Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned říj 06, 2024 6:20 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1196 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 80  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv led 22, 2015 12:48 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon led 06, 2014 5:20 pm
Příspěvky: 186
Motolice, už po 2. jste napsal Homolice \":wink:\" máte kontakt \":?:\"

_________________
Hodně zdraví, štěstí a úspěchů s hledáním správné cesty ke zdraví ;-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 22, 2015 1:30 pm 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 11:54 am
Příspěvky: 327
Dík. Opravil jsem si to. Homolice je plž.
Normálně jsem si ho vygoolil: http://www.paru.cas.cz/cs/pracovnici/Julius-Lukes-r1r/
Prý tam teď bude, tak jdu zkusit volat....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 22, 2015 3:30 pm 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 11:54 am
Příspěvky: 327
Prý víc podle fotky a taky z časovýách důvodů udělat neumí, že se víc nemůže zabývat nějakými fotkami z internetu.Aspoň tedy že došla takováto odpověď od kolegy,kterému to předal:
podle jedne fotky, z ktere jsou objekty dost spatne videt kvuli malemu
zvetseni, lze opravdu jen velmi tezko neco urcit. Berte tedy me uvahy s
jistou rezervou (navic nestuduji lidske parazity a nemam zkusenosti s
koprodiagnostikou):

1. Urcite se nejedna o jaterni motolici.

2. Skoro urcite ani nejde o nejakeho jineho "cerva", tedy motolici nebo
jineho helminta; ti by patrne vypadali i v natravenem stavu jinak.

3. Tezko rici, o co se jedna - prvni by mne napadly zbytky potravy, ale
pokud ten clovek dlouho nejedl, kdoz vi. Nemam zkusenosti se zbytky
strevni sliznice, coz by mohlo take byt.

Omlouvam se, ze ma odpoved neni jasnejsi, ale opravdu by bylo
nezodpovedne tvrdit vam neco podle jedne nekvalitni fotky nejakych
podivnych struktur.

Tomas Scholz
Laborator helmintologie


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 22, 2015 3:35 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon led 06, 2014 5:20 pm
Příspěvky: 186
takže zase nic no, ale dík za snahu to více osvětlit \":wink:\"
vzorek už není, třeba to jsou kvasinky, kdo ví \":idea:\"

_________________
Hodně zdraví, štěstí a úspěchů s hledáním správné cesty ke zdraví ;-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 22, 2015 6:14 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Ahoj Nickname, ja si myslim, ze by to mohla byt klidne candida.
Ze me vysla totiz v ruznych podobach (jednou vypadala jako tasemnice, podruhe to byly tmave zlute a nagucene hleny, jindy ty hleny byly zase cire barvy, vypadaly jako sliz) a jedna z tech podob byla tady tato (prikladam foto). Toto ze me vyslo, kdyz jsem si delala klystyr po ukonceni 7 denniho pustu.
Příloha:
1..jpg
1..jpg [ 48.8 KiB | Zobrazeno 12397 krát ]


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 22, 2015 6:45 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon led 06, 2014 5:20 pm
Příspěvky: 186
\":arrow:\" miram
třeba jo, to už nikdo nezjistí, poslal jsem ji k vodě \":mrgreen:\" \":wink:\"

\":arrow:\" kov
pošli mi do SZ tvůj email a já ti můžu poslat to foto ve větší kvalitě a můžeš případně zaslat tomu pánovi ještě jednou \":idea:\" \":wink:\"

_________________
Hodně zdraví, štěstí a úspěchů s hledáním správné cesty ke zdraví ;-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 22, 2015 7:32 pm 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 11:54 am
Příspěvky: 327
Vidíte a toto mi trošku vadí. Jeden myslí to druhý něco jiného,(bez urážky)ale nikdo neví jistě. A aby člověk stavěl další postup své léčby či očisty na dohadech a odhadech, to se určitě shodneme, to je špatně. Toto se musí nechat medikům, že chtějí důkaz. Chtělo by to spojit se s veterinářem,který bude ochotný udělat rozbor a potvrdit či vyvrátit nález...a vědět jistě jak se věci mají. To byla jiná... diagnostika dělaná pouze na přístroji,který je široce diskutován pro svoji (ne)funkčnost mi příjde slabá.
Už jsem na jiném fóru zažil třeba situaci,kdy se k jedné podobné fotce vyjádřil člověk ze Slovenska, kterého tam považovali za slušného odborníka na parazity, že to je nějaký druh(už nevím jaký). Já jsem vygooglil fotky zmiňovaného druhu a ejhle! Vůbec to neodpovídalo! Proto tvrdím: nenechat se manipulovat,nenechat si nic jen tak lehce nakukat a oveřovat nálezy. Internet je skvělá věc,kde se člověk hodně dozví,ale taky si sem může napsat kdokoliv cokoliv,co nemusí být pravda. Tak ať si člověk nelije(necpe) do těla nějaké zbytečnosti.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 22, 2015 8:27 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon led 06, 2014 5:20 pm
Příspěvky: 186
příště jestli nějaké bude nechám udělat test, veterináře jednoho znám.
Jinak mně to netrápí jestli je to tohle nebo ono a pak si taky myslím své o diagnostickém přístroji \":!:\"
Jo přístroj který do tebe pustí elektriku a něco zabije, tak to bude jiná, třeba elektrické křeslo že \":lol:\"
ryby se tak taky lovily \":mrgreen:\"

_________________
Hodně zdraví, štěstí a úspěchů s hledáním správné cesty ke zdraví ;-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 22, 2015 11:26 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Nickname píše:
příště jestli nějaké bude nechám udělat test, veterináře jednoho znám.
Jinak mně to netrápí jestli je to tohle nebo ono a pak si taky myslím své o diagnostickém přístroji \":!:\"
Jo přístroj který do tebe pustí elektriku a něco zabije, tak to bude jiná, třeba elektrické křeslo že \":lol:\"
ryby se tak taky lovily \":mrgreen:\"

Tak za veterinare bych ja tady u nas dala jeste vetsi peniz. \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát led 23, 2015 10:46 am 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 11:54 am
Příspěvky: 327
-Myslím, že když je člověk ochotný dát tisíce do ošetření psa či kočky, tak by mohl pár stovek obětovat i za vyšetření svoje. Jen najít nějakého veterináře, který bude ochotný se na tom podílet.
-Co se týče těch přístrojů. Byl bych i ochotný přijmout teorii o tom, že nějaký živočich reaguje na určitou frekvenci. Připadá mi, že je to možné,ale s tím, že bude dost veliká pravděpodobnost nepřesnosti výsledku. Pokud to má určit ale množství breberuší v jednotlivých orgánech,tomu už odmítám věřit a tím to znehodnocuje i celou teorii diagnostiky. A to nemluvím o strašných milionech druhů breberuší,hmyzu a celkově živých organismů.
-Co se likvidace v těle týče: Viděl jsem na youtubku videa,kde nějací paraziti či prvoci pod vlivem nějakých frekvencí chcípali. Chcípali tím způsobem, že jim začal kmitat vnitřní obsah a nakonec praskli a vytekli ven o obalu. Nevěřím tomu, že jsou ty frekvence bezpečné pro lidské buňky. To je podobné jako když se dá něco do mikrovlnky. Taky se začne vařit vnitřní obsah a taky se roztahováním tlačí směrem ven.
Vím, že to jsou jen moje teorie, a nikomu je nevnucuji. Píšu sem jen svůj názor. O tom je snad tato diskuse. Podle mého ale mají ty mé teorie větší logiku než ty teorie o přístrojích. A dokud nebudou nějaké rozumné důkazy, tak to teorie zůstanou. Je pak na každém člověku,zda je přijme za své,začne do sebe lít nějaké chemikálie či se nechá něčím ozařovat či bude dál pátrat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát led 23, 2015 10:25 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
kov píše:
-Myslím, že když je člověk ochotný dát tisíce do ošetření psa či kočky, tak by mohl pár stovek obětovat i za vyšetření svoje. Jen najít nějakého veterináře, který bude ochotný se na tom podílet.
-Co se týče těch přístrojů. Byl bych i ochotný přijmout teorii o tom, že nějaký živočich reaguje na určitou frekvenci. Připadá mi, že je to možné,ale s tím, že bude dost veliká pravděpodobnost nepřesnosti výsledku. Pokud to má určit ale množství breberuší v jednotlivých orgánech,tomu už odmítám věřit a tím to znehodnocuje i celou teorii diagnostiky. A to nemluvím o strašných milionech druhů breberuší,hmyzu a celkově živých organismů.
-Co se likvidace v těle týče: Viděl jsem na youtubku videa,kde nějací paraziti či prvoci pod vlivem nějakých frekvencí chcípali. Chcípali tím způsobem, že jim začal kmitat vnitřní obsah a nakonec praskli a vytekli ven o obalu. Nevěřím tomu, že jsou ty frekvence bezpečné pro lidské buňky. To je podobné jako když se dá něco do mikrovlnky. Taky se začne vařit vnitřní obsah a taky se roztahováním tlačí směrem ven.
Vím, že to jsou jen moje teorie, a nikomu je nevnucuji. Píšu sem jen svůj názor. O tom je snad tato diskuse. Podle mého ale mají ty mé teorie větší logiku než ty teorie o přístrojích. A dokud nebudou nějaké rozumné důkazy, tak to teorie zůstanou. Je pak na každém člověku,zda je přijme za své,začne do sebe lít nějaké chemikálie či se nechá něčím ozařovat či bude dál pátrat.

Nase kocka je nastesti zdrava, (musim to zaklepat na prkno). Takze jsme zaplatili jen $200, to kdyz jsme ji adoptovali a to byly veskere vydaje, vykastrovana uz byla. Krome zradla a medicinky na odparazitovani (bez receptu, volne k dostani v obchode). Zradlo je nastesti levne, ale k veterinari bych se s ni moc asi necpala. A za adopci pejska se plati $650 a vsechny sumicky jsou samozrejme take vyssi. Nas soused mel problemy s fenkou, po porodu dostala teploty a tak si ji tam nechali, cistili ji, pichali a ja nevim co ji chudince jeste vsechno delali, nechali si ji tam na veterine 5 dnu a on zaplatil $1,800.

Toto jsou ceny kocici, tady dole. A cloveci? Povinne platime (Obama care), vlastne priplacime mesicne s manzelem $400, prestoze nam plati jeho firma pojisteni dalsich $500. Nebyli jsme ani jeden u lekare uz snad 6 let, ale platit musime, je to povinne pro vsechny pracujici. Odvykli jsme si chodit jak k family doktorovi, tak k zubari a me to tenkrat ani hned nenapadlo, ze bych s tema potvorama, ktere ze me vysly mela zajit nekam do laboratore. Navic manzelovi kdyz jsem to ukazala, tak se malem obratil v kozi roh a musela jsem to chtacky-nechtacky odnest do popelnice. Az me tady rekl jeden clen, ze bych mohla alespon foto poslat Ing. Blahove, tak jsem ji to poslala. Odpovedela me okamzite, coz jsem se velmi divila. Je to velmi ochotna pani.

Odhadla to takto: ....Připadá mi to jako jasní hlísti, ascaridy nebo i toxocary, každopádně červi s kulatým průměrem těla jsou likvidováni albendazolem nebo mebendazolem. To co je nahoře by mohlo být něco plochého, tasemnice, na to by byl praziquantel. Posílám návod na univerzálku, měla byste si jí projít, šestitýdenní kúra, pokud dokážete u vás sehnat léky.
Jedna tableta praziquantelu z návodu má 600 mg a 1 tableta albendazolu 200 mg. Do zadne lecby se me teda vubec nechtelo, kdyz jsem si predstavila ty pataky, bylo me spatne uz predem. Tak jsem cekala netrpelive na to, co me rekne pan Jarda, az na me konecne prijde rada ...a reknu vam, ze to cekani bylo nekonecne!

Kdyz to foto videl pan Jarda, rekl, ze mu to pripada spis na plisen a kvasinky, takze jsem se zadnym praziquantelem skutecne ani zadnou kuru nezacala, ale vybrala jsem radeji jeste dalsi davku Fresh Green Black Walnut Wormwood Complex a bylo zalicene. Nepripadam si, ze bych v sobe mela nejake potvory a myslim si, ze mel pan Jarda pravdu, ze to byla rozlezla kvasinka a plisen. Od te doby delam pravidelne klystyry, sem tam kavovy, po kavovem pekne vychazely vselijake cucky a hleny, pak to slablo a ted je to fajn, nic uz nenachazim a to uz pekne dlouhou dobu. Ale myslim si, ze kdyby ze me zase neco nekdy vyslo, tak ze s tim zase nikam nepoletim. Vyfotim to a dam to sem pro vystrahu vsem, kteri se krmi vselijakyma sladouckyma volovinama a moukou, aby videli co se v nich pomalu ale jiste roztahuje.
Neni nad to, kdyz clovek nema zadne potize ...tuk, tuk, tuk! ...klepu na drevo! Slysite to? \":D\"

Adoption (cat) $200
Spaying/neutering $200
Flea preventative $200
Routine veterinary exam $400
Professional teeth cleaning $500
Medication(s) $500
Emergency veterinary care $2,000+


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 24, 2015 12:12 pm 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 11:54 am
Příspěvky: 327
Když chodím pozdě večer do lesa venčit psa a chci za každým stromem vidět ukrytého člověka, který mě chce přepadnout, tak ho tam uvidím. \":lol:\" Myslím si,že pokud chci v něčem beztvarém uvidět zbytek červa, tak ho tam taky uvidím. \":shock:\" \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 25, 2015 8:41 am 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
kov píše:
Když chodím pozdě večer do lesa venčit psa a chci za každým stromem vidět ukrytého člověka, který mě chce přepadnout, tak ho tam uvidím. \":lol:\" Myslím si,že pokud chci v něčem beztvarém uvidět zbytek červa, tak ho tam taky uvidím. \":shock:\" \":D\"

Přesně tak. \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 25, 2015 12:54 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon led 06, 2014 5:20 pm
Příspěvky: 186
v lese hledám za stromem houby \"8)\"
doma v záchodě vidím to co vidím \"8)\"
,,odbornící,, ať se s tím popasují jak umí, co to je a není \":!:\"

_________________
Hodně zdraví, štěstí a úspěchů s hledáním správné cesty ke zdraví ;-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 25, 2015 7:18 pm 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 11:54 am
Příspěvky: 327
Pro info ataky snad i pro nějakou inspiraci jak postupovat v případě dalšího nálezu přikládám mojí další komunikace z parazitologickým ústavem:
Můj dodatečný dotaz:

Dík za odpověď. Jasné, rozumím. Vyžádal jsem si pro zajímavost i fotku ve větším rozlišení.(přikládám v příloze) Ač jsem odpůrcem toho,že by z toho pána vyšel po 26-ti denním půstu sám od sebe tak veliký ,,červ", tak musím přiznat, že ten zatočený útvar v popředí by mohl něco takového být. Těžko říct... Pokud byste v tom vyšším rozlišení něco rozpoznali,budu rád za Váš názor.

Odpověď z dneška:
Vazeny pane Kováři,
Vase uvaha je velmi logicka a ten utvar vpredu by opravdu mohl byt jistym
kandidatem i treba na zdeformovaneho cerva. Samozrejme to nemohu vyloucit
a priznam se, ze jsem sam zivou jaterni motolici nikdy nevidel. Ale videl
jsem stovky jinych motolic a porad mam takovy dojem (rika se tomu "gut
feeling", tedy neco jako vnitrni pocit), ze by i mrtva, zdeformovana
motolice asi vypadala jinak. Problem je v tom, ze aniz bych tento utvar
mel pred sebou v Petriho misce pod preparacni lupou, nelze rici nic s
jistotou.

Jaterni motolice se leci napr. praziquantelem, ale to neni lek volne
dosupny; dany clovek by musel navstivit parazitologickou laborator. Pokud
je z Prahy ci okoli, at zajde na Ladvi, kde je Zdravotni ustav a v nem
narodni referencni laborator pro strevni parazitozy. Vedla ho Vera
Tolarova, ktera uz je ale asi v penzi; po ni to myslim povede Zuzana
Huzova.

Zdravim,

Tomas S...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1196 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 80  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz