Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 9:24 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1184 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 79  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: úte říj 27, 2015 8:45 pm 
Offline

Registrován: pát úno 14, 2014 9:11 pm
Příspěvky: 188
SemTamTuPrídem píše:

Odkiaľ kupuješ ty ? ... Ten gram by sa teoreticky dal rozdeliť aj na 4 časti, len neviem, do čoho by som tie časti "uložil", do akého úložného obalu....
Na tom malom sáčku píše : "Kultúry na prípravu pravého bulharského jogurtu + bifido kultúry, na domáce použitie. 1 sáčok (cca 1g) na 1-5 litrov mlieka s desiatimi opakovaniami" ..... Čo znamená to "s desiatimi opakovaniami" ? ... že môžem 10 krát očkovať pri zachovaní dostatočnej kvality ? ...

Kupujem z Výskumného ústavu mliekarenského http://www.vumza.sk/index.php/vyroba-a- ... kteristika objednať si môžeš cez číslo na vrátnicu, ja to tak robím. To opakovanie, to sú tie preočkovávania, t.j urobíš si napr 1l jogurtu, z neho odložíš napr 2x po deci a ďalšie várky mlieka očkuješ tými dávkami jogurtu. Potom aj ten jogurt nimi zaočkovaný môžeš použiť na ďalšie zaočkovanie, tak môžeš robiť pokiaľ nevidíš zmenu kvality. Jogurtové baktérie sa množia, bifido by sa myslím množiť v mlieku nemali, takže preočkovávaním strácaš bifido ale jogurtové baktérie sa množia v pohode

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. Werich


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: úte říj 27, 2015 8:53 pm 
Offline

Registrován: pát úno 14, 2014 9:11 pm
Příspěvky: 188
SemTamTuPrídem píše:
Ten gram by sa teoreticky dal rozdeliť aj na 4 časti, len neviem, do čoho by som tie časti "uložil", do akého úložného obalu....

Nemôžeš použiť pôvodný obal? A pri vybratí z mrazničky len odobrať časť

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. Werich


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: úte říj 27, 2015 9:04 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Moonika píše:
Nemôžeš použiť pôvodný obal? A pri vybratí z mrazničky len odobrať časť

Dá sa aj takto, myslím, že je to dobrý nápad \":-)\" .... Hoci ešte lepší by bol to rozdeliť na časti, a vysipať do tých "krabičiek" od kindervajec, ale kvôli tomu nebudem kupovať kindervajcia... Asi... \":D\"
Inak, tá jogurtová kultúra ktorú kupuješ zo spomínanej stránky obsahuje aj "bifido" ? Alebo nie ? Ak nie, tu je odkaz na 250g prášku s obsahom Lactobacillus Bulgaricus (LB) a Streptococus Thermophilis (ST). V každom grame je 1 miliarda živých a latentných buniek Lactobacillus Bulgaricus a Streptococus Thermophilis.

http://www.ezoshop.sk/114-doplnkove-pre ... ricus-250g

Bol by to dobrý "kup", alebo ani nie ?

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Naposledy upravil SemTamTuPrídem dne úte říj 27, 2015 9:20 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: úte říj 27, 2015 9:18 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Ďalej by ma zaujímalo, či sa dá "naočkovať" nejakými laktobacilmi aj také nepasterizované maslo..... \":)\" .... Neviem ale, kde o tom dohľadať informácie.... Asi to nepôjde, keďže maslo obsahuje možno necelý 1g sacharidov na 100g... Hmm...

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: úte říj 27, 2015 9:21 pm 
Offline

Registrován: pát úno 14, 2014 9:11 pm
Příspěvky: 188
SemTamTuPrídem píše:
Inak, tá jogurtová kultúra ktorú kupouješ zo spomínanej stránky obsahuje aj "bifido" ? Alebo nie ? Ak nie, tu je odkaz na 250g prášku s obsahom Lactobacillus Bulgaricus (LB) a Streptococus Thermophilis (ST). V každom grame je 1 miliarda živých a latentných buniek Lactobacillus Bulgaricus a Streptococus Thermophilis.

http://www.ezoshop.sk/114-doplnkove-pre ... ricus-250g

Bol by to dobrý "kup", alebo ani nie ?

Tá moja neobsahuje bifido, iba jogurtové baktérie Streptococus Thermophilus a ešte čosi. Ale mám dojem že aj bifido tam predávajú, tiež acidofilnú a kefírovú kultúru+smotanová, na tvaroh a syry. Ten biomilk colon, hore píšu že 15miliárd obsahuje 15mg a dole píšu že 15g \":)\" ak má byť 15g na deň tak to máš možno na 17dní a to je pekne drahé a tiež tam nemáš bifido.

Maslo sa tiež "očkuje" (myslím že smotanovou kultúrou)ale nie celkom maslo ale smotana z ktorej ho ideš robiť ak sa nemýlim, maslo som robila len raz:)

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. Werich


Naposledy upravil Moonika dne úte říj 27, 2015 9:30 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: úte říj 27, 2015 9:27 pm 
Offline

Registrován: pát úno 14, 2014 9:11 pm
Příspěvky: 188
No, majú tam acidofilná SAB - probiotická (na výrobu kyslomliečneho nápoja s obsahom mikroorganizmov Bifidobacterium sp., Lactobacillus acidophilus, Streptococcus thermophilus) - na zaočkovanie 1,0 lt, 50 lt, 200 lt... ale majú aj obyčajnú acidofilnú (bez SAB)-bez probiotickej Bif. Tebe by sa zišla tá na 50l , balenia na viac litrov majú výborné ceny. Ale to už nebude jogurt ale asi dačo medzi acidko a jogurtom, redšie, inak to vyzerá fajn

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. Werich


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: úte říj 27, 2015 9:32 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Moonika píše:
á moja neobsahuje bifido, iba jogurtové baktérie Streptococus Thermophilus a ešte čosi. Ale mám dojem že aj bifido tam predávajú, tiež acidofilnú a kefírovú kultúru+smotanová, na tvaroh a syry. Ten biomilk colon, hore píšu že 15miliárd obsahuje 15mg a dole píšu že 15g \":)\" ak má byť 15g na deň tak to máš možno na 17dní a to je pekne drahé a tiež tam nemáš bifido.

Maslo sa tiež "očkuje" ale nie celkom maslo ale smotana z ktorej ho ideš robiť ak sa nemýlim, maslo som robila len raz:)

Bude to 15 miliárd na 15 gramov, ale.... predsa sa netreba v tomto prípade riadiť dávkovaním... Keď 1g balenie bulharskej kultúry čo som si ja kúpil za 2,3€ stačí aj na 5 litrov mlieka, tak keby som chcel "silný" jogurt, stačí mi také 250g balenie "Biomilk Colon" na 250 litrov mlieka = 250 litrov jogurtu, a to už nie je vysoká cena na to \":)\" .... Najviac mi ide totiž o ten Lactobacillus Bulgaricus...

A k tomu maslu, ja ho robiť nejdem, ja od kamaráta kupujem nepasterizované maslo (on ho nevyrába, vyrába ho jeho suseda, on mi to predáva za pôvodnú cenu, len mi to proste nosí...), takže do smotany z ktorej sa bude vyrábať, nemám ako "zasahovať".... Keby sa "očkovalo" aj maslo, mohlo by to byť zaujímavé, hoci nie nevyhnutné, denne už mám z "probiotík" miso pastu, 50g nepasterizovanej ovčej bryndze, kvasenú zeleninu, pribudne jogurt (to ale bude skôr 2kg týždenne, rozdelené do 2-3 dní v týždni)... Maslo asi vynechám čo sa týka "očkovania", i keď ma to láka, ale asi sa očkovať nedá...

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: úte říj 27, 2015 9:36 pm 
Offline

Registrován: pát úno 14, 2014 9:11 pm
Příspěvky: 188
SemTamTuPrídem píše:
Bude to 15 miliárd na 15 gramov, ale.... predsa sa netreba v tomto prípade riadiť dávkovaním... Keď 1g balenie bulharskej kultúry čo som si ja kúpil za 2,3€ stačí aj na 5 litrov mlieka, tak keby som chcel "silný" jogurt, stačí mi také 250g balenie "Biomilk Colon" na 250 litrov mlieka = 250 litrov jogurtu, a to už nie je vysoká cena na to \":)\" .... Najviac mi ide totiž o ten Lactobacillus Bulgaricus...

Ale neviem či hento je vhodné na výrobu jogurtu, skôr nie lebo je tam aj kopec iného. Možno aj tá od vumza obsahuje l.bulgaricus, skús sa popýtať. Inak L. bulgaricus nie je bifidobaktéria

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. Werich


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: úte říj 27, 2015 9:38 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Moonika píše:
No, majú tam acidofilná SAB - probiotická (na výrobu kyslomliečneho nápoja s obsahom mikroorganizmov Bifidobacterium sp., Lactobacillus acidophilus, Streptococcus thermophilus) - na zaočkovanie 1,0 lt, 50 lt, 200 lt... ale majú aj obyčajnú acidofilnú (bez SAB)-bez probiotickej Bif. Tebe by sa zišla tá na 50l , balenia na viac litrov majú výborné ceny. Ale to už nebude jogurt ale asi dačo medzi acidko a jogurtom, redšie, inak to vyzerá fajn

Len neviem na tej stránke nájsť dosť podstatnú vec - CENNÍK.... \"8)\"

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: úte říj 27, 2015 9:47 pm 
Offline

Registrován: pát úno 14, 2014 9:11 pm
Příspěvky: 188
SemTamTuPrídem píše:
Len neviem na tej stránke nájsť dosť podstatnú vec - CENNÍK.... \"8)\"

Ani ja som nenašla tak mi to poslali mailom, ale najjednoduchšie je zavolať na vrátnicu a ta sa spýtať, kultúra na 200l jogurtová, smotanová , kefírová a syrárska ma stáli vždy nejak 4e/ks . Acidko na 50l myslím 2,5.- či tak nejak. Poštovné ak kupuješ len kultúry je cca 2,5.-. Mám prehľad čo sa týka predajcov kultúr a títo mi tu vychádzajú najlacnejší(u balení na viac l) Inak výborný výber majú česi http://www.bulgaricus-eshop.cz/catalog/ ... lkovyrobce Známi tam kupujú ale musel by si sa popýtať ako je to s poštovným do SR

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. Werich


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: stř říj 28, 2015 9:18 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Moonika : Ďakujem veľmi pekne za informácie, ďakujem. \":wink:\"

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: čtv říj 29, 2015 5:54 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Robil som si jogurt v jogurtovači 22 hodín....... Použil som nepasterizované kravké mlieko vyššej kvality, než má to z "mliekoautomatu", je to domáce mlieko. Výsledok je čudný - na povrchu vytvoreného jogurtu bola akoby svetlo-karamelová vrstva čudne voňajúca (nie príliš vábivo...).... Keď som to začal miešať, dole bola biela farba a už textúra jogurtu, a začalo to voňať lepšie. Použil som kultúuru bulharského jogurtu s bifidobaktériami. Teplota jogurtu bezprostredne po vypnutí jogurtovača bola vyššia ako 43 stupňov celzia (toľko maximálne nameria môj digitálny teplomer určený na meranie telesnej teploty človeka), neviem ako koľko. Tipujem, že jogurtovač má nastavenú teplotu asi na 45 stupňov celzia.
Je jogurt v poriadku ? .... PÝTAM SA TÝCH, KTORÍ ROBIA JOGURT Z NEPASTERIZOVANÉHO MLIEKA, lebo také sa správa inak.... Také je ešte "živé", na rozdiel od mlieka pasterizovaného, ktoré ak je "živé", tak už len minimálne. Rovnako asi bude podstatný rozdiel medzi jogurtom robenom v jogurtovači z nepasterizovaného mlieka po dobu 6 - 12 hodín, a po dobu 22 hodín... takže si niesom istý, či mi na to niekto z vás bude vedieť odpovedať. To by asi musel mať skúsenosť s robením jogurtu z nepasterizovaného mlieka v jogurtovači po dobu okolo 22 hodín..... \":D\" ....hmm....

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: čtv říj 29, 2015 9:18 pm 
Offline

Registrován: pát úno 14, 2014 9:11 pm
Příspěvky: 188
SemTamTuPrídem píše:
Robil som si jogurt v jogurtovači 22 hodín....... Použil som nepasterizované kravké mlieko vyššej kvality, než má to z "mliekoautomatu", je to domáce mlieko. Výsledok je čudný - na povrchu vytvoreného jogurtu bola akoby svetlo-karamelová vrstva čudne voňajúca (nie príliš vábivo...).... Keď som to začal miešať, dole bola biela farba a už textúra jogurtu, a začalo to voňať lepšie. Použil som kultúuru bulharského jogurtu s bifidobaktériami. Teplota jogurtu bezprostredne po vypnutí jogurtovača bola vyššia ako 43 stupňov celzia (toľko maximálne nameria môj digitálny teplomer určený na meranie telesnej teploty človeka), neviem ako koľko. Tipujem, že jogurtovač má nastavenú teplotu asi na 45 stupňov celzia.
Je jogurt v poriadku ? .... PÝTAM SA TÝCH, KTORÍ ROBIA JOGURT Z NEPASTERIZOVANÉHO MLIEKA, lebo také sa správa inak.... Také je ešte "živé", na rozdiel od mlieka pasterizovaného, ktoré ak je "živé", tak už len minimálne. Rovnako asi bude podstatný rozdiel medzi jogurtom robenom v jogurtovači z nepasterizovaného mlieka po dobu 6 - 12 hodín, a po dobu 22 hodín... takže si niesom istý, či mi na to niekto z vás bude vedieť odpovedať. To by asi musel mať skúsenosť s robením jogurtu z nepasterizovaného mlieka v jogurtovači po dobu okolo 22 hodín..... \":D\" ....hmm....

Ty sa nezaprieš, všetko robíš neštandartne \":D\" Keď s tým začínaš, mal by si to najskôr urobiť aspoň čiastočne podľa odporúčaných postupov aspoň preto aby si napr.vylúčil že je problém v kvalite mlieka aj keď jej veríš. Napr. keby si to jogurtoval na začiatok aspoň odporúčanú dobu... Teraz môžeme podzrievať že ten čudný výsledok má na svedomí napr.:
1. to že sa nepasterizovalo a namnožili sa tam nežiadúce baktérie( v pasterizovanom sa množia len tie čo potrebujeme) čomu by zodpovedala nevábna vôňa
2. tá pridlhá doba, možno s ňou jogurtové baktérie problém nemajú ale napr.bifidobaktériam to nemusí "svedčiť" \":)\"
3. mlieko nemusí byť kvalitné, aj keď sa zdá kvalitné, krava ku koncu latačného obdobia môže mať mlieko inej kvality, alebo môže mať slabú mastitídu a pod.
4. možno tá teplota je až ku 50ke, kto vie... neviem aké tučné je to mlieko ale možno ti tam priam skaramelizovala smotana ale to sa mi veľmi nezdá pretože vtedy by som nečakala nevábnu vôňu(neviem čo presne pod tým myslíš)

Tak či tak, žiadna nevábna vôňa by tam nemala byť, to napovedá že tam mohla byť nejaká kontaminácia nežiadúcimi baktériami. Známa si robila jogurt tak že na noc nechala len tak v teplej kuchyni surové mlieko v ktorom rozmiešala trošku jogurtu na druhý deň mala jogurt, síce redší ale bol, a vyzeral normálne, aj voňal normálne, žiadne pavône.

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. Werich


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: čtv říj 29, 2015 9:35 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Moonika píše:
.....Tak či tak, žiadna nevábna vôňa by tam nemala byť, to napovedá že tam mohla byť nejaká kontaminácia nežiadúcimi baktériami. Známa si robila jogurt tak že na noc nechala len tak v teplej kuchyni surové mlieko v ktorom rozmiešala trošku jogurtu na druhý deň mala jogurt, síce redší ale bol, a vyzeral normálne, aj voňal normálne, žiadne pavône.

Nebol to zápach, ale bola to zvláštna "vôňa"..... Inak, ja som sa dočítal, že treba vraj až 24 hodín "jogurtovania" na to, aby výsledný jogurt bol čo najstráviteľnejší, čo najviac "tolerovaný" zažívacím traktom. Inak by som "nejogurtoval" 24 hodín, ale 12... Hmmm.... Zajtra idem na pohreb, ale hodinu pred tým si chcem dať ten jogurt.............Je to risk ? \"8)\" ...
Teraz robím druhú várku, z toho istého mlieka (bolo v chladničke - druhá polovica). Mám jogurtovať len 12 hodín miesto 22 ? Hnevá ma to, kúpil som jogurtovač, obetujem tomu čas, chcem, aby všetko pekne fungovalo....
Dúfam, že je vylúčená možnosť, že by jogurtovač "operoval" za teplôt, ktoré kompletne či čiastočne zničia enzýmy..... Čítal som recenzie, a ľudia sú s tým jogurtovačom spokojní............ Je to lacný, ale vraj dobrý jogurtovač..."Ariete 621"

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: čtv říj 29, 2015 10:07 pm 
Offline

Registrován: pát úno 14, 2014 9:11 pm
Příspěvky: 188
SemTamTuPrídem píše:

Nebol to zápach, ale bola to zvláštna "vôňa"..... Inak, ja som sa dočítal, že treba vraj až 24 hodín "jogurtovania" na to, aby výsledný jogurt bol čo najstráviteľnejší, čo najviac "tolerovaný" zažívacím traktom. Inak by som "nejogurtoval" 24 hodín, ale 12... Hmmm.... Zajtra idem na pohreb, ale hodinu pred tým si chcem dať ten jogurt.............Je to risk ? \"8)\" ...
Teraz robím druhú várku, z toho istého mlieka (bolo v chladničke - druhá polovica). Mám jogurtovať len 12 hodín miesto 22 ? Hnevá ma to, kúpil som jogurtovač, obetujem tomu čas, chcem, aby všetko pekne fungovalo....
Dúfam, že je vylúčená možnosť, že by jogurtovač "operoval" za teplôt, ktoré kompletne či čiastočne zničia enzýmy..... Čítal som recenzie, a ľudia sú s tým jogurtovačom spokojní............ Je to lacný, ale vraj dobrý jogurtovač..."Ariete 621"

Skus tych 12h. Ono ak sa nemylim na mojom jogurtovaci odporucali len dobu 5-6h,ja robim z kozieho 9h. 22h je poriadny rozdiel. Tych 22h by mohlo mozno byt ok len v perinach pri nizsej teplote. Tam ale byvaju casto odchylky v kvalite jogurtu ako som spominala mala som ho slizovity soploidny. Budem zajtra robit jogurt,zmeriam potom teplotu ale viem ze po skonceni jogurtovania mam pohare o dost teplejsie ako ked ich tam vkladam 45stupnove. Ale bakterie to neznici lebo som v minulosti svojim jogurtom ockovala. nenechaj sa odradit, treba len vychytat muchy.

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. Werich


Naposledy upravil Moonika dne čtv říj 29, 2015 10:14 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1184 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 79  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz