Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 12:24 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte kvě 18, 2010 9:35 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
luisa píše:
Moc děkuji za odpověd,já jsem s tedka koupila Dologran protože jinak nevím kde co sehnat jaký přípravek aby v něm bylo hodně vstřebatelného hořčíku,protože jak jsem četla tak normalně tablety moc nezabírají,a ta epsomská sul se asi nedá jíst pořád,nebo se pletu??a hořčík se má jíst po jídle nebo před?tady na tom dologranu čtu že se má užívat před jídlem,už mám z toho vážně zmatek.Moc Vám děkuji za odpověd.

Chlorid hořečnatý a epsomskou sůl vám může manželka poslat, ostropestřec normálně seženete v lékárně, ale chtějte semínka, žádné čaje, ani nic jiného. Hořčík si můžete dát do lahve s vodou a pít to v průběhu dne. Dologran je nejvhodnější jíst mezi jídly, to se nejvíce vstřebá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř kvě 19, 2010 10:05 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 7:41 pm
Příspěvky: 133
Pane Jardo , bylo mi řečeno , že časté kůry očisty jater způsobuje jejich nadměrné zatěžování . Údajně by se měla dělat pouze jednou za rok . Jaký je Váš názor ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř kvě 19, 2010 10:45 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
sad píše:
Pane Jardo , bylo mi řečeno , že časté kůry očisty jater způsobuje jejich nadměrné zatěžování . Údajně by se měla dělat pouze jednou za rok . Jaký je Váš názor ?

Jiný, osobně se domnívám, že jsou rozhodně lepší játra čistá, než játra zahnojená a někdo nedokáže vyloučit veškerý usazený čurbes ani za půl roku při pravidelných 14 denních kůrách. Ještě vám připadá rozumný nápad je čistit pouze 1x za rok? Mě ne a doporučuji je čistit tak dlouho, dokud z jater cokoliv leze, jednou za rok si to může dovolit pouze opravdový asketa a i tam bych to viděl raději na dva, až čtyři pokusy ročně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř kvě 19, 2010 8:20 pm 
Offline

Registrován: ned úno 14, 2010 7:31 pm
Příspěvky: 10
Dobrý večer, děkuji za Vaši odpověd, takže jestli jsem to dobře pochopila tak olej s grepem bych měla pít 10.června?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř kvě 19, 2010 8:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
draha22 píše:
Dobrý večer, děkuji za Vaši odpověd, takže jestli jsem to dobře pochopila tak olej s grepem bych měla pít 10.června?

Ano, to je ideální termín.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv kvě 20, 2010 6:08 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 09, 2010 6:44 pm
Příspěvky: 33
Bydliště: Praha
Jarda píše:
Ano, to je ideální termín.
Vzhledem k tomu,že nóv je 12.6 odpoledne,nevadilo by olej s grepem vypít až 11.6(pátek).Nebo ne?
Chci třetí kůru načasovat na období těsně po úplňku a potom na tenhle termín.Druhý pokus se mi moc nepovedl,vyšlo ze mě jen málo-může to být tím,že jsem čas celé kůry musela kvůli práci posunout o dvě hodiny,byla jsem ve stresu a dělala jsem to 14.5(ten den byl nóv a částečně už šel měsíc nahoru)? Nebo spíše jsem něco zanedbala(dva dny před se ještě stravuju normálně,ale bez tuků,s pitím jablečné šťávy,den před pouze jablka a šťáva a den procedury také jen dopoledne šťáva.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv kvě 20, 2010 7:47 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
surikata píše:
Vzhledem k tomu,že nóv je 12.6 odpoledne,nevadilo by olej s grepem vypít až 11.6(pátek).Nebo ne?
Chci třetí kůru načasovat na období těsně po úplňku a potom na tenhle termín.Druhý pokus se mi moc nepovedl,vyšlo ze mě jen málo-může to být tím,že jsem čas celé kůry musela kvůli práci posunout o dvě hodiny,byla jsem ve stresu a dělala jsem to 14.5(ten den byl nóv a částečně už šel měsíc nahoru)? Nebo spíše jsem něco zanedbala(dva dny před se ještě stravuju normálně,ale bez tuků,s pitím jablečné šťávy,den před pouze jablka a šťáva a den procedury také jen dopoledne šťáva.

To je jedno kdy to děláte, ale ideální je ten termín, co jsem vám napsal. Více asi vadí ten časový posun při vlastní kůře, protože už jste mimo ideální výkon jater a stres samozřejmě vadí ještě více. Nic jste nezanedbala, vše co popisujete je správně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát kvě 21, 2010 1:31 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Tak kúra č 1 hotová. Ale trochu odlišné účinky.
Po první soli odchod nějakých tuhých kalů. Pak opakovaný odchod tekutých i žlutých. Stejně po druhé soli. Malátnost únava... Po oleji 40 min ležení.
Ráno po první soli a vypití nějakého množství vody (pokus o spojení s očistou střeva) zaseknutí. Proběhlo klyzma, odešla voda, ale bez usazenin. Po druhé soli se to rozjelo. Odchod kašovitého odpadu plného zelených usazenin 2,5 cm a menších které se daly mezi prsty snadno rozmáčknout, rozmazat mezi prsty (zřejmě normální). Pak opakované odchody vodnatých kalů spolu s dalšímy zelenými usazeninamy. Dohromady tak přes 200 kusů. Odcházely ještě i odpoledne.
Je takový průběh v pořádku?
Jinak očistu můžu doporučit. Chuť soli z lednice snesitelná, med nebo sirup nebyl potřeba.
Ty kameny z fotek zbarvené do žluta jsou ty zelené po usušení?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát kvě 21, 2010 8:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Tak kúra č 1 hotová. Ale trochu odlišné účinky.
Po první soli odchod nějakých tuhých kalů. Pak opakovaný odchod tekutých i žlutých. Stejně po druhé soli. Malátnost únava... Po oleji 40 min ležení.
Ráno po první soli a vypití nějakého množství vody (pokus o spojení s očistou střeva) zaseknutí. Proběhlo klyzma, odešla voda, ale bez usazenin. Po druhé soli se to rozjelo. Odchod kašovitého odpadu plného zelených usazenin 2,5 cm a menších které se daly mezi prsty snadno rozmáčknout, rozmazat mezi prsty (zřejmě normální). Pak opakované odchody vodnatých kalů spolu s dalšímy zelenými usazeninamy. Dohromady tak přes 200 kusů. Odcházely ještě i odpoledne.
Je takový průběh v pořádku?
Jinak očistu můžu doporučit. Chuť soli z lednice snesitelná, med nebo sirup nebyl potřeba.
Ty kameny z fotek zbarvené do žluta jsou ty zelené po usušení?

Vše, co popisujete, je standardní a správně, přesně takto to má probíhat, akorát ráno se snažte to ze sebe co nejrychleji dostat, jinak se zbytečně znovu zamořuje krevní řečiště. Ráno můžete klidně té soli vypít i více, než je v návodu a hodně vody, aby vás to pořádně vypláchlo. Ne, ty žluté jsou obalené vápníkem, to se vás zřejmě netýká, protože ty jdou zpravidla první. Jinak barva velice záleží na složení stravy a tím pádem se mění i složení kamenů.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 22, 2010 5:08 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 9:47 pm
Příspěvky: 5
Dobrý den Jardo,

potřebovala bych poradit ohledně očisty jater: postupovala jsem dle návodu, spala jsem celou noc, průjem ráno se konal na několikrát (asi 10x), vycházely malé zelené, postupně větší zelené kamínky, musela jsem tomu pomáhat klystýrem. To tady vysvětlujete, že při deficitu Mg epsomská sůl nepůsobí tak výrazně.
Nakonec jsem napustila včerejší urinu, aby se upravilo prostředí ve střevech, vyšlo ještě pár kamínků, nějaké smetí- průhledná vlákna, ke konci už jen voda, to bylo kolem 10. hod.
Bylo mi dobře, byla jsem spokojená, jak se mi to pěkně povedlo, kamínky, uvnitř krásně zelené.
Vypila jsem asi tři sklenice vody, pak jablečnou šťávu, pak jsem snědla banány, pak oběd, stále chvílemi něco vychází, takové dozvuky.
Další vyprazdňování asi ve 13. hod. mě vyděsilo: vedle dvou dalších zelených kamínků vyšlo několik asi 0,4 cm průhledných rosolových kousků a pak takové zelené nitky. Co by to mohlo být? Bojím se, aby to nebyly nějací paraziti?
Asi ve 13,30 hod. další, větší vyprázdnění, zase spousta zelených vlákýnek-nitek a hlavně čtyři 2 cm velké načervenalé “fazole“ (foto 2) . Co to proboha je?
Jednu fazoli jsem celkem zlehka rozmáčkla, vypadá to, že vnitřek jsou bílé krystalky a kolem rosol. (foto 3) Odkud tohle vyšlo?
Jinak fyzicky se cítím dobře, odpočívám, od včerejška mě mírně bolí hlava, což se mi vůbec nestává, ale asi to souvisí s tou očistou.

Jardo, prosím Vás, co jsou ty zelený nitky a ty fazole? Mám strach, že tohle není “normální“ obsah zanesených jater a žlučníku. Velice děkuji za Vaši odpověď. Barunka.


Přílohy:
22-5-10 fazole detail.jpg
22-5-10 fazole detail.jpg [ 39.34 KiB | Zobrazeno 10904 krát ]
22-5-10 jaterní zelené.jpg
22-5-10 jaterní zelené.jpg [ 612.62 KiB | Zobrazeno 10904 krát ]
22-5-10 fazole a nitky.jpg
22-5-10 fazole a nitky.jpg [ 385 KiB | Zobrazeno 10904 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 22, 2010 5:53 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Fíha, musím povedať, že ti ticho závidím.Takto môžeš mať výborný pocit, že kúra splnila svoj účel. Zo mňa pri očistách nikdy nevýjde nič. Vôbec si nemyslím, že nič vo vnútri nemám, práve naopak, cítim sa tým znepokojená.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 22, 2010 5:56 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
barunkaMM píše:
Dobrý den Jardo, potřebovala bych poradit ohledně očisty jater... Co to proboha je? ... Odkud tohle vyšlo? ... Mám strach
Jé paní Vy se máte \":)\" Buďte ráda, že z Vás takové svinstvo vyplavalo. To holt máte na stěnách střeva letité nánosy a souběžně s vyplavováním nánosů ze střeva došlo k očistě jater. Myslím, že se nemusíte obávat (připadáte mi vystrašená), naopak, buďte ráda, že se Vám takhle daří.
Když se takhle úspěšně očišťujete i zevnitř, nesklouzněte zpátky k vařenému jídlu, ať si čisté (a tudíž zdravé) tělo zachováte.
Ve střevech bývají i horší usazeniny, koukněte tady.
Škoda jen, že jste založila nové vlákno, přispívá to k nepřehlednosti fóra. Měla jste psát normálně k očistě jater \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 22, 2010 11:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
barunkaMM píše:
Dobrý den Jardo,

potřebovala bych poradit ohledně očisty jater: postupovala jsem dle návodu, spala jsem celou noc, průjem ráno se konal na několikrát (asi 10x), vycházely malé zelené, postupně větší zelené kamínky, musela jsem tomu pomáhat klystýrem. To tady vysvětlujete, že při deficitu Mg epsomská sůl nepůsobí tak výrazně.
Nakonec jsem napustila včerejší urinu, aby se upravilo prostředí ve střevech, vyšlo ještě pár kamínků, nějaké smetí- průhledná vlákna, ke konci už jen voda, to bylo kolem 10. hod.
Bylo mi dobře, byla jsem spokojená, jak se mi to pěkně povedlo, kamínky, uvnitř krásně zelené.
Vypila jsem asi tři sklenice vody, pak jablečnou šťávu, pak jsem snědla banány, pak oběd, stále chvílemi něco vychází, takové dozvuky.
Další vyprazdňování asi ve 13. hod. mě vyděsilo: vedle dvou dalších zelených kamínků vyšlo několik asi 0,4 cm průhledných rosolových kousků a pak takové zelené nitky. Co by to mohlo být? Bojím se, aby to nebyly nějací paraziti?
Asi ve 13,30 hod. další, větší vyprázdnění, zase spousta zelených vlákýnek-nitek a hlavně čtyři 2 cm velké načervenalé “fazole“ (foto 2) . Co to proboha je?
Jednu fazoli jsem celkem zlehka rozmáčkla, vypadá to, že vnitřek jsou bílé krystalky a kolem rosol. (foto 3) Odkud tohle vyšlo?
Jinak fyzicky se cítím dobře, odpočívám, od včerejška mě mírně bolí hlava, což se mi vůbec nestává, ale asi to souvisí s tou očistou.

Jardo, prosím Vás, co jsou ty zelený nitky a ty fazole? Mám strach, že tohle není “normální“ obsah zanesených jater a žlučníku. Velice děkuji za Vaši odpověď. Barunka.

Co se týká parazitů, to je klidně možné, ale musela by jste to dát na rozbor a je otázkou, zda to za to stojí se dozvědět, jak to vlastně je. Já to takto rozhodně určit nedokážu, ale na vašem místě bych byl rád, že to je venku a ať to je co chce, tak venku je to lepší, než uvnitř. Bolest hlavy je vzhledem k vyplavenému bordelu celkem normální v tom bych nic nehledal. Normální není cokoliv, co vyjde, normální je, že nevyjde nic.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 23, 2010 9:59 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 9:47 pm
Příspěvky: 5
Díky za reakci.

Nečekala jsem, že by toho vyšlo na první pokus tolik a tak velké rozměry, takže mě to trochu vzalo.

Dnes jsem našla na netu podobné načervenalé “kameny“ jako ty moje fazole, prý nejsou z cholesterolu, ale z bilirubinu a kalciových solí. Takže i fazole jsou vyskytujícím se druhem. To mě uklidnilo.

No, uvidíme za 14 dní, jestli k tomu seberu odvahu.

Chtěla by se zeptat na ostropestřec – mám z lékárny za cca 50 Kč (LEROS) semínka, ale nejsou nijak oloupané, tak slupka je dost tvrdá na žvýkání – takže si je předem namáčím, sežvýkám, vyplivnu na cedníček a vypiji pak jen to “mléko“, slupky vyhodím. Můžu to tak dělat nebo to vadí účinnosti?

Děkuji a zdravím,

Barunka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 23, 2010 10:07 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
barunkaMM píše:
Chtěla by se zeptat na ostropestřec – mám z lékárny za cca 50 Kč (LEROS) semínka, ale nejsou nijak oloupané, tak slupka je dost tvrdá na žvýkání – takže si je předem namáčím, sežvýkám, vyplivnu na cedníček a vypiji pak jen to “mléko“, slupky vyhodím. Můžu to tak dělat nebo to vadí účinnosti?

Ale tým, že neješ tie šupky sa ochudobňuješ, minimálme o dobrú vlákninu ako čističku čriev. Tým, že budeš semienka kúsať tak dlho, až sa premenia v ústach na tekutinu docieliš vlastne vstrebávanie sylimarínu, kvôli ktorému sa semienka jedia, cez sliznice v ústach, kde sa to lepšie vstrebáva priamo.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz