Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát zář 27, 2024 10:18 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 88  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned led 25, 2015 10:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
jimikluk píše:
Děkuji za reakci. takže byste viděl v tomto případě vhodné podpořit slinivky trávicímy enzymy ? Například Pancreolan ? Nebo jsem viděl v nabídce od swansonu tyto širokospektrální trávicí enzymy - http://www.swanson.cz/zazivaci-enzymy-90pcs

Nechci se té syrové stravy úplně vzdávat, má opravdu spoustu benefitů.

Díky za opdověd!

Ty druhé jsou asi lepší, nicméně má pravdu člen martina72, prostě jíst to co mě evidentně dělá dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned led 25, 2015 10:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
kyska85 píše:
Dobrý den, měl bych dotaz na svůj jídelníček. Snažím se dodržovat, co má napsáno pan Zajiček na svých stránkách. Na snídani v pul osmé 5 kusů různého ovoce, 3 lžíce semínek nebo ořechů a lžíce olivového oleje, na večeři v šest hodin něco podobného jako snídaně, ale místo ovoce dávám různou zeleninu asi 600 až 700 gramů. Oběd v jednu hodinu je něco ze závodky nebo blízké restaurace, obvykle kus masa s bramborem nebo rýží, knedlíky a omáčky vynechávám.

Za cca dva týdny, co to dodržuji, jsem shodil 5,5 kilogramu. Váha padá, ale mám pořád hrozný hlad, s aktivitou to nepřeháním a jsem kancelářská myš. Měl bych navýšit porce ráno a večer? Na stránkách je napsáno, že hlad by měl postupně přejít, ale zdá se mi, že je to pořád horší.

Vše má nějakou logiku a pokud jíte málo, tak hubnout asi budete a hlad se objevovat bude i když po čase tělo zpomalí metabolizmus a využitelnost stravy se zásadně zvýší. Osobně bych váhu nechal spadnout na nějakou rozumnou hodnotu, většinou jde o váhu z mládí a tam by to již tolik padat nemělo, nebo prostě zvýšíte dávky potravin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned led 25, 2015 10:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Lujza píše:
Zdravím všetkých:-))

Prosím o radu, od pana Jardy mám Protein CFM instant| WPC 80 a keďže mi príde ako dosť veľké blbnutie miešať ich osobitne a osobitne robiť orechové mlieko ( mandle, semienka slnečnice, ), čo hovoríte na to, že to budem mixovať raz naraz spolu aj s glycinom ? Zatial problemy nerobi...dala som do toho vcera aj namocenu figu, to uz ee, ale po Vianociach bazim po sladkom (kandida sa ozvala). Diky.
A ešte som chcela, je tu nejaký človek, ktorý sa stravuje tak, že je (jí) len raz denne, myslim okrem orechoveho mlieka, štiav (ovo a zelo) ? Mne sa veľmi nedá pripravovať čerstvý šalát do práce, alebo v práci, tak beriem len kusy ovocia doobeda, ráno šťavy a poobede cca okolo 16,00 stíham šalát a zeleninu.
Ďakujem za každú radu:-))

Ta směs vadit nebude, pokud nepřesáhnete pro tělo akceptovatelný nárazový příjem bílkovin v jedné dávce. Zpravidla je to tak do 40 g ale je to individuální, někdo snese mnohem více. Člověk, který jí pouze jednou denně zde někde dokonce psal i svůj jídelníček, ale ten tomu vašemu neodpovídá, každopádně jíst jednou denně je určitě možné a mnoho našich předků tak žilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv úno 12, 2015 12:20 am 
Offline

Registrován: stř lis 20, 2013 2:01 pm
Příspěvky: 13
Jarda píše:
kyska85 píše:
Dobrý den, měl bych dotaz na svůj jídelníček. Snažím se dodržovat, co má napsáno pan Zajiček na svých stránkách. Na snídani v pul osmé 5 kusů různého ovoce, 3 lžíce semínek nebo ořechů a lžíce olivového oleje, na večeři v šest hodin něco podobného jako snídaně, ale místo ovoce dávám různou zeleninu asi 600 až 700 gramů. Oběd v jednu hodinu je něco ze závodky nebo blízké restaurace, obvykle kus masa s bramborem nebo rýží, knedlíky a omáčky vynechávám.

Za cca dva týdny, co to dodržuji, jsem shodil 5,5 kilogramu. Váha padá, ale mám pořád hrozný hlad, s aktivitou to nepřeháním a jsem kancelářská myš. Měl bych navýšit porce ráno a večer? Na stránkách je napsáno, že hlad by měl postupně přejít, ale zdá se mi, že je to pořád horší.
Vše má nějakou logiku a pokud jíte málo, tak hubnout asi budete a hlad se objevovat bude i když po čase tělo zpomalí metabolizmus a využitelnost stravy se zásadně zvýší. Osobně bych váhu nechal spadnout na nějakou rozumnou hodnotu, většinou jde o váhu z mládí a tam by to již tolik padat nemělo, nebo prostě zvýšíte dávky potravin.

Vidíte, a já jím tak 3x denně, někdy pouze jednou, ale posiluju a přibral jsem za poslední měsíc 3 kg svalů a to pouze z kliků a blbnutí s činkama. Tělo není stroj a jednoduše rovnice "víc než energetický výdej = přibrat, méně = zhubnout", nemusí platit. A už jsem prošel různými stravovacími směry a tak a moje odpověď je, že pouze vy víte, co vaše tělo potřebuje. 100 lidí = 100 jídelníčků = 100 cest. Pokud nebudete poslouchat svoje tělo, dopadnete blbě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned bře 29, 2015 10:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Lukas89 píše:
Vidíte, a já jím tak 3x denně, někdy pouze jednou, ale posiluju a přibral jsem za poslední měsíc 3 kg svalů a to pouze z kliků a blbnutí s činkama. Tělo není stroj a jednoduše rovnice "víc než energetický výdej = přibrat, méně = zhubnout", nemusí platit. A už jsem prošel různými stravovacími směry a tak a moje odpověď je, že pouze vy víte, co vaše tělo potřebuje. 100 lidí = 100 jídelníčků = 100 cest. Pokud nebudete poslouchat svoje tělo, dopadnete blbě.

To máte sice z podstatné části pravdu, nicméně lidé mají různou rychlost metabolizmu a někdo musí jíst skoro stále, aby to vůbec ukrmil a jiný skoro vůbec a vše mu funguje. Pochopitelně vnímat co mě tělo říká je ideální stav, ovšem u velkého procenta lidí není reálný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv dub 23, 2015 2:11 pm 
Offline

Registrován: pát úno 25, 2011 1:28 pm
Příspěvky: 27
Zdravím Vás. Chci se s vámi podělit o mé dojmy z dvouměsíčního fungování na ovoci, zelenině, ovocných a zeleninových šťávách a sem tam nějaké ty ořechy, oliv. olej a podobně. Žádná sůl, pečivo, maso, tuky, cukry. Dovolím si též i srovnání s půstem (mmj. jsem 25cítkař).

1.ovoce-zelenina: jsem neskutečně překvapen z postupujících výsledků. Jsem Boreliař a to co udělalo ovoce a zelenina se mi nepodařilo za ty leta s půstem. Možná že by to bylo nepřesné takto napsat ale rozvedu to. O-Z dieta nebo ještě lépe stravování má pomalejší ozdravný proces, ale s věcmi si můžete být téměř jisti. Když vás začne bolet hlava, máte stavy děsných únav a podobně tak skutečně víte že je to ozdravný proces a nikoliv že je někde něco nevhodně indikované nebo nastavené. Vždy po takové části dne/dnů je vám vždy o kousek lépe. Musí vám být prostě trošku hůře aby bylo lépe. Je to zde tisíckrát řečeno. O-Z strava vás dostane z neskutečného bordelu. Pokud si nevíte rady, tak zapomeňte na všechny ty podpůrné věci (i klidně Jardovi- jistě se neurazí- já sám je občas kupuji) a hlavně vytrvejte. Dokonce si myslím že jistá zaměření jsou i zbytečná- myšleno pokud se tak budete stravovat dlouhodobě. Po pár měsících mi ovoce a zelenina neskutečně zachutnala (ikdyž nemám mnoho inspirace). Pestrost postupně přibývá. Jinak mé příznaky jsou neuroboreliozového charakteru + candida + vysoký krevní tlak + náběh na cukrovku. Docela dost věcí. Po pár týdnech mi odeznělo šumění tlaku v uchu, noční křeče do hlavy, nyní se přidalo vymizení ranního bušení či tepování, zlepšil se zrak, kašel a sliny atd. Spí se mi opravdu klidněji, spím zatím mezi 6-7h a někdy 8hodinami. Dříve 10-16h. Pokud se to ustálí na 6h a méně, věřím že to bude brzy. Ráno se probuzím lehký a s energií nikoliv zmlácený jak po týdnu chlastání někde v putykách. Jinak věřím také v čerstvou zabitou potravu. Ale bohužel jsou věci které jsou pro většinu z nás nenávratně pryč. Žijeme tam (nebo kdy) kde žijeme.

1.půst: Půst má neskutečnou sílu, je rychlý, levný ale málo kdo má sílu na dobrou návratovku. Spíše to je pár jedinců. Příznaky v průběhu 21-25dnů mi po dvakrát odezněly ale později se vrátily. I já jsem se moc snažil ale nikdy zcela v pohodlí to nebylo. Půst na destilce opravdu bolí. Spíš bych řekl že krátkodobé a dlouhodobé půsty jsou vhodné pro zdravé jedince. Nicméně je možné že za pomocí půstu se mi spousty věcí odlehčilo. Já jsem ale nadšen že ta možnost půstu je poměrně dobře zmapována. Obavy byly vskutku veliké. Dovolí nám lépe chápat naše tělo. Prostě ozdravný proces je ale v samotné návratovce. A když to tak vezmu tak bod číslo 1.O-Z je jakási návratovka ale v dlouhodobém časovém úseku. Ted to důležité, u půstu nemáte zcela jistotu že to co prožíváte (dané stavy únavy, zkleslosti, bolesti, návaly) je stav k dobru, je to děsný boj v psychice a nevěříte si tak jako když víte že dny, týdny měsíce jste nesnědli nic jiného než pár rajčat, paprik,cibulí, česneku, porku, mrkve, cerelu, řepy a pomerančů, grepů, jablek....atd. Z toho vám fakt špatně být nemůže (max. tak že jste zmixovali ovoce a zeleninu dohromady).

Takže snažte se vytrvat, trochu zapojte hlavu a vybčte z davu směrem do normálu. Dav v současné době není standardem.
Michal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned kvě 24, 2015 8:45 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
misaxxx píše:
Zdravím Vás. Chci se s vámi podělit o mé dojmy z dvouměsíčního fungování na ovoci, zelenině, ovocných a zeleninových šťávách a sem tam nějaké ty ořechy, oliv. olej a podobně. Žádná sůl, pečivo, maso, tuky, cukry. Dovolím si též i srovnání s půstem (mmj. jsem 25cítkař).

1.ovoce-zelenina: jsem neskutečně překvapen z postupujících výsledků. Jsem Boreliař a to co udělalo ovoce a zelenina se mi nepodařilo za ty leta s půstem. Možná že by to bylo nepřesné takto napsat ale rozvedu to. O-Z dieta nebo ještě lépe stravování má pomalejší ozdravný proces, ale s věcmi si můžete být téměř jisti. Když vás začne bolet hlava, máte stavy děsných únav a podobně tak skutečně víte že je to ozdravný proces a nikoliv že je někde něco nevhodně indikované nebo nastavené. Vždy po takové části dne/dnů je vám vždy o kousek lépe. Musí vám být prostě trošku hůře aby bylo lépe. Je to zde tisíckrát řečeno. O-Z strava vás dostane z neskutečného bordelu. Pokud si nevíte rady, tak zapomeňte na všechny ty podpůrné věci (i klidně Jardovi- jistě se neurazí- já sám je občas kupuji) a hlavně vytrvejte. Dokonce si myslím že jistá zaměření jsou i zbytečná- myšleno pokud se tak budete stravovat dlouhodobě. Po pár měsících mi ovoce a zelenina neskutečně zachutnala (ikdyž nemám mnoho inspirace). Pestrost postupně přibývá. Jinak mé příznaky jsou neuroboreliozového charakteru + candida + vysoký krevní tlak + náběh na cukrovku. Docela dost věcí. Po pár týdnech mi odeznělo šumění tlaku v uchu, noční křeče do hlavy, nyní se přidalo vymizení ranního bušení či tepování, zlepšil se zrak, kašel a sliny atd. Spí se mi opravdu klidněji, spím zatím mezi 6-7h a někdy 8hodinami. Dříve 10-16h. Pokud se to ustálí na 6h a méně, věřím že to bude brzy. Ráno se probuzím lehký a s energií nikoliv zmlácený jak po týdnu chlastání někde v putykách. Jinak věřím také v čerstvou zabitou potravu. Ale bohužel jsou věci které jsou pro většinu z nás nenávratně pryč. Žijeme tam (nebo kdy) kde žijeme.

1.půst: Půst má neskutečnou sílu, je rychlý, levný ale málo kdo má sílu na dobrou návratovku. Spíše to je pár jedinců. Příznaky v průběhu 21-25dnů mi po dvakrát odezněly ale později se vrátily. I já jsem se moc snažil ale nikdy zcela v pohodlí to nebylo. Půst na destilce opravdu bolí. Spíš bych řekl že krátkodobé a dlouhodobé půsty jsou vhodné pro zdravé jedince. Nicméně je možné že za pomocí půstu se mi spousty věcí odlehčilo. Já jsem ale nadšen že ta možnost půstu je poměrně dobře zmapována. Obavy byly vskutku veliké. Dovolí nám lépe chápat naše tělo. Prostě ozdravný proces je ale v samotné návratovce. A když to tak vezmu tak bod číslo 1.O-Z je jakási návratovka ale v dlouhodobém časovém úseku. Ted to důležité, u půstu nemáte zcela jistotu že to co prožíváte (dané stavy únavy, zkleslosti, bolesti, návaly) je stav k dobru, je to děsný boj v psychice a nevěříte si tak jako když víte že dny, týdny měsíce jste nesnědli nic jiného než pár rajčat, paprik,cibulí, česneku, porku, mrkve, cerelu, řepy a pomerančů, grepů, jablek....atd. Z toho vám fakt špatně být nemůže (max. tak že jste zmixovali ovoce a zeleninu dohromady).

Takže snažte se vytrvat, trochu zapojte hlavu a vybčte z davu směrem do normálu. Dav v současné době není standardem.
Michal

To máte plnou pravdu, dav určitě není standardem, normálně paradoxně žije minoritní část společnosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte čer 16, 2015 4:09 pm 
Offline

Registrován: sob čer 06, 2015 4:18 pm
Příspěvky: 14
Jarda píše:
Příklad denního jídelníčku

Uvedený jídelníček dodržuji s nepatrnými obměnami mnoho let jak já, tak moje rodina a naprostá většina mých pacientů. Stravování tímto postupem má mnoho zdravotních výhod a zajistí Vám mimořádnou fyzickou i duševní výdrž. Jediná nevýhoda je v určité společensky chápané abnormálnosti těch co tento stravovací režim dodržují. Vždy jde jen o úhel pohledu a vnímání toho co dělá většina jako normální, ale to vůbec neznamená, že to normální skutečně je. Nakonec i v našich dějinách najdete množství příkladů, kdy to většinové a v dané době normální, bylo v dalších letech chápáno již jako nenormální a odsouzeníhodné. Nevidím proto žádný důvod své přesvědčení nějak tajit a čas snad nakonec ukáže, kde je pravda a co je normální. Zatím mám na své straně alespoň argument nenormálního uzdravení mnoha nenormálních lidí, zatím co po normální stravě se plní nemocnice těmi normálními lidmi v posledních letech až nenormálně rychle.

A nevadí trávení mix ovoce a ořechů? mě to sice taky chutná, ale při dělené stravě by se správně ovoce nemělo míchat s ničím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř čer 17, 2015 6:48 am 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
karamelka píše:
A nevadí trávení mix ovoce a ořechů? mě to sice taky chutná, ale při dělené stravě by se správně ovoce nemělo míchat s ničím.

To si musis vyzkouset sama na sobe Karamelko, nekomu to problemy delat muze a nekomu ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř čer 17, 2015 12:45 pm 
Offline

Registrován: sob čer 06, 2015 4:18 pm
Příspěvky: 14
miram píše:
To si musis vyzkouset sama na sobe Karamelko, nekomu to problemy delat muze a nekomu ne.

Mě to nevadí, mám ráda ovoce se semínkama a ořechama. Nikdy jsem neměla říhání a plynatost po téhle kombinaci.Ale v knížce fit pro život píše Harvey Diamond,že je to špatně i když člověk nemá problémy. že ovoce kvasí a zkazí se tím jeho vlastnosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř čer 17, 2015 5:34 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Ja vim jen to, ze ovoce se rychleji travi a pokud se potka s necim pomalejsim (s temi orechy, ale take s jinsimy druhy potravin), tak zacne kvasit, vznika plynatost a nadymani. Vznika tam ethanol, to je protoplazmaticky jed, ktery tam pak dela zbytecne bordel, takze je lepsi jist tyto potraviny oddelene, s casovym odstupem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv čer 18, 2015 3:56 pm 
Offline

Registrován: úte čer 11, 2013 11:31 am
Příspěvky: 72
Zdravím, doporučili byste na podporu jater tento výrobek od Dědka kořenáře ? - http://www.dedekkorenar.cz/zbozi-a-prod ... h-p34.html

díky za vaše názory


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte črc 14, 2015 12:48 pm 
Offline

Registrován: sob črc 11, 2015 6:18 pm
Příspěvky: 37
Vie mi niekto rozpisat priklad delenej stravy studujem to uz dlho a stale som sa nedocital spravnej stravy hlavne co sa sacharidov tyka ci su kyselino alebo zasado tvorne .
Chcel by som mat 3 jedla s bielkovinami + to c ktomu treba
A 2 jedla so sacharidami + co k tomu treba . rozmedzie 3 hodiny medzi jedlami . neviem ci dat ovocie k bielkovinam alebo k sacharidom a tak celkovo .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned črc 19, 2015 7:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
karamelka píše:
A nevadí trávení mix ovoce a ořechů? mě to sice taky chutná, ale při dělené stravě by se správně ovoce nemělo míchat s ničím.

Záleží jak komu, potřeba odzkoušet, ale řekl bych že většina lidí s tím problém mít nebude. Docela dost záleží i na věku a čím bude člověk starší, tím hůře bude složitější kombinace potravin tolerovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned črc 19, 2015 7:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
karamelka píše:
Mě to nevadí, mám ráda ovoce se semínkama a ořechama. Nikdy jsem neměla říhání a plynatost po téhle kombinaci.Ale v knížce fit pro život píše Harvey Diamond,že je to špatně i když člověk nemá problémy. že ovoce kvasí a zkazí se tím jeho vlastnosti.

Tak jistě, ovšem kvašení snadno zjistíte, že budete po jídle nafouknutá a pokud nejste, není problém.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 88  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz