Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 12:22 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob led 31, 2015 8:42 pm 
Offline

Registrován: pon zář 02, 2013 8:55 am
Příspěvky: 6
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, pokud jako prevenci, kromě harmonické psychiky, spravné stravy a životního stylu, chci podpořit tělo, co bych měla brát za vitamíny či minerály?
Dívala jsem se v historii téhoto tématu, že jsou zda nestíněny některé varianty, ale jistě to bude svým způsobem individuální.
Nebo je nějaký standart, který by se měl doplňovat denně?
Děkuji moc za všechny odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: nadbytok vitamínov
PříspěvekNapsal: ned úno 15, 2015 9:37 pm 
Offline

Registrován: pon bře 24, 2014 1:18 pm
Příspěvky: 11
Dobrý večer,chcela by som poprosiť o radu.Bola som na krv a dala som si vyšetriť b12 a vitamin d3.obidve mám nadbytok,na slnko momentalne nechodím a neužívam ani v tabletkách,b komplex beriem b-100 polovicu tablety asi každý tretí deň,a ešte sa chcem spýtať posilujem a mám aj zvýšený kreatinin,bude to tým?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte bře 10, 2015 11:24 am 
Offline

Registrován: stř čer 27, 2012 12:04 pm
Příspěvky: 14
Zdravím všechny a měl bych otázku:
používám Céčko ve formě askorbátu sodného. Chci používat i askorbát vápenatý a draselný. Koupil jsem tedy hydrogenuhličitan draselný, ale neměli hydrogenuhličitan vápenatý, tak jsem koupil UHLIČITAN VÁPENATÝ. Po smíchání UHLIČITANU VÁPENATÉHO s kyselinou askorbovou ta směs je taková jakoby nerozpuštěná.
Tak se ptám: je rozdíl - uhličitan a hydrogenuhličitan?
Udělal jsem tu směs špatně?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned bře 29, 2015 12:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
majkls píše:
Děkuji za reakce. Počkám ještě na výsledek z krve, jestli bude nějaká změna, a rád využiju možnost konzultace. S tou HCl je to dost možné, zkusím otestovat. Jak jsem vypozoroval, žaludek mně kromě česneku reaguje pravděpodobně i na křen, ale někdy i jen studenou vodu. Kupodivu bez problémů jsou papričky a cayenský pepř.
Co mně trošku vrtá v hlavě: Může být vápník nebo hořčík ve tkáních (vlasech) v tak velkém nadbytku a přitom ho má tělo pro svou spotřebu málo (špatně se vstřebává)? Předpokládám, že ano. Asi tedy není cesta se Ca a Mg vyhýbat, spíše naopak, ale současně podpořit čištění zejména kloubů a chrupavek. Uvažuju správně? Pomohla by pravidelná konzumace šťávy z grepu, přestože je pro mě (momentálně dost Váta typ) ochlazující? Nebo nějaký jiný způsob, jak se "bezbollestně odvápnit".
Může být nadbytek minerálů příčinou lupání v kloubech? Čekal bych, že po 3-4 letech na "rozumné stravě" budu mít tkáně čistější, než dřív, ale asi to nemusí být pravda(?).

Vždy je potřeba ladit poměry těch prvků, ne jednotlivý prvek, tím se nikam nedostanete. Klouby mohou zlobit z neuvěřitelného množství důvodů a nutně nemusí být plné úsad, aby vznikala bolest. U staršího muže může být například příčinou i vysoký estrogen, což moderní medicína vůbec neřeší. Pokud máte tuk hlavně na břiše a gynekomastii i malou, je to dokonce dost pravděpodobné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned bře 29, 2015 12:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
madamm píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, pokud jako prevenci, kromě harmonické psychiky, spravné stravy a životního stylu, chci podpořit tělo, co bych měla brát za vitamíny či minerály?
Dívala jsem se v historii téhoto tématu, že jsou zda nestíněny některé varianty, ale jistě to bude svým způsobem individuální.
Nebo je nějaký standart, který by se měl doplňovat denně?
Děkuji moc za všechny odpovědi.

Obecně doporučitelná je suplementace hořčíku, céčka a béček, vše ostatní by měl člověk nejprve otestovat a teprve dle výsledku ladit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned bře 29, 2015 12:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
antibush1 píše:
Zdravím všechny a měl bych otázku:
používám Céčko ve formě askorbátu sodného. Chci používat i askorbát vápenatý a draselný. Koupil jsem tedy hydrogenuhličitan draselný, ale neměli hydrogenuhličitan vápenatý, tak jsem koupil UHLIČITAN VÁPENATÝ. Po smíchání UHLIČITANU VÁPENATÉHO s kyselinou askorbovou ta směs je taková jakoby nerozpuštěná.
Tak se ptám: je rozdíl - uhličitan a hydrogenuhličitan?
Udělal jsem tu směs špatně?

To je k ničemu, tam reakce vůbec probíhat nebude. Uhličitan a hydrogenuhličitan to je jako hodinky a holinky, oboje se sice natahuje, ale jiná podobnost tam není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned bře 29, 2015 11:18 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Chtel jsem se zeptat, kde kupujete vitE v tehle podobe
http://www.iherb.com/Solgar-Vitamin-E-4 ... tgels/9902
Aby to nebylo vyrabene synteticky a aby to nebyla jen ta jedna forma. Vsechny vitaminy mam da se rict pokryte, ale to Ecko proste nemuzu sehnat. Po precteni clanku od Mercoly jsem ten synteticky z lekarny vyhodil.. \":roll:\" A taky selen v tehle forme je problem sehnat..


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
ic=2\">http://www.iherb.com/Solgar-Selenium-20 ... =null&ic=2"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nadbytok vitamínov
PříspěvekNapsal: pát kvě 01, 2015 2:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
janka33 píše:
Dobrý večer,chcela by som poprosiť o radu.Bola som na krv a dala som si vyšetriť b12 a vitamin d3.obidve mám nadbytok,na slnko momentalne nechodím a neužívam ani v tabletkách,b komplex beriem b-100 polovicu tablety asi každý tretí deň,a ešte sa chcem spýtať posilujem a mám aj zvýšený kreatinin,bude to tým?

Tak B12 by nijak zásadně vadit neměl, u D3 již to tak jednoduché není, toxický je nad 300 nmol/l a snižuje se dost obtížně. Prostě pomalu klesá a na polovinu té hodnoty se dostane za cca 180 dní, přičemž pobyt na slunci to paradoxně zrychluje, tedy rovná do normálu. Zda to může souviset s kreatininem nevím, ale moc se mě to nezdá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát kvě 01, 2015 2:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
[quote="Ÿura":1f8t7slt]Chtel jsem se zeptat, kde kupujete vitE v tehle podobe
http://www.iherb.com/Solgar-Vitamin-E-4 ... tgels/9902
Aby to nebylo vyrabene synteticky a aby to nebyla jen ta jedna forma. Vsechny vitaminy mam da se rict pokryte, ale to Ecko proste nemuzu sehnat. Po precteni clanku od Mercoly jsem ten synteticky z lekarny vyhodil.. \":roll:\" A taky selen v tehle forme je problem sehnat..


Naposledy upravil Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
ic=2\">http://www.iherb.com/Solgar-Selenium-20 ... =null&ic=2[/quote:1f8t7slt] To jste vybral jednu z nejdražších firem, funguje sice dobře, ale konkrétně E bych asi volil toto


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned kvě 17, 2015 8:16 pm 
Offline

Registrován: pát bře 28, 2014 11:30 pm
Příspěvky: 33
Jaký je rozdíl mezi niacinem a niacinamidem? Oboje by měl být vit.B3
Je nějaký lepší třeba kvůli vstřebání, nebo na něco konkrétního?
Dá se užívat dlouhodobě?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř kvě 20, 2015 5:23 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 24, 2011 1:31 am
Příspěvky: 113
fotof píše:
Jaký je rozdíl mezi niacinem a niacinamidem? Oboje by měl být vit.B3
Je nějaký lepší třeba kvůli vstřebání, nebo na něco konkrétního?
Dá se užívat dlouhodobě?

tak mozna by se to dalo vysvetlit takto:Z chemického hlediska v sobe vitamin PP skryva dvě látky. Kyselinu nikotinovou-niacin, ktera je provitaminem a nikotinamid-niacinamid, ktera je vlastnim vitaminem..Pokud vam funguje HCL v zaludku vstrebani je vzdy uspesne..Da se uzivat dlouhodobe,nicmene musi se opatrne a navysovat pozvolna a sledovat reakce organismu.Navysovani ma taky sve hranice..Da se predavkovat..Tak ze se musi jednat o spravny pridel..pokud dlouhodobe tak radeji mene...Kdyz se to prezene tak zrudne oblicej a nastavaj i jine problemi..Zalezi co chcete resit,jestli z lecebnych duvodu nebo jen tak na doplnovani...V lekarnach koupeny nemuze uskodit,tam je to casto max.do 100mg a pokud se budete ridit navodu nic vam nehrozi..Pak je treba swanson trochu vetsi mnozstvi v mg zhruba tak 250mg coz je taky v poradku...Pokud chcete jeste vyssi hodnoty tak muzete ale uz musite sledovat vlastni pocity a trochu si o niacinu vice nastudovat...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř kvě 20, 2015 11:16 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
fotof píše:
Jaký je rozdíl mezi niacinem a niacinamidem? Oboje by měl být vit.B3
Je nějaký lepší třeba kvůli vstřebání, nebo na něco konkrétního?
Dá se užívat dlouhodobě?

Z hlediska uzivatelskeho jsou 2 hlavni rozdily. Niacin je ucinnejsi, ale zas pri nem nastava pro nekoho neprijemne zcervenani spojene nekdy i s neprijemnymi koznimi projevy, ktere muze trvat 20-30 minut, ale pri silne davce kdyz na to nekdo neni zvykly i nekolik hodin. ja s tim zcervenanim problem nemam, naopak mam dobry pocit ze se bez namahy dokonale prokrvim \":D\" . Jinak Niacin kupovany u nas obsahuje velmi nizke davky. Konkretne v dobe kdy jsem se tim jeste moc nezabyval jsem si tu koupil niacin ( http://www.lekarna.cz/niacin-tbl-500/), ktery ma 18mg v jedne tabletce. Na iherbu jsem si pak koupil Niacin s 1000mg, takze 55x silnejsi. U nas je prodej doplnku silne omezen. A jeste trochu varovani, nekdo u nas sehnal praskovy Niacin. Za prve je otrava to pak vazit a treba davat do kapsli a za dalsi to asi Niacin opravdu nebyl, protoze mu nenastavalo to zcervenani ani pri 2000mg, kdyz si ho pak koupil na iherbu tak mu stacilo 250 mg.
A existuji i dalsi verze B3, ktere maji urcite vyhody i nevyhody. Co se tyka mne osobne, ja pro sebe preferuju Niacin, ale treba moji mame nedela dobre to zcervenani, takze tam je to Niacinamide. Ovsem Niacinamide neresi cholesterol a detox, na rozdil od Niacinu. Dlouhodobe se daji uzivat obe verze o kterych tu pisu.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv kvě 21, 2015 1:02 am 
Offline

Registrován: čtv lis 24, 2011 1:31 am
Příspěvky: 113
pv33 píše:
Z hlediska uzivatelskeho jsou 2 hlavni rozdily. Niacin je ucinnejsi, ale zas pri nem nastava pro nekoho neprijemne zcervenani spojene nekdy i s neprijemnymi koznimi projevy, ktere muze trvat 20-30 minut, ale pri silne davce kdyz na to nekdo neni zvykly i nekolik hodin. ja s tim zcervenanim problem nemam, naopak mam dobry pocit ze se bez namahy dokonale prokrvim \":D\" . Jinak Niacin kupovany u nas obsahuje velmi nizke davky. Konkretne v dobe kdy jsem se tim jeste moc nezabyval jsem si tu koupil niacin ( http://www.lekarna.cz/niacin-tbl-500/), ktery ma 18mg v jedne tabletce. Na iherbu jsem si pak koupil Niacin s 1000mg, takze 55x silnejsi. U nas je prodej doplnku silne omezen. A jeste trochu varovani, nekdo u nas sehnal praskovy Niacin. Za prve je otrava to pak vazit a treba davat do kapsli a za dalsi to asi Niacin opravdu nebyl, protoze mu nenastavalo to zcervenani ani pri 2000mg, kdyz si ho pak koupil na iherbu tak mu stacilo 250 mg.
A existuji i dalsi verze B3, ktere maji urcite vyhody i nevyhody. Co se tyka mne osobne, ja pro sebe preferuju Niacin, ale treba moji mame nedela dobre to zcervenani, takze tam je to Niacinamide. Ovsem Niacinamide neresi cholesterol a detox, na rozdil od Niacinu. Dlouhodobe se daji uzivat obe verze o kterych tu pisu.

ano souhlasim...ja taky nemel problem,ale kamarad byl jak rak-)musel snizit davku a pozvolna pridavat a pak se dostal na hodnoty jako ja..takze proto pisu to sledovat,kazde telo to jinak bere...Radsi doporucuju taky niacin..Lepe se mi najizdelo na niacin az po nejakejch tabletach b complexu treba od swansonu b-100...
Tak snad jme trochu pomohli s radou...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned kvě 24, 2015 12:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
fotof píše:
Jaký je rozdíl mezi niacinem a niacinamidem? Oboje by měl být vit.B3
Je nějaký lepší třeba kvůli vstřebání, nebo na něco konkrétního?
Dá se užívat dlouhodobě?

Ono je ještě více variant vitamínu B3. Tyto dvě jste dostal vysvětlené celkem dokonale, ale upozorním na jedno podstatné úskalí a to je třeba si hlídat. Při delší aplikaci a dokonce i malých dávek, může docházet k rapidnímu zvýšení hladiny homocysteinu, tedy určitě si hlídat tuto hodnotu a u niacinu je nutné dělat průběžně i jaterní testy, tam se dá při vysokých dávkách dost podělat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned srp 16, 2015 8:39 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Zaujímalo by ma, či sa zvýši efektivita KOLOIDNÝCH MINERÁLOV (od zajtra začnem užívať), keby som ich nakvapkal do deci rannej uriny a takto denne užíval.....
Vie niekto aspoň teoretickú odpoveď ? Ďakujem \":-)\"

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz