Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 7:32 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned led 13, 2013 11:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
jojo23 píše:
Tak mam za sebou prvu sanku.Caj zo senny som si nakoniec nedal,odradili ma informacie na obale \":)\"
Priebeh takmer vzorovy.Den pred,len ovocie a zelenina.Hned po budicku asi liter cistej vody,potom priprava ryze a harmancekoveho caju.8:15 prva davka 1,5l slanej vody,do 20 min sa nic nedialo,ale spravil som zopar cviceni,zacalo to bublat a potom to uz slo.Nasledovala druha a tretia davka slanej vody.Po stvrtej sla uz len cista voda.Ukoncil som to cajom a za pol hodky neskor som si dal ryzu s mrkovou a maslom.Nesli zo mna cierne kaly,ake su na obrazkoch,Len po tretej davke soli vysiel taky chuchvalec hlienov velmi neprijemneho zapachu.Cele to trvalo asi 1 hodinu a 20 minut.Ta slana voda nebola neprijemna,konzistenciu by som prirovnal k mierne presolenej polievke.Prva stolica poobede na druhy den,mierne tuha,druha cast riedka,zlta s dvoma ciernymi bodkami,mrkva stale viditelna.

Mam 37 rokov,vyska 190,vaha 85,BMI 23.5.Pred dvoma rokmi som mal o 10kg viac a vravel som si ze mozem zjest vsetko.Teraz si na to davam pozor.Snazim sa nekombinovat bielkoviny z uhlohydratmi.Ale aj tak dost casto mavam po jedle nafuknute brucho,stolica riedka,niekedy tuzkovita.Po ranajkach (ovsene vlocky,oriesky,med) mavam neprijemne pachnuce vetry.Ale tie som vraj maval aj hned po narodeni.Posledy rok a pol pocitujem bolest (akoby ma niekto stipal) pod pravym rebrom,asi 10cm od stredu brucha.Bol som na sone,zlcnik mierne zakryveny ale funkcny,ziadne kamene,podla testov by to mohol byt mierny zapal dvanastornika,ale ani to nie je iste.Dostal som kopec liekov,ktore samozrejme nepomohli.Myslel som si,ze mam zanesene creva,preto som tuto kuru absolvoval

Pan Jardo,v prvom rade by som sa Vam podakoval za cas a rady ktore davate na tomto fore.

Ako to vidite Vy a co by ste mi poradili?

Za odpoved dakujem

Na první pokus docela vzorný průběh a příště to bude ještě lepší, nicméně zde problém sice je, to by z vás jinak nešel hlen, ale není to patrně příčina. Ta bude podle všeho v nedostatečné tvorbě HCl v žaludku, což si otestujte krkacím testem a pokud tam nebude, musíte ji dodávat, což by mělo trávení zásadně zlepšit a nadýmání prakticky odstranit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned led 13, 2013 11:46 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Pavel.F píše:
Dobrý den Jardo,

jako člen sekty, kde obětujeme pravidelně malé děti a dobytek aláhovi. (Pardon, chtěl jsem jenom vypadat zajímavě) ... tak by mě Jardo zajímalo jaký máte názor na fasting neboli v čechách, půst.

Půstařů, kterých je světe div se více než slaných průvanářu, se shodují na tom, že NELZE!!! odstranit všechno, ani půlku a ani čtvrtku usazenin z tlustého střeva jedním úkonem, kde se prolijete vodou. Snadno také... Vezměte si starou, zarostlou hadici ,kterou máte připojenou do rezervoáru na záchodě. Prolijte jí vodou... a...? A...? ... a nic \":)\" a nebo snad připálenej kastrol taky umyjete přelivem slané vody...?

Možná někdo namítne, že střevo není připálenej kastrol... Ale kastrol zase nemá klky, takže 1:1 potažmo 0:0.

Zkoušel jsem ledacos... půst (21 dní )... nepraktické...(a s ohledem na fakt, že Váš oblíbený server http://www.pust.cz vede usvědčený PODVODNÍK a LHÁŘ... pan Pavel Mácha... http://exotopedia.org/wiki/Pavel_M%C3%A1cha , tak pod jeho vedením a radami i NEBEZPEČNÉ !!!!)
klystýr... odzkoušeno, ale neefektivní a pro můj problém nic neřešící (bohužel nadýmání za všech okolností a libovolné zdravé i jiné stravě)
hrnky naklíčené rýže ....odzkoušeno... nic.... system jsem snad ani nepochopil... ( návod z http://www.pust.cz )

.... Proč by tato metoda měla popřít všechno co mám vyzkoušené...?

Děkuji Jardo, otázka není zaměřená proti Vám... jsem přesvědčen že opravdu chcete pomoct každému kdo má zájem.

Pavel Franta

edit: diakritika

Já na jeho stránkách nic o návratovce nenašel, asi to má nepřehledný a neprokousal jsem se k tomu. Věřit jednomu člověku je asi dost naivní, chce to čerpat informace z více zdrojů, půstařů je hodně, taky vyšly knihy třeba od Partykové.
A Mácha mi z toho serveru připadá že si myslí že je nějakej nadčlověk a ostatní považuje za méněcenné, někde označoval lidi co jedí normálně za žumpoidní a od takovýho člověka bych žádnou radu asi nechtěl.
A kolik se toho šankou odstraní, to je otázka. To by asi mohl říct někdo kdo by udělal pokus: zkusil nějaký běžný výplach nebo projímadlo, šel na kolonoskopii, dal si šanku, šel znova na kolonoskopii a doktor by mu řekl rozdíl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned led 13, 2013 11:53 pm 
Offline

Registrován: ned led 13, 2013 5:32 pm
Příspěvky: 4
Jardo, Vaše forum v tichosti čtu téměř celý den... a přijdete mi jako člověk, který vynaložil velké množství času do projektu, který dále nabídl veřejnosti a to v horizontu spousty let, kdy čelíte 1000x stejným otázkám a i přes to Vás to nepřestalo bavit... /tolik na úvod... cítím že od vás potřebuji radu....

Je něco co by jste mi proti nadýmání doporučil....?

Je mi 25 let... problémy eviduji od doby kdy jsem zhruba 3 roky měl mimořádně špatné stravování... pouze nárazové dávky tuku v klobásách a salátech a stresu \":)\"... hlavní složkou však byla káva a cigarety... Dostal jsem se do stavu... \":D\" skoro až směšné psát... kdy jsem nestihl být ani vypasený buřtík, ale už jsem měl zvýšený krevní tlak, zrychlený tep... naběhlé uzliny na stehnech (tříslech )...

... sebral jsem se \":)\" ... začal jsem sportovat... přestal jsem kouřit... pít kávu... oboje bez milosti a návratů... ale to nafouklé břicho a nepřetržité větry..

Kdyby aspoň páchly \":D\" ... jsem snad nafouklý už jen tak z ničeho...

Pokud si najdete čas, budu vděčný za jakékoliv vyjádření...

Pavel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon led 14, 2013 12:00 am 
Offline

Registrován: ned led 13, 2013 5:32 pm
Příspěvky: 4
Kachně píše:
Já na jeho stránkách nic o návratovce nenašel, asi to má nepřehledný a neprokousal jsem se k tomu. Věřit jednomu člověku je asi dost naivní, chce to čerpat informace z více zdrojů, půstařů je hodně, taky vyšly knihy třeba od Partykové.
A Mácha mi z toho serveru připadá že si myslí že je nějakej nadčlověk a ostatní považuje za méněcenné, někde označoval lidi co jedí normálně za žumpoidní a od takovýho člověka bych žádnou radu asi nechtěl.
A kolik se toho šankou odstraní, to je otázka. To by asi mohl říct někdo kdo by udělal pokus: zkusil nějaký běžný výplach nebo projímadlo, šel na kolonoskopii, dal si šanku, šel znova na kolonoskopii a doktor by mu řekl rozdíl.

Máte pravdu, velice zaujatě jako pravý začátečník má tendence se obouvat do lidí neznalých, které obratně označuje za žumpoidní lidi, jejichž životní styl je nažar, koupit žrádlo, toaleta, papír, oběd, papír, večeře, papír...

Jeho návratovka je postavená na principu nejíst a pak stejně dlouho zeleninu + trochu ovoce, v porcích velikosti dlaně...

V jeho manických stavech psal o vlastních půstech trvajících až 365 dní !!!! ... kde vám na konci předloží fotku strženého, lehce oplácnutého týpka jako důkaz... To je ta dokonalost kterou nám podsouvá jako cíl...?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon led 14, 2013 12:24 am 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Pavel.F píše:

Máte pravdu, velice zaujatě jako pravý začátečník má tendence se obouvat do lidí neznalých, které obratně označuje za žumpoidní lidi, jejichž životní styl je nažar, koupit žrádlo, toaleta, papír, oběd, papír, večeře, papír...

Jeho návratovka je postavená na principu nejíst a pak stejně dlouho zeleninu + trochu ovoce, v porcích velikosti dlaně...

V jeho manických stavech psal o vlastních půstech trvajících až 365 dní !!!! ... kde vám na konci předloží fotku strženého, lehce oplácnutého týpka jako důkaz... To je ta dokonalost kterou nám podsouvá jako cíl...?

To s tím papírem mě také zaujalo, podlě něj chodí normální člověk 3x denně na velkou, to choděj snad jen zdejší vegetariáni kteří mají přemíru vlákniny.

A vypadá jako kost a kůže, podle mě je něco jako anorektik. Při půstu je tělo ve stresu, produkuje hormony které mají od stresu ulevit a tak se může stát půst drogou. Něco jako adrenalinové sporty a podobně kdy je člověk ve stresu.

Já teď půst začal, dnes druhý den(skoro třetí, v pátek jsem jedl dopoledne jen 3 kg jablek, jinak nic).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte led 15, 2013 3:53 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon led 14, 2013 11:13 am
Příspěvky: 9
Dobrý den, pane Jardo.
Četl jsem tady toho už hodně, ale pokud už jste o tom na co se budu ptát někdy psal tak se omlouvám.
Vím o intervalech šanky ale zajímalo by mě jestli má nějaký význam šanku opakovat třeba 3 nebo 4 krát za sebou v odstupu jednoho týdne pokud jde o první průplach v životě. Potom už třeba zvolit interval dle potřeby volnější.
Potom bych se chtěl zeptat na těžkou fyzickou aktivitu ve dni očisty. Jestli jenom není doporučená, protože je člověk víc unavený a nebo jestli není přímo nebezpečná. Sportuji každý den a i po první šance jsem měl běh asi 10 km a 1,5 hod posilování. Cítil jsem se v průběhu dobře jenom večer jsem měl trochu zimnici ( díky asi tomu glykogenu vyplaveného z jater).
Pak mám ještě poslední otázku a to jestli při této procedůře vzniká nějaký energetický deficit vlivem vyplavení natrávené potravy a vyplavení glykogenu. Jde mi o to jestli je v ten den lepší přijmout třeba více sacharidů pro doplnění.
Děkuji moc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát led 18, 2013 2:29 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
[quote="vegan.fighter":3euz5amx]Dobrý den, pane Jardo.
Četl jsem tady toho už hodně, ale pokud už jste o tom na co se budu ptát někdy psal tak se omlouvám.
Vím o intervalech šanky ale zajímalo by mě jestli má nějaký význam šanku opakovat třeba 3 nebo 4 krát za sebou v odstupu jednoho týdne pokud jde o první průplach v životě. Potom už třeba zvolit interval dle potřeby volnější.
Potom bych se chtěl zeptat na těžkou fyzickou aktivitu ve dni očisty. Jestli jenom není doporučená, protože je člověk víc unavený a nebo jestli není přímo nebezpečná. Sportuji každý den a i po první šance jsem měl běh asi 10 km a 1,5 hod posilování. Cítil jsem se v průběhu dobře jenom večer jsem měl trochu zimnici ( díky asi tomu glykogenu vyplaveného z jater).
Pak mám ještě poslední otázku a to jestli při této procedůře vzniká nějaký energetický deficit vlivem vyplavení natrávené potravy a vyplavení glykogenu. Jde mi o to jestli je v ten den lepší přijmout třeba více sacharidů pro doplnění.
Děkuji moc[/quote:3euz5amx]
UFF... prečo sa tak ničíš ? V jeden deň 10km beh, 1,5 hod. posilňovania.... a k tomu ešte tréningy bojového športu... Zamysli sa, či ti to stojí za to. Veľmi vyčerpávaš svoje telo.... Ale aby som bol k téme čo sa týka shankapraksalany, tak... Ja som si ju dnes spravil, a plánujem ísť zacvičiť - ALE len hodinu (no s malými pauzami medzi sériami), a celé telo v jednom tréningu + BEZ 10km behu.... Hmm..nežmýkaj sa toľko... \":-)\" ... telo tým trpí, ver mi. Ale rozhodneš sa ty sám...


Teraz ku mne..... Dnes som si urobil shankapraksalanu, a s udivením som zistil, že doma nemáme ryžu (ktorú ja inak nekonzumujem...)... Tak som vybral z chladničky druhú porciu zo včerajšieho večera uvareného hovädzieho, pridal k tomu polku masla (125g), asi 200g mrazeného špenátového pretlaku, spolu to zohrial (teda niečo aj uvaril...mäso už bolo), a 40 minút po shankapraksalane (ktorú som ukončil výplachom žalúdka) som to zjedol. Pochybujem, že mi bude zle...\</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát led 18, 2013 4:57 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Tam asi vůbec nejde o nějaké živiny, ale aby se střevo které dostalo hodně zabrat a je solí poškozeno něčím vhodným zapláclo. Jako nějakej obklad na odřeninu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob led 19, 2013 3:36 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Kachně píše:
Tam asi vůbec nejde o nějaké živiny, ale aby se střevo které dostalo hodně zabrat a je solí poškozeno něčím vhodným zapláclo. Jako nějakej obklad na odřeninu.


Viem, že tam nejde o živiny pre črevo (čo sa týka tohto prvého "po-šankového" jedla). Ja len chcem upozorniť na to, že ak niekto napríklad konzumuje dajme tomu "paleo stravu", a ryžu nejedáva, tak nech sa nebojí zjesť po shankapraksalane to, čo som zjedol ja. \":-)\" Lebo nech sa mi tu nikto nesnaží nahovoriť, že ryža má chuť... Jablko má chuť, banán má chuť, zelenina má chuť (hoci najlepšie vo forme štiav), živočíšne potraviny majú chuť (hlavne dobre pripravené). Ale ryža so soľou a maslom... to je pre mňa utrpenie, asi tak, ako ked som bol kedysi chorý, a necítil som chuť žiadneho jedla, ktoré som jedol. Takto mi chutí ryža s plným čuchom a chuťou. Ale vzhľadom na to, že tu v tomto fore väčšina ľudí konzumuje vegetariánsku či vegánsku stravu (a niektorí dokonca vitariánsku...), tak tí nech si ponechajú tú bielu ryžu s maslom, lebo im asi ani nič iného neostáva...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob led 19, 2013 6:58 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Jenže maso se tráví dlouho a trvá třeba hodiny než se dostane do střeva. Já se snažím také najet na nízkosacharidovou stravu, ale po šance bych si dal tu rejži nebo brambory, šanka se nedělá každej den. Ty brambory by dokonce mohly být i dobré, brambory vařené ve slupce a k nim máslo.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob led 19, 2013 10:21 pm 
Offline

Registrován: ned led 06, 2013 11:43 pm
Příspěvky: 7
zial ste stale neodpovedali kolegovi na otazky, ci je tiez mozne robit ocistu hned po tyzdni, resp. po dvoch. Ci je niekde urceny interval medzi dvomi sankha..mi
Ja som mal tiez minuly vikend svoju prvu (sice nie moc uspesnu ) ale planujem buduci vikend to zopakovat. Takze ja sa tiez opytam, ci 2 tyzdne je dostatocny cas (oddych medzi 2 kurami )?
Taktiez by som chcel aj zakombinovat do toho klystyr aby som poriadne precistol crevo (casovo ako sa to ma kombinovat ? )
Dakujem
Peter


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte led 22, 2013 12:18 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Kachně píše:
Jenže maso se tráví dlouho a trvá třeba hodiny než se dostane do střeva. Já se snažím také najet na nízkosacharidovou stravu, ale po šance bych si dal tu rejži nebo brambory, šanka se nedělá každej den. Ty brambory by dokonce mohly být i dobré, brambory vařené ve slupce a k nim máslo.....


(pisem z mobilu)..... A solutne ziadny problem som nemal po tom, ako som predvcerom po sanke zjedol ako.prve jedlo maso so spenatom a maslom...... Myslim, ze to ani nic nema s tym, ze ktore z jedal sa dostane skor do hrubeho creva.... Ak na tom zalezi, budem rad, ked mi to niekto niekde dohlada.... Ale ako som uz povedal, silne o tom pochybujem, podla mna totiz ide len o to, aby prva tuha, ci "polotuha" latka prechadzajuca cez hrube crevo, mala jemnu konzistenciu, resp jemny povrch. Podla mna ide len o to...... Na druhej strane sa pise, ze prve jelo ma byt zjedene 30-60 minut po sanke, a ze je mozno aj nebezpecne si ho dat neskor.... Mna by zaujimalo, ze preco....Bude to urcite kvoli zaludku....ale ten nema s hrubym crevom nic spolocne.
Ale suhlasim, sanka sa nerobi kazdy den.... No mne sa ryza vyslovene hnusi, takze to uz radsej zemiakovu kasu s maslom (zemiaky som nejedol 5 rokov...)... Takze ak ide len vyslovene o to, aby prve jedlo neobsahovalo hrubsiu vlakninu a aby bolo pekne premastnene, tak potom to nemusi byt len ryza. Mimochodom, prvu stolicu po sanke som mal asi o 30 hodin na to.....co je NORMA.
Ak sa v otazkach prveho jedla vyslovene mylim, poprosim si koment, aj s vysvetlenim. Ale kedze mi bolo perfektne aj po zjedeni mnou spominaneho jedla, a nic ma nikde nepali ani neboli, tak...som si mozno idpovedal sam ? \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte led 22, 2013 1:33 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
NOWOCAYN_2 píše:
(pisem z mobilu)..... A solutne ziadny problem som nemal po tom, ako som predvcerom po sanke zjedol ako.prve jedlo maso so spenatom a maslom...... Myslim, ze to ani nic nema s tym, ze ktore z jedal sa dostane skor do hrubeho creva.... Ak na tom zalezi, budem rad, ked mi to niekto niekde dohlada.... Ale ako som uz povedal, silne o tom pochybujem, podla mna totiz ide len o to, aby prva tuha, ci "polotuha" latka prechadzajuca cez hrube crevo, mala jemnu konzistenciu, resp jemny povrch. Podla mna ide len o to...... Na druhej strane sa pise, ze prve jelo ma byt zjedene 30-60 minut po sanke, a ze je mozno aj nebezpecne si ho dat neskor.... Mna by zaujimalo, ze preco....Bude to urcite kvoli zaludku....ale ten nema s hrubym crevom nic spolocne.
Ale suhlasim, sanka sa nerobi kazdy den.... No mne sa ryza vyslovene hnusi, takze to uz radsej zemiakovu kasu s maslom (zemiaky som nejedol 5 rokov...)... Takze ak ide len vyslovene o to, aby prve jedlo neobsahovalo hrubsiu vlakninu a aby bolo pekne premastnene, tak potom to nemusi byt len ryza. Mimochodom, prvu stolicu po sanke som mal asi o 30 hodin na to.....co je NORMA.
Ak sa v otazkach prveho jedla vyslovene mylim, poprosim si koment, aj s vysvetlenim. Ale kedze mi bolo perfektne aj po zjedeni mnou spominaneho jedla, a nic ma nikde nepali ani neboli, tak...som si mozno idpovedal sam ? \":-)\"

Lysebeth nekde pise, ze prvni jidlo s maslem nebo ghee je nutne k tomu, aby vytvorilo ochrannou vrstvicku ve strevech. Musi to byt podane vcas, aby ocistena streva nebyla poskozena travicimi stavami. Ja jsem vetsinou zacinal pusty sankou a libilo by se mi, kdybych ta streva nechal cista a nemusel na zacatku pustu jist tu ryzi s maslem. Ale vzdy jsem pro jistotu postup dodrzel a az pak jsem prestal jist.

I na sanku se vztahuje to, co rikal Humble o aktivaci MMS. Cosi ve smyslu, ze lze MMS aktivovat i jinou kyselinou, ze muzou byt vysledky treba i lepsi, ale ze to neni overene a nemusi to byt bezpecne tak jako aktivace kyselinou citronovou. kterou uz pouzily tisice lidi. A jestli to chce nekdo aktivovat jinak, mel by provest obdobny vyzkum a overovani, jako delal Humble. A zduraznoval, aby v tom pripade v souvislosti s upravenym navodem nezminoval Humblovo jmeno.

Takze obdobne bych doporucoval pokud bys nekomu radil promazavat po vyplachu slanou vodou streva masem, abys lidem nerikal, ze to je Sank Praksalana, ale ze je to tvoje specialni metoda ocisty strev, jejiz kvalita je garantovana jednim uspesnym pokusem. To, ze jsi nemel zadne problemy po mase se spenatem jeste neznamena, ze je nemuze mit nekdo jiny kdo by udelal totez a ani to neznamena, ze jsi si nic neposkodil ty. A ani to neznamena, ze jsi si neco poskodil, nicmene za tvoji metodou nestoji statisice uspesnych bezpecnych aplikaci jako za klasckym postupem podle jogy.
A jestli si myslis, ze experimentalnimi upravami si nemuze nikdo ublizit, tak jsi dost mimo.

Takze aspon ja se snazim dodrzet klasicke co nejvice overene navody a doporucoval bych to i ostatnim.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte led 22, 2013 7:50 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
NOWOCAYN_2 píše:
(pisem z mobilu)..... A solutne ziadny problem som nemal po tom, ako som predvcerom po sanke zjedol ako.prve jedlo maso so spenatom a maslom...... Myslim, ze to ani nic nema s tym, ze ktore z jedal sa dostane skor do hrubeho creva.... Ak na tom zalezi, budem rad, ked mi to niekto niekde dohlada.... Ale ako som uz povedal, silne o tom pochybujem, podla mna totiz ide len o to, aby prva tuha, ci "polotuha" latka prechadzajuca cez hrube crevo, mala jemnu konzistenciu, resp jemny povrch. Podla mna ide len o to...... Na druhej strane sa pise, ze prve jelo ma byt zjedene 30-60 minut po sanke, a ze je mozno aj nebezpecne si ho dat neskor.... Mna by zaujimalo, ze preco....Bude to urcite kvoli zaludku....ale ten nema s hrubym crevom nic spolocne.
Ale suhlasim, sanka sa nerobi kazdy den.... No mne sa ryza vyslovene hnusi, takze to uz radsej zemiakovu kasu s maslom (zemiaky som nejedol 5 rokov...)... Takze ak ide len vyslovene o to, aby prve jedlo neobsahovalo hrubsiu vlakninu a aby bolo pekne premastnene, tak potom to nemusi byt len ryza. Mimochodom, prvu stolicu po sanke som mal asi o 30 hodin na to.....co je NORMA.
Ak sa v otazkach prveho jedla vyslovene mylim, poprosim si koment, aj s vysvetlenim. Ale kedze mi bolo perfektne aj po zjedeni mnou spominaneho jedla, a nic ma nikde nepali ani neboli, tak...som si mozno idpovedal sam ? \":-)\"

Podle mě střeva chrání to máslo a rejže je hmota na kterou se jen nabalí. Rozvařená má být aby prošla rychle žaludkem, proto se taky nemá jíst pozdějc než za hodinu. Když se přidá maso, tak se to celý tráví dlouho a do střeva se dostane až mnohem pozděj. Takže to je jako bych si dal rejži třeba až za 3 hodiny(což ale většinou nezpůsobí škodu, ale někdy by třeba mohlo). Takže špenát s máslem asi bude ok, ale maso bych tam nedával. A to vegetarián nejsem, dnes jsem ho snědl asi 400g


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř led 23, 2013 4:24 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
pv33 píše:
Takze obdobne bych doporucoval pokud bys nekomu radil promazavat po vyplachu slanou vodou streva masem, abys lidem nerikal, ze to je Sank Praksalana, ale ze je to tvoje specialni metoda ocisty strev, jejiz kvalita je garantovana jednim uspesnym pokusem. To, ze jsi nemel zadne problemy po mase se spenatem jeste neznamena, ze je nemuze mit nekdo jiny kdo by udelal totez a ani to neznamena, ze jsi si nic neposkodil ty. A ani to neznamena, ze jsi si neco poskodil, nicmene za tvoji metodou nestoji statisice uspesnych bezpecnych aplikaci jako za klasckym postupem podle jogy.
A jestli si myslis, ze experimentalnimi upravami si nemuze nikdo ublizit, tak jsi dost mimo.

Takze aspon ja se snazim dodrzet klasicke co nejvice overene navody a doporucoval bych to i ostatnim.

pv33 : každý nech berie zodpovednosť za seba.......... Pozri, shankpraksalana pochádza z indie..... A tam v podstate má mäso MALOKTO.... čoho tam majú najviac ? RYZE....... Kto tam má ryžu ? KAZDY.... Takže už vieme, prečo sa odporúča ryža. Ahoj \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz