Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 9:31 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1184 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 79  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: čtv říj 29, 2015 10:10 pm 
Offline

Registrován: pát úno 14, 2014 9:11 pm
Příspěvky: 188
Mas problem s travenim laktozy? Ide ti o to aby jej tam bolo co najmenej? nikdy som nemala problem s travenim jogurtu 9h robeneho.

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. Werich


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: čtv říj 29, 2015 10:26 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Moonika píše:
Mas problem s travenim laktozy? Ide ti o to aby jej tam bolo co najmenej? nikdy som nemala problem s travenim jogurtu 9h robeneho.

Netuším, či mám problém s trávením laktózy.......... Ale vyzerá to tak, že tento jogurtovač pôjdem vrátiť, a kúpim si iný, kvalitnejší, ktorý má "samoregulačné inteligentné vyhrievacie teleso PTC"... Predávajú ho v obchode, kde moja mama robí účtovníčku (popri zamestnaní), len som za neho nechcel dať 33Eur, a ulakomil som sa na 15Eurový (bežne ale stojí skôr 19Eur, to bola akcia), pravdepodobne nekvalitný, aj keď v diskusiách o ňom písali len v dobrom........No keď teplota presahuje teplotu horúčky (mám len telesný teplomer)... \":?\"

edit : Toto som našiel na internete, vyjadrenie ku môjmu konkrétnemu jogurtovaču "ARIETE 621"
"Naprosto ideální přístroj - jednoduchý a tedy snad i odolný vůči budoucím problémům. Díky jednomu velkému prostoru se dá jako náhradní nádoba na jogurt použít zavařovací sklenice (0.7l) či jiná sklenička požadované velikosti - takže nádob máte kolik chcete. Teplota uvnitř (samotného jogurtu) je cca 45°C. Taky jsem zkoušel vyplnit meziprostor vodou (kvůli lepšímu přenosu tepla), ale myslím že to není potřeba a možná je to i kontraproduktivní (jogurt má pak cca 50°C) - už to nedělám. Nevidím důvod použít olej místo vody - jen budete mít celý jogurtovač mastný. Vypínání/zapínání probíhá vytažením/zasunutím kabelu ze zásuvky. Takže tam není vypínač, který by se mohl pokazit. Vzhledem k tomu, že doba "tvorby" jogurtu je cca 12h, tak mi nevadí absence nějakého časovače: zapnu večer, vypnu ráno a naopak. Aspoň se nemá co pokazit."

Moja otázka znie : Je 45 stupňov príliš ? ....

Ešte mi napadá, že keby som dal na dno jogurtovača nejaký molitan a nádobka sa tak nedotýkala dna jogurtovača, tak by teplota jogurtu mohla byť teoreticky nižšia o stupeň, dva, tri... Skúsim, už len zohnať molitan (doma niekde nájdem...) \":D\"

Takže zajtra hodinu pred odchodom na pohreb si dám prvý krát doma vyrobený jogurt........... Mám si ho dať "len tak", alebo radše doň dať rozmrazené domáce černice ? .... Či si ho urobiť "na slano" nejak ? ... Asi popozerám na internete recepty na jogurty....hoci by som si rád dal práve s tými černicami....mmmmmm....Len aby som na pohrebe nemal krútiace momenty v črevách... Holt, ja to risknem....

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: čtv říj 29, 2015 10:58 pm 
Offline

Registrován: pát úno 14, 2014 9:11 pm
Příspěvky: 188
Tak ten by bol určite lepší ale ani tento nemusí byť zlý, len keby si mal čím odmerať tú teplotu aby si to overil. Niektorým jogurtovým laktobacilom vyhovuje teplota okolo 45, niektorým nižšie. Inak bifidobaktérie sú mnohé háklivé na kyslé prostredie, prežijú v ňom len krátky čas, aj preto sa oplatí dodržovať odporúčania na danej kultúre. Čím dlhšia kultivácia tým nižšie ph. Citujem z netu "Na rozdiel od iných bifidobaktérií sú B. animalis a B. lactis dobre odolné voči kyslému prostrediu. Väčšina ich kmeňov prežívala pri pH 3-5 až po dobu 3 hodín" a bežne majú jogurty vraj 3,8-4,5..> tak teraz neviem čo si myslieť, či má zmysle kupovať kultúru s bifido, no a v tvojom prípade 22h kultivácie to zmysel určite nemá

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. Werich


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: čtv říj 29, 2015 11:03 pm 
Offline

Registrován: pát úno 14, 2014 9:11 pm
Příspěvky: 188
SemTamTuPrídem píše:


Moja otázka znie : Je 45 stupňov príliš ? ....

Ešte mi napadá, že keby som dal na dno jogurtovača nejaký molitan a nádobka sa tak nedotýkala dna jogurtovača, tak by teplota jogurtu mohla byť teoreticky nižšia o stupeň, dva, tri... Skúsim, už len zohnať molitan (doma niekde nájdem...) \":D\"

Takže zajtra hodinu pred odchodom na pohreb si dám prvý krát doma vyrobený jogurt........... Mám si ho dať "len tak", alebo radše doň dať rozmrazené domáce černice ? .... Či si ho urobiť "na slano" nejak ? ... Asi popozerám na internete recepty na jogurty....hoci by som si rád dal práve s tými černicami....mmmmmm....Len aby som na pohrebe nemal krútiace momenty v črevách... Holt, ja to risknem....

bulgaricusu vyhovuje optimálne 40-45, to neznamená že neprežije pár stupňov navyše po kratšiu dobu. Kľudne si daj černice, pokiaľ máš normálne trávenie tak nevidím problém. Inak probiotiká sa odporučajú konzumovať s prebiotikami (vláknina a i.)(neviem či to musí byť súčasne , ja to neriešim:)

Zožeň si poriadny teplomer a porovnávaj teplotu jogurtu \":)\"
A keď si prežil dehydratáciu , zvládneš aj prípadné krútiace momenty \":D\"

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. Werich


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: čtv říj 29, 2015 11:14 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Moonika píše:
bulgaricusu vyhovuje optimálne 40-45, to neznamená že neprežije pár stupňov navyše po kratšiu dobu. Kľudne si daj černice, pokiaľ máš normálne trávenie tak nevidím problém. Inak probiotiká sa odporučajú konzumovať s prebiotikami (vláknina a i.)(neviem či to musí byť súčasne , ja to neriešim:)

Zožeň si poriadny teplomer a porovnávaj teplotu jogurtu \":)\"
A keď si prežil dehydratáciu , zvládneš aj prípadné krútiace momenty \":D\"

Keď som 4 dni za sebou jedol po 330g surového mäsa z daniela a nebolo mi ani zle, ani ma nepreháňalo, tak dúfam, že nebude ani z toho jogurtu... \":)\"
Takže nejak odizolujem to dno jogurtovača, a ráno odmeriam teplotu jogurtu, či to malo nejaký vplyv, zatiaľ digitálnym teplomerom na meranie telesnej teploty \":P\" ....
Ďakujem pekne za konverzáciu.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: čtv říj 29, 2015 11:29 pm 
Offline

Registrován: pát úno 14, 2014 9:11 pm
Příspěvky: 188
SemTamTuPrídem píše:
Keď som 4 dni za sebou jedol po 330g surového mäsa z daniela a nebolo mi ani zle, ani ma nepreháňalo, tak dúfam, že nebude ani z toho jogurtu... \":)\"
Takže nejak odizolujem to dno jogurtovača, a ráno odmeriam teplotu jogurtu, či to malo nejaký vplyv, zatiaľ digitálnym teplomerom na meranie telesnej teploty \":P\" ....
Ďakujem pekne za konverzáciu.

Nie je začo:)

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. Werich


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pát říj 30, 2015 9:10 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
No....na pohreb idem z bytu o 12-tej..... Rozhodol som sa, že jogurt zjem skôr. Práve som ho dojedol, s černicami, doma vyrobený z nepasterizovaného kravského kvalitného mlieka "bulharský jogurt" s bifidobaktériami (dúfam, že prežili teplotu 45 stupňov)....rovno 1 LITER...... Do toho som si dal ešte lyžičku jablkovej vlákniny....
Prešlo 5 minút, šiel som na WC na veľkú, trvalo to 3 sekundy... \":D\" ... Ale nič ma nebolí, to len akoby ten jogurt pôsobil "preháňavo", no nevyšiel zo mňa von, stolica bola klasicky hnedá, o nič svetlejšia než inokedy. Som zvedavý, ako mi bude o 12-tej... O 11:40 ešte chcem zjesť druhé jedlo (z dvoch) tohto dňa, surové mäso z daniela s nepasterizovaným maslom, koreninami, himalájskou soľou, k tomu trochu namočených slnečníc a hubu shitake... Samozrejme, jesť to začnem, keď sa budem aj o 11:40 cítiť fajn...
Žiadam prírodu, aby som mohol využívať enzýmy zo živočíšnych potravín (a namočených orechov, olejnatých semien + kvasenej zeleniny), aby mi nič neprekazilo môj veľký záujem o to.... Len mi je po tom jogurte nejak chladnejšie (2 hodiny pred jedením som ho vybral z chladničky, o pár stupňov sa teda oteplil), darmo, jogurt sám o sebe rozhodne nebude potravinou jangovou (otepľujúcou)... \":D\" \":D\" \":D\"
O také tri hodiny odmeriam teplotu "novej várky" jogurtu, ktorý sa mi robí od včera od tej 18:30.... Ráno o piatej mal 39 stupňov (trochu málo nie ? ...), uvidíme, či sa teplota nezvyšuje tým viac, čím viac hodín je jogurtovač zapnutý.... Pod nádobku s jogurtom v jogurtovači som dal niekoľkovrstvový obväz. Keď teplota o 11-tej bude do 40 stupňov, pár vrstiev z obväzu odstránim, lebo asi radšej 42-43 stupňov, než 39 či 45....Proste to nejak vychytať, hoci na tom asi tak nezáleží... \":)\"

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pát říj 30, 2015 4:28 pm 
Offline

Registrován: pát úno 14, 2014 9:11 pm
Příspěvky: 188
SemTamTuPrídem píše:
No....na pohreb idem z bytu o 12-tej..... Rozhodol som sa, že jogurt zjem skôr. Práve som ho dojedol, s černicami, doma vyrobený z nepasterizovaného kravského kvalitného mlieka "bulharský jogurt" s bifidobaktériami (dúfam, že prežili teplotu 45 stupňov)....rovno 1 LITER...... Do toho som si dal ešte lyžičku jablkovej vlákniny....
Prešlo 5 minút, šiel som na WC na veľkú, trvalo to 3 sekundy... \":D\" ... Ale nič ma nebolí, to len akoby ten jogurt pôsobil "preháňavo", no nevyšiel zo mňa von, stolica bola klasicky hnedá, o nič svetlejšia než inokedy. Som zvedavý, ako mi bude o 12-tej... O 11:40 ešte chcem zjesť druhé jedlo (z dvoch) tohto dňa, surové mäso z daniela s nepasterizovaným maslom, koreninami, himalájskou soľou, k tomu trochu namočených slnečníc a hubu shitake... Samozrejme, jesť to začnem, keď sa budem aj o 11:40 cítiť fajn...
Žiadam prírodu, aby som mohol využívať enzýmy zo živočíšnych potravín (a namočených orechov, olejnatých semien + kvasenej zeleniny), aby mi nič neprekazilo môj veľký záujem o to.... Len mi je po tom jogurte nejak chladnejšie (2 hodiny pred jedením som ho vybral z chladničky, o pár stupňov sa teda oteplil), darmo, jogurt sám o sebe rozhodne nebude potravinou jangovou (otepľujúcou)... \":D\" \":D\" \":D\"
O také tri hodiny odmeriam teplotu "novej várky" jogurtu, ktorý sa mi robí od včera od tej 18:30.... Ráno o piatej mal 39 stupňov (trochu málo nie ? ...), uvidíme, či sa teplota nezvyšuje tým viac, čím viac hodín je jogurtovač zapnutý.... Pod nádobku s jogurtom v jogurtovači som dal niekoľkovrstvový obväz. Keď teplota o 11-tej bude do 40 stupňov, pár vrstiev z obväzu odstránim, lebo asi radšej 42-43 stupňov, než 39 či 45....Proste to nejak vychytať, hoci na tom asi tak nezáleží... \":)\"

V Rusku či kde práve jogurt používali ako liek proti hnačke \":)\" Možno to je vec zvyku, liter naraz pre nezvyknutého môže byť dosť:) Mne sa občas podarilo zjesť celú sedemdecku, nikdy ma z jogurtu neprehnalo, každý sme iný. Možno ťa pohla tá vláknina, kto vie \":)\" Kdesi som čítala že pre rast lakt.bulgaricus je optimálna 40-45. Čo sa týka bifidobaktérií skôr by som sa bála že ich zavraždil "pobyt" v prikyslom prostredí, písali že v ph podobnom ph hotového jogurtu vydržia len 3h, ak je to pravda tak ďakujem pekne. A ešte keď to prejde kyslým prostredím žalúdka, neviem čo z nich zostane

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. Werich


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pát říj 30, 2015 4:53 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Moonika píše:
V Rusku či kde práve jogurt používali ako liek proti hnačke \":)\" Možno to je vec zvyku, liter naraz pre nezvyknutého môže byť dosť:) Mne sa občas podarilo zjesť celú sedemdecku, nikdy ma z jogurtu neprehnalo, každý sme iný. Možno ťa pohla tá vláknina, kto vie \":)\" Kdesi som čítala že pre rast lakt.bulgaricus je optimálna 40-45. Čo sa týka bifidobaktérií skôr by som sa bála že ich zavraždil "pobyt" v prikyslom prostredí, písali že v ph podobnom ph hotového jogurtu vydržia len 3h, ak je to pravda tak ďakujem pekne. A ešte keď to prejde kyslým prostredím žalúdka, neviem čo z nich zostane

Moonika, ja by som sa toho pH v žalúdku nebál... Mám knihu o enzýmoch od Dr. Howella, a tam vysvetľuje niečo také, že nie je pH ako pH, aj keď môžu mať rovnaké hodnoty....že vraj ide aj o spolučinitele, látky prítomné v určitom pH prostredí, ktoré rôzne vplývajú na trávenú potravu atď.... Neviem to lepšie vysvetliť, akurát asi tak, že dajme tomu pH 3,5 v žalúdku sa bude správať k určitým potravinám alebo organizmom, baktériám, atď inak, ako pH 3,5 získané napr. zriedením vody s citrónom alebo nejakou inou kyselinou...
Teraz k jogurtu.......... Vrátil som sa z pohrebu, odmeral som teplotu (jogurtu, nie svoju \":D\" ), bola takmer 39 stupňov, o asi dve desatiny stupňa menej... Chcel by som mať jogurt teplejší, možno tak 42 stupňový, tak som urobil jednu vec - zbavil som tej "podušky" z obväzu pár vrstiev, čiže som ju "odroloval". O pár dní budem robiť jogurt znova (musím si počkať na mlieko, chcem len od kamoša kvalitné...), už s tenšou vrstvou obväzu pod nádobkou (od jogurtovača) na jogurt, takže očakávam teplotu možno okolo 41, 42 stupňov celzia.

Rada pre čitateľov tejto témy :
Takže keď má niekto jogurtovač (alebo si ho chce zadovážiť), môže manipulovať takto s teplotou jogurtu - buď to nechá čisto na jogurtovač "bez tuningu", alebo si tú teplotu zníži takou "poduškou" z obväzu, ktorú umiestni pod nádobku jogurtovača (lebo jogurtovač zohrieva nádobku zospodu), a podľa toho z akého materiálu a akej hrúbky bude, podľa toho bude ovplyvňovať teplotu jogurtu v nádobke. Experimentujte teda aj takto, a aj čo sa týka času. Jogurtujte 8 - 24 hodín. Ja ostanem niekde pri 20 hodinách jogurtovania, a teplotou okolo 41 stupňov. Vychádzam z toho, že keď je pre lactobacillus bulgaricus ideálna teplota niekde medzi 41 a 45 stupňov, tak to dlhodobejšie jogurtovanie (20 hodín) urobí "svoje" pri tej teplote okolo 41-42 stupňov, a nemusím sa ani v najmenšom obávať o stratu nejakých enzýmov (to by sa nemalo stať ani pri teplote 45 stupňov). Tenká "poduška" pod nádobkou v jogurtovači to istí, lebo trošičku odizoluje nádobku od tepelného ohrievača, a tak sa mlieko/jogurt pri jogurtovaní zohreje na o čosi menšiu teplotu, než by ho ohrial jogurtovač bez tej podušky.... \":)\"
TEN JOGURT BOL MŇAMKA.......Nepridal som ani cukor (ani javorový sirup, ani nič podobné), stačilo na to kvalitné nepasterizované mlieko a domáce (hoci mrazené) černice (myslím, že ich bolo 100g). Namiešané do toho večer, a ráno už pekne "nasiaknuté" do jogurtu, jogurt krásnej farby....a super chute, hoci bol riedky (to mi vôbec nevadilo), lebo nebol robený z pasterizovaného mlieka - nebudem predsa ničiť enzýmy v kvalitnom mlieku, keď nemusím....

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pát říj 30, 2015 7:49 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Ale čo, budem si jogurt vyrábať 24 hodín, nie menej... \":D\" ....... Dokonca chlapík používa rovnaký jogurtovač aký mám ja...

http://www.uzdravtesejidlem.cz/24h-scd-jogurt/

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pát říj 30, 2015 9:32 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Co na tom, že acidofilní mléko (a normální jogurt jen a jen z mléka bez přídavků) je běžně ke koupi a že rozhodně nejni špatné, piji ho půl litru až litr denně. Zasjako svoje je svoje, že \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pát říj 30, 2015 11:07 pm 
Offline

Registrován: pát úno 14, 2014 9:11 pm
Příspěvky: 188
Je to paráda môcť si urobiť svoj jogurt syr atď. (aj momentálne spracúvam 15l na oštiepky a dorábam jogurt:)) a mať vlastné mlieko, viem čím naše kozy kŕmim... nie nejaké "bezmenné" mlieko od cudzích kráv kto vie čím kŕmených... často sa divím že to naše mlieko necítiť cesnakom, toľko ho pojedia v rámci prevencie premnoženia GIN+ množstvo bylín, krov atď.

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. Werich


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: sob říj 31, 2015 1:00 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
martina72 píše:
Co na tom, že acidofilní mléko (a normální jogurt jen a jen z mléka bez přídavků) je běžně ke koupi a že rozhodně nejni špatné, piji ho půl litru až litr denně. Zasjako svoje je svoje, že \":)\"

...Ehmmm.....a kupuješ si nejaké predražené "Bio" acidofilné ?? .... Alebo očakávaš, že je od kráv pasúcich sa na lúkach ? \":D\" ... A eše k tomu asi kupuješ pasterizované, že ? ...

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: sob říj 31, 2015 9:54 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
A čo taký domáci jogurt naslano s orechami či olejnatými semienkami (fermentovanými) ? Dá sa aj takto ? Zásoby mrazených bobúl sa mi totiž čoskoro minú... \":)\" ......... Alebo s kvalitným medom (ktorý nebol pri výrobe zahrievaný) ?

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: sob říj 31, 2015 11:30 am 
Offline

Registrován: pát úno 14, 2014 9:11 pm
Příspěvky: 188
SemTamTuPrídem píše:
A čo taký domáci jogurt naslano s orechami či olejnatými semienkami (fermentovanými) ? Dá sa aj takto ? Zásoby mrazených bobúl sa mi totiž čoskoro minú... \":)\" ......... Alebo s kvalitným medom (ktorý nebol pri výrobe zahrievaný) ?

Ja si ho často dávam so zomletými ľanovými semenami+do toho pomaranč a škorica, môžeš kľudne aj trochu surového medu. Na slano si z neho môžeš urobiť napr.domácu tatarku, na nete nájdeš recepty. Kedysi mi strašne chutil s blackstrap melasou

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. Werich


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1184 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 79  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz