeci představuje návrat do funkčního stavu před onemocněním a nikdo v tu dobu přeci netuší, zda je zcela zdráv, již roky v něm mohla rakovina pomalu hlodat, ale žil normální život a to tu vlastně jde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prostaty
PříspěvekNapsal: stř črc 09, 2014 6:30 pm 
Offline

Registrován: stř říj 26, 2011 1:23 pm
Příspěvky: 32
Ates píše:
Rakovinu prostaty v posledním stadiu lze vyléčit ketogenní dietou. Například Fred Hatfield měl již metastázy i v kostech, ale po roce ketogenní diety byl úplně zdravý. Jeho příběh je plně zdokumentován a nelze ho zpochybnit: http://www.doktornet.cz/ketonova-dieta/ ... -rakovina/

Rakovina prostaty, stejně jako většina ostatních druhů rakovin, je závislá na sacharidech (škrobech a cukrech). Při rakovině se samozřejmě nesmí jíst ani žádné ovoce, protože obsahuje cukry (fruktózu a glukózu). Konzumace ovoce je jedna z nejčastějších chyb onkologicky nemocných pacientů.

Na ketogenni dietu docela verim. Problem je ze jedna kapka neudela more a jednak takovych zarucenych receptu je vice a za druhe ten hatfield se z toho dostal treba jen s bozi pomoci. Ostatne zacinam vic verit na psychiku a zasah bozi moci nez na "zarucene" metody. Ale budiz. Zde je zajimavy clanek k tematu popirajici dlouhodobou uspesnost KD...
http://www.chrisbeatcancer.com/dr-gonza ... or-cancer/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prostaty
PříspěvekNapsal: ned srp 03, 2014 8:28 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
map001 píše:
Na ketogenni dietu docela verim. Problem je ze jedna kapka neudela more a jednak takovych zarucenych receptu je vice a za druhe ten hatfield se z toho dostal treba jen s bozi pomoci. Ostatne zacinam vic verit na psychiku a zasah bozi moci nez na "zarucene" metody. Ale budiz. Zde je zajimavy clanek k tematu popirajici dlouhodobou uspesnost KD...
http://www.chrisbeatcancer.com/dr-gonza ... or-cancer/

Ono není možné posuzovat stav nemocného podle toho co má za nemoc, ale je nezbytné zjistit, proč ji vlastně má, což mnohdy zdánlivě s problémem vůbec nesouvisí a to vyřešit. Proto dlouhodobě nefungují žádné zaručené diety, prostě stav zdraví je vlastně energetická rovnováha a vychýlení na stranu jin, nebo jang znamená problém. Pokud tedy použiji na konkrétní zdravotní problém, třeba rakovinu jinového typu jangovou dietu, je vysoká pravděpodobnost zastavení problému, ale pouze do doby, kdy překlopím stav v těle do jangu a vytvořím si nějaký jiný zdravotní problém, který zase bude třeba srovnat dietou jinovou. Člověk tedy nesmí slepě používat dlouhodobě nějaké "zaručené" diety, které kdokoliv s úspěchem aplikoval, když nezná jeho stav před aplikací diety. To je stejný postup, jako když myslivec ví že v lese je jelen, ale nevidí ho, tak si vezme kulomet a střílí do lesa. Takový postup sice určitou minimální pravděpodobnost úspěchu skýtá, ale velice malou, lepší je sedět na posedu, dobře pozorovat co se děje a jak ho vidím, dostanu ho na jednu ránu. Základem úspěchu jakékoliv léčby je tedy maximální snaha o poznání zdroje problému, což zajistí dobrá informovanost a co nejširší testování deficitů živin z nichž se konkrétní problém většinou rekrutuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prostaty
PříspěvekNapsal: stř srp 13, 2014 9:27 pm 
Offline

Registrován: stř říj 26, 2011 1:23 pm
Příspěvky: 32
Jarda píše:
Ono není možné posuzovat stav nemocného podle toho co má za nemoc, ale je nezbytné zjistit, proč ji vlastně má, což mnohdy zdánlivě s problémem vůbec nesouvisí a to vyřešit. Proto dlouhodobě nefungují žádné zaručené diety, prostě stav zdraví je vlastně energetická rovnováha a vychýlení na stranu jin, nebo jang znamená problém. Pokud tedy použiji na konkrétní zdravotní problém, třeba rakovinu jinového typu jangovou dietu, je vysoká pravděpodobnost zastavení problému, ale pouze do doby, kdy překlopím stav v těle do jangu a vytvořím si nějaký jiný zdravotní problém, který zase bude třeba srovnat dietou jinovou. Člověk tedy nesmí slepě používat dlouhodobě nějaké "zaručené" diety, které kdokoliv s úspěchem aplikoval, když nezná jeho stav před aplikací diety. To je stejný postup, jako když myslivec ví že v lese je jelen, ale nevidí ho, tak si vezme kulomet a střílí do lesa. Takový postup sice určitou minimální pravděpodobnost úspěchu skýtá, ale velice malou, lepší je sedět na posedu, dobře pozorovat co se děje a jak ho vidím, dostanu ho na jednu ránu. Základem úspěchu jakékoliv léčby je tedy maximální snaha o poznání zdroje problému, což zajistí dobrá informovanost a co nejširší testování deficitů živin z nichž se konkrétní problém většinou rekrutuje.

Výborně napsáno.
Z toho ale plyne, že klasika "alternativní" léčba jako vitami C, B17, Budwig apod, nejraději všechno dohromady budou možná lěpší než plácat vepřo knedlo zelo, ale asi to nebude to pravé ořechové. Je to tak? Nebo je dobré brát tyto terapie vitamíny vždy jako pozitivní?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prostaty
PříspěvekNapsal: stř srp 13, 2014 10:02 pm 
Offline

Registrován: stř říj 26, 2011 1:23 pm
Příspěvky: 32
Na dalsi stranu zakladatelka tohoto tematu Radka se jiz velmi dlouho neozvala, takže ohledně dalšího vývoje můžeme jen hádat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob zář 06, 2014 4:39 pm 
Offline

Registrován: sob zář 06, 2014 3:55 pm
Příspěvky: 1
Som liečený na rakovinu prostaty a hľadal som na internete nejaké informácie o doplnkoch stravy, ktoré by mohli pozitívne ovlyvniť priebeh a liečbu.Narazil som na produkt Pectasol,modifikovaný citrus pektín,aj na ceskej aj slovenskej stránke www.pectasol.cz aj veľa amerických stránok o tom píše,že to je jedinečné na rakovinu prostaty.Počuli ste už o tom?Máte s tým niekto nejakú skúsenosť?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned zář 07, 2014 12:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Julius píše:
Som liečený na rakovinu prostaty a hľadal som na internete nejaké informácie o doplnkoch stravy, ktoré by mohli pozitívne ovlyvniť priebeh a liečbu.Narazil som na produkt Pectasol,modifikovaný citrus pektín,aj na ceskej aj slovenskej stránke http://www.pectasol.cz aj veľa amerických stránok o tom píše,že to je jedinečné na rakovinu prostaty.Počuli ste už o tom?Máte s tým niekto nejakú skúsenosť?

Tak asi fungovat může i když já osobně bych nikdy nevsázel na jediný přípravek s nějakou halasně deklarovanou zázračností a teoreticky spolehlivým účinkem. Vzhledem k tomu, že jakákoliv rakovina je proces metabolického a hormonálního rozvratu, je třeba vždy hledat příčinu a ne zázračné prostředky. Možná by jste při rozsáhlejším testování zjistil nějaký rozvrat v hormonech, nebo deficit konkrétní aminikyseliny a ten stejně uvedený prostředek nevyřeší i když pomoci určitě může.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prostaty
PříspěvekNapsal: ned zář 07, 2014 12:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
map001 píše:
Výborně napsáno.
Z toho ale plyne, že klasika "alternativní" léčba jako vitami C, B17, Budwig apod, nejraději všechno dohromady budou možná lěpší než plácat vepřo knedlo zelo, ale asi to nebude to pravé ořechové. Je to tak? Nebo je dobré brát tyto terapie vitamíny vždy jako pozitivní?

Tak rozumná vyvážená strava zohledňující příčinu nemoci toho konkrétního jedince je vždy to nejlepší co s ním lze udělat a vitamíny rozpustné ve vodě se nedají předávkovat, nežádoucí účinky prakticky nemají a nevidím tedy důvod se jich zříkat, když pozitiva jejich užívání jsou těžko zpochybnitelná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: poděkování za obsáhlé rady
PříspěvekNapsal: ned zář 07, 2014 1:06 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jiří Kubík píše:
Dobrý den , pane Zajíček,
chci Vám takto poděkovat za Vaše velmi informativní stránky. Vaše rady mi hodně pomohly a těmi se řídím.
Jen krátce o mě a proč píšu.
Jmenuji se Jiří Kubík, je mi 66 let, 170 cm.
Prakticky již více jak 20 let jsem vegetarián. Když mi před dvěma roky v krvi našli doktoři PSA prostaty,
byl to šok. Myslel jsem , že se stravuji správně.
Začal jsem hledat , jak to zlepšit. Objevil jsem Vaše stránky a zjistil, co je to vitarian. A další, jako Norman Walker.
Musel jsem tedy skokem přejít , podle Vašich rad na vitariánství. Byl to šok. Ale přežil jsem to a vydržel.
Snídám podle Vašich rad , ovoce a dopoledne si ještě udělám zeleninovou šťávu z karotky a další.
Odpoledne pak jen syrovou zeleninu, někdy studenou kaši z máčené pohanky.
Jenže jsem rychle začal ztrácet na váze.Myslel jsem , že je to dobře a zbavím se špeku. Vážil jsem 70kg.
Za 1a1/2 roku jsem ubral na 63 kg. A teď znova až na 60 kg. A to už mám strach, jestli nejdu nebezpečně pod váhu.
Jezdím hodně na kole a spotřebuju spoustu energie.
Začínám tedy trochu jíst sacharidy , celozrnné žitné a kukuřičné těstoviny. Prakticky mám stále pocit chladu a musím se oblékat mnohem více než ostatní, a to i doma.
Tak nevím, jestli jsem něco správně nepochopil na Vašich stránkách.
A tak Vám děkuji za velmi informativní a obsáhlé rady, které na stránkách poskytujete.

S pozdravem Jiří Kubík
České Budějovice

dovolte prosím ode mne drobné doplnění, které bych rád uvědl,
nádory jsou plísně, takže ta zmínka Jiřího o sacharidech a žitných či kukuřičných těstovinách mi "nedělá dobře", cukry bych silně omezoval (vyživují plísně),
no a jak Jarda správně píše, roli hrají nečistoty v tlustém střevě a proto tu postrádám radu provádět si doma klystýry, které já osobně velmi propaguji snad při každém zdravotním problému

Jirko dám Vám tip na tuto výbornou knížku, kterou když pozorně přečtete, jste za chvíli zdráv. Tato Johannesova kniha dle mne patří ke špičce ohledně nádorů, doporučuji


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 195 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz