Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte pro 03, 2024 7:22 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned kvě 29, 2016 1:12 pm 
Offline

Registrován: sob led 22, 2011 1:02 pm
Příspěvky: 9
Zdravím pane Zajíčku,
je možné "vyléčit" diagnostikovaný autismus pomocí homeopatie a pomocí vitamínů? Na fóru jsem nic nenašel. Máte k tomuto tématu nějaké zkušenosti popř. rady? Jedná se o šestileté dítě, takže nějaká drastická změna jídelníčku není úplně možná. Jde nám o nějaký způsob trvalé podpory, který by pomohl postupně zlepšit jeho stav směrem k normálnímu chování. Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 29, 2016 1:15 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
mabi píše:
Zdravím pane Zajíčku,
je možné "vyléčit" diagnostikovaný autismus pomocí homeopatie a pomocí vitamínů? Na fóru jsem nic nenašel. Máte k tomuto tématu nějaké zkušenosti popř. rady? Jedná se o šestileté dítě, takže nějaká drastická změna jídelníčku není úplně možná. Jde nám o nějaký způsob trvalé podpory, který by pomohl postupně zlepšit jeho stav směrem k normálnímu chování. Děkuji.

Podívejte se na tato videahttps://www.youtube.com/watch?v=IuHq-DsB6Vs,https://www.youtube.com/watch?v=VLI271Ue3eM,https://www.youtube.com/watch?v=uIwmgHezbyA


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 09, 2016 10:02 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Můžete pro informaci uvést i aktuální jídelníček dítěte?

Existují diety, které autismus (alespoň částečně) řeší, a děti si prostě na nové jídlo zvyknou, i když to je často dost drsný proces. Pokud máte čas a potřebné finance, je možné na novou stravu přecházet postupně. Taky často funguje 'uplácení' hračkami za snězenou lžíci nového pokrmu apod.

Pokud už chcete jít do pokusu o léčbu autismu, doporučuji si vše pořádně nastudovat a naplánovat. Nedokážu si přestavit, že by fungovala homeopatie sama o sobě, naopak může ale být skvělá jako podpůrný prostředek. Pokud uvažujete o doplnění vitaminů (a minerálů?), zjistěte si, jaký způsob testování deficitů je nejlepší. Ne všechny testy jsou smysluplné.

Já mám (měla jsem?) lehkou formu autismu (Aspergerův syndrom) a jsem aktuálně na dietě GAPS + praktikuji léčebné kódy, derivační koupele a beru některé vitaminy a minerály + dělala jsem další doplňkové podpůrné věci. Pravděpodobně už nesplňuji diagnostická kritéria pro Aspergerův syndrom. V mnoha ohledech je teď můj život snadnější. V rodině máme i dalšího autistu, kterému chybí některé základní schopnosti a není kvůli tomu například vůbec schopen udržet si zaměstnání. Nebo přesněji řečeno, v této fázi už není schopen ho ani najít a nedokážu si představit, že by to do konce svého života změnil. Proto Vám doporučuji přehodnotit, co považujete v pokusu o zlepšení stavu za možné a nemožné. Bude to mít praktické důsledky pro příštích mnoho desítek let.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 11, 2016 7:01 pm 
Offline

Registrován: sob led 22, 2011 1:02 pm
Příspěvky: 9
Speciální jídelníček nemá. Jí prakticky všechno, co jíme mi, akorát nejí čerstvou zeleninu a některá ovoce.
Nějaká dieta nás asi nemine, ale zatím nejsme přesvědčení, že drastický zásah do jídelníčku, je to pravé.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 11, 2016 7:21 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Můj dotaz byl směřovaný na konkrétní jídla, nebo spíš typy potravin (chleba a pečivo, mléčné výrobky...) - když napíšete, že jí to, co Vy, tak si z toho asi nikdo žádný obrázek neudělá, protože osobně Vás nezná a do talíře Vám nevidí. Ale chápu, že se Vám to nechce vypisovat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 12, 2016 11:09 am 
Offline

Registrován: sob led 22, 2011 1:02 pm
Příspěvky: 9
Chtěl jsem jen říci, že žádnou speciální dietu nemá. Jí běžná jídla např.
snídaně = rohlík s máslem (ne margarín), toast s pomazánkou nebo se sýrem, brumík...apod.
oběd = doma: řízek-brambor, těstoviny, zelí, knedlíky, všechny možné polívky; ve školce něco na způsob zdravé výživy
večeře = chleba, rohlík, toast, jablko, něco sladkého - brumík, linecký, sušenky...apod.

Nejí jogurty, paštiku, marmeládu, párky. Zelenina tepelně upravená v jídle mu až tak nevadí např. brokolice. Čerstvou zeleninu vůbec nemusí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 12, 2016 11:38 am 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Díky za rozepsání. Z toho, co píšete, myslím, že bez změny stravy nemáte v podstatě žádnou šanci něco vyřešit. Dnešní masám prodávané pečivo je velmi, velmi škodlivá věc, protože jednak pšenice se hodně změnila od dob našich předků (za účely většího zisku, nikoliv zdraví spotřebtelů \":-)\" ) A jednat obyčejný rohlík obsahuje až 30 aditiv. Při problémech typu autismus je nutné minimalizovat vystavení chemikáliím, ať už v jídle, nebo v pracích prášcích a protředcích pro péči o domácnost.

Vzhledem k tomu, že se aktuáně nic vynechávat nechystáte, doporučovala bych Vám alespoň začít dávat nějaké kvalitní probiotikum (v ČR je například dostupný Bio-Kult, který se pro autisty doporučuje, a ani není nijak předražený). Pokud má problém s polykáním prášků, tak lze kapsli vysypat do (vlažného) jídla.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 14, 2016 7:30 pm 
Offline

Registrován: sob led 22, 2011 1:02 pm
Příspěvky: 9
Děkuji za vyjádření. Co by podle Vás měl takový malý autista vlastně jíst? Aby to bylo jakžtakž stravitelné a v běžném denním rytmu trvale udržitelné? Jakého konkrétního jídla by se měl hlavně vyvarovat resp. co mu nejvíce škodí? (pokud se to dá vůbec říci a není to čistě individuální záležitost)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 14, 2016 8:46 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Někdo je na potraviny citlivější a někdo méně citlivý, ale všeobecně se dá říct, že určitě škodí lepek. Tj. určitě bych postupně vynechala veškeré pečivo a těstoviny. Pro začátek je dobrá praktická náhrada rýže nebo brambory. Mohly by být i rýžové těstoviny, ale ty mně osobně třeba moc nechutnají. Hodně dobrá je jako příloha kaše z dýně Hokkaido nebo z máslové dýně. Pokud nemůžete pečivo rovnou opustit, tak začněte kupovat kváskový chleba. Kvásek, na rozdíl od droždí, "vyžere" z chleba většinu lepku. Ideální by byl kváskový 100% žitný chleba. Ale i ten je nutné časem opustit.

Čím nahradit rohlíky a chleba u snídaně - dobré jsou "alternativní" lívance - jsou moc dobré a můžete si je udělat předem na několik dní (nebo týdnů, pokud si je namrazíte). Dají se dělat z vajíček + dýně + kokosové mouky, případně z ořechového másla - ale kokosová mouka vychází levněji a nehrozí u ní alergie apod.. Je to moc dobré s máslem a případně s medem, i když sladké je lepší omezit.

Prodává se třeba i jablečná mouka, banánová mouka a podobně - každou z nich je možné smíchat s vajíčkem a udělat z toho lívance.

K obědu a večeři stačí jako přílohu podávat rýži, brambory nebo dýňovou kaši, tam by neměl být problém. Rýži mu nedávejte celozrnnou, ta je špatně stravitelná. Taky je důležité rýži dobře proprat.

Co se kvality brambor týče, tak je dobré vědět, že v nich bývá opravdu hodně pesticidů. Pokud můžete, dávejte mu brambory v bio kvalitě. Nejsou nijak moc drahé, na rozdíl od ostatní zeleniny, pokud najdete dobrého dodavatele. Pokud je to problém, snažte se kupovat nové brambory, tam je pesticidů nejméně.

Ve školce je asi zatím dobrý kompromis domluvit s nimi bezlepkovou dietu, i když to zdaleka není ideální. Nebo mu balit obědy s sebou.

Zeleninu mu vařte pokud možno na másle (ideální je přepuštěné). Je to kvůli tomu, že úprava na tuku zvyšuje vstřebatelnost vitaminů. Pokud můžete, sežeňte si máslo od krav, co měly pastvu - tam je mnohonásobně víc vitaminů, než v normálním másle.

Protože má Váš malý autista pravděpodobně v těle probíhající zánětlivé procesy, vynechte veškeré rostlinné oleje kromě kokosového a olivového. Ve všech ostatních je příliš mnoho omega 6 mastných kyselin, které záněty jedině podporují. Doporučuji smažit na bio sádle, ale pokud to nejde, použijte přepuštěné máslo nebo kokosový olej.

Proč to všechno? Autismus je z velké části ovlivněn stavem střev. Ve střevě žijí bakterie, kterén za normálních okolností produkují vitaminy, odvádějí pryč z těla těžké kovy a dělají podobné skoro zázračné věci. Kdežto u autistů je střevní mikroflora skoro vždycky velmi rozhozená, takže namísto prospěšných věcí ujídá člověku minerály, které potřebuje. Taky může produkovat různé jedy, třeba čpavek a jiné mňamky. Ty se pak dostávají do krevního oběhu skrz propustné střevo - v podstatě jde o to, že střevní buňky dostanou od těla signál, že mají pustit větší kusy potravy ze střev, než obvykle.

Tento signál "střevo otevři se" spouští velmi často lepek, proto se vynechává. Taky ho vydává chronický zánět - proto se vynechávají rostlinné oleje.

Problém je, že se často správně nevstřebávají vitaminy a minerály. Je nutné počítat s tím, že mu sice můžete dávat všeho dost, ale prostě se to do něj nedostane kvůli špatné funkci střeva (sežerou mu to špatné bakterie, nebo se to prostě nevstřebá - chybí hodné bakterie, které tam mají být od toho, aby to předaly tělu). Proto jsou hodně dobré remineralizační koupele - s epsomskou solí je to pro autisty ideální (je tam spousta síry, které mívají nedostatek, + hořčík, kterého také mívají nedostatek). S himalájskou solí je to taky prima - tam je těch minerálů sice méně, ale víc druhů.

Špatné chování má jednak z toho, že se mu v těle tvoří množství jedů, a jednak z toho, že nemá v pořádku tvorbu hormonů a neurotransmiterů - to vede k tomu, že mozek prostě nefunguje tak, jak by fungoval, kdyby mohl tělu posílat signály, které potřebuje. Například hormon oxytocin se tvoří během pozitivní sociální interakce a zajišťuje to, že máme zájem vycházet dobře s druhými lidmi, protože nám to přináší dobrý pocit. Pokud se ho nevytvoří dostatek, tak ten zájem prostě není.

Tohle by mohlo trochu pomoct. Ale je to opravdu minimum - pokud to nepomůže v ničem, je to tím, že bude nutné vynechat daleko více věcí. Mléko a mléčné výrobky, veškeré potraviny plné škrobu (tj. i brambory a rýži), cukr - nahraďte medem nebo glukopurem nebo rýžovým sirupem.

Nebojte se toho - je to hodně o zvyku. Nevynechávejte všechno najednou, doporučuji vyzkoušet si napřed nové recepty a postupně je zařazovat. Například když osmažíte na másle včerejší brambory nakrájené na kostičky, máte skvělou přílohu k snídani. Nebo je možné udělat ze staré rýže lívance, když přídáte vejce, skořici a med.

Velmi dobré potraviny pro to, aby se uzdravilo střevo, jsou maso (včetně všeho kolem - chrupavky, kůže apod.), vnitřnosti a vývary z masa a kostí. Také živočišné tuky (hlavně sádlo, lůj). Velmi bych Vám doporučila jich zařadit víc, pokud možno v bio kvalitě nebo aspoň z volného chovu. Masové a kostní vývary jsou naprosto nejlepší, co mu můžete dát. Lze je použít jako základ pro polévky, nebo na vaření zeleniny apod.

Také budete potřebovat dodávat kvalitní probiotika. V ČR za tímto účelem nejlepší bio-kult.

Pro více informací Vám velmi doporučuji projít si tento článek: http://vyzivujicitradice.cz/2012/08/04/ ... ieta-gaps/

Je to hodně informací, ale není nutné aplikovat všechno najednou. Je důležitá Vaše pohoda jako rodičů (alespoň předpokládám, že jste rodič dítěte). Dělejte to, co Vám teď přijde nejproveditelnější, a třeba brzo uvidíte nějaké výsledky a to Vás povzbudí k dalším změnám.

Závěrem bych Vám chtěla poděkovat, že řešíte, jak dítěti pomoci. Už tak určitě musíte řešit spoustu problémů s ním spojených a spousta rodičů toho pak má nad hlavu a nezajímají se o nějaké alternativní metody apod. Už jenom to, že to děláte, je důležité.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 16, 2016 8:05 am 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Ještě doplňuji weby s vhodnými recepty: http://www.uzdravtesejidlem.cz , http://zivakultura.cz/recepty/

A tady jsem našla něco o homeopatii a autismu: http://bobin.blog.cz/rubrika/homeopatie-a-autismus


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát čer 17, 2016 1:45 pm 
Offline

Registrován: sob led 22, 2011 1:02 pm
Příspěvky: 9
Zdravím a děkuji za vyčerpávající odpověď. Určitě zkusíme, co bude schůdné.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 19, 2016 10:22 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1973
Autismus bude prácička pro detoxikačního poradce.
Kerri Rivera Léčba Autismu SPIRIT OF HEALTH 2014
https://www.youtube.com/watch?v=CpvcAebn9zQ
Kerri Rivera - MMS a autismus
https://www.youtube.com/watch?v=XhHjVl2bE_k

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 19, 2016 10:38 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Alopat píše:
Autismus bude prácička pro detoxikačního poradce.
Kerri Rivera Léčba Autismu SPIRIT OF HEALTH 2014
https://www.youtube.com/watch?v=CpvcAebn9zQ
Kerri Rivera - MMS a autismus
https://www.youtube.com/watch?v=XhHjVl2bE_k

To asi taky \":)\" Pokud je narušená střevní mikroflóra, vstřebává se do těla řádově více těžkých kovů a jiných toxinů, než zdravým lidem.

Jemněji je možné detoxikovat zeleninovými a ovocnými šťávami + přestat podávat toxiny, tj. co nejvíce potravin používat v bio kvalitě.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 03, 2016 10:56 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28405
Bydliště: Poděbrady
mabi píše:
Zdravím pane Zajíčku,
je možné "vyléčit" diagnostikovaný autismus pomocí homeopatie a pomocí vitamínů? Na fóru jsem nic nenašel. Máte k tomuto tématu nějaké zkušenosti popř. rady? Jedná se o šestileté dítě, takže nějaká drastická změna jídelníčku není úplně možná. Jde nám o nějaký způsob trvalé podpory, který by pomohl postupně zlepšit jeho stav směrem k normálnímu chování. Děkuji.

Tak prvně je asi blbě už i to slovo diagnostikovaný, protože to není nemoc jako třeba cholera, kterou lze diagnostikovat, ale stav těla a duše, který objektivně diagnostikovat nelze, tedy máte pouze názor lékaře, že jde asi o autismus. Jakýkoliv stav těla i duše se dá zlepšit, nebo i dostat do normálu, pokud ovšem neberu v potaz vyvolané formy, tedy třeba vznik autismu vlivem reakce na očkování, nebo špatnou medikaci, což je bohužel velice častý problém. Pak jsou šance na vyléčení sice nižší, ale stále slušné. Naprostou většinu základních informací ohledně stravy vám napsala dobře členka Gamina, tam nevidím rozpor, ale doplním. Pouhé dodávání probiotik nemusí problém řešit, probiotika musí mít zajištěny podmínky pro správné přežití a množení ve střevě, tedy velice podstatné je dodávat souběžně i rezistentní škroby třeba psyllium. Dále je vhodné maximum vznikajících toxinů ve střevě pochytat a navázat na aktivní uhlí, kterého se dle potřeby bere cca 2x15 g denně u dospělého člověka a tím se zajistí kvalitní defekace. Pokud vzniká zácpa zvýší se dávky psyllia. Každopádně defekace by měla být 1-3x denně, pěkná šiška, která prakticky nesmrdí, nelepí se k záchodu a plave ve vodě. Takto kadí minimum lidí, naprostá většina to má blbě a jejich zdravotní stav dle toho i vypadá. Jinak mezi stěžejní doplňky v léčbě autismu patří taurin, to si trochu nastudujte a osobně bych dával jakékoliv chelátory a zvyšovače methylace, třeba síru-MSM, gylcin, kolagen, lecitin, možná by fungovalo dávat N-acetylcystein a pochopitelně vitamíny v plném spektru. Ideální by bylo si spočítat stravu z pohledu nutričních hodnot na nutriční kalkulačce cronometer.com a deficity odstranit. Pokud bude cokoliv nejasné klidně mě zavolejte a vysvětlím vše potřebné.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 16, 2021 11:17 pm 
Offline

Registrován: pát říj 31, 2014 1:00 pm
Příspěvky: 33
Bydliště: Ostrava
mabi píše:
Zdravím pane Zajíčku,
je možné "vyléčit" diagnostikovaný autismus pomocí homeopatie a pomocí vitamínů? Na fóru jsem nic nenašel. Máte k tomuto tématu nějaké zkušenosti popř. rady? Jedná se o šestileté dítě, takže nějaká drastická změna jídelníčku není úplně možná. Jde nám o nějaký způsob trvalé podpory, který by pomohl postupně zlepšit jeho stav směrem k normálnímu chování. Děkuji.

Kupodivu vitamíny jsou nejčastěji používané k léčbě autismu. Nejběžnější jsou DMG , TMG.
Nově byl objeven účinek na regeneraci mozku u dávno používaného léku v kulturistice "dibencozidu".

Dost se zapomíná na nejvíce chybějící vitamíny. To jsou ty, které nejsou obsaženy v multivitamínech. Hodně velké zlepšení.

_________________
Dalis Dobrota

Dozvěďte se víc o omlazování a účelné farmakoterapii ve stalemladi.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz