Dáša píše:
Dobrý den pane Zajíčku,
nedávno jsme se s manželem dostali na Váš web a doslova jsme ho "zhltli" téměř celý najednou. Jen jsme se opět ujistili, že je to ta správná cesta, jak se sám postarat a své zdraví a zdraví svých nejbližších. My jsme bohužel narazili a tak nikomu už nic nevnucujeme a snažíme se alespoň ovlivnit našeho 5 letého syna. Bohužel jsou to právě malé děti, které alespoň my s manželem, považujeme za tu nejnezdravější generaci. Mnohdy je to boj s větrnými mlýny (stravování v MŚ, ZŠ apod.). Ráda bych se zeptala jakou čistící kůru může absolvovat právě pětileté dítě?
My s manželem chodíme pravidelně na colonohydroterapii. Synovi (často trpíval zácpou a i nyní má stolici nepravidelnou - obden) dáváme domácí klystýr - pouze při akutní zácpě, zatím ne preventivně (pediatr mi řekl, že jsme blázni, ale sám nedokázal synovi jinak pomoci). Snažíme se jíst převážně syrovou zeleninu, obiloviny, lustěniny, naopak vše co je "bílé" vypouštíme, přes 2 roky děláme doma osmozovanou vodu a přidali jsme i silný neodymový magnet aby byla správná struktura molekul, pokud na nás něco "leze" tak je na řadě MMS a nebo velké dávky vitámínu C (dostává to i syn, musíte si ale hlídat dávkování) atd. Ppomalu chci přejít na makrobiotiku a pak dál a dál....... Syn ve školce dostává klasické těžké jídlo. Již delší dobu se odhodlávám, že bych jim tam udělala přednášku o výživě, ale bydlíme na vesnici, tak nevím abych nenarazila. Děláme přednášky na středních školách, ale zatím bez větší odezvy. Pro mnohé to jsou tak "nové" informace, že se s tím zkrátka nedokážou ztotožnit a dětem je to více méně jedno.....
Vím, že i děti by měly pít v jeho věku cca 1,5 vody denně. Snažím se ho dostat aspoň přes litr. Dalším problémem u našeho syna je atopický ekzém (má ho již cca 1/2 roku). Spojitost dávám - nedostatečný pitný režim, nepravidelná stolice, očkování. Problém je vevnitř. Játra nejsou schopny štěpit velké množství toxinů a dostává se to na povrch těla. Možná přemíra cukru v organismu. Syn je na sladké a tak bojujeme proti všem syntetickým látkám obsažených hlavně v cukrovinkách pro děti. Bohužel a k mému úžasu (a i přes náš zákaz) krmí MŠ pravidelně děti těmito komerčními sladkostmi.
Ráda bych znala Váš názor či zkušenost z praxe.
děkuji za odpověď
Dáša
Dítě jednoznačně klystýr a není s tím žádný problém. Pokud se dítěti celá věc vysvětlí, tak si ho nechá aplikovat docela rádo. Makrobiotika není moc vhodná a dost vyznavačů tohoto směru mám ve své péči kvůli potížím s přemnoženou kvasinkou. Někomu něco vnucovat je nesmyslné, na to musíte být argumentačně nepřekonatelná a tato vlastnost není dána mnoha lidem. Navíc špičková věcná argumentace vyžaduje vysoce nadprůměrné znalosti a to je další slabina nadšenců. Jakékoliv kožní potíže hledejte ve střevě a špatné defekaci, čili zase klystýry, nebo vysoce vláknitá strava, která se dobře kadí a domácí kefír pro obnovu bakterií ve střevě. Udělejte mu plivací test a patrně zjistíte namnožené kvasinky, které sladkosti vyžadují pro svoje potřeby, bez ohledu na potřeby těla dítěte. Nasadil bych kokos v jakékoliv podobě, hlavně kokosový olej, kde je kyselina kaprylová a tu kvasinky nesnáší, ale dětem kokos velice chutná.