Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 2:14 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř led 21, 2015 9:26 am 
Offline

Registrován: úte led 20, 2015 11:58 am
Příspěvky: 3
děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv led 22, 2015 9:42 pm 
Offline

Registrován: čtv led 22, 2015 1:46 pm
Příspěvky: 4
Jsem pravidelným návštěvníkem zdravi-az, děkuji za spoustu rad a zkušeností. Snad v budoucnu přispěju i já. V zásadě se cítím zdravý. Motivací k registraci jsou teď ale určité „potíže“ a prosba o posouzení, jak je řešit:
Studené ruce, zimomřivost, v poslední době suchá kůže, suché rty, lupání v kloubech, bolest ramene (rozsah ok, pouze při zátěži). Slabší prostata, horší erekce. Podrážděný žaludek – vadí mu teď čerstvý česnek, občas se ozve i slinivka. Močení v noci poslední rok.
[i:1nwjsdkn]Odběr krve[/i:1nwjsdkn] – mírný deficit železa, nižší hemoglobin – stop na darování krve, dříve 1-2x ročně.
[i:1nwjsdkn]Vlasová analýza[/i:1nwjsdkn] – prvky: [url:1nwjsdkn]https://drive.google.com/file/d/0BzeWQP70i4e2anRlR2Z1SDNPYjA/view?usp=sharing[/url:1nwjsdkn]
obrovský nadbytek Ca, Na, K, P, Mg(!), a deficit hlavně Zn, Cu, Se, Si, B. Doporučují dodávat Ca, Mg, D3, Zn, B-komplex, Q10, Sylimarin, vit. C, Omega-3.
[i:1nwjsdkn]Posoudili byste prosím tyto moje návrhy:[/i:1nwjsdkn]
Pár měsíců jsem doplňoval MgCl, asi vysadit? Jak podpořit odvápnění a zároveň dodat potřebné množství vápníku? Pomůže D3? Na radu lékaře beru aktiferrin (železo), asi vysadit(?) a raději dodávat Cu, popř. i mangan? Dodávat určitě Zn a Se? Zařadit vit. E, K? Vit. C beru dost. Na B stačí Pangamin (beru 10-12 tablet)? Má smysl B12 (podpora krvetvorby)? Na klouby nic nepokazím kolagenem, nebo spíš nějaké aminokyseliny komplexně? Dodávat také deficitní Bor nebo Křemík? Omega tři mám teď ryby, konopný/vlašský/olivový olej, dříve lněný (i patlanina) – stačí to?. Sylimarin – zařadím znovu ostropestřec, blíží se období jater. No a psychika, více relaxace…
[size=85:1nwjsdkn][i:1nwjsdkn]Ve stručnosti můj životní styl:[/i:1nwjsdkn]
Je mi 36. 3 roky bez masa, pouze ryby, teď 2x týdně. Výška 177, váha 62, BMI 19,5, minimum podkožního tuku. (Před 10 lety 72-73 kg – posilovna, všežravec, maso denně). Teď už jen intenzivně běhám (obden), posiluju s vlastní váhou, kolo, občas plavání, hodně chůze. Zaměstnání spíše sedavé.
Bez mléka, cca 2/3 syrová strava, málo lepku, prakticky bez bílé mouky, bez cukru, málo soli (himálajská/černá). Trávení celkem OK, stolice nejčastěji 2x denně.
Typický jídelníček:
1. Půl litru osmotické vody, šťáva ovocná (např. ananas, pomeranč, jablko) nebo ovocno-zeleninová, plus zázvor a domácí rakytník.
2. Snídaně: dříve klasicky podle Jardy, teď po ovocné šťávě už méně ovoce (méně cukru pro slinivku?, např. jen jablko a půl avokáda nebo něco sezónního nebo sušeného), a chvilku na to „kaše“ (vlašské/mandle/lískové + para + cca tři semínka z len/sezam/mák/konopí/chia), špaldové klíčky, dvě lžíce jáhlové/konopné/amarantové mouky, kokosový olej, kousek kokosu, skořice, někdy kakao. Pak trochu kefíru.
3. Dopoledne někdy zelen. šťáva
4. Oběd: zeleninový salát + ryba (tuňák, losos, sardinky, zavináč, nově tresčí

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv led 22, 2015 11:21 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
[quote="majkls":1idu830g]Jsem pravidelným návštěvníkem zdravi-az, děkuji za spoustu rad a zkušeností. Snad v budoucnu přispěju i já. V zásadě se cítím zdravý. Motivací k registraci jsou teď ale určité „potíže“ a prosba o posouzení, jak je řešit:
Studené ruce, zimomřivost, v poslední době suchá kůže, suché rty, lupání v kloubech, bolest ramene (rozsah ok, pouze při zátěži). Slabší prostata, horší erekce. Podrážděný žaludek – vadí mu teď čerstvý česnek, občas se ozve i slinivka. Močení v noci poslední rok.
[i:1idu830g]Odběr krve[/i:1idu830g] – mírný deficit železa, nižší hemoglobin – stop na darování krve, dříve 1-2x ročně.
[i:1idu830g]Vlasová analýza[/i:1idu830g] – prvky: [url:1idu830g]https://drive.google.com/file/d/0BzeWQP70i4e2anRlR2Z1SDNPYjA/view?usp=sharing[/url:1idu830g]
obrovský nadbytek Ca, Na, K, P, Mg(!), a deficit hlavně Zn, Cu, Se, Si, B. Doporučují dodávat Ca, Mg, D3, Zn, B-komplex, Q10, Sylimarin, vit. C, Omega-3.
[i:1idu830g]Posoudili byste prosím tyto moje návrhy:[/i:1idu830g]
Pár měsíců jsem doplňoval MgCl, asi vysadit? Jak podpořit odvápnění a zároveň dodat potřebné množství vápníku? Pomůže D3? Na radu lékaře beru aktiferrin (železo), asi vysadit(?) a raději dodávat Cu, popř. i mangan? Dodávat určitě Zn a Se? Zařadit vit. E, K? Vit. C beru dost. Na B stačí Pangamin (beru 10-12 tablet)? Má smysl B12 (podpora krvetvorby)? Na klouby nic nepokazím kolagenem, nebo spíš nějaké aminokyseliny komplexně? Dodávat také deficitní Bor nebo Křemík? Omega tři mám teď ryby, konopný/vlašský/olivový olej, dříve lněný (i patlanina) – stačí to?. Sylimarin – zařadím znovu ostropestřec, blíží se období jater. No a psychika, více relaxace…
[size=85:1idu830g][i:1idu830g]Ve stručnosti můj životní styl:[/i:1idu830g]
Je mi 36. 3 roky bez masa, pouze ryby, teď 2x týdně. Výška 177, váha 62, BMI 19,5, minimum podkožního tuku. (Před 10 lety 72-73 kg – posilovna, všežravec, maso denně). Teď už jen intenzivně běhám (obden), posiluju s vlastní váhou, kolo, občas plavání, hodně chůze. Zaměstnání spíše sedavé.
Bez mléka, cca 2/3 syrová strava, málo lepku, prakticky bez bílé mouky, bez cukru, málo soli (himálajská/černá). Trávení celkem OK, stolice nejčastěji 2x denně.
Typický jídelníček:
1. Půl litru osmotické vody, šťáva ovocná (např. ananas, pomeranč, jablko) nebo ovocno-zeleninová, plus zázvor a domácí rakytník.
2. Snídaně: dříve klasicky podle Jardy, teď po ovocné šťávě už méně ovoce (méně cukru pro slinivku?, např. jen jablko a půl avokáda nebo něco sezónního nebo sušeného), a chvilku na to „kaše“ (vlašské/mandle/lískové + para + cca tři semínka z len/sezam/mák/konopí/chia), špaldové klíčky, dvě lžíce jáhlové/konopné/amarantové mouky, kokosový olej, kousek kokosu, skořice, někdy kakao. Pak trochu kefíru.
3. Dopoledne někdy zelen. šťáva
4. Oběd: zeleninový salát + ryba (tuňák, losos, sardinky, zavináč, nově tresčí

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv led 22, 2015 11:50 pm 
Offline

Registrován: čtv led 22, 2015 1:46 pm
Příspěvky: 4
No, pH mám ráno většinou tak 6,5, ale přes den je snad vždy někde mezi 7 a 8... Je ale fakt, že z analýzy vlasů vyplynulo překyselování kyselinou mléčnou, což odpovídá i zásobě vápníku, fosforu... Vpodstatě je ale Jardův jídelníček základ pro můj jídelníček. V poslední době jsem v souvislosti se snahou trošku přibrat přidal bezlepkové obiloviny, ryby, vejce. Ale celkem podle zásad dělené stravy...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát led 23, 2015 9:15 am 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
majkls píše:
No, pH mám ráno většinou tak 6,5, ale přes den je snad vždy někde mezi 7 a 8... Je ale fakt, že z analýzy vlasů vyplynulo překyselování kyselinou mléčnou, což odpovídá i zásobě vápníku, fosforu... Vpodstatě je ale Jardův jídelníček základ pro můj jídelníček. V poslední době jsem v souvislosti se snahou trošku přibrat přidal bezlepkové obiloviny, ryby, vejce. Ale celkem podle zásad dělené stravy...

Nepozdava se me ta vase vecere, ale ty vase namery jsou kupodivu dobre.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned led 25, 2015 9:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
kyska85 píše:
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na dávkování vitamínu C, draslíku, hořčíku a síry na mojí váhu 130kg. Hledal jsem to na několika místech a došel jsem k závěru:

Vitamín C - kyselina L-askorbová - před jídlem nebo po jídlo, ráno i večer, dávka se zvyšuje po 1 gramu každý den, začnu na 1g ráno i večer, dokud se nedostaví průjem, poté ubrat

Hořčík ve formě chloridu - ráno i večer, dávka se zvyšuje po 1 gramu chloridu každý den, začnu na 1g chloridu ráno a večer, dokud se nedostaví průjem, poté ubrat

Draslík ve formě chloridu - večer 2g chloridu před spaním

Síra ve formě DMSO - tady tápu, na jiném fóru jsem našel doporučovanou dávku 1 čajová lžička ráno a večer orálně, před použitím je nutné si udělat test na alergii

Tak zhruba by to takto šlo, ale síra jde dodat i pomocí MSM a tam riziko prakticky nehrozí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned led 25, 2015 9:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Jarda, co hovorite na tento horcik? Ide o to, ze nedokazem do seba dostat tolko chloridu horecnateho, viac ako 2g, co je len nejakych 220mg horcika.

http://www.swansonvitamins.com/swanson- ... Size=SW808

Je tam uvedene, ze je tam 400mg horcika v jednej tabletke. Jedna sa uz o cisto vyuzitelny horcik, alebo o zluceniny, teda este treba z tych 400mg odratavat, kolko cisteho horcika obsahuju.
Keby to bolo uz cisto 400mg horcika, to by bolo super, zobrat 1 tabletu, plus ten chlorid horecnaty, to by uz davalo 600mg, plus nieco zo stravy.

To bude spočítané na čistý hořčík, i když třeba jednu ze složek, konkrétně oxid moc dobře tělo zrovna nebere, určitě se dají sehnat lepší výrobky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned led 25, 2015 9:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Deane píše:
Pán vo veku 67 rokov padol a má popraskané nejaké kostičky v zápästí, dali mu sádru. Pomohlo by mu keby užíval chlorid horečnatý?

Tak hořčíkem nic určitě nepokazíte a jinak rady které jste od členů fóra dostal mohu jenom potvrdit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned led 25, 2015 10:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
antibush1 píše:
Zdravím Jardu i ostatní.
má někdo zkušenost s použitím askorbanu sodného viz tato příprava : http://www.h-poradna.cz/vitamin_C.php
Používám k tomu moučku z hroznových jader jako bioflavoid.
Myslím tím zda se takto namíchaný vit.c uložený v lednici a užívaný cca týden nekazí, nebo neoxiduje.
Díky Pepan \":?:\"

Zda se to bude po týdnu kazit, nebo ne, to neodhadnu, ale jinak v tom problém nevidím, podobný postup jsem zde kdysi popisoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned led 25, 2015 10:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
miram píše:
Nevim kam mam tento prispevek umistit, tak pokud je to blbe, tak to pane Jardo vyhodte. Ale nejdriv me prosim vas nekdo rychle odpovezte na muj dotaz. Doufam, ze se tady mezi nami najde nejaky novodoby Micurinec. \":D\"

Mame na zahrade plny strom stavnatych citronu. Tento dnesni byl poradny chlapak, vazil 379g a mel 170ml stavy (odstavnuju rucne, odstavnovac nepremava \":mrgreen:\" ). Rada bych vyuzila take tu citronovou kuru, jenze ....podivejte se na to, jak je ta kura skareda. Jeste pred mesicem byly nadherne zlute, ale cim dele tam visi, tim je stava sladsi a kura skaredejsi a skaredejsi. Obycejne visi na strome az do unora, nez je vsechny spotrebujeme a porozdavame, ale nikdy tak skarede nevypadaly. Letos vypadaji nejhur co vubec pamatuju. Nasla jsem stare foto z 25. ledna a tehdy vypadaly daleko lip.
Tak cim to je? Ten strom samozrejme vubec nicim neosetrujeme. Muzu tu kuru konzumovat a nebo radeji ne? Ona tak nadherne voni. Dekuji za odpoved!

http://www.abecedazdravi.cz/aktualne/ch ... uty-zazrak
http://www.vitalia.cz/clanky/citrony-by ... -jen-jist/

Rozhodně nejsem odborník na pěstování citrónů, ale já bych to viděl nejspíše a velké vedro.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned led 25, 2015 10:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Deane píše:
Ja som si skúsil takto pripravovať Ph neutrálny až mierne zásaditý askorban ale pýtam sa čo má spoločné s vitamínom C, to už predsa neni kyselina askorbová ale niečo celkom iné. Má to nejaký význam?

Tak význam to má hlavně v tom, že jde o neutrální, nebo zásaditou formu vitamínu C.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned led 25, 2015 10:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
madamm píše:
Zdravím všechny,
předem bych chtěla poděkovat za čas panu Zajíčkovi.Chtěla bych se zeptat, když si kupujete vitamíny či minerály, je jedno od kterého výrobce nebo máte své oblíbence? Dočetla jsem, ale i s doslechu jsem mám informace, že vitamíny z lékáren nejsou moc kvalitní, prosím o vaše zkušenosti.
Děkuji a přeji hodně zdraví.

Tak zde nekupuji prakticky nic, absolutní většina těchto doplňků vychází v zahraničí levněji a je mnohem kvalitnější. Také tam je daleko větší výběr a dovolím si tvrdit, že zde je trh s tím to zbožím žalostný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned led 25, 2015 10:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
danis píše:
Dobrý den,
jaká je vhodná forma hořčíku při laktózové intoleranci?
Obsahuje laktát hořečnatý laktózu nebo je to jen podobný název, ale nemá s laktózou nic společné?
Právě laktát hořečnatý je hodně doporučován pro dobrou vstřebatelnost.
Děkuji

Jak vám píše členka miram problém by se konat neměl, ale určitě existují i lepší formy hořčíku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned led 25, 2015 10:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
[quote="majkls":2ieejf4k]Jsem pravidelným návštěvníkem zdravi-az, děkuji za spoustu rad a zkušeností. Snad v budoucnu přispěju i já. V zásadě se cítím zdravý. Motivací k registraci jsou teď ale určité „potíže“ a prosba o posouzení, jak je řešit:
Studené ruce, zimomřivost, v poslední době suchá kůže, suché rty, lupání v kloubech, bolest ramene (rozsah ok, pouze při zátěži). Slabší prostata, horší erekce. Podrážděný žaludek – vadí mu teď čerstvý česnek, občas se ozve i slinivka. Močení v noci poslední rok.
[i:2ieejf4k]Odběr krve[/i:2ieejf4k] – mírný deficit železa, nižší hemoglobin – stop na darování krve, dříve 1-2x ročně.
[i:2ieejf4k]Vlasová analýza[/i:2ieejf4k] – prvky: [url:2ieejf4k]https://drive.google.com/file/d/0BzeWQP70i4e2anRlR2Z1SDNPYjA/view?usp=sharing[/url:2ieejf4k]
obrovský nadbytek Ca, Na, K, P, Mg(!), a deficit hlavně Zn, Cu, Se, Si, B. Doporučují dodávat Ca, Mg, D3, Zn, B-komplex, Q10, Sylimarin, vit. C, Omega-3.
[i:2ieejf4k]Posoudili byste prosím tyto moje návrhy:[/i:2ieejf4k]
Pár měsíců jsem doplňoval MgCl, asi vysadit? Jak podpořit odvápnění a zároveň dodat potřebné množství vápníku? Pomůže D3? Na radu lékaře beru aktiferrin (železo), asi vysadit(?) a raději dodávat Cu, popř. i mangan? Dodávat určitě Zn a Se? Zařadit vit. E, K? Vit. C beru dost. Na B stačí Pangamin (beru 10-12 tablet)? Má smysl B12 (podpora krvetvorby)? Na klouby nic nepokazím kolagenem, nebo spíš nějaké aminokyseliny komplexně? Dodávat také deficitní Bor nebo Křemík? Omega tři mám teď ryby, konopný/vlašský/olivový olej, dříve lněný (i patlanina) – stačí to?. Sylimarin – zařadím znovu ostropestřec, blíží se období jater. No a psychika, více relaxace…
[size=85:2ieejf4k][i:2ieejf4k]Ve stručnosti můj životní styl:[/i:2ieejf4k]
Je mi 36. 3 roky bez masa, pouze ryby, teď 2x týdně. Výška 177, váha 62, BMI 19,5, minimum podkožního tuku. (Před 10 lety 72-73 kg – posilovna, všežravec, maso denně). Teď už jen intenzivně běhám (obden), posiluju s vlastní váhou, kolo, občas plavání, hodně chůze. Zaměstnání spíše sedavé.
Bez mléka, cca 2/3 syrová strava, málo lepku, prakticky bez bílé mouky, bez cukru, málo soli (himálajská/černá). Trávení celkem OK, stolice nejčastěji 2x denně.
Typický jídelníček:
1. Půl litru osmotické vody, šťáva ovocná (např. ananas, pomeranč, jablko) nebo ovocno-zeleninová, plus zázvor a domácí rakytník.
2. Snídaně: dříve klasicky podle Jardy, teď po ovocné šťávě už méně ovoce (méně cukru pro slinivku?, např. jen jablko a půl avokáda nebo něco sezónního nebo sušeného), a chvilku na to „kaše“ (vlašské/mandle/lískové + para + cca tři semínka z len/sezam/mák/konopí/chia), špaldové klíčky, dvě lžíce jáhlové/konopné/amarantové mouky, kokosový olej, kousek kokosu, skořice, někdy kakao. Pak trochu kefíru.
3. Dopoledne někdy zelen. šťáva
4. Oběd: zeleninový salát + ryba (tuňák, losos, sardinky, zavináč, nově tresčí

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte led 27, 2015 1:16 pm 
Offline

Registrován: čtv led 22, 2015 1:46 pm
Příspěvky: 4
Děkuji za reakce. Počkám ještě na výsledek z krve, jestli bude nějaká změna, a rád využiju možnost konzultace. S tou HCl je to dost možné, zkusím otestovat. Jak jsem vypozoroval, žaludek mně kromě česneku reaguje pravděpodobně i na křen, ale někdy i jen studenou vodu. Kupodivu bez problémů jsou papričky a cayenský pepř.
Co mně trošku vrtá v hlavě: Může být vápník nebo hořčík ve tkáních (vlasech) v tak velkém nadbytku a přitom ho má tělo pro svou spotřebu málo (špatně se vstřebává)? Předpokládám, že ano. Asi tedy není cesta se Ca a Mg vyhýbat, spíše naopak, ale současně podpořit čištění zejména kloubů a chrupavek. Uvažuju správně? Pomohla by pravidelná konzumace šťávy z grepu, přestože je pro mě (momentálně dost Váta typ) ochlazující? Nebo nějaký jiný způsob, jak se "bezbollestně odvápnit".
Může být nadbytek minerálů příčinou lupání v kloubech? Čekal bych, že po 3-4 letech na "rozumné stravě" budu mít tkáně čistější, než dřív, ale asi to nemusí být pravda(?).


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz