Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 12:23 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 56  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon bře 30, 2015 2:57 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Možno tam kde je do nejakých 10 nemeckých stupňov tvrdosti, v Karvinej sme mali myslím nejakých 7 stupňov, teda kolegovia akvaristi tak hovorili, tam by vodu nebolo treba tej tvrdosti zbavovať. Ale u nás je veľmi tvrdá voda, veľa ľudí trpí rôznymi problémami, hlavne ľadvinovými kameňmi a takúto vodu piť len prefiltrovaním určite neni zdravé.
Ak už by som chcel len filtrovať vodu tak si kúpim RO od Mangalu s UV lampou a bez menbrány, mám to isté čo hento čudo len za oveľa menší peníz, nie takú zlodejinu.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon bře 30, 2015 4:55 pm 
Offline

Registrován: úte bře 24, 2015 3:51 pm
Příspěvky: 26
inzenyr píše:
Radeji si o latkach, ktere jsou nutne pro muj organizmus rozhoduji sam. Nerad to nechavam na jakemkoliv filtru. \":-)\"

Inzenyr

A jaké pomůcky používáte? Lupu a pinzetu? Popelka měla jen dvě ruce...
http://www.amway.cz/user/vlastahodina
vlastahodina@seznam.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon bře 30, 2015 7:22 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Vlastimil Hodina píše:
A jaké pomůcky používáte? Lupu a pinzetu? Popelka měla jen dvě ruce...
http://www.amway.cz/user/vlastahodina
vlastahodina@seznam.cz

Pokud na teto diskuzi chcete uplatnit produkty firmy Amway, tak jste na spatne adrese.
Usuzuji tak z data registrace a data Vasi nabidky.
Zde se doporucuji a aplikuji uplne jine produkty.
Jeste bych tak pochopil produkt firmy Amway na myti nadobi, ale ostatni produkty firmy Amway jsou uz silne predrazene.
Od firmy Amway pouzivam pouze DISH DROPS na myti nadobi.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon bře 30, 2015 11:07 pm 
Offline

Registrován: úte bře 24, 2015 3:51 pm
Příspěvky: 26
Když si myslíte že jsou předražené... Mně se vyplatí a nemám nic proti žádnému produktu Amway. Mohu jen doporučit. A prosím odpovídejte na můj mail. Ať nezanářádíme fórum zbytečnými vzkazy. Díky. vlastahodina@seznam.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon dub 20, 2015 5:08 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Asi mám KO. membránu alebo ten ventil, voda mi tečie oveľa rýchlejšie a obsahuje vodný kameň ktorý sa usadá v rýchlovarnej konvici.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon dub 20, 2015 8:56 pm 
Offline

Registrován: úte bře 24, 2015 3:51 pm
Příspěvky: 26
[quote="Deane":wgtfb4kp]Asi mám KO. membránu alebo ten ventil, voda mi tečie oveľa rýchlejšie a obsahuje vodný kameň ktorý sa usadá v rýchlovarnej konvici.[/quote:wgtfb4kp]
Ano to je stará známá bolest obrácených osmóz. Občas se prostě stane, že odejde ten nejdůležitější filtrační člen - membrána. A to naprosto nečekaně a bez jakéhokoliv upozornění či indikace na přístroji.
Oproti tomu vodní filtr eSpring všechny důležité funkce hlídá. Pokud dojde k poruše, sám na ní upozorní. Blíže k tématu viz:

Naposledy upravil Vlastimil Hodina dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon dub 20, 2015 11:14 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
[quote="Vlastimil Hodina":zxjwr1z6]Ano to je stará známá bolest obrácených osmóz. Občas se prostě stane, že odejde ten nejdůležitější filtrační člen - membrána. A to naprosto nečekaně a bez jakéhokoliv upozornění či indikace na přístroji.
Oproti tomu vodní filtr eSpring všechny důležité funkce hlídá. Pokud dojde k poruše, sám na ní upozorní. Blíže k tématu viz:

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Naposledy upravil pv33 dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: úte dub 21, 2015 5:24 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Výmena menbrány neni zas až tak drahá záležitosť. Stejne ma práve čakala výmena všetkých filtrov, tak vymením aj membránu. Pri cene kupovanej vody vychádza cena vody z osmózy veľmi dobre, nedá sa ani porovnať.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: úte dub 21, 2015 11:51 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Deane píše:
Asi mám KO. membránu alebo ten ventil, voda mi tečie oveľa rýchlejšie a obsahuje vodný kameň ktorý sa usadá v rýchlovarnej konvici.

Mate pred RO keramicky filtr? Membrana RO je v podstate papirova a pri razech ve vodovodnim rozvodu, ktere vznikaji poustením a zastavovanim vody se muze stat, ze se protrhne. Keramicky filtr ty razy tlumi, tlak pred a za keramickym filtrem se vyrovnava postupne, ne skokem.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: úte dub 21, 2015 11:56 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
inzenyr píše:
Mate pred RO keramicky filtr? Membrana RO je v podstate papirova a pri razech ve vodovodnim rozvodu, ktere vznikaji poustením a zastavovanim vody se muze stat, ze se protrhne. Keramicky filtr ty razy tlumi, tlak pred a za keramickym filtrem se vyrovnava postupne, ne skokem.
Inzenyr

Jen co se tyka tech razu, netlumeji to i ty 3 uhlikovy filtry pred membranou?

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: úte dub 21, 2015 12:42 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
pv33 píše:
Jen co se tyka tech razu, netlumeji to i ty 3 uhlikovy filtry pred membranou?

Castecne tlumi, ale uhlik je v tech filtrech v praskove forme, takze se pri razu hne cely obsah filtru.
U keramickeho filtru je pevna porezni stena, ktera se nehne, voda stenou musi prosaknout a tim se ten raz v podstate zastavi a za keramickym filtrem uz pouze pusobi kontinualni tlak.
Primo to vidim ve chvili, kdy poustim vodu z RO. Nejdriv voda vystrikne, jak je pod tlakem a pak pomalu tlak klesa, jak voda priteka pres keramicky filtr.
Pekne razy ve vodovodnim radu dokaze udelat treba nadrzka na vodu na zachode ve chvili kdy se rozvibruje uzaviraci ventil, to se mi chveji i trubky ve sklepe.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: stř dub 22, 2015 1:36 am 
Offline

Registrován: úte bře 24, 2015 3:51 pm
Příspěvky: 26
pv33 píše:
Vlasto, i pokud Deanovi odesla membrana, tak je i tak jeho osmoza asi lepsi nez 10x drazsi eSpring. Stale tam ma 4 uhlikovy filtry:

1 Stupeň 5-ti mikronový sedimentační filtr
Efektivně odstraňuje rez, písek a ostatní mechanické nečistot
Životnost cca 6000 litrů/6-12 měsíců

2 Stupeň-aktivní uhlí:
Absorbuje z vody těžké kovy a organické chemikálie až 99% chlóru a chrání tak membránu.
Životnost cca 6000 litrů/6-12 měsíců

3 Stupeň- 1 mikronový sedimentační filtr:
S velikostí otvorů pouze 1 mikron poskytuje nejvyšší ochranu membráně a umožňuje tak její správnou funkci.
Životnost cca 6000 litrů/6-12 měsíců

5. stupeň –uhlíkový postfiltr:
Tento uhlíkový postfiltr odstraňuje nežádoucí příchutě a pachy pro vybroušení chuti a dosažení maximální kvality výsledné vody.
Životnost cca 11 000 litrů/12měsíců

UV je v pripade chlorovane mestske vody zbytecny a kdyby ho presto chtel, tak si ho prikoupi za 1550,- Kc.

Na to ze eSpring spoustu latek neodfiltruje, tak je podle mne lehce predrazeny. Ale i kdyby stal totez jako ta osmoza tak bych ho nechtel, protoze ja chci CISTOU vodu a k te ma e-Spring fakt hodne daleko. Meril jsem nekolikrat cistotu vody pomoci PPM meraku, vodu z vodovodu, vodu filtrovanou e-Springem, osmozou a destilakem. Vodovodka mela tak kolem 150, e-Spring prekvapive vic, lehce pres 160, destilka 1 a osmoza 10 PPM. Muzes si tu vypravet co chces o kvalite Amwaye, ale je to jen blby uhlikovy filtr s UV a elektornikou, ktera jen zajisti, ze to po 6000 litrech prestane fungovat a musi se znovu zaplatit 7000 nebo kolik to stoji. jedine to krasne blika. Fakt za hooodne penez temer zadna muzika. Dokonce mi to ani nedokazalo udelat ze studnicni vody vodu pouzitelnou pro mimino, UV perfektne vytlouklo bakterie, snizilo to dusicnany, ale naopak to zas zvysilo dusitany pres normu.

Ja preferuju CISTOU vodu bez jakychkoliv znecisteni vcetne anorganickych mineralu, takze pro mne e-Spring fakt neni, ale verim, ze najdes dost lidi, kterym voda ZNECISTENA mineralnima latkama a dusitanama a buh vi cim jeste vyhovuje a radi si eSpring za tech 30 tisic koupeji.

Dobrý den, rozhodl jsem se jen skutečně v krátkosti zareagovat. Je sice je pravda že eSpring nemá padesát různých filtrů, ale v podstatě jen dva. Pevný uhlíkový aktivovaný lisovaný blok s předřazeným mechanickým filtrem z netkané tkaniny, a UV lampu. Samozřejmě filtr eSpring nedisponuje technologií která by z jakékoliv vody z kdejaké odpadní jímky udělal vodu pitnou a určenou k TRVALÉMU PITNÉMU REŽIMU. Filtr eSpring je určen na úpravu vody která byla uznána hygienikem jako voda pitná. Protože téměř žádná městská vodárna na světě nedokáže připravit vodu aby byla plně zdravotně nezávadná. Co se týče měření pomocí PPM, tak tento test odborníci nepovažují za "etický". Co se tím rozumí, rozumí se tím to že podstatou tohoto měření je, že změříte elektrickou vodivost vody. Přičemž naprosto ideálně chemicky čistá H2O je ideálním izolantem. Čili s PPM 0,000. Čili to co vede ve vodě proud, jsou různé příměsy, minerály, chemické sloučeniny atd. A to bez ohledu na to či jsou či nejsou lidskému zdraví prospěšné. Čili řekněme že určování pitnosti vody pomocí PPM elektrické vodivosti, je čirý podvod na chudácích zákaznících. On ten filtr eSpring po skončení životnosti ani nepřestane fungovat. Jen nepřéhlednutelně bliká a "nadává". Dokonce ani není cílem aby vodní filtr udělal z jakékoliv vody vodu destilovanou, protože lidské tělo potřebuje ke svému životu jisté látky ve vodě obsažené. Které vodní filtr eSpring neabsorbuje ale propouští dále. Ta UV lampa je důležitá k tomu, že se v městské vodě nacházejí různí prvoci které jsou životu vyloženě nebezpeční a kvůli nim se voda chlóruje. Pokud tento chlór z vody odstraníte tak ti prvoci ožijí a v uhlíkovém filtru je jim hej. Takže se běžně musí uhlíkový filtr bez UV lampy měnit jednou za měsíc či častěji. Takže nemáte pravdu a UV lampa v našem filtru je naprosto nezbytná a proto je uhlíkový filtr maximálně využitý a je možno ho měnit jednou za rok. Já osobně preferuji kvalitu za kterou stojí vědci z eSpringu, a neziskové společnosti NSFI. http://www.nsf.org
vlastahodina@seznam.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: stř dub 22, 2015 8:54 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Vlastimil Hodina píše:
Dobrý den, rozhodl jsem se jen skutečně v krátkosti zareagovat. Je sice je pravda že eSpring nemá padesát různých filtrů, ale v podstatě jen dva. Pevný uhlíkový aktivovaný lisovaný blok s předřazeným mechanickým filtrem z netkané tkaniny, a UV lampu. Samozřejmě filtr eSpring nedisponuje technologií která by z jakékoliv vody z kdejaké odpadní jímky udělal vodu pitnou a určenou k TRVALÉMU PITNÉMU REŽIMU. Filtr eSpring je určen na úpravu vody která byla uznána hygienikem jako voda pitná. Protože téměř žádná městská vodárna na světě nedokáže připravit vodu aby byla plně zdravotně nezávadná. Co se týče měření pomocí PPM, tak tento test odborníci nepovažují za "etický". Co se tím rozumí, rozumí se tím to že podstatou tohoto měření je, že změříte elektrickou vodivost vody. Přičemž naprosto ideálně chemicky čistá H2O je ideálním izolantem. Čili s PPM 0,000. Čili to co vede ve vodě proud, jsou různé příměsy, minerály, chemické sloučeniny atd. A to bez ohledu na to či jsou či nejsou lidskému zdraví prospěšné. Čili řekněme že určování pitnosti vody pomocí PPM elektrické vodivosti, je čirý podvod na chudácích zákaznících. On ten filtr eSpring po skončení životnosti ani nepřestane fungovat. Jen nepřéhlednutelně bliká a "nadává". Dokonce ani není cílem aby vodní filtr udělal z jakékoliv vody vodu destilovanou, protože lidské tělo potřebuje ke svému životu jisté látky ve vodě obsažené. Které vodní filtr eSpring neabsorbuje ale propouští dále. Ta UV lampa je důležitá k tomu, že se v městské vodě nacházejí různí prvoci které jsou životu vyloženě nebezpeční a kvůli nim se voda chlóruje. Pokud tento chlór z vody odstraníte tak ti prvoci ožijí a v uhlíkovém filtru je jim hej. Takže se běžně musí uhlíkový filtr bez UV lampy měnit jednou za měsíc či častěji. Takže nemáte pravdu a UV lampa v našem filtru je naprosto nezbytná a proto je uhlíkový filtr maximálně využitý a je možno ho měnit jednou za rok. Já osobně preferuji kvalitu za kterou stojí vědci z eSpringu, a neziskové společnosti NSFI. http://www.nsf.org
vlastahodina@seznam.cz

Kdybych nepreferoval CISTOU vodu a veril, ze tam maji nejake mineraly byt, ale jen ty co si tam dam sam a ne cokoliv co mi pritece z vodarny, tak si koupim za 5380,- zarizeni s uhlikovymi filtry, reverzni osmozou, UV lampou a mineralizatorem http://www.mangala.cz/ro106-uv-filtracn ... p-282.html. Tim mam rekneme totez co eSpring a osmozu navic. Mam tam 4 uhlikove filtry vcetne nahradni sady filtru, UV lampu a mineralizator, ktery asi ve standardni dodavce eSpring neni. U Mangaly se za mineralizator priplaci stovka, rozdil mezi verzi 105 a 106, u Amway bude asi priplatek v tisicich, pripadne me opravte.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: stř dub 22, 2015 10:19 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
Vlastimil Hodina píše:
Když si myslíte že jsou předražené... Mně se vyplatí a nemám nic proti žádnému produktu Amway. Mohu jen doporučit. A prosím odpovídejte na můj mail. Ať nezanářádíme fórum zbytečnými vzkazy. Díky. vlastahodina@seznam.cz

pokud zde někdo nevkládáte vyloženě irelevantní informace nebo něco off-topic, nepřesměrovávejte Vlastimile odpovědi na svůj privát; diskuse zde je zajímavá pro mnohé členy fóra \":wink:\"
Koho by to nezajímalo, číst nemusí.
Třeba já to sleduji rád; víc hlav víc ví, rád se přiučím
(ikdyž svoji obyčejnou RO asi zatím měnit nebudu, četl jsem Braggových Šokující pravdu o vodě, tak mi toto stačí)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: stř dub 22, 2015 7:31 pm 
Offline

Registrován: úte bře 24, 2015 3:51 pm
Příspěvky: 26
Jindra píše:
pokud zde někdo nevkládáte vyloženě irelevantní informace nebo něco off-topic, nepřesměrovávejte Vlastimile odpovědi na svůj privát; diskuse zde je zajímavá pro mnohé členy fóra \":wink:\"
Koho by to nezajímalo, číst nemusí.
Třeba já to sleduji rád; víc hlav víc ví, rád se přiučím
(ikdyž svoji obyčejnou RO asi zatím měnit nebudu, četl jsem Braggových Šokující pravdu o vodě, tak mi toto stačí)

Dobrý den, mně šlo jen o to abychom diskusní fórum nezaplnili osobními výpady, invektivami a urážkami. Rozhodně mi nešlo o to nechat si zajímavé informace a skušenosti s Amway pro sebe. Děkuji za Váš zájem.
vlastahodina@seznam.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 56  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz