Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 9:29 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 118  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon kvě 03, 2010 12:14 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
[quote="Jarda":12nraiby]Ano, zdravý člověk své tělo nevnímá a prostě spokojeně žije, což může v této zemi říci opravdu velmi málo lidí. Tak si udělejte plivací kvasinkový test a uvidíte. Ráno po probuzení a předtím než cokoli uděláte, sesbírejte sliny ve vašich ústech a poté je vyplivněte do poháru s čistou vodou. Počkejte 30 minut a poté zkontrolujte vodu. Pokud ve vodě plavou vlákna ze slin a nebo slina klesla na dno poháru, případně je voda zakalená, nebo se v ní vyskytují viditelné bílé flíčky, pak se může jednat o kandidu. Pokud kandidu nemáte slina bude plavat na vrchu a voda zůstane čirá. Když nic nezjistíte, tak střeva uzavřete a dejte se do jater, což energii velice zvyšuje a uvidíte. Čistit stále dokola je bohužel nutné, to s dnešní chemicky vyráběnou stravou ani jinak nejde, pokud nemáte půl života strávit v čekárnách u lékařů, kteří vás akorát připraví o zdraví, čas, peníze i iluze, ale zdravá s tím chemickým sajrajtem v těle stejně nebudete. Nic zamotaného na tom není, jsem čistý, tedy zdravý, nebo plný sajrajtů, tedy nemocný, co může být jednodušší.[/quote:12nraiby]
Ten test znám. Opět mi spadla slina celá půlka až ke dnu. Ani jsem nemusela čekat 30 minut. Ale flíčky ani zakalená není. Játra jsem dělala před střevama. Dva a půl měsíce celkem 6x. Už pak nic nevypadlo. A taky to se mnou nic neudělalo. Asi jsem nějaký divný případ, že na mne nic nefunguje. A nebo jsem hypochondr:) Chystám se na

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon kvě 03, 2010 8:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
[quote="zuzis":31j6z7qj]Ten test znám. Opět mi spadla slina celá půlka až ke dnu. Ani jsem nemusela čekat 30 minut. Ale flíčky ani zakalená není. Játra jsem dělala před střevama. Dva a půl měsíce celkem 6x. Už pak nic nevypadlo. A taky to se mnou nic neudělalo. Asi jsem nějaký divný případ, že na mne nic nefunguje. A nebo jsem hypochondr:) Chystám se na

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: očista tlustého střeva
PříspěvekNapsal: úte kvě 04, 2010 9:09 am 
Offline

Registrován: pon dub 05, 2010 8:43 pm
Příspěvky: 6
Dobrý den.
Před rokem jsem byl na koloskopii tlustého střeva. Vypráznění, očistu jsem prováděl pomocí přípravku FORTRANS, celkem úspěšně, bez následků.
Je možné takovouto očistu tlustého střeva použít jako náhradu za použití solného roztoku? A jako dostatečnou očistu tlustého střeva? Do toho klistyru se mi dvakrát nechce.
Děkuji. Aleš


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: očista tlustého střeva
PříspěvekNapsal: úte kvě 04, 2010 7:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
alanpro píše:
Dobrý den.
Před rokem jsem byl na koloskopii tlustého střeva. Vypráznění, očistu jsem prováděl pomocí přípravku FORTRANS, celkem úspěšně, bez následků.
Je možné takovouto očistu tlustého střeva použít jako náhradu za použití solného roztoku? A jako dostatečnou očistu tlustého střeva? Do toho klistyru se mi dvakrát nechce.
Děkuji. Aleš

Sice z vašeho dotazu přesně nechápu o jakou očistu vám jde, ale domnívám se, že o klystýr, tak si udělejte normálně šankaprakšalánu a nemusíte nic nového vymýšlet. Ona naprostá většina těch pokusů končí blbě, ale občanský průkaz doufám máte, hlavu asi také, tak ji použijte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: očista tlustého střeva
PříspěvekNapsal: stř kvě 05, 2010 6:08 pm 
Offline

Registrován: pon dub 05, 2010 8:43 pm
Příspěvky: 6
Jarda píše:
Sice z vašeho dotazu přesně nechápu o jakou očistu vám jde, ale domnívám se, že o klystýr, tak si udělejte normálně šankaprakšalánu a nemusíte nic nového vymýšlet. Ona naprostá většina těch pokusů končí blbě, ale občanský průkaz doufám máte, hlavu asi také, tak ji použijte.

Dobrej. Chtěl jsem jen vědět, jestli lze tímto přípravkem nahradit šakkaprakšalánu, která se mi zdá dosti drastická. Jestli jsem to dobře pochopil, tak mám vypít na EX 1,5 l vody? Dokáže to někdo? A to hned 4X? Jaké jsou časové pauzy mezi jednotlivými 1,5 l doušky? Asi ne moc dlouhé, když má celý proces trvat něco přes hodinu. Děkuji za upřesnění.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: očista tlustého střeva
PříspěvekNapsal: stř kvě 05, 2010 8:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
alanpro píše:
Dobrej. Chtěl jsem jen vědět, jestli lze tímto přípravkem nahradit šakkaprakšalánu, která se mi zdá dosti drastická. Jestli jsem to dobře pochopil, tak mám vypít na EX 1,5 l vody? Dokáže to někdo? A to hned 4X? Jaké jsou časové pauzy mezi jednotlivými 1,5 l doušky? Asi ne moc dlouhé, když má celý proces trvat něco přes hodinu. Děkuji za upřesnění.

To, co jste vymyslel, je asi mnohem drastičtější, ale to záleží na vás. Celý postup jste špatně pochopil, já to piji naráz proto, že to je nechutné a nerad se k tomu vracím. První dvě dávky piji opravdu na ex a s odstupem tak cca 5 minut, okamžitě to protéká do střev a za chvilku již odchází stolice. Navíc to takto dělat nemusíte, prostě si to vychutnávejte po malých douškách klidně celé dopoledne, ale mě to tak nebaví. Další várky již nemusíte zkoumat, protože kolik do sebe nahoře lijete, tolik spodem odtéká a piji to tedy již rovnou na záchodě. Pauzy nedělám žádné a liji to do sebe co se vejde, takto se z celou procedurou dokážu vejít pod 30 minut, ale to se vám rozhodně nepovede bez delšího trénování.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř kvě 05, 2010 9:21 pm 
Offline

Registrován: pon dub 05, 2010 8:43 pm
Příspěvky: 6
Dobrý večer. Tak ještě jednou. Nic nevymýšlím. Normálně jsem pomocí přípravku Fortrans dělal očistu tlustého střeva před koloskopií, dle připojeného postupu. Jen jsem chtěl znát Váš názor na toto. Jestli takto provedená očista může být dostačující. Nic víc. Asi jste o tomto přípravku neslyšel.
No, vypít takové množství vody bude pěkná fuška.
Jak dlouho po očistě tlustého střeva můžu udělat očistu jater? Nebo lépe, jaký může být mezi těmito očistami minimální a maximální časový interval?
Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř kvě 05, 2010 9:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
alanpro píše:
Dobrý večer. Tak ještě jednou. Nic nevymýšlím. Normálně jsem pomocí přípravku Fortrans dělal očistu tlustého střeva před koloskopií, dle připojeného postupu. Jen jsem chtěl znát Váš názor na toto. Jestli takto provedená očista může být dostačující. Nic víc. Asi jste o tomto přípravku neslyšel.
No, vypít takové množství vody bude pěkná fuška.
Jak dlouho po očistě tlustého střeva můžu udělat očistu jater? Nebo lépe, jaký může být mezi těmito očistami minimální a maximální časový interval?
Děkuji za odpověď.

Nejen slyšel, ale i vyzkoušel, je to fosfátová sůl a pokud mohu posoudit, tak se jedná o hrozný sajrajt. Vyčistit střeva bez vody je kardinální hovadina a pokud na ní trváte, tak je to vaše volba. Nechápu, kde vidíte problém ve vypití 7,5 litru vody, někteří pivaři dělají denně i násobky tohoto množství. Zase záleží po jaké očistě, třeba po šankaprakšaláně minimálně dva dny, ale po klystýru stačí i několik hodin. Dlouhá prodleva vhodná není, protože střevo se rychle zase zanese, pokud nejsou očisty pravidelné


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř kvě 12, 2010 1:17 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Včera jsem se poprvé odhodlala k použití uriny. Předtím jsem používala heřmánkový čaj a bylo mi po něm dobře a příjemně. Ale po té urině mě bylo trochu špatně od žaludku. Předpokládám, nemůže se dostat přes tenké střevo až k žaludku?
A byla jsem tak unavená, že jsem padla a usnula do 1 minuty, i když jindy mám s usínáním probémy. Prosím poradíte, co to může znamenat?
Jinak nic zvláštního ze mě nevychází, jen čerstvá nestrávená strava.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř kvě 12, 2010 6:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Včera jsem se poprvé odhodlala k použití uriny. Předtím jsem používala heřmánkový čaj a bylo mi po něm dobře a příjemně. Ale po té urině mě bylo trochu špatně od žaludku. Předpokládám, nemůže se dostat přes tenké střevo až k žaludku?
A byla jsem tak unavená, že jsem padla a usnula do 1 minuty, i když jindy mám s usínáním probémy. Prosím poradíte, co to může znamenat?
Jinak nic zvláštního ze mě nevychází, jen čerstvá nestrávená strava.

Spodem nálev dostat až do žaludku, dokáže opravdu pouze velice zkušený jogín a jenom pomocí specielních technik, které jste předpokládám nedělala. Účinek uriny bývá velice silný a není tedy divu, že se vám může dělat i nevolno. To, že nic nevychází je pouze zdánlivé, pokud máte špatný záchod s kaděním do vody, tak to pouze nevidíte a to ještě neznamená, že nic nevychází. Hlen totiž okamžitě klesá ke dnu a vzhledem k tomu, že je průhledný, je nemožné ho potom zaregistrovat, to jde zjistit pouze u normálního záchodu s dýnkem, kde si lze výkaly pořádně prohlédnout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv kvě 13, 2010 2:39 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Jarda píše:
Spodem nálev dostat až do žaludku, dokáže opravdu pouze velice zkušený jogín a jenom pomocí specielních technik, které jste předpokládám nedělala. Účinek uriny bývá velice silný a není tedy divu, že se vám může dělat i nevolno. To, že nic nevychází je pouze zdánlivé, pokud máte špatný záchod s kaděním do vody, tak to pouze nevidíte a to ještě neznamená, že nic nevychází. Hlen totiž okamžitě klesá ke dnu a vzhledem k tomu, že je průhledný, je nemožné ho potom zaregistrovat, to jde zjistit pouze u normálního záchodu s dýnkem, kde si lze výkaly pořádně prohlédnout.

Tak to máte úplnou pravdu, mám špatný záchod a skoro nevidím výsledky své práce \":)\"
Ale rozhodně tam nejsou velké tmavé usazeniny, jaké na fotce na hlavní stránce, to bych viděla.

Ještě mně vrtá hlavou jedna věc: některé látky a vitamíny se vstřebávají v tlustém střevě. Ale když pravidelně dělám klystýry, tak se tam ta potrava ani nedostane a nevstřebá. Nebo je to jinak?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv kvě 13, 2010 4:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Tak to máte úplnou pravdu, mám špatný záchod a skoro nevidím výsledky své práce \":)\"
Ale rozhodně tam nejsou velké tmavé usazeniny, jaké na fotce na hlavní stránce, to bych viděla.

Ještě mně vrtá hlavou jedna věc: některé látky a vitamíny se vstřebávají v tlustém střevě. Ale když pravidelně dělám klystýry, tak se tam ta potrava ani nedostane a nevstřebá. Nebo je to jinak?

Tak toho se bát opravdu nemusíte, právě pravidelné omývání střevní stěny zajistí diametrálně lepší výsledky při vstřebávání potravy a živin. Jen pro představu, jogíni při přípravě na mistrovské stupně provádějí denně šankaprakšalánu po dobu 45 dní a to je mnohem důkladnější vyplachování než klystýr.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Ocista streva kupovanou VLAKNINOU
PříspěvekNapsal: pát kvě 14, 2010 9:17 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jindra píše:
osobně toto považuji za nesmírně podstatnou věc a hlavní důvod, proč jsem lis pořizoval, šťáva z něj teče dá se říct celkem nekontaminovaná. Zato ta vláknina, co leze otvorem vedle, jó ta je nacucaná chemií \":(\"

Ne kazdy rad klystyry..... \":(\" ...tak dotaz na ocistu strev kupovanou vlakninou....

JAKOU formou do tela dostat dost VLAKNINY???
Ja myslim ze dukladne omyti ovoce tu nejhorsi chemii smeje a vlakninu do sebe by clovek taky mel dostat jakoukoli formou...a pokud spolehate na vlakninu z obilovin tak ta zas muze byt plna plisni...Vlaknina ma pusobit v tele jako takove koste, v jake forme tedy ma clovek do sebe dostat vlakninu?? Brat ji kupovanou je nebezpecne to muze vycucat z tela dulezite mineraly(pokud je to napr.jen jeden druh vlakniny..)... \":!:\" Ono brat kupovanou vlakninu je uz nutne o tom neco vedet....nejlepe smes namichanych RUZNYCH typu vlaknin-od hrube pres jemnou az po pektin...(my jsme kdysi kupovali Soter od Aury(vyrabi fy Proces), neco podobneho vyrabi levneji myslim i Global3000). Zvyseny prisun tekutin je nutny(treba i 2-3x vice oproti bezne spotrebe...). Nejprirozenejsi by asi bylo to nekupovat(i kdyz na PROCISTENI STREV asi vhodne pro ty co neholduji klystyrum...!! \":?\" ). Prirozenejsi by bylo dostavat dost(???) vlakniny do tela potravou--v jake forme ale tedy?

Dotaz k loupani ovoce(zeleniny):To jako loupete nejen ovoce ale i skrabete zeleninu??(Nebo jen pijete stavy a syrovou zeleninu a ovoce vubec nejite??--Ve slupce je nejen chemie ale i nejvic slunicka(nebo ze zeminy u zeleniny mineraly a prospesne bakterie...) se odrazi na mnozstvi zivin ve slupce.... \":?:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ocista streva kupovanou VLAKNINOU
PříspěvekNapsal: pát kvě 14, 2010 9:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Ne kazdy rad klystyry..... \":(\" ...tak dotaz na ocistu strev kupovanou vlakninou....

JAKOU formou do tela dostat dost VLAKNINY???
Ja myslim ze dukladne omyti ovoce tu nejhorsi chemii smeje a vlakninu do sebe by clovek taky mel dostat jakoukoli formou...a pokud spolehate na vlakninu z obilovin tak ta zas muze byt plna plisni...Vlaknina ma pusobit v tele jako takove koste, v jake forme tedy ma clovek do sebe dostat vlakninu?? Brat ji kupovanou je nebezpecne to muze vycucat z tela dulezite mineraly(pokud je to napr.jen jeden druh vlakniny..)... \":!:\" Ono brat kupovanou vlakninu je uz nutne o tom neco vedet....nejlepe smes namichanych RUZNYCH typu vlaknin-od hrube pres jemnou az po pektin...(my jsme kdysi kupovali Soter od Aury(vyrabi fy Proces), neco podobneho vyrabi levneji myslim i Global3000). Zvyseny prisun tekutin je nutny(treba i 2-3x vice oproti bezne spotrebe...). Nejprirozenejsi by asi bylo to nekupovat(i kdyz na PROCISTENI STREV asi vhodne pro ty co neholduji klystyrum...!! \":?\" ). Prirozenejsi by bylo dostavat dost(???) vlakniny do tela potravou--v jake forme ale tedy?

Dotaz k loupani ovoce(zeleniny):To jako loupete nejen ovoce ale i skrabete zeleninu??(Nebo jen pijete stavy a syrovou zeleninu a ovoce vubec nejite??--Ve slupce je nejen chemie ale i nejvic slunicka(nebo ze zeminy u zeleniny mineraly a prospesne bakterie...) se odrazi na mnozstvi zivin ve slupce.... \":?:\"

Jednoznačně syrové ovoce a zelenina, ty kupované dreky bych rozhodně nejedl. To, co se vám zdá lepší sníte celé a ostatní vypijete jako čerstvé šťávy. Rozhodně nic neloupejte, vše pouze důkladně omýt, ale klystýry to rozhodně nenahradí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 15, 2010 10:05 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jarda píše:
Jednoznačně syrové ovoce a zelenina

Klystyry vetsina rodiny bude pouzivat, uz jsme jej koupili. Presto nekteri to delat nebudou. A zatim jsou na dusene zelenine, syrove salaty asi dostatek vlakniny nezajisti. Kdzy vime ze varena strava dobre ph v tele nezajisti, vareny kvetak, brokolice atd...by presto vlakninu telu mela dodat stejne jako syrovz kvetak a brokolice? }Navic nektera zelenina jako treba cukiny,lilek apod.asi syrove moc jist nejde/tepelna uprava mozna nici enzymy ale vlakninu asi ne?
Takze bylo by tedy jeste v jejich pripade mozne brat SMES vlaknin pro ocisteni strev? (Soter, Colonix apod.)
Urcite je to financne narocnejsi a ne tak ucinne jako klystyry. Ale jako caste palive papriky mohou resit parazity dlouhodobym uzivanim, tak aspon nejaky ucinek toto kostatko-vlaknina dlouhodobym pouzivanim snad mit bude, nebo myslite ze to jsou uplne vyhozene penize? Mozna by jeste pripadala v uvahu colonhydroterapie(kolikrat je nutne ji delat-staci 1x(nebo opakovat 2x po sobe?) a jak casto(pulrocne?). Dekuji


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 118  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz