Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 1:21 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř úno 08, 2012 12:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
phoenix píše:
Zaujimalo by ma, ci sa da sanka robit aj tesne pred menstraciou, pripadne ci je problem robit ju priamo pocas nej. Vdaka \":wink:\"

V tom bych problém nehledal, pouze muže být menstruace silnější, ale to není na závadu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř úno 08, 2012 12:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
lesněnka píše:
Krásný den přeji.
V sobotu jsem se pokusila o šanku dle návodu zde podrobně popsaného i když s malými obměnami.Chtěla bych se podělit o zkušenosti, která snad můžou někomu pomoci a zároveň mám jeden dotaz. Očistu jsem začala v soboru ráno, nikoliv mezi 5-7h ranní, ale v 9 hodin. Vypila jsem 2 hrníčky telpého čaje s medem na probuzení a povzbuzení. V 10hodin jsem začala pít teplou vodu s rozpuštěnou obyč.kuchyňskou solí. Měla jsem trochu obaly, co na to ledviny, jelikož jsem po operaci ledviny, která sice není nemocná, ale mírně nestandartní. Pila jsem pomalu, v klidu a pohodě, postupně po hrníčcích o objemu cca 2,5 dl a prokládala to cvičením, které zde sice neuvádíte, ale myslím si, že je velmi prospěšné. Jednak ukrátí čekání a jednak opravdu pomáhá při postupu roztoku v těle a navíc jsem si díky nim po každé sérii cviků pořádně říhla, což mě myslím ušetřilo nutkání ke zvracení. Přidala jsem si i vlastní cvik, při kterém jsem si v dřepu, pokrčenými koleny střídavě stlačovala břicho. Zhruba při 6 hrníčku jsem šla na toaletu.Odešlo ze mě vše najednou. Pak jsem pokračovala v pytí slané vody, a zde se chci zeptat, zda je možné,že už žádné tuhé nečistoty neodcházely, jen trochu zakalená a pak čistá voda. Vypila jsem celkem cca 10 hrníčků po cca 2,5dl, víc jsem do sebe nedostala a potom ještě asi 1 litr heřmánkového čaje, který rovněž odešel jak měl.I když jsem původně neměla v úmyslu zakončit očistu zvracením, nakonec jsem tak učinila a doporučuji, jelikož se žaludku evidentně ulevilo a vyčistil se také. Vše ostatní co následovalo jsem poctivě dělala dle návodu a asi 2 hodiny po snězení rýže jsem spala .Dnes 2. den po očistě se cítím vpořádku, jen jsem ještě nebyla na velké. Děkuji mockrát panu Jardovi i ostatním za všechny informace a příspěvky, které jsou zde uvedené a těm, co se na očistu chystají držím palce.

Já to vidím jako velice dobře zvládnuté, skoro bych řekl předpisově a je dost běžné, že stolice jde pouze v prvních odchodech na toaletu, nicméně to nijak nevadí. Jinak spontánní stolice by měla být pokud možno již druhý den, nebo tomu je vhodné pomoci klystýrem, ale zásadně to také nevadí, pokud se trochu opozdí, přeci jenom se musí střevo naplnit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř úno 08, 2012 12:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
jani píše:
ODKAZ NA CVIKY PROVÁDĚNÉ PŘI ŠANK PRAKŠALÁNĚ zcela dole v odkaze

Ty cviky považuji ( narozdíl od p. Jardy ) za velmi účelné a nepřišlo mi nepříjemné provádět je s břichem plným vody ( ono zase tak plné není ), pro začátečníky mají určitě svůj význam a André van Lysebeth je nezařadil do programu jen tak, že se mu třeba chtělo

http://www.jitrnizeme.cz/view.php?cislo ... 2005022302

To máte sice plnou pravdu a André van Lysebeth to určitě dělal správně, to rozporovat nehodlám, jenom většinou nejsou nutné a mnoho lidí odradí od procedury, protože v tom vidí velkou složitost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř úno 08, 2012 12:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
pavell píše:
Dnes jsem po Sankhapraksalaně užil větší množství uryny bez problémů, je potom ještě nutný ten heřmánek? Díky Pavel

To už pak není nutný , ale jeho aplikace určitě nijak nevadí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř úno 08, 2012 12:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
jani píše:
Lysebeth neuvádí nic o zakončení procedůry heřmánkem, tedy aspon jsem si toho nevšimla. Osobně mi heřmánek v kůře nechyběl.

Jogíni tam nechávají zcela úmyslně tu slanou vodu, aby se střevo důkladně dočistilo, ale pro mnoho lidí je to značně nepříjemné a heřmánek střeva zklidní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř úno 08, 2012 1:00 pm 
Offline

Registrován: stř úno 08, 2012 12:47 pm
Příspěvky: 1
Zdravím všechny.

Především chci poděkovat panu Jardovi za tento server.

Právě jsem se zaregistroval. Podávám zprávu o své první sankhapraksalane (když nepočítám dva nevydařené pokusy před dvaceti lety). Muž 42 let 182 cm 102kg. Začátkem ledna 110kg. Příprava: jednodenní, jednodenní, třídenní a jednodenní půst se zeleninovými návratovkami.

pondělí:
7.10 stolice,
7.20 0,7l voda,
8.20 slaná,
9.00 zvracení,
9.35 vychází čistá - ukončení,
celkem slané 4l (z toho asi 1l vyzvraceno),
9.40 1,5l heřmánek,
10.00 dopito,
10.35 heřmánek venku, žluč nepozorována,
11.10 rýže s máslem a 6ml hylak forte,

úterý:
druhý den bez stolice (nepočítám bobek o velikosti cca 12mm) - procvičování břicha a prdění,

středa:
stolice třetí den ráno


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř úno 08, 2012 8:58 pm 
Offline

Registrován: stř úno 08, 2012 8:09 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zda je možné provést Sankhapraksalanu, když má človek mírně zhoršené ledvinové a jaterní krevní testy (konkrétné mírně zvýšený kreatinin, kyselinu močovou a bilirubin)? Kdysi jsem prodelal EB virozu (před 8 lety), v krvi mám i paměťové protilatky na borelie, chlamydie, mam zvětšenou slezinu,od EB virozy bývám často nemocný, unavený. Poslední rok a pul mě často svědí až palí v obličeji (zhoršuje se to po jídle, ale ne vzdy, někdy to cítím až přímo z hlavy, spatně se to popisuje, je to takový mix mezi palením, svěděním, znecitlivěním až pocitem husí kůže), pociťuji slabost, tlak, až občas velmi mírnou bolest z oblasti ledvin a celkově se můj zdravotní stav hodně zhoršil, hlavně na podzim a v zimě. Mam podezření i na kvasinkové problemy, protože mě velmi často svědí konečník. Po aplikaci mastiček se mi problemy do 14 dnů vždy vrátí. Nyní mi doktor oznamil, že trpím pravděpodobně i poruchou metabolismu, při které na mě bílý cukr a mléko vpodstatě působí jako jedy, ne prý alergickým způsobem (alergie mi z krve nevyšly), ale intoxikuji mi tělo (příliš jsem jeho popis nepochopil, takže se o něm nemůžu bohužel ani více rozepsat, ale není to klasicka cukrovka, protože hladinu glukozy v krvi mám v normě). Chci podotknout, že před zmíněnými problemy, jsem byl poměrně velký sportovec, 15 let jsem hrál závodně fotbal. Ale po prodělané EB viroze a stále eskalujících a přibývajícch potížích, si už ve svých 31 letech připadám spíše jako důchodce. Po pročítaní Vašich stránek, jsem pochopil, že s očistou těla musím začít od střev, ale řaději se chci zeptat, zda tuto proceduru můžu provést s výše zmíněnými problemy, aniž by mi to ublížilo.
Děkuji za odpověď,
Petr.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv úno 09, 2012 4:34 pm 
Offline

Registrován: pát úno 18, 2011 11:02 pm
Příspěvky: 3
Zdravím,

zajímalo by mě, čím je způsobeno, že po vypití cca 4 l slané vody začnu otékat (především hlava), přičemž voda stále normálně odchází ven. Nechápu, proč se voda zadržuje, když by ji sůl měla odvádět.
A také bych se potřeboval zeptat, čím je způsobeno silné pálení žáhy, které se objevuje po požití rýže. Při šankhaprakšálaně by se přeci žaludek měl zbavit všech zbytků - k pálení žáhy by tedy nemělo docházet. Myslíte si, že je to způsobeno zbytky potravy (což by zřejmě vyřešilo vamanadhautí) nebo by mohlo jít spíše o problém s jícnovým svěračem (s pálením žáhy mám problém po téměř jakémkoli jídle, a to dokonce i v případě, že se již delší dobu stravuji téměř vitariánsky)?

Mockrát děkuji za odpověď!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Lactobacillus acidophilus
PříspěvekNapsal: čtv úno 09, 2012 7:38 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 09, 2012 7:21 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, chystám se v sobotu udělat svoji první šanku. Postup jsem nastudovala a koupila vše potřebné. Jen si nejsem jista, zda přípravek Lacidofil je OK. Je tam uvedeno Lactobacillus acidophilus 5% a Lactobacillus rhamnosus 95%. Ještě měli další tobolky, opět obsahovaly oba tyto laktobacily a krom jiného i mléčný cukr. Tak jsem znejistěla a raději vzala ten Lacidofil. Je to tak dobře nebo se mám raději podívat v jiné lékárně?
Také jsem se rozhodla pro Epsomskou sůl. Nebude to pro začátečníka těžký kalibr kromě slané se potýkat i s hořkou chutí?
Děkuji za odpověď.


Naposledy upravil leandra dne čtv úno 09, 2012 7:53 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát úno 10, 2012 4:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
chamd píše:
Zdravím všechny.

Především chci poděkovat panu Jardovi za tento server.

Právě jsem se zaregistroval. Podávám zprávu o své první sankhapraksalane (když nepočítám dva nevydařené pokusy před dvaceti lety). Muž 42 let 182 cm 102kg. Začátkem ledna 110kg. Příprava: jednodenní, jednodenní, třídenní a jednodenní půst se zeleninovými návratovkami.

pondělí:
7.10 stolice,
7.20 0,7l voda,
8.20 slaná,
9.00 zvracení,
9.35 vychází čistá - ukončení,
celkem slané 4l (z toho asi 1l vyzvraceno),
9.40 1,5l heřmánek,
10.00 dopito,
10.35 heřmánek venku, žluč nepozorována,
11.10 rýže s máslem a 6ml hylak forte,

úterý:
druhý den bez stolice (nepočítám bobek o velikosti cca 12mm) - procvičování břicha a prdění,

středa:
stolice třetí den ráno

No vidíte, vy to máte jako hlášení na vojně, krátce, stručně, výstižně, prostě ideální zpráva i průběh.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát úno 10, 2012 4:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
mozzy píše:
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zda je možné provést Sankhapraksalanu, když má človek mírně zhoršené ledvinové a jaterní krevní testy (konkrétné mírně zvýšený kreatinin, kyselinu močovou a bilirubin)? Kdysi jsem prodelal EB virozu (před 8 lety), v krvi mám i paměťové protilatky na borelie, chlamydie, mam zvětšenou slezinu,od EB virozy bývám často nemocný, unavený. Poslední rok a pul mě často svědí až palí v obličeji (zhoršuje se to po jídle, ale ne vzdy, někdy to cítím až přímo z hlavy, spatně se to popisuje, je to takový mix mezi palením, svěděním, znecitlivěním až pocitem husí kůže), pociťuji slabost, tlak, až občas velmi mírnou bolest z oblasti ledvin a celkově se můj zdravotní stav hodně zhoršil, hlavně na podzim a v zimě. Mam podezření i na kvasinkové problemy, protože mě velmi často svědí konečník. Po aplikaci mastiček se mi problemy do 14 dnů vždy vrátí. Nyní mi doktor oznamil, že trpím pravděpodobně i poruchou metabolismu, při které na mě bílý cukr a mléko vpodstatě působí jako jedy, ne prý alergickým způsobem (alergie mi z krve nevyšly), ale intoxikuji mi tělo (příliš jsem jeho popis nepochopil, takže se o něm nemůžu bohužel ani více rozepsat, ale není to klasicka cukrovka, protože hladinu glukozy v krvi mám v normě). Chci podotknout, že před zmíněnými problemy, jsem byl poměrně velký sportovec, 15 let jsem hrál závodně fotbal. Ale po prodělané EB viroze a stále eskalujících a přibývajícch potížích, si už ve svých 31 letech připadám spíše jako důchodce. Po pročítaní Vašich stránek, jsem pochopil, že s očistou těla musím začít od střev, ale řaději se chci zeptat, zda tuto proceduru můžu provést s výše zmíněnými problemy, aniž by mi to ublížilo.
Děkuji za odpověď,
Petr.

Jedinou kontraindikací, kterou bych viděl jako překážku by znamenalo velké oslabení ledvin a o tom se nezmiňujete, čili já nevidím problém, na naprostou většinu uvedených problémů bude procedura fungovat skvěle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát úno 10, 2012 4:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Samuel píše:
Zdravím,

zajímalo by mě, čím je způsobeno, že po vypití cca 4 l slané vody začnu otékat (především hlava), přičemž voda stále normálně odchází ven. Nechápu, proč se voda zadržuje, když by ji sůl měla odvádět.
A také bych se potřeboval zeptat, čím je způsobeno silné pálení žáhy, které se objevuje po požití rýže. Při šankhaprakšálaně by se přeci žaludek měl zbavit všech zbytků - k pálení žáhy by tedy nemělo docházet. Myslíte si, že je to způsobeno zbytky potravy (což by zřejmě vyřešilo vamanadhautí) nebo by mohlo jít spíše o problém s jícnovým svěračem (s pálením žáhy mám problém po téměř jakémkoli jídle, a to dokonce i v případě, že se již delší dobu stravuji téměř vitariánsky)?

Mockrát děkuji za odpověď!

Podle všeho máte nedostatek draslíku a oslabené ledviny. Jinak ten druhý problém je celkem evidentní nedostatek kyseliny chlorovodíkové v žaludku, čili si udělejte krkací test a pokud bude nedostatek, tedy si nekrknete, začněte ji dodávat. Také musíte srovnat draslík, ten s tím úzce souvisí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lactobacillus acidophilus
PříspěvekNapsal: pát úno 10, 2012 4:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
leandra píše:
Dobrý den, chystám se v sobotu udělat svoji první šanku. Postup jsem nastudovala a koupila vše potřebné. Jen si nejsem jista, zda přípravek Lacidofil je OK. Je tam uvedeno Lactobacillus acidophilus 5% a Lactobacillus rhamnosus 95%. Ještě měli další tobolky, opět obsahovaly oba tyto laktobacily a krom jiného i mléčný cukr. Tak jsem znejistěla a raději vzala ten Lacidofil. Je to tak dobře nebo se mám raději podívat v jiné lékárně?
Také jsem se rozhodla pro Epsomskou sůl. Nebude to pro začátečníka těžký kalibr kromě slané se potýkat i s hořkou chutí?
Děkuji za odpověď.

Já myslím, že v tom není problém, klidně je použít můžete a pokud jde o tu chuť soli, věřte tomu, že je to skoro jedno, oboje je hnusné, nicméně já myslím, že ta hořká sůl je chutnější než ta slaná, ovšem ten pocit bude asi značně individuální.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon úno 13, 2012 11:46 pm 
Offline

Registrován: úte úno 07, 2012 10:17 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den. Nesnáším máslo, je možno jíst po proceduře rýži třeba s olivovým (nebo jiným) olejem? děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte úno 14, 2012 5:41 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
michalsch píše:
Dobrý den. Nesnáším máslo, je možno jíst po proceduře rýži třeba s olivovým (nebo jiným) olejem? děkuji

Můžeš. Asi nejlepší by měl bejt kokosovej olej. Použij stejný množství jako másla. Někteří lidé už ho tu po šankaprakšaláně konzumovali.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz