Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 7:28 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř bře 24, 2010 8:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Peter píše:
chcel by som sa opytat ci je mozne ocistu hrubeho creva robit aj roztokom urcenym pred vysetrenim kolonoskopiou..GUTALAX sa to tusim volalo ale nie som si isty.vyraba to rakusko..ide o prirodny prostriedok vyluh z nejakej bobule a chuti to ak kola...prehananie je to kvalitne..a trva pol dna az do cista...totiz netrufam si aplikovat slanu vodu na moje problemy s pazerakom...to by som si asi velmi nepomohol..

Tak to odhadnout nedokážu, protože tento lektvar neznám, ale pokud to takto působí, tak tam stejně musí být nějaká látka na bázi solí a těch je spousta druhů. Patrně by to nijak vadit nemělo, ale to již budete muset konzultovat s někým, kdo to dobře zná. Drobný problém, který mě napadá, že to možná nepůjde na konci stopnout a v klidu se najíst.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon dub 19, 2010 11:19 am 
Offline

Registrován: pon dub 19, 2010 10:29 am
Příspěvky: 1
Dobry den,
tento vikend jesem si udelal sankhapraksalanu a prubeh byl trochu odlisny nez popisujete. Vzhledm k tomu, ze jsem si neprecetl drive Vase stranky, ale jiny navod tak jsem si ji neudelal rano na lacno. Az pote, kdyz vse neprobihalo podle clanku jsem zacal hledat vice a na Vasich strankach jsem nasel, ze se ma delat na lacno. Rano po lehke snidani cca za 2 hodilny jsem se pustil so sankhapraksalany. Vypil jsem 2 litry slane vody postupne po sklenicich a provadel joga cviky. Nic se nedelo a semozrejme jsem byl nafoukly jak balon. 2 litry v zaludku byly dost.Tak jsem tak cca po 2 hodinach zacal hledat vice. Nasel jsem Vase stranky, kde jsem se docetl, ze se mohu zkusit vyzvracet. Zkusil jsem se vyzvracet, nepovedlo se. Tak jsem zkusil klystir. Ten mne nastesti zachranil, zatka se uvolnila a pak probihalo cca vse podle planu. Vypil jsem dalsi slanou vodu a za chvilku sla ven. Pote jsem vypil hermankovy caj podle Vaseho navodu, ktery odesel a pak jsem si dal ryzi po 30 minutach tak jak radite. Tento cely proces tedy netrval par hodin ale celkem do prvni ryze asi 6 hodin. Pote jsem pil jen vodu. Dalsi jidlo byly lehke testoviny coz bylo posledni jidlo sobotniho dne. Rano jsem se nasnidal rekl bych dietne jen chleb s maslem a pil jsem matovy caj. Behem dne jsem zase jen pil cistou vodu. K svacine jsem si dal sussi pecivo. K pozdnimu obedu coz bylo rekl bych presne za 23 hodin po prvnim jidle jsem si dal polevku. Cca za hodinu se mi udelalo velmi spatne od zaludku, byl jsem slaby, mel jsem zimnici a myslel jsem, ze umru \":)\". Sel jsem si lehnout. Po chvilce jsem se se vyzvracet a bylo mi nadale spatne. Zaludek jsem mel jakoby velmi podrazdeny. Cca po dvou hodinach se muj stav zlepsil tak jsem si dal ryzi s maslem napil se matoveho caje a sel si lehnout. Dnes je pondeli cca 40 hodin po sankhapraksalane, k snidani jsem mel sussi buchtu s hermankovym cajem a citim se spis jak po nejakem mejdanu. Docela si lamu hlavu co si mam dnes dat k obedu.
Ma asi nejdulezitejsi otazka zni: nemohl jsem si nejak poskodit zaludek a streva nebo narusit funkci jinych organu. Uznavam ze zacatek nebyl podle navodu a ze to nechtelo ven bylo mou chybou, ale pote jsem postupoval dle Vasich rad a dostavil se ten sileny stav. Muzete mi procim rici, kde jsem pripadne udelal jeste chybu. Po teto zkusenosti nevim jesti budu sankhapraksalanu opakovat.
Dekuji za odpovedi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon dub 19, 2010 2:14 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv bře 11, 2010 8:31 pm
Příspěvky: 26
zorz píše:
...

Než vám odpoví Jarda, pokud z vás na konci šla už jenom čistá voda proběhla Sankhapraksalana celkem v pořádku.
V tom dalším stravování vám možná působí problémy to pečivo, protože jíte, chleba, suché pečivo, suchá buchta, na pečivo doporučuji zapomenout, čtěte příklad jídelníčku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon dub 19, 2010 6:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
zorz píše:
Dobry den,
tento vikend jesem si udelal sankhapraksalanu a prubeh byl trochu odlisny nez popisujete. Vzhledm k tomu, ze jsem si neprecetl drive Vase stranky, ale jiny navod tak jsem si ji neudelal rano na lacno. Az pote, kdyz vse neprobihalo podle clanku jsem zacal hledat vice a na Vasich strankach jsem nasel, ze se ma delat na lacno. Rano po lehke snidani cca za 2 hodilny jsem se pustil so sankhapraksalany. Vypil jsem 2 litry slane vody postupne po sklenicich a provadel joga cviky. Nic se nedelo a semozrejme jsem byl nafoukly jak balon. 2 litry v zaludku byly dost.Tak jsem tak cca po 2 hodinach zacal hledat vice. Nasel jsem Vase stranky, kde jsem se docetl, ze se mohu zkusit vyzvracet. Zkusil jsem se vyzvracet, nepovedlo se. Tak jsem zkusil klystir. Ten mne nastesti zachranil, zatka se uvolnila a pak probihalo cca vse podle planu. Vypil jsem dalsi slanou vodu a za chvilku sla ven. Pote jsem vypil hermankovy caj podle Vaseho navodu, ktery odesel a pak jsem si dal ryzi po 30 minutach tak jak radite. Tento cely proces tedy netrval par hodin ale celkem do prvni ryze asi 6 hodin. Pote jsem pil jen vodu. Dalsi jidlo byly lehke testoviny coz bylo posledni jidlo sobotniho dne. Rano jsem se nasnidal rekl bych dietne jen chleb s maslem a pil jsem matovy caj. Behem dne jsem zase jen pil cistou vodu. K svacine jsem si dal sussi pecivo. K pozdnimu obedu coz bylo rekl bych presne za 23 hodin po prvnim jidle jsem si dal polevku. Cca za hodinu se mi udelalo velmi spatne od zaludku, byl jsem slaby, mel jsem zimnici a myslel jsem, ze umru \":)\". Sel jsem si lehnout. Po chvilce jsem se se vyzvracet a bylo mi nadale spatne. Zaludek jsem mel jakoby velmi podrazdeny. Cca po dvou hodinach se muj stav zlepsil tak jsem si dal ryzi s maslem napil se matoveho caje a sel si lehnout. Dnes je pondeli cca 40 hodin po sankhapraksalane, k snidani jsem mel sussi buchtu s hermankovym cajem a citim se spis jak po nejakem mejdanu. Docela si lamu hlavu co si mam dnes dat k obedu.
Ma asi nejdulezitejsi otazka zni: nemohl jsem si nejak poskodit zaludek a streva nebo narusit funkci jinych organu. Uznavam ze zacatek nebyl podle navodu a ze to nechtelo ven bylo mou chybou, ale pote jsem postupoval dle Vasich rad a dostavil se ten sileny stav. Muzete mi procim rici, kde jsem pripadne udelal jeste chybu. Po teto zkusenosti nevim jesti budu sankhapraksalanu opakovat.
Dekuji za odpovedi

Pokud se to nedělá nalačno a ještě k tomu se střevy plnými nějakého lepivého maglajzu, tak čemu se pak divíte. Tento postup již podělalo před vámi za ty tisíce roků tolik lidí, že už je určitě dobře vychytaný a nevidím důvod, proč ho dělat jinak, než naprosto přesně podle návodu. Podle postupu očisty a dalších popisovaných komplikací, bych to odhadl na vydrážděnou kvasinku, která vás citlivě upozornila, že jste ji právě nasral. Nic jste si nepoškodil, akorát jste těmi dietními blafy kvasinku správně nakrmil a ona vám to dává vyžrat. Nyní máte možnost sehnat si tibetskou houbu a aplikovat na to čerstvý domácí kefír ve větším množství, protože jste si rozházel totálně bakterie ve střevě. Sice to nepíšete, ale předpokládám, že polykáním nějakých probiotických tablet po proceduře jste se asi nezdržoval, protože jsou tam patrně zbytečné. Blbá zkušenost, je také zkušenost a právě tato vaše zkušenost a opakování vám odpoví, jak velice prospěšná je to procedura. Teď toho moc nevymyslíte, zopakujte to přesně podle návodu příští týden a do té doby jezte velké množství kvašených potravin, jako kysané zelí, pickles a pijte domácí kefír. Ideální by bylo do té doby zůstat na vláknité syrové stravě, což průběh procedury velice urychlí, já ji celou dovedu udělat do 30 minut.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned dub 25, 2010 8:55 am 
Offline

Registrován: pát dub 02, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 78
Dobry den, mozem na ukoncenie sankhy pouzit miesto dvoch tabliet lactobacilov pouzit kefir? ale asi az po 24h nie?kedze sa nemaju primat ziadne mliecne vyrobky 24 hodin


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned dub 25, 2010 9:37 am 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Lubyx píše:
Dobry den, mozem na ukoncenie sankhy pouzit miesto dvoch tabliet lactobacilov pouzit kefir? ale asi az po 24h nie?kedze sa nemaju primat ziadne mliecne vyrobky 24 hodin

Pán Jarda tu niečo podobné už spomínal......

Tak som to našiel:
Jarda píše:
Vše je o zkušenostech a to, co zde píšu jsem také nezískal bez potíží, některé pokusy byly dosti bolestivé a mnohdy jsem skončil i v křečích, například když jsem se po proceduře narval jogurtem, ale to vás nesmí odradit, jenom trénink dělá mistra.

Držal by som sa overeného postupu.


Naposledy upravil mohy dne ned dub 25, 2010 9:43 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned dub 25, 2010 9:40 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Lubyx píše:
Dobry den, mozem na ukoncenie sankhy pouzit miesto dvoch tabliet lactobacilov pouzit kefir? ale asi az po 24h nie?kedze sa nemaju primat ziadne mliecne vyrobky 24 hodin

To se mi vhodné nezdá, já to doporučuji až druhý den, po této proceduře by se opravdu mléčné výrobky jíst neměly.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon kvě 10, 2010 8:41 pm 
Offline

Registrován: pon kvě 10, 2010 8:17 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je možné při šp použít více vody se solí nebo je 7.5 litrů maximum?
Ptám se proto, že po první šance ze mě na konci tekla stále žlutá tekutina. Vypil jsem asi 7 l vody se solí (nekončil jsem heřmánkem), vše proběhlo bez problémů. Brzo chci provést další, je tedy bezpečné použít i více vody, když se trávící trakt nestihne pročistit po 6 l případně po 7.5 l?
Děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon kvě 10, 2010 9:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
jancos píše:
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je možné při šp použít více vody se solí nebo je 7.5 litrů maximum?
Ptám se proto, že po první šance ze mě na konci tekla stále žlutá tekutina. Vypil jsem asi 7 l vody se solí (nekončil jsem heřmánkem), vše proběhlo bez problémů. Brzo chci provést další, je tedy bezpečné použít i více vody, když se trávící trakt nestihne pročistit po 6 l případně po 7.5 l?
Děkuji za odpověď

Můžete používat i výrazně větší množství, ale nevidím k tomu rozumný důvod, to množství 7,5 litu vyčistí asi každého a ta žlutá voda je patrně už pouze žluč. Tu nevyčistíte asi nikdy, bez ohledu na objem vypité tekutiny, ta u někoho prostě pořád odtéká.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv kvě 13, 2010 4:26 pm 
Offline

Registrován: ned dub 18, 2010 10:00 pm
Příspěvky: 43
Tak jsem Jardo zkoušel Sankhapraksalanu. Všechno jsem si přečetl z několika zdrojů, ale i přesto jsem zanedbal nějaké věci a mé pocity bezprostředně po ukončení jsou trochu nejisté. Zaprvé jsem nachlazen, nevím zda to není problém. Zadruhé, než jsem se k pití vody dostal, bylo už poledne. Zatřetí jsem předtím dělal klystýr vodou, což ale myslím nevadí. Pak jsem pil vodu, která se mi zdála málo slaná (dal jsem do šesti litrů asi 25g), ale málo a navíc z malých dvoudecovek, pak už z půllitrů, mezitím každou jsem cvičil poměrně poctivě celou sestavu jogových cviků. Když jsem vypil asi 3,5 litru, nic se nedělo, tak jsem pil dál, pak vyšlo asi půl litru vody. Tak jsem se poděsil, že to ve mně zůstává a vstřebává, protože jsem začal i více močit, ale pil dál. No nakonec jsem vypil asi 7,5 litru, postupně se jakž takž vyprazdňoval, ale přišlo mi to málo, tak jsem dal ještě půllitrový slaný klystýr. Ani nevytekl celý a hotovo. jedl jsem rýži s máslem a kouskem podušené mrkve. Píšete o kousek dřív, že nabízíte pomoc po Skype, pakliže je to možné, možná bych toho příště pro klid duše využil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv kvě 13, 2010 4:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Salix píše:
Tak jsem Jardo zkoušel Sankhapraksalanu. Všechno jsem si přečetl z několika zdrojů, ale i přesto jsem zanedbal nějaké věci a mé pocity bezprostředně po ukončení jsou trochu nejisté. Zaprvé jsem nachlazen, nevím zda to není problém. Zadruhé, než jsem se k pití vody dostal, bylo už poledne. Zatřetí jsem předtím dělal klystýr vodou, což ale myslím nevadí. Pak jsem pil vodu, která se mi zdála málo slaná (dal jsem do šesti litrů asi 25g), ale málo a navíc z malých dvoudecovek, pak už z půllitrů, mezitím každou jsem cvičil poměrně poctivě celou sestavu jogových cviků. Když jsem vypil asi 3,5 litru, nic se nedělo, tak jsem pil dál, pak vyšlo asi půl litru vody. Tak jsem se poděsil, že to ve mně zůstává a vstřebává, protože jsem začal i více močit, ale pil dál. No nakonec jsem vypil asi 7,5 litru, postupně se jakž takž vyprazdňoval, ale přišlo mi to málo, tak jsem dal ještě půllitrový slaný klystýr. Ani nevytekl celý a hotovo. jedl jsem rýži s máslem a kouskem podušené mrkve. Píšete o kousek dřív, že nabízíte pomoc po Skype, pakliže je to možné, možná bych toho příště pro klid duše využil.

Tak vhodné to nachlazení není, ale zásadní problém to také nepředstavuje. Ten pozdní start vidím jako větší problém, ale ten klystýr určitě nevadí. Tak nikdy jsem tu sůl nevážil, ale dávám celkem čtyři polévkové lžíce a nikdy s tím nemám problém. Voda se mi zdá slaná až zbytečně a je opravdu hnusná. Samozřejmě můžete mít roztažené a unavené střevo, které se pak chová jinak, ale to je právě cílem, jak zjistit, tak odstranit. Uvidíte jaké budou další pocity a to vedení je klidně možné pokud se na tom předem telefonicky domluvíme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv kvě 13, 2010 6:16 pm 
Offline

Registrován: ned dub 18, 2010 10:00 pm
Příspěvky: 43
Mým odhadem teď jde asi 10 % toho zbytku vody střevem a devadesát močovou trubicí... Ale kupodivu to není spojené s "povolenými ledvinami" které občas mívám z bylinkových preparátů jednoho vašeho kolegy. Jen hodně močím, ale netřesu se zimou a nepadám do mdlob. Takže příště vstanu v pět ráno a exnu galon přesolené vody. \":)\" Když ani pak ne, zavolám a domluvím se. Dík moc za radu(y).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát kvě 14, 2010 4:46 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Hezký den,tak mám za sebou svoji první šanku-uf.Po vypití třetí sklenice slané vody bez provádění cviků jsem byla na toaletě, nedalo se to udržet, stolice byla měkká Po páté sklence slané vody vše letělo ven vrchem, ani poctivé cvičení a dýchání nepomohlo. Chtěla jsem tedy procedůru ukončit a vypila dvě sklenky čisté vody, místo očekávaného zvracení však naskočil syfon - tentokráte bez cviků. Překonala jsem se a po nastartování sifonu do sebe obrátila ještě 4 sklenky slané vody a po každé následovalo cvičení, po něm za pár minut (nikoliv ihned) toaleta - vždy jen žlutá čistá voda. Po 4té sklence a provedení cviků se sifon zastavil, nechtělo se mi ani zvracet, ani na wc. Dala jsem 4 dcl klistýr, který šel bez problémů ven. Vypila jsem tedy 3 sklenky čisté vody, vyvolala zvracení. Asi za čtvrt hodiny mi šla na toaletě ještě žlutá voda a tím zkončilo toaletování. Po posledním zvracení jsem se za půl hodiny najedla rýže s máslem a od té doby je mi docela lehko, jen chodím asi co hodinu na malou, moč však kupodivu slaná není ani trošku. Jsem třetí měsíc na vitariánské stravě, avšak kvůli závratím si dávám na oběd kousek domácího krůtího nebo králíčího vařeného masa s vař. bramborou, nebo dušenou mrkvičkou nebo rozvař. čočkou, ochucené kořením a osolené himalájskou solí, popřípadě vývar s rýží natural. Před šankou jsem se vážila, váha byla 59,3 kg těsně po šance a před prvním jídlem byla váha 60,7 kg. Dá se, prosím, provedená ŠP považovat za úspěšnou a účelnou? V žaludku vodu nemám, ze střev mi také voda nejde, kde se tedy může zadržovat, soudě podle váhového rozdílu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát kvě 14, 2010 6:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
jani píše:
Hezký den,tak mám za sebou svoji první šanku-uf.Po vypití třetí sklenice slané vody bez provádění cviků jsem byla na toaletě, nedalo se to udržet, stolice byla měkká Po páté sklence slané vody vše letělo ven vrchem, ani poctivé cvičení a dýchání nepomohlo. Chtěla jsem tedy procedůru ukončit a vypila dvě sklenky čisté vody, místo očekávaného zvracení však naskočil syfon - tentokráte bez cviků. Překonala jsem se a po nastartování sifonu do sebe obrátila ještě 4 sklenky slané vody a po každé následovalo cvičení, po něm za pár minut (nikoliv ihned) toaleta - vždy jen žlutá čistá voda. Po 4té sklence a provedení cviků se sifon zastavil, nechtělo se mi ani zvracet, ani na wc. Dala jsem 4 dcl klistýr, který šel bez problémů ven. Vypila jsem tedy 3 sklenky čisté vody, vyvolala zvracení. Asi za čtvrt hodiny mi šla na toaletě ještě žlutá voda a tím zkončilo toaletování. Po posledním zvracení jsem se za půl hodiny najedla rýže s máslem a od té doby je mi docela lehko, jen chodím asi co hodinu na malou, moč však kupodivu slaná není ani trošku. Jsem třetí měsíc na vitariánské stravě, avšak kvůli závratím si dávám na oběd kousek domácího krůtího nebo králíčího vařeného masa s vař. bramborou, nebo dušenou mrkvičkou nebo rozvař. čočkou, ochucené kořením a osolené himalájskou solí, popřípadě vývar s rýží natural. Před šankou jsem se vážila, váha byla 59,3 kg těsně po šance a před prvním jídlem byla váha 60,7 kg. Dá se, prosím, provedená ŠP považovat za úspěšnou a účelnou? V žaludku vodu nemám, ze střev mi také voda nejde, kde se tedy může zadržovat, soudě podle váhového rozdílu?

Podle mého názoru je to na první pokus celkem slušný výkon a vyhodnotil bych ho jako zdařilý. Účelná tato procedura je v každém případě a vždy sebou vezme nějaké zbytečnosti, které si ve střevech nosíme. Voda se dá zadržet i ve tkáních k čemuž může přispět to střídání slané vody s normální vodou. Příště už budete vědět do čeho jdete a půjde to snadněji, čímž by voda neměla mít šanci se do těla navázat. Předpokládám, že do rána to máte srovnané a nic se tedy neděje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát kvě 14, 2010 7:25 pm 
Offline

Registrován: ned dub 18, 2010 10:00 pm
Příspěvky: 43
Jsem překvapen a dnes dopoledne jsem vám musel éterem děkovat, Jardo. Bylo mi na umření, dělat šanku v amplitudě nemoci nebyl dobrý nápad. Ale dal jsem si ráno čerstvou šťávu z okurky, řepy a mrkve a energie se dostavila skoro okamžitě. Pak jsem jedl vařenou červenou čočku s jáhly, cibulí a česnekem a žaludek je v pohodě, občas to zabolí někde ve střevě - kéž by se tam tak chtělo něco odloupnout. A teď to překvápko - po rozvařené rýži s máslem a čočce mi odpoledne lakmusový papírek extrémně zezelenal na hodnotu někde kolem 8,5 - poprvé za dobu, co měřím. Měl jsem zato, že čočka a rýže jsou kyselinotvorné fest, tak jsem z toho jelen. Ale jsem zavodněn, a to řádně a nevnímám to nikterak negativně, akorát už víc močím, než kouřím (já vím, ale tohle je obrproblém - kdybyste znali šamana, co mi to nadobro vyrazí z huby bez psychiatricky léčených následků - sem s ním).
Dnes jsem hledal pořádný odšťavňovač, i v Česku už jsou nějaké nové šneky, tak se ještě rozmýšlím, více než deset dát nechci (nebo by mi to spíš neprošlo \":)\", tak třeba máte nějaký tip na typ. Další věc je reverzní osmóza, stopoval jsem vás Jardo ve fóru a našel spřízněnou firmu s tím, že hned zakoupím, akorát vámi zmiňovaný typ tam uvádějí pro potřeby akvaristů. Tak nevím. První nejlevnější "pro lidi" je za šest. Poradíte?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz