Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 9:21 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon říj 29, 2012 9:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
HARMON3K píše:
Po sance mě uplně zbělal jazyk,měl jsem ho lehce i předtím ,ale poní je uplněj bílej.
Že by se mě namnožila kvasinka?

Tak i to je možné, ale spíše půjde o běžné vylučování toxinů a celkem rychle to zmizí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte říj 30, 2012 10:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Katka2 píše:
Prosím, poradí někdo k dietě? Chystám se na to poprvé, čtu, že se musí striktně dodržovat návod, který se týká i rýže s máslem po - mám ale alergii na mléko a máslo nemůžu, takže co si k té rýži dát, aby to bylo správně? První co mě napadlo, tak rostlinný margarín (jde o ten tuk?), používám ALSAN bio, má čisté složení, je to v pořádku? Nebo tam jde o to mléko? Díky...
Tam jde skutečně o ten tuk, ale takový aby nedráždil střeva a to nedovedu u náhražek vyhodnotit, prostě to musíte vyzkoušet, někdo používá oliváč, ale mnoha lidem také nesedne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte říj 30, 2012 10:23 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
ivana p. píše:
Dobry den.
Po krkacom teste som si vobec neodgrgla, takze ziadna kyselina chlorovodikova v zaludku. Ked sa v lekarni pytam na Betain HCl, tak na mna len nechapavo pozeraju. Nechcem si lieky objednavat cez internet, ale ak by ste mi vedeli odporucit stranku a znacku, tak by mi to velmi pomohlo. Podla slinoveho testu som zistila, ze mam kandidu. Uz 2 tyzdne drzim protikandidovu dietu. Dost sa mi ulavilo, uz ma nenafukuje. Zial, obcas este trpim divnim zapachom, ktory akoby vychadzal cez pokozku, to bol vlastne dovod, preco som vykonala ocistu criev. Okrem toho, od vykonania sanky ma zacalo pobolievat pod pravym rebrom, pravdepodobne pecen. Dnes som si zaobstarala ostropestrec mariansky a chlorelu. Dufam, ze to pomoze s kandidou. Mohli by ste mi odporucit nieco na ten zapach? Pracujem v kancelarii a je to naozaj neprijemne. Sposobuje to kandida (este som sa s tym na fore nestretla) alebo nedostatok kyseliny v zaludku? Este jedna otazka, kupila som si papieriky na meranie PH mocu, zial stupnica je len od 5.4 a moj moc sa pohybuje pod touto hranicou. Mam z toho strach, neviem, ako to zvysit. Jem len zasadite potraviny. Dakujem pekne za odpoved.

Základní opatření je žvýkat před a po jídle syrový zázvor, to tvorbu HCl, dost často nahodí a jinak užívat v kapkách HCl, na to zde máte celé vlákno. Betain je dobrý, ale drahý, čili na delší dobu nic neřeší. Každopádně se musíte radikálně odkyselit na hodnoty 7,5-7,8 pH, to odstraní i zápach z pokožky a pro prvotní změnu se natírejte kokosovým olejem, to by mohlo problém pořešit ihned. Odkyselte se třeba jedlou sodou, postup je zde mnohokrát popsán, případně je na hlavních stránkách v článku Nežij proto abys jedl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát lis 02, 2012 1:24 pm 
Offline

Registrován: pát lis 02, 2012 1:08 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,
chystám se na Sankhapraksalana očistu dle Vašeho návodu a chtěla bych se zeptat jaké je celkové množství tekutin, ať už slaných, či neslaných během procedury, která trvá cca 1 hodinu. Vážím 59 kg. Z Vašeho návodu je to mnoho litrů, je vůbec v mých silách vypít na ex, jak píšte 1,5 litru hrnku slané vody? Jak se mi to vejde naráz do žaludku, to prostě nedokážu i kdybych chtěla.
Absolvovala jsem kolonoskopii a proceduru vyprázdnění dle návodu a pila jsem několika litrový roztok v průběhu několika hodin po půl litrech a čtvrt hodinách a měla jsem co dělat to stihnout a úplně se nezalknout z množství tekutiny.Co mi poradíte? Mám ubrat na rychlosti vypití? Bude efekt stejný? Trochu se toho bojím. Děkuji a s pozdravem Erika Horká


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob lis 03, 2012 10:28 am 
Offline

Registrován: sob dub 07, 2012 11:39 am
Příspěvky: 121
Erika Horká píše:
Dobrý den,
chystám se na Sankhapraksalana očistu dle Vašeho návodu a chtěla bych se zeptat jaké je celkové množství tekutin, ať už slaných, či neslaných během procedury, která trvá cca 1 hodinu. Vážím 59 kg. Z Vašeho návodu je to mnoho litrů, je vůbec v mých silách vypít na ex, jak píšte 1,5 litru hrnku slané vody? Jak se mi to vejde naráz do žaludku, to prostě nedokážu i kdybych chtěla.
Absolvovala jsem kolonoskopii a proceduru vyprázdnění dle návodu a pila jsem několika litrový roztok v průběhu několika hodin po půl litrech a čtvrt hodinách a měla jsem co dělat to stihnout a úplně se nezalknout z množství tekutiny.Co mi poradíte? Mám ubrat na rychlosti vypití? Bude efekt stejný? Trochu se toho bojím. Děkuji a s pozdravem Erika Horká



Ja třeba prvni 1,5 litru vyzvracel.Pak to,už šlo.
Myslím si ,že není nutné vypít přesné množství co se tu píše.
Pil bych co se to jen dá jak se otevře klapka a začne to protíkat rovnou do střev ,už je pití naprosto o něčem jiném než když se tekutina drží v žaludku.
Doporučuji Ti aby jsi to skusila v naprostém klidu a prostě pila co to jde a uvidíš jak to dopadne v nejhorším vodu vyzvracíš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob lis 03, 2012 11:32 pm 
Offline

Registrován: stř říj 17, 2012 12:33 pm
Příspěvky: 30
Jardo, děkuji Vám za odppvěď. Nakonec jsem vyčetla, že už někdo zkusil kokosový olej, takže jsem dala ten a vše ok (to kdyby někdo řešil stejný problém jako já).

Erika Horká: Eriko, první 1,5 l bylo nejhorší, díky té slanosti. Ten zbytek už je spíš o tom, že má člověk tak akorát po krk pití jako činnosti \":)\" Pomohlo mi se prostě zatnout, vypnout mozek, který už je zásadně proti a vykonávat tupě činnost pití. 1,5 l na ex jsem nedala ani náhodou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte lis 06, 2012 10:54 pm 
Offline

Registrován: pon říj 01, 2012 9:14 pm
Příspěvky: 39
Jarda píše:
ivana p. píše:
Dakujem za odpoved. Laktobacili dodavam, cely tyzden 2x denne, ale omylom som ich brala po jedle a nie pred. Naduvanie pokracuje. Vcera som mala strasne krce, ktore zacali uz pocas obeda (bryndzove pirohy). Poslednych niekolko dni ma trapi akoby pichanie alebo palenie v roznych castiach brucha a rozne zvuky a pohyby v crevach. Stolicu som mala v pondelok a utorok rano aj vecer, co ma potesilo, lebo sa mi to predtym nestavalo, zial od stredy to je uz len rano, aj to s problemami. Polepsilo sa mi tym, ze stolica ani vetry uz tak nezapachaju a nemusim cistit toaletu, na druhej strane ma desi to pichanie.

Pokud se nemýlím, tak by mělo jít o vymírání kvasinek, ale jako nesmyslné je vidím současně krmit obilím a cpát do sebe laktobacily, to nemůžete to obilí ze stravy vyřadit?


Dobry den pan Jarda,

dakujem sa odpoved, v tej dobe som este netusila, ze mam problem s kvasinkou. Momentalne som na prisnej protikvasinkovej diete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte lis 06, 2012 11:09 pm 
Offline

Registrován: pon říj 01, 2012 9:14 pm
Příspěvky: 39
Jarda píše:
ivana p. píše:
Dobry den.
Po krkacom teste som si vobec neodgrgla, takze ziadna kyselina chlorovodikova v zaludku. Ked sa v lekarni pytam na Betain HCl, tak na mna len nechapavo pozeraju. Nechcem si lieky objednavat cez internet, ale ak by ste mi vedeli odporucit stranku a znacku, tak by mi to velmi pomohlo. Podla slinoveho testu som zistila, ze mam kandidu. Uz 2 tyzdne drzim protikandidovu dietu. Dost sa mi ulavilo, uz ma nenafukuje. Zial, obcas este trpim divnim zapachom, ktory akoby vychadzal cez pokozku, to bol vlastne dovod, preco som vykonala ocistu criev. Okrem toho, od vykonania sanky ma zacalo pobolievat pod pravym rebrom, pravdepodobne pecen. Dnes som si zaobstarala ostropestrec mariansky a chlorelu. Dufam, ze to pomoze s kandidou. Mohli by ste mi odporucit nieco na ten zapach? Pracujem v kancelarii a je to naozaj neprijemne. Sposobuje to kandida (este som sa s tym na fore nestretla) alebo nedostatok kyseliny v zaludku? Este jedna otazka, kupila som si papieriky na meranie PH mocu, zial stupnica je len od 5.4 a moj moc sa pohybuje pod touto hranicou. Mam z toho strach, neviem, ako to zvysit. Jem len zasadite potraviny. Dakujem pekne za odpoved.

Základní opatření je žvýkat před a po jídle syrový zázvor, to tvorbu HCl, dost často nahodí a jinak užívat v kapkách HCl, na to zde máte celé vlákno. Betain je dobrý, ale drahý, čili na delší dobu nic neřeší. Každopádně se musíte radikálně odkyselit na hodnoty 7,5-7,8 pH, to odstraní i zápach z pokožky a pro prvotní změnu se natírejte kokosovým olejem, to by mohlo problém pořešit ihned. Odkyselte se třeba jedlou sodou, postup je zde mnohokrát popsán, případně je na hlavních stránkách v článku Nežij proto abys jedl.


Dobry den pan Jarda,
dakujem pekne za odpoved. Zda sa, ze ten zazvor funguje. Zacalo ma trapit trpnutie prstov na rukach, niekedy aj noh a nocne krce v lytkach. Predpokladam, ze je to nedostatok horcika, tak som si kupila nejake sumive tablety, 375mg 2-3x denne. Zatial sa to velmi nezlepsuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv lis 08, 2012 2:17 pm 
Offline

Registrován: úte črc 17, 2012 3:56 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat v jakém pořadí je vhodné provádět Šánku a očistu jater a jaká mezera má být mezi těmito očistami.

Děkuji Michaela


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned lis 11, 2012 5:05 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 10, 2011 12:02 am
Příspěvky: 13
Dobry den,
Chtel bych zkusit udelat sankhapraksalanu. Pri mem sportu ale jim o hodne vice sacharidu, nez normalni clovek (ryze apod.) a proto mam trosku strach, abych nevycistil streva a pak se nasledkem moji bezne stravy nepremnozila kvasinka. Ted ji udrzuji tak nejak na hranici, obvykle nemivam zazivaci potize, stolice je vetsinou strukturovana, urcite ne lepiva. Jim taky opravdu hodne zeleniny, mozna je to i tim. Sanku chci provest jen za ucelem zbaveni se toxinu, coz bych parkrat do roka udelal preventivne. Ma to ale v takovem pripade vyznam? Nebude to spis jen horsi, kdyz mam telo uz tak nejak navykle na vyssi prijem sacharidu? Samozrejme nerikam, ze mam streva zdrava, ci nemam kvasinku, to vse urcite neni idealni. Dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Travenie po a pred Sankhapraksalanou
PříspěvekNapsal: čtv lis 15, 2012 11:31 am 
Offline

Registrován: čtv lis 15, 2012 11:25 am
Příspěvky: 2
Dobry den,

Minuly tyzden som dostal chripku, s infekciou oka. Pocas ochorenia som si uvedomil ze skoro niesom hladny a ze moja stolica ma divnu (skoro ciernu) farbu. Chripka je sice teraz na ustupe, ale myslel som si ze po Sankhapraksalane sa moj stav zlepsi. Spravil som Sankhapraksalanu dnes rano a prebehla v podstate tak ako pisete na svojom webe. Chripka sice este uplne neustala (kasel najme v noci a trochu bolenie hrdla, plus zanesene dutiny) ale cakal by som ze po Sankhapraksalane bude travenie omnoho jednoduchsie, ale po prvej varenej ryzi s trochou mrkve hlad a prazdny pocit v zaludku vobec neprichadzaju.. kde by mohol byt problem?

dakujem za trpezlivost \":)\"
Tomas


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv lis 15, 2012 11:38 am 
Offline

Registrován: pon dub 16, 2012 7:35 pm
Příspěvky: 115
permaloy píše:
.... Chripka sice este uplne neustala (kasel najme v noci a trochu bolenie hrdla, plus zanesene dutiny) ale cakal by som ze po Sankhapraksalane bude travenie omnoho jednoduchsie, ale po prvej varenej ryzi s trochou mrkve hlad a prazdny pocit v zaludku vobec neprichadzaju.. kde by mohol byt problem?

....
Tomas

Při nemoci obecně nebývá hlad - je to jeden z triků organismu pro rychlejší vyléčení. Tělo napne síly na boj s nemocí a neplýtvá energií na zpracovávání potravy.
Jinak já jsem po šance necítila hlad několik dnů. Do prvních jídel (včetně povinné rýže po šance) jsem se musela vyloženě nutit.

_________________
Ani v česneku není dost česneku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv lis 15, 2012 12:36 pm 
Offline

Registrován: úte lis 13, 2012 12:29 pm
Příspěvky: 2
Ahoj Jardo a ostatní,
jsem tu nově registrovaný (13.11. - snad to bude šťastný den), píšu již potřetí, ještě to neumím tak to zmizelo. Tak znovu: Ročním 1957 velmi aktivní sportovec (tenis závodně dodnes), stejná váha desítky let (85 kg výška 185), fyzicky velmi zdatný. Návštěvy lékaře mnoho let 0, pouze chirurgie občas sádra (extrémní sporty). Stravování hodně zeleniny, ovoce, bohužel i masa a alkohol český "průměr" tzn. denně. Před 30 lety aktivně joga Lysebeth, vegetarián, nepil, nekouřil (dodnes). Poté rodina 1+3, materiální povinnosti, maso, alkohol, stress ale stále sport. Před několika týdny nenápadné vylučovací problémy, řídká stolice, nebo naopak tužší ale velmi tenká s pocitem nedokončení. Předevčírem jsem velmi úspěšně absolvoval sankhapraksalanu i s pomocí mírných břišních ásán - název jsem zapomněl. Vše proběhlo jak z učebnice. Den bezu stolice, dnes ráno stolice správné barvy, vůně, konzistence, bez zbytků ale bohužel opěr v průměru cca 1 cm a s pocitem neúplného vyprázdnění. Jsem z toho bohužel rozladěn. prosím o radu jak nejefektivněji postupoval dále Jardo, či někdo kdo měl stejné pocity a vyhrabal se z nich. Můj otec trpěl hemeroidy (špatné strava) ale zemřel na leukemii.
Děkuji předem za jakoukoliv odpověď a děkuji Jardovi za super návod a mnoho dalších zajímavých rad a příspěvků.
Zdravím vás všechny Petr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv lis 15, 2012 12:39 pm 
Offline

Registrován: úte lis 13, 2012 12:29 pm
Příspěvky: 2
Ahoj Jardo a ostatní,
jsem tu nově registrovaný (13.11. - snad to bude šťastný den), píšu již potřetí, ještě to neumím tak to zmizelo. Tak znovu: Ročním 1957 velmi aktivní sportovec (tenis závodně dodnes), stejná váha desítky let (85 kg výška 185), fyzicky velmi zdatný. Návštěvy lékaře mnoho let 0, pouze chirurgie občas sádra (extrémní sporty). Stravování hodně zeleniny, ovoce, bohužel i masa a alkohol český "průměr" tzn. denně. Před 30 lety aktivně joga Lysebeth, vegetarián, nepil, nekouřil (dodnes). Poté rodina 1+3, materiální povinnosti, maso, alkohol, stress ale stále sport. Před několika týdny nenápadné vylučovací problémy, řídká stolice, nebo naopak tužší ale velmi tenká s pocitem nedokončení. Předevčírem jsem velmi úspěšně absolvoval sankhapraksalanu i s pomocí mírných břišních ásán - název jsem zapomněl. Vše proběhlo jak z učebnice. Den bezu stolice, dnes ráno stolice správné barvy, vůně, konzistence, bez zbytků ale bohužel opěr v průměru cca 1 cm a s pocitem neúplného vyprázdnění. Jsem z toho bohužel rozladěn. prosím o radu jak nejefektivněji postupoval dále Jardo, či někdo kdo měl stejné pocity a vyhrabal se z nich. Můj otec trpěl hemeroidy (špatné strava) ale zemřel na leukemii.
Děkuji předem za jakoukoliv odpověď a děkuji Jardovi za super návod a mnoho dalších zajímavých rad a příspěvků.
Zdravím vás všechny Petr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned lis 18, 2012 8:25 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte srp 21, 2012 3:30 pm
Příspěvky: 2
Bydliště: Brno
ivana p. píše:
Dobry den pan Jarda,
dakujem pekne za odpoved. Zda sa, ze ten zazvor funguje. Zacalo ma trapit trpnutie prstov na rukach, niekedy aj noh a nocne krce v lytkach. Predpokladam, ze je to nedostatok horcika, tak som si kupila nejake sumive tablety, 375mg 2-3x denne. Zatial sa to velmi nezlepsuje.

Svalove krce byvaju sposobene nedostatkom elektrolytov v krvi a teda nedostatkom mineralov, ktore su schopne elektrolyty viest (horcik, draslik, vapnik). Je velmi vhodne tieto mineraly doplnit (najlepsie jest potraviny na ne bohate) a pre najrychlejsi ucinok pit vodu so stipkou kvalitnej morskej soli


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz