Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 2:13 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát říj 10, 2014 8:54 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Čítal som tu ako sa zbaviť žlčníkových kameňov mazáním nôh roztokom chloridu horečnatého. Aké dávkovanie sa na to hodí? A fungovalo by to aj so síranom horečnatým?

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned říj 12, 2014 9:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
miram píše:
Diky moc za odpoved! \":D\"
Takze to tak tedy udelam a pust si planuju take, ale az srovnam to C-ecko samozrejme.

A mam tady jeste jednu otazecku, vlastne dve: par dni resim pH a piju hned zrana sodu (soda, melasa, citr. stava, vse 1 lzicka + voda), protoze jsem zjistila, ze mam nektere dny velmi nizke namery pH. Pokazde to pres den vybehlo po te sode tak na 7,5 - 8pH a pak to ale po dalsich davkach C-ecka postupne padalo zpatky dolu. Byla jsem s tim spokojena, ze to udelalo jednou za den tu pozadovanou smycku a vic jsem to neresila. Ale dneska jsem si namerila jeste v 8 hod vecer 8pH a tedka v 11,30 PM 7,5 pH, nespadlo to ani po dalsi davce C, jakto? To se me stalo za tech 12 dnu dneska vlastne poprve, proc to tak je?
A to nadymani a skroukani v brichu bude trvat po celou dobu brani C? Nebo si na to telo casem zvykne a prestane se tak blaznit?

Dobře vám radí člen pv33 a pokud jde o to pH vyzkoušejte sodu vynechat a uvidíte, možná si tělo některé problémy s regulací pH již vyřešilo. Blbé pocity v břiše jsou asi ze zbytečně velké dávky, ještě trochu uberte a uvidíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned říj 12, 2014 9:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
[quote="Deane":3de4s9xm]Čítal som tu ako sa zbaviť žlčníkových kameňov mazáním nôh roztokom chloridu horečnatého. Aké dávkovanie sa na to hodí? A fungovalo by to aj so síranom horečnatým?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned říj 12, 2014 9:43 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Jarda píše:
Epsomka vám fungovat tolik nebude, zdaleka neproniká do pokožky tak snadno jako chlorid hořčíku.

Ďakujem za rýchlu odpoveď.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte lis 04, 2014 12:43 pm 
Offline

Registrován: úte čer 11, 2013 11:31 am
Příspěvky: 72
Dobrý den, chci se zeptat, může užívání Chloridu zinečnatého ( 8 - 10 kapek denně ráno do ovocné šťávy) způsobovat vodnatý průjem ? je možné si takto přidat do šťávy i více doplňků najednou ? třeba ještě molybden a vitamin C se sodou ? Díky za odpověd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv lis 06, 2014 10:54 pm 
Offline

Registrován: úte čer 11, 2013 11:31 am
Příspěvky: 72
Jarda píše:
Selen je opravdu vhodné brát jak uvádí, i když třeba večer před spaním bude mít skoro stejný efekt a jako základní požadavek je dávat ho prostě nalačno.

Takže selen se má brát současně s jodem ale ne ve stejný čas? Doted jsem to bral současně \":)\"
Díky za odpověd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob lis 15, 2014 7:19 pm 
Offline

Registrován: sob lis 15, 2014 7:00 pm
Příspěvky: 1
Dobrý večer,
na internetu jsem našel článek, ve kterém autor (Martin Jelínek) tvrdí, že syntetický vitamín C se po vyčerpání svých antioxidačních vlastností stává volným radikálem, pokud mu ovšem v regeneraci nepomůže další antioxidant. Jestliže užívám denně několik gramů vitamínu C nebo jím konzervuji vylisované šťávy, tak si pomáhám nebo škodím? Jaký na to máte názor? Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát lis 21, 2014 5:40 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Fusil píše:
Dobrý večer,
na internetu jsem našel článek, ve kterém autor (Martin Jelínek) tvrdí, že syntetický vitamín C se po vyčerpání svých antioxidačních vlastností stává volným radikálem, pokud mu ovšem v regeneraci nepomůže další antioxidant. Jestliže užívám denně několik gramů vitamínu C nebo jím konzervuji vylisované šťávy, tak si pomáhám nebo škodím? Jaký na to máte názor? Děkuji.

Dle mého názoru si zas tak moc neškodíte, ale podnikáte zcela zbytečnou věc. Proč do sebe cpát syntetiku (která je strukturou a účinkem zcela nepodobna originálu)?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob lis 22, 2014 1:59 pm 
Offline

Registrován: pon črc 07, 2014 5:50 pm
Příspěvky: 11
Zdravím,

nechal jsem si udělat vlasovou analýzu prvků ze které moc nadšený nejsem. Z výsledků soudím, že díky překyselení organismu kyselinou močovou (nadměrná konzumace živočišných bílkovin, masa) se mi hromadí vápník, fosfor, hořčík ve tkáních, což na mě sedí (v poslední době zhoršená kvalita zubů). Omezím tedy maso a nasadím nějakou rozumnou detox dietu. Celkem se mi nelíbí deficit železa a skoro všech mikroelemntů. Deficit mikroelemtů (Ni, Mn,Cr,Mo,Co,Ag atd.) se řeší spíše potravinami nebo se dají suplementovat přímo ?

Co si prosím Vás o výsledcích myslíte ? Předem děkuji.

Pomocí krkacího testu jsem si zjistil nedostatek kyseliny chlorovodíkové, kterou již pár týdnů dodávám (ve vlasové analýze upozorňují, že jsem více náchylný na stres, což by taky odpovídalo). Také v testu zmiňují sníženou funkci štítné žlázy, což jsem potvrdil pomocí měření teploty pod jazykem a pomocí krevních testů (TSH apod.)

Příloha:
Analyza.jpg
Analyza.jpg [ 28.58 KiB | Zobrazeno 10770 krát ]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob lis 22, 2014 3:47 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon led 06, 2014 5:20 pm
Příspěvky: 186
martin55 \":arrow:\"
na doplnění všeho co ti chybí máš nejkomplexněji obsaženo v himalajské soli. Uděláš nasycený roztok a pak po lžičce do vody.
Zbytek od jiných fundovanějších. \":wink:\"

_________________
Hodně zdraví, štěstí a úspěchů s hledáním správné cesty ke zdraví ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned lis 23, 2014 7:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
jimikluk píše:
Dobrý den, chci se zeptat, může užívání Chloridu zinečnatého ( 8 - 10 kapek denně ráno do ovocné šťávy) způsobovat vodnatý průjem ? je možné si takto přidat do šťávy i více doplňků najednou ? třeba ještě molybden a vitamin C se sodou ? Díky za odpověd.

Uvedené množství by průjem vyvolat nemělo a pokud tam budete dávat chloridy, tak je míchat lze. Molybden a vitamin C se sodou bych dával samostatně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned lis 23, 2014 7:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
jimikluk píše:
Takže selen se má brát současně s jodem ale ne ve stejný čas? Doted jsem to bral současně \":)\"
Díky za odpověd.

Tak jde o oponentní prvky, tedy se tím snižuje přisvojitelnost, ale jinak nejde o zásadní problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned lis 23, 2014 10:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Fusil píše:
Dobrý večer,
na internetu jsem našel článek, ve kterém autor (Martin Jelínek) tvrdí, že syntetický vitamín C se po vyčerpání svých antioxidačních vlastností stává volným radikálem, pokud mu ovšem v regeneraci nepomůže další antioxidant. Jestliže užívám denně několik gramů vitamínu C nebo jím konzervuji vylisované šťávy, tak si pomáhám nebo škodím? Jaký na to máte názor? Děkuji.

Za určitých okolností by tak fungovat opravdu mohl, ale pokud je ve šťávách tak těžko, tam je v komplexu a tím se negativní vlastnosti prakticky eliminují. Totéž platí při velkém podílu syrové zeleniny a ovoce ve stravě, tedy bych se zase tolik nebál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned lis 23, 2014 10:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
martin55 píše:
Zdravím,

nechal jsem si udělat vlasovou analýzu prvků ze které moc nadšený nejsem. Z výsledků soudím, že díky překyselení organismu kyselinou močovou (nadměrná konzumace živočišných bílkovin, masa) se mi hromadí vápník, fosfor, hořčík ve tkáních, což na mě sedí (v poslední době zhoršená kvalita zubů). Omezím tedy maso a nasadím nějakou rozumnou detox dietu. Celkem se mi nelíbí deficit železa a skoro všech mikroelemntů. Deficit mikroelemtů (Ni, Mn,Cr,Mo,Co,Ag atd.) se řeší spíše potravinami nebo se dají suplementovat přímo ?

Co si prosím Vás o výsledcích myslíte ? Předem děkuji.

Pomocí krkacího testu jsem si zjistil nedostatek kyseliny chlorovodíkové, kterou již pár týdnů dodávám (ve vlasové analýze upozorňují, že jsem více náchylný na stres, což by taky odpovídalo). Také v testu zmiňují sníženou funkci štítné žlázy, což jsem potvrdil pomocí měření teploty pod jazykem a pomocí krevních testů (TSH apod.)

Toto není na odpovídání ve fóru, to bych se upsal, klidně mě zavolejte a vysvětlím co budu vědět. Každopádně základ tvoří srovnání poměrů Na, K, Ca a Mg a to máte rozházené, nyní postačí dodávat hořčík s B6 a sodík. Daleko lépe je to vidět v poměrech, ty asi máte na další straně a zde jste je neuvedl, tak se podívejte a dost věcí se vám vyjasní. Jinak mimo špatného zvládání stresu by asi tělo mělo být i náchylné k infekcím, což také není ideální. Každopádně tak zoufalé to není, viděl jsem již daleko horší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv pro 04, 2014 4:37 pm 
Offline

Registrován: pát lis 14, 2014 5:58 pm
Příspěvky: 8
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na dávkování vitamínu C, draslíku, hořčíku a síry na mojí váhu 130kg. Hledal jsem to na několika místech a došel jsem k závěru:

Vitamín C - kyselina L-askorbová - před jídlem nebo po jídlo, ráno i večer, dávka se zvyšuje po 1 gramu každý den, začnu na 1g ráno i večer, dokud se nedostaví průjem, poté ubrat

Hořčík ve formě chloridu - ráno i večer, dávka se zvyšuje po 1 gramu chloridu každý den, začnu na 1g chloridu ráno a večer, dokud se nedostaví průjem, poté ubrat

Draslík ve formě chloridu - večer 2g chloridu před spaním

Síra ve formě DMSO - tady tápu, na jiném fóru jsem našel doporučovanou dávku 1 čajová lžička ráno a večer orálně, před použitím je nutné si udělat test na alergii


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz